0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #580 -: Ноември 17, 2009, 19:05:19 pm »
 :D :D :D Уааау,браво момичета!Пълните ми душата!  :balk_602:
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #581 -: Ноември 18, 2009, 08:44:40 am »
За цветето между двете рози http://flowersnet.info/a99/Messembryanthemum_criniflorum  :wink:
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #582 -: Ноември 18, 2009, 09:32:06 am »
Smile_baby прекрасни орхидеи имаш :D Смятам моята следваща орхидея да е жълтичка :)

Altea благодаря за инфото  :) ще познаете ли какви цветенца ще си имам следващото лято на балкона  :)
Ето една все още цъфнала бегония от моя балкон


Re: Моята Градинка 5
« Отговор #583 -: Ноември 18, 2009, 14:13:33 pm »
altea, много ти благодаря  :thankyousign:
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #584 -: Ноември 18, 2009, 23:34:09 pm »
момичета, много красиви цветя имате.  :)

smile_baby, орхидеите са ми слабост, а твоите са прекрасни.  :D

В този ред на мисли смятам, че едната ми орхидея е болна. :( Появиха се нещо като кафяви пъпчици по цветовете и листата. Не знам дали ще се види нещо на снимките, защото отблизо са доста размазани. Някой знае ли какво е това и с какво да ги пръскам?



« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 23:37:25 pm от blue_sky »

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #585 -: Ноември 20, 2009, 12:32:25 pm »
Момичета простете ,но не разбрах защо Оси няма вече цветя  :( и къде се изгуби? Аз все още нямам апарат,за да ви показвам моите цветя, но се радвам на вашите. Някой знае ли тези резедавите хризантеми дето ги продават за букети оцветени ли са или наистина има вид с такъв цвят много ги харесвам.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #586 -: Ноември 22, 2009, 14:24:49 pm »
 Ето няколко цветя, които снимах вчера. За съжаление не са от моята градинка, но пък искрено им се зарадвах:



 
« Последна редакция: Ноември 22, 2009, 14:31:13 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #587 -: Ноември 22, 2009, 15:46:02 pm »
 8O  :D :D :D Лелеее, crow !Страхотни снимки!Направо изби рибата,т.е.мен! :wink: Много са красиви цветята,но качеството на снимките е блестящо!С какво снимаш и после обработваш ли допълнително цветовете? И...искаме още!Особено аз!  :balk_47:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #588 -: Ноември 22, 2009, 16:21:47 pm »
 Бари, снимам със Sony alfa 300 и обектив Sony 55-200 . Още съм боса в обработките, така че съвсем лекичко пипвам с една програмка, но наистина съвсем леко - повечето е от "таланта ми" ха-ха-ха :)
Ето още малко цветя. Нямам много цветя (което е по темата), тъй като снимам каквото ми падне :)



 Ето и едно глухарче:

 И тъй като много ме радва, че има кой да харесва цветенцата ми - ще се оглеждам за нови в градинките из Варна и ще снимам с охота. Имам си и няколко саксийки, но не са кой знае какво. Предимно теменужки и една орхидея, която преди 2 дни прецъфтя - така, че ще я чакам пак да ме зарадва с цвят и ще снимам.

П.П: Всички цветя, които постнах са от една градинка пред хотел "Астория бийч" на Златни пясъци.
« Последна редакция: Ноември 22, 2009, 16:32:11 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #589 -: Ноември 22, 2009, 17:21:50 pm »
       :D crow  , направо да ти кажа - възхитена съм от снимките ти и ценя усета ти към красивото.Радвам се ,че споделяш с нас тази прелест и се надявам дълго да ни радваш със "произведенията" си.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #590 -: Ноември 24, 2009, 10:12:35 am »
Ауууу Гардже, страшна си, направо ми залепнаха очите за твоите снимки! :youwoman: Продължавай да снимаш миличка, за да пълниш и нашите очи с твоите красоти!!! :photo:
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #591 -: Ноември 24, 2009, 14:43:21 pm »
Здравейте!

Искам да ви помоля за съвет. Отнася се за една катерлива роза - дайте идеи за подпора.
Розата се намира до една невисока (около метър) подпорна стена и около нея е затревено.
Мисля си за някаква метална конструкция - виждали ли сте някъде да се продават готови?

Ще се опитам да добавя снимка скоро.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #592 -: Ноември 24, 2009, 18:54:29 pm »
Мисля си за някаква метална конструкция - виждали ли сте някъде да се продават готови?

   Да,продават в "Практикер" и "Кауфланд".
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #593 -: Ноември 25, 2009, 15:27:57 pm »
Момичета, прекрасни цветя, както винаги! :P
Crow,поздравления, невероятно настроение и енергия носят снимките ти, пък било то дори и на "просто" глухарче...
Blue_sky,кафявите "пъпчици", за които пишеш много ми приличат на щитоносни въшки, поне така ми се струва от снимките...Тези гадини са много упорити, и аз имам по каланхоето и шефлерата, пръскала съм с препарат против щитоносни въшки, но не помогна.Виж тук:http://www.zeleno.bg/bg/articles/37-vrediteli.html
 Накрая проведох "ръчна" борба с едно памуче, натопено в сапунена вода, чувала съм че може и със спирт, но на такова изтънчено растение като орхидеята не знам дали ще му понесе спирта.... :flower:
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #594 -: Ноември 25, 2009, 22:13:08 pm »
Зизи, май наистина е това. Кафяво и лепкаво. Много ти благодаря! Ще потърся тук какво има срещу такива вредители.

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #595 -: Ноември 28, 2009, 00:21:36 am »
Момичета простете ,но не разбрах защо Оси няма вече цветя  :( и къде се изгуби? Аз все още нямам апарат,за да ви показвам моите цветя, но се радвам на вашите. Някой знае ли тези резедавите хризантеми дето ги продават за букети оцветени ли са или наистина има вид с такъв цвят много ги харесвам.

Надявам се, че Ози няма да се разсърди, че аз ти отговарям. Тя си е вече в България и предполагам че затова. Просто транспорта на толкова много цветя, ще излезне твърде скъпо.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #596 -: Ноември 28, 2009, 17:54:39 pm »
 
 Момичета заповядайте 3 снимки от Балчик  :wink:
 Някой знае ли как се казват растенията от снимки 1 и 3 ?
 Това от първата снимка според мен има много "Коледен вид"  :lol:

 
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 18:08:47 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #597 -: Ноември 28, 2009, 19:57:33 pm »
    :D :D :D crow ,какво е това око , какъв е този естетизъм от теб  8O ,много ми допадат снимките ти...ако имах такъв апарат и аз бих избрала да снимам точно по този начин.Браво,искрено се възхищавам!Не,че цветята на останалите момичета не ме радват.Иначе и идея си нямам как се казват растенията,за които питаш.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #598 -: Ноември 28, 2009, 20:04:08 pm »

Ех Бари, много ме ласкаеш ти. Перцата ми взеха да лъщят  :lol:
И, за да не е гол спам - пускам още една снимка ( в по-голям размер) на "Коледното чудо" (така го кръстих аз)  :lol: :lol: :lol:

« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 20:06:46 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #599 -: Ноември 29, 2009, 00:15:26 am »
Гардже, прекрасно е наистина твоето "колдно чудо", точно и ловко е окото ти и взех да си мисля, че си си объркала професията!!!!