0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kremoni

  • ***
  • 244
  • и аз искам бебе
Ами отказват,наистина :balk_153:В края на миналата година,бях при личната да ми даде талон за год преглед и исках  цитонамаска.При което,тя каза,че ми се полагали през година,затова миналата седмица си я платих сама и си чакам всеки момент резултатите.Така ми е притеснено.....Та платих си и прегледа, като на частно 20 + 16 лв за цитонамаска,нищо че нямам пропуск в здр. осигуряване.Просто обикалянето и моленето за направление ме изнервя и ми е загуба на време
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
В последните 3-4 месеца вече две направления за гинеколог си вземах. Първия път гинеколожката "на око" ми постави диагноза и изписа лекарства, след това пак ходих при нея пак си исках цитонамазката и микробиологията. С 300 зора направи само микробиология. Направи си оглушка за цитонамазката. С второто направление бяха на друг гинеколог - замалко да завърши само с най-обикновен преглед. Настоявах още повече за цитонамазка и микробиология. Каза ми, че микробиология ще пусне, но за цитонамзка "да не бързам", по-нататък щяла да ми пусне. А какво значи по-нататък, като се знае, че за часове при нея се чака с 3-4 месеца напред. Сега съм си записла час за края на март, но е без направление и кой знае колко ще ме измуфти за преглед, микробиология (заради бактериите), и пак ще искам цитонамазка. Направо ума ми не побира. Вече имам чувство , че и за цитонамазки имат кой знае какви лимити. Иначе не мога да си обясня защо все ми казват, че няма нужда. Бясна съм, да знаете... А уж ходя при най-препоръчваната докторка във Варна.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Гарга,аз именно от личната си знам,че цитонамазка ти се полага веднъж годишно,тя дори като отида все проверява дали имам да минавам някой от задължителните прегледи,тъй че по-добре сменяй личната според мен.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Здравейте !
И на мен личната ми каза че имам право веднъж годишно на цитонамазка даже тя ми даде направление за гинеколог и на него с химикал написа цитонамазка !
За да може гинеколога да ми вземе материал и да го изследват!
На какво прилича това какви са тея хора плащаме си осигуровките а те....
Ама и аз като ме снервят и аз ходя та си плащам какво да се прави!
Айде лека вечер предусещам че скоро ще имаме още добри новини милички!
[/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Маринка, личната лекарка не само че не ме "бута" да ходя за цитонамазка, а и всеки път като поискам направление за гинеколог започва да ме пита дали е наложително, дали имам оплаквания и т.н. , дори последния път ми каза да отида за направление след 2 седмици, защото "ако съм се откажела - щяло да й изгори направлението" !!!
И все пак даде ми, защото бях излязла от работа, чакала час и нещо за това направление и т.н. Е, на него не помня да пишеше цитонамзка, обаче после и двете гинеколожки при които бях не изявиха желание да ми направят такава. Дори с думи ме "разубеждаваха", че не се налага "засега". А кога ? --- "По нататък" или "Следващия път". Пред кабинетите си саналепили постери за ваксини срещу рак на шийката и т.н., обаче ми казват, че по НЗОК влиза само обикновен преглед - "на око". Нямам думи за здравната ни система. Понякога въпреки всичко си мисля, че това размотаване е за да се ошашкаме достатъчно, че да сме готови да дадем и последните си пари по изследвания. А можеше да е много по-просто. Още преди 4 месеца да бях минала от раз микробиологията, с лечение на бактериите - досега може би щях да съм излекувана, щях да съм минала цитонамазката. Трябва ли да мине година докато направя най-елементарните гинекологични изследвания. И все чакане, направления, часове за специалисти, лекарства ...
Хайде спирам, че да оставяа ред на добрите новини ...
Целувки и чакам вече хвалещи се :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Аз да ви кажа, че има и от лекарите, не само от здравната реформа. Аз нямам проблеми нито с личната нито с гинеколожката ми. Сега даже лекуваме гъби и днес за трети път в рамките на 1 месец ми пуска микробиология с направление. А направление за цитонамазка ми дава всяка година. Без никакви оправдания и уговорки - утре, другия път, другия месец и другата година. Няма такива работи.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
По темата за направленията не отпадна ли лимита за броя вече  :ask:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Мисля че в началото на годината се коментираше, че отпада лимита за направления, но по-късно четох, че личния лекар по своя преценка ще решава дали да дава направление, т.е. ако няма "аргумент" -  няма да дава. Което естествено, според мен е гадно, но е факт, че се коментираше (поне в новинарските сайтове). Всеки месец така и така плащам здравни осигуровки, които после незнайно защо потъват в бездънна яма, а за мен все няма я направление, я часове ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    kremoni

  • ***
  • 244
  • и аз искам бебе
Добре ,че е Интернет да четем,че то иначе ако не кажа какво искам на лекарите,едва ли ще ме пратят...Като чакам по прегледи и като гледам какви момичета има,дето не се интересуват ,дори елементарни неща от обща култура не знаят, и като се изцепят нещо тъпо osi_12 Ужас  :jump12:
Всеки месец така и така плащам здравни осигуровки, които после незнайно защо потъват в бездънна яма, а за мен все няма я направление, я часове ...
Аз работя в НАП ,точно със здравни осигуровки се занимавам ,и плащам.Наливаме в касата,а като ни потрябват-няма направления
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Ето какво намерих по въпроса с направленията  :x  http://www.dnes.bg/article.php?id=65500
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Дени, точно за тази статия говорех и аз. По тази логика специалистите няма защо да са повече от 2-ма на област ... :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
ЕЕхх амаа,като чета такива докторски бисери ми иде да  osi_7 Как спят тия доктори нощем,ква съвест?!!Не мислят ли ,че други не спят от тревога....мани само се ядосвам...ей в такива моменти си викам,че съм си добре в чужбина... :x Ами не знам за направленията ,но и аз едно известно време ги плащах здравните,макар че вече живеех и се осигурявах в чужбина,и ми се наложи докато си бях ваканция да посетя личния във връзка с бъбреците и той ме прати на ехография -къде - на частно!!! В поликлиниката нямало апарат,аз две години там ходих на прагледи - имат си цяло нефрологично отделение,от каде го измисли тогава обаче не знам!!Както и да е...отидох си на частно,прегледоха ме,платих си и по живо - по здраво...директно в здравната каса да си спра влога...сега като се прибирам си правя застраховка,по-евтино ми е и по-ефикасно :D

Викс,мила,с две ръце съм "ЗА" офейкването от тука,да не разправям вече кви нерви ме тресат!!!И ДАНО тая тема вече опустее...пуу...айде да бягаме при бебетата osi_19
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Добро утро момичета :D
Ох аз такава нужда имам от кафе за вас незнам :wink:


Като ви слушам за тези направления направо лошо ми става. Аз вчера си изпих и последните хапчета Оргаметрил и сега си чакам цикъла и като дойде точно при личната ще ходя за направление за гинеколог и то точно за да мога поне цитонамзката и микробиологията поне да не плащам от джоба си. И като я знам мойта личната...последно преди две години ходих за направление тогава ми каза, че ми се пада едно направление на 6 месеца 8O, сега направо се чудя какво може да ми изтърси. Но тъй като толкова времи си ходя само на частно и не съм вземала направления се надявам да не ме върне и без това сигурно ще чакам поне час да вляза при нея, то от пенсионери там човек не може да се размине, как за тях все има направления и лекарства по ЗК, чак понякога ме е яд, че пенсионерите са по-важни от младото поколение. Колкото и грубо да прозвучи на мен поне понякога точно така ми изглеждат нещата, дали на тях им отказват направления, щото много са раздали през месеца 8O
Хайде лек и усмихнат ден на всички :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    kremoni

  • ***
  • 244
  • и аз искам бебе
Добро утро!

Лек и успешен ,изпълнен с хубави моменти ден!
*

    kremoni

  • ***
  • 244
  • и аз искам бебе
Радост,аз докато сложа кафето и си ме изпреварила :) :) :)
Радост,аз не бяп ползвала напрвление4-5 год и като ми се наложи и ми отказа,не било наложително....Така,че в тая работа логика няма ...Бъди по -настоятелна
Добро утро! :D
Момичета,мерси за кафенцата-с удоволствие ще се възползвам.
Пожелавам ви един прекрасен ден!!!
Кремони сигурно ще настоявам :D, то да не само това ами като пусна и едни хормони...и още нещо ако иска док и този месец пак ще се поохарча. Моля се само кистата да я няма, друго не е чак от такова значение, пари се намират.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Добро утро.Супер сте ще пия от всички кафета,толкова ми е умряло,че не знам за какво се кукнах толкова рано.Ама да не мислите,че сега се събуждам,неееееее гледах "Дързост и красота" ,луда работа :lol:.
Гледам,че още се ядосвате на личните,ама не се предавайте бе хора,търсете си правата или просто ги сменяйте сокато попаднете на човек.Аз явно имам късмет с личната,даже ми дава направление за гинеколог и ендокринолог ,та да съм им искала да ми дадат за хормони,ама там вече все удрям на камък ,ми те за хормони все нямат специалистите и вече хич не си и правя устата.Инъче първо при личната отивам,когато имам да правя някакви изсл.,и тя пруглужда винаги дългия списък и ми дава всичко,което може да дават те.И все ми вика"Вие толкова много парички давате ами поне това,което ви се полага да ви спестя".Но явно сме попаднали на човек.
Лек ден ви желая и само усмивки да има.Аз чак след обед съм на работа,тъй че често ще ви наглеждам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Маринка явно наистина сте случили на джипи. Всички трябва така съвестно да си гледат работа и да мислят за пациента. Дано има повече такива лекари :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Добро утро знаех си че има тук кафенце и закуска и идвам  :lol:, благодаря за което
Как сте дами  :P?
Хайде този месец женски зарадва всички ни
и ни направи всяка една от нас щастлива мама  :P
Аз изпивам кафенцето и изчезвам за работа
усмихнат ден