0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #520 -: Септември 19, 2009, 19:47:07 pm »
Още снимки и от мен! :)

     
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #521 -: Септември 20, 2009, 19:06:10 pm »
 :D :D :D Браво,браво,момичета!От мен малко повторение...за слънчево настроение! :wink:

                

                                         
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #522 -: Септември 20, 2009, 22:41:18 pm »
Момичета, орхидеите не се гледат трудно. Живея на място, където слънцето е рядкост (особено през зимата) и почти на всеки прозорец има орхидеи. Мисля, че не обичат директното слънце и големите жеги. Иначе моите ги поливам веднъж седмично по малко и това е.

етерна
, не бързай! Ще изкара. Понякога отнема към 6-8 месеца. Не знам от какво точно зависи. Някои от моите цъфтят по-често от другите. Дори като се замисля, розовата ми я подариха миналата година за рд през февруари и като прецъфтя, чак сега цъфти. Бях загубила надежда. Важното е листата и корените да са свежи и цветовете ще дойдат.  :wink: Толкова от моя скромен опит. Със сигурност някъде оси е пускала статия за отглеждането на орхидеите.

Ама каква съм грубиянка - забравих да ви похваля за прекрасните цветя. Браво, момичета!  osi_9
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 22:47:47 pm от blue_sky »

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #523 -: Септември 27, 2009, 18:38:36 pm »
      Добър вечер!Бяла роза...за вечерни размисли..., а може би и страсти...:wink:
                

                                         
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #524 -: Септември 28, 2009, 23:56:32 pm »
Някой път просто разглеждам темичката и душата ми се разтопява :)

Малко калдъръчмчета, че ще им мине сезона, докато кача снимката :)

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #525 -: Септември 29, 2009, 00:16:01 am »
бари, ако знаеш само как обичам бели рози ...

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #526 -: Септември 29, 2009, 21:56:52 pm »
Мацки, в ново жилище сме и страхотно ми върви мушкато на терасата, някой ден мога да кача някоя снимка :D Терасата ми е източна, почти вътрешна. Да ви питам, кога трябва да ги прибера (в стълбището, дано не им е тъмно..), като започне през нощта да пада под нула, или друго да следя? Друго: ползвате ли течен тор за балконски цветя, подходящ ли е сега сезонът, или за напролет да го оставя? Марка тор?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #527 -: Септември 30, 2009, 16:53:44 pm »
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #528 -: Септември 30, 2009, 21:24:34 pm »
Здравейте,
Имам следния въпрос към тези, които по разбират от стайни цветя. С какво да почистя листата на зелените си стайни растения,за да са бляскави и чисти?
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #529 -: Октомври 01, 2009, 00:16:12 am »
Хубави са станали петуниите ти Фантичка :)

FreshBreeze, щом ще е на тъмно и по-хладно място мушкатото през зимата, мисля, че можеш да оставиш течния тор за пролетта, аз съм доволна от Floraline  за цъфтящи и балконски цветя.
С петуниите не ми провървя и не можах да видя как ще им се отрази, но сакъзчетата и мушкатото станаха много хубави.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #530 -: Октомври 01, 2009, 12:33:47 pm »
     :D blue_sky ,нямам други бели рози да те поздравя,но ето нещо в бяло...специално за теб!

             

                   :D Момичета,браво!Много са красиви цветята ви!  

                                         

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #531 -: Октомври 05, 2009, 09:15:37 am »
                              :D :D :D Добро утро,мили дами!Вижте каква красота съм снимала наскоро от нашия квартал
           (това е двора на една приятелка на свекърва ми).
        Наслаждавайте се и вие на хубавата гледка!Хубава седмица!

             

             


             

:D Последната снимка е моята "изпросена" продобивка.  :wink:


                  
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #532 -: Октомври 05, 2009, 09:27:42 am »
Баракуда-невероятна красота! Просто ти ми създаде днес страхотно настроение! А бялата роза направо искам да ти я открадна! :oops:  :lol: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #533 -: Октомври 11, 2009, 18:46:03 pm »


               

               
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #534 -: Октомври 11, 2009, 20:55:20 pm »
Фаниииии, пълниш ми душата с всичката тази красота.
Нямам думи само мога да се усмихвам широко:))))))))))
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #535 -: Октомври 11, 2009, 22:20:52 pm »
Най-новата ми теменужка на снимка! :)
Оложвам теменужки, а ако някой знае горе долу колко вида  за отглеждане в стая има много ще се радвам на информация за това!


« Последна редакция: Октомври 11, 2009, 22:26:34 pm от fanta_25 »
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #536 -: Октомври 12, 2009, 00:12:52 am »
Събрахте ми очите с тези красоти тук  osi_15
Признавам си - не съм изчела цялата тема  :oops: , но ще се поправя, а искам и старите да прегледам.
В момента ми подготвят дворчето и си търся идейки за красива градинка. Искаше ми се да сложа вече пролетните цветя, но още не сме готови. Та засега само ще ви чета и ще плагиатствам  :roll:
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 00:15:05 am от evrodevoika »
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #537 -: Октомври 15, 2009, 21:34:29 pm »
Зная, че вие ще ми помогнете...Появиха ми се мушички в почвата на стайните цветя, първо на драцената, сега на антуриума и сигурно ще продължат да се заразяват, приличат на еднодневки, даже по земята почернява за ден-два, много са досадни, постоянно кръжат и около нас :x :x. Казват, че е от преполиване, спрях, но някои пък веднага клюмват, забодах кибритени клечки с барута надолу, пръсках ги с някякъв разтвор от цв.магазин, понамаляват и после пак. :(
Преди да ви питам, четох в съветите за цветя, но не срещнах за такива вредители в почвата, в други форуми за цветя четох, че започвали да ядат и корените, дано не се стигне до там.
 :help1: osi_1
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #538 -: Октомври 18, 2009, 09:51:40 am »
Меци,аз имах такъв проблем,но като спрях да поливам цветята в саксията изчезнаха,поливам ги сега само в чинийката.Не знам може да не са същите мушички,но аз с моите така се справих.Дано Осиана да се включи,тя най-добре може да те посъветва.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #539 -: Октомври 18, 2009, 18:49:35 pm »
Благодаря ти, Маринка! Така правя и аз, спряла съм с поливането, да видя, за сега забелязвам,че намаляват:))))