0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Владимиров ИЛИ Александров
« -: Февруари 20, 2009, 18:55:27 pm »
Момичета, имам една голяяяяяяма питанка. Много моля, за съвет. Принципно моите лекари са много, така да се каже, ходила съм при всички светила. С един спонтанен аборт съм и с една извънматочна бременност, отстранена маточна тръба и лапароскопия в Майчин дом-Варна. Въпросът вече е такъв, че трябва нещо да се направи, за да забременея - година след извънматочната не настъпва забременяване. И тук идва дилемата какво точно да се направи..... Д-р Владимиров казва инсеминация, а д-р Александров казва НЕ! При първия имам направени всички хормонални изследвания, включително инхибинБ и антимюлеров хормон, проследяване на овулация, спермограма, проверка проходимостта на тръбата или хистеросоногафия, което тук наричат хидротубация, не е точно хидротубация, но със сигурност не е и ЦС, както знаят пациентките на д-р Владимиров. НО д-р Александров казва НЕ на инсеминацията щом съм имала веднъж извънматочна бременност, хистеросонографията не му е достатъчна, не е достатъчен и запис от лапароскопията ми, която не показва проблем в тръбата.  :( Не знам какво да правя... нямам много избор. Инсе или инсета при Владимиров или ЦС и да му мислим после при Александров :ask: Моля, помогнетеееееееееееееееееееее
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 19:35:02 pm от Cat_Woman »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Владимиров Vs Александров
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2009, 19:11:56 pm »
  Абе,малко се стреснах от това заглавие,защото буквално  се разбира "Владимиров срещу Александров".Значи,ще ти кажа какво бих направила аз,а ти си прецени.Първо бих направила снимка за проходимост на тръбата и ако е в добро състояние,тогава бих правила инсеминация.Второ,важно е да имаш доверие на доктора.И двамата са добри професионалисти,ти трябва да прецениш при кого ще ходиш.Аз лично симпатизирам на втория,защото ми е спечелил доверието напълно.Успех!
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2009, 19:37:39 pm »
хехе мерси за отбелязването "срещу", поправих го.  :wink: Благодаря и за мнението, само че тази "хидротубация" при д-р Владимиров, която показва проходима тръба, не е ли достатъчна вече? Все пак имам и лапаро..... толкова ли е нужна тази пуста ЦС  8O
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 19:44:21 pm от Cat_Woman »
*
Re: Владимиров Vs Александров
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2009, 19:38:11 pm »
  Абе,малко се стреснах от това заглавие,защото буквално  се разбира "Владимиров срещу Александров".Значи,ще ти кажа какво бих направила аз,а ти си прецени.Първо бих направила снимка за проходимост на тръбата и ако е в добро състояние,тогава бих правила инсеминация.Второ,важно е да имаш доверие на доктора.И двамата са добри професионалисти,ти трябва да прецениш при кого ще ходиш.Аз лично симпатизирам на втория,защото ми е спечелил доверието напълно.Успех!

 osi_9 osi_9 osi_9
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2009, 22:55:15 pm »
Здравей, Cat_Woman!Аз също съм пациентка на доктор Владимиров/от скоро/.Имам правено лапаро в Майчин дом преди 8 месеца - запушени тръби.Нямам диск от лапарото, но имам снимки.Владимиров ги прие.Потвърди ми диагнозата.Каза - ин витро.Но, аз имам час и за Александров другия месец :lol: .Аз първоначално за него имах час, ама не ми се чакаше чак до март/записах го декември/, та записах и за Владимиров.Все пак е добре да имам 2 мнения от доказали се специалисти.Ама ти сега ме хвърли в тъча, като казваш, че Александров не приема лапарото/дано съм те разбрала правилно, ако не  -извинявай/.Всъщност той настоява за ЦС или за ново лапаро?Щото аз имам известни съмнения относно моето, което бе извършено от Филипов в Майчин дом - София.Някои момичета казват, че имали грешни резултати от техни лапаро при него.Пък аз си имам и СПКЯ.Та да не се окаже, че не са ми запушени тръбите/при въпросните момичета е било точно така/, пък аз да си правя ин витро.
 :oops: Извинявайте, че толкова дълго стана!
Относно твоята дилема - ами голям ли е периода от последната проверка на тръбата?Защото ако е така, може би има резон Александров да иска нов тест за проходимост.Не че съм специалист де, ама така си мисля :oops:.Дано да се наредят при теб нещата! :crossfingers:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2009, 23:09:57 pm »
Всъщност той настоява за ЦС или за ново лапаро?
Здравей, sixsens! Правилно си разбрала, да, Д-р Александров настоява за ЦС и отрича инсеминацията при мен. Просто не мога да го проумея защо, моята лапароскопия е правена в МД Варна, при д-р Яков, имам запис, всичко се вижда на него абсолютно, а относно Д-р Владимиров там имам проверка на останалата ми тръба, която пропуска течността изцяло, това е при хистеросонографията гледана под ултразвук през м. Октомври, т.е. няма и 4 месеца. Та той ми предлага да почваме с инсе, но понеже Александров ми е близо, се допитах и до него, да го направим заедно, той обаче отказва инсе след извънматочна  8O Наистина не мога да си го обясня! Относно запис, принципно д-р Александров ги признава, гледа ги и ги приема, затова и се чудя, защо след като вижда, че е наред, отрича инсеминацията, наистина не знам. ЧУДЯ СЕ МЕЖДУ ДИРЕКТНО ИНСЕТА ПРИ ВЛАДИМИРОВ ИЛИ ЦС ПРИ АЛЕКСАНДРОВ, а и каква ми е гаранцията, че ако на ЦС всичко е наред ще направи инсе, той по принцип изобщо не го спомена като вариант, директно инвитро, което ми звучи някак... :? прибързано все пак си имам отпушена тръба и УЖ не виждат проблем засега
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 23:14:56 pm от Cat_Woman »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2009, 23:21:44 pm »
Аз съм за цветна снимка пред соното.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2009, 23:24:39 pm »
Наистина не мога да си го обясня! ЧУДЯ СЕ МЕЖДУ ДИРЕКТНО ИНСЕТА ПРИ ВЛАДИМИРОВ ИЛИ ЦС ПРИ АЛЕКСАНДРОВ, а и каква ми е гаранцията, че ако на ЦС всичко е наред ще поиска инсе, той по принцип изобщо не го спомена като вариант, директно инвитро, което ми звучи някак... :? прибързано все пак си имам отпушена тръба и УЖ не виждат проблем засега
Не знам какво да ти кажа, мила!4 месеца не са много, наистина.Но пък да ти кажа, според мен не пречи да се застраховаш с една ЦС.Аз сериозно се замислям за 2-ро лапаро.Понеже разбрах, че Владимиров не прави, ще видя Александров какво ще каже.Аз си мислех, че и Владимиров ще поиска по-скорошна проверка, щото 8 месеца не са малко, пък и имам 1 степен ендометриоза :lol:, която обаче не изисква активно лечение.Аз така или иначе още не смятам да започвам процедура, защото правя изследвания в момента.Но задължително преди да почна ще искам да видя тръбите за хидросалпингс.Моите сраствания са от хламидии, а четох, че те често причинявали и салпингси.Макар че на лапарото не се откри.За инсе не знам как стоят нещата, но си мисля, че няма какво да губиш, ако направиш ЦС/е..освен някой лев, ама то ние сме се примирили с това :lol:/.Има много момичета, които са пациентки на Александров и казват, че наистина е невероятен, имат му пълно доверие!То същото важи и за Владимиров, но все пак всеки лекар си има негов си метод на работа.Надявам се да вземеш вярното решение, което ще те отведе до заветната цел възможно най-скоро! :stroller:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2009, 23:41:49 pm »
уф, значи колкото и да мисля ще е най-добре първо да мина една цс  :? ужас
не горя изобщо от желание при положение, че веднъж е проверена тази тръба по някакъв начин (соно) и е видяна по друг (лапаро), а иначе за втора лапароскопия НЕ, в никакъв случай, освен ако не е оперативно и належащо, но просто ей така за проверка няма как да стане  osi_8 но явно е, че цс ще покаже най-добре евентуални нагъвания или хидросалпингс, пък ако, дай боже, всичко е наред следва инсе при д-р Владимиров абе май ще се подсигуря от втора извънматочна с ЦС
благодаря ви за мненията, а и щом препоръчвате ЦС, значи ЦС, въпреки че я избягвах заради ренгена   :bighug:
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2009, 08:02:05 am »
Кое и е толкова страшното на една цветна снимка, в пъти е по евтина от транспорт до София+инсеминации. Аз имам 3 снимки за интервал 1 година, имам повече ЦС от портретни снимки за документи, не съжалявам за което. Вътрешно на теб ти се иска да се действа директно, но това не винаги е най-добрия начин.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2009, 08:08:58 am »
sixsens  д-р Александров признава всички лапароскопии, за които има запис да се погледне какво е свършено и на база това да реши какво е необходимо. Аз също нямах запис на първата си операция, но той каза първо снимка да направя, исках втора операция защото вътрешно чувство ми казваше, че нещо е е свършено както трябва. Така или иначе се наложи след като пак получих ендометриозна киста, която уж беше премахната на първата операция. Разбира се всеки сам избира при кой лекар да отиде, добрия за един, не е добър за друг.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2009, 09:40:07 am »
Cat_Woman аз определено съм за д-р Александров. Проблема ми е подобен на твоят. А иначе както е написала Луната наистина доктора признава лапароскопии стига да има запис и да може да се види какво е свършено, за което го разбирам. Твърде често в епикризите след извършени операции и лапароскопии пише че е свършено нещо, което въобще не е направено (аз съм един такъв пример). За първи път като се срещнах с д-р Александров на деня на Репродуктивното здраве през 2006 год. останах изумена колко бързо прави оценка на ситуацията при един пациент и  поставя точната диагноза е аз поизчаках малко за да имам и второ потвърждение (понеже съм Тома Неверни), но той се оказа на 100% прав това се и потвърди от лапарото през миналата година което направих при него. Ако все пак те вълнува въпроса защо е против инсетата при теб просто можеш да го попиташ. В крайна сметка обаче решението ще трябва да го вземеш ти, просто никой неможе да направи това освен теб. Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2009, 11:13:56 am »
Благодаря ви! Ами да, признава лапароскопии и ги гледа... точно затова се чудя за какво му е цс, но явно си му е практика на него. ок ще направим ЦС, а после? Нищо по-различно от това на лапарото няма да се види (надявам се) и какъв е бил изобщо смисъла да я правим тази манипулация, да губим и време, и средства, и моите нерви. Пък и стига вече само тествания и човъркания, започнах да се чувствам като опитен заек, а проблем още никой не намира  :? Както и да е, благодаря ви за мненията :) в крайна сметка каквото и да направя ще ви кажа резултата после, стискайте палци
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2009, 11:34:38 am »
Категорично не бих пристъпила към АРТ докато нямам ясна картина за състоянието на тръбата.

НО д-р Александров казва НЕ на инсеминацията щом съм имала веднъж извънматочна бременност, хистеросонографията не му е достатъчна, не е достатъчен и запис от лапароскопията ми, която не показва проблем в тръбата. 


Щом си имала  извънматочна бременност, очевидно е имало проблем. Обикновено с времето общото състояние се влошава.

Учудва ме нежеланието ти да направиш цветна снимка.   osi_8


« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 11:57:51 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2009, 13:56:30 pm »
Категорично не бих пристъпила към АРТ докато нямам ясна картина за състоянието на тръбата.
Точно оттам идват и въпросите ми, deep! Лапароскопията и соното не са ли достатъчна проверка на тръбата ми!?!?!? Не знаех, че за една проверка на проходимостта на тръба трябва да се използват всички възможни методи...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2009, 13:59:12 pm »
Соното го зарежи, кога ти е била лапароскопията?
Пък какво толкова се "пазариш" за една снимка? Знаеш ли колко разочарования може да ти спести.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2009, 14:13:19 pm »
Не знаех, че за една проверка на проходимостта на тръба трябва да се използват всички възможни методи...
По-добре всички възможни начини за проверка на тръбата предварително, отколкото след това да се чудиш дали неуспеха ти не се дължи на нея....
 Пък и цветната снимка е най-малкото "зло" в случая... нещо което минава и заминава за 5 мин. , а дава нужната информация на лекарят.  :D
 Като знам аз как се пазарих  :lol: с д-р Александров да ми направи лапароскопия (понеже имам една, но е правена от друг лекар и нямах запис), но човекът каза НЕ- достатъчна е цветна снимка и наистина се оказа така.
 Давай смело, няма нищо страшно!  :D
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2009, 14:20:06 pm »
Момичета дали д-р Александров ще признае снимка правена преди година но инъче е качественно направена.
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2009, 14:25:05 pm »
лапароскопията беше преди година  :oops:
"пазаря" се, защото първо според моя мъж прекалявам с изследванията, вече съм му черна да ходя само по изследвания, а те не свършват! И второ, за да отида на ЦС трябва да отсъствам от работа ОТНОВО, трябва да го ангажирам и него да отсъства от работа ОТНОВО, трябва да пътуваме до други градове без значение Варна или София ОТНОВО, трябва да чакаме по опашките с часове ОТНОВО, трябва да се подлагам на тъпчене с разтвори и човъркане ОТНОВО, трябва да пръскаме пари ОТНОВО, а накрая резултат нямаааааааааааааааааааааа!!! Като питам защо не забременявам, отговорът е "няма причина, все ще стане", като питам защо е станало извънматочна - "ами случва се"
абе изнервена съм вече много  :balk_144: Не знам всъщност защо се пазаря, може би защото не ми се иска да я правя и се надявах все някой да ме подкрепи
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Владимиров ИЛИ Александров
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2009, 14:30:51 pm »
Благодаря ви! Ами да, признава лапароскопии и ги гледа... точно затова се чудя за какво му е цс, но явно си му е практика на него. ок ще направим ЦС, а после? Нищо по-различно от това на лапарото няма да се види (надявам се) и какъв е бил изобщо смисъла да я правим тази манипулация, да губим и време, и средства, и моите нерви. Пък и стига вече само тествания и човъркания, започнах да се чувствам като опитен заек, а проблем още никой не намира  :? Както и да е, благодаря ви за мненията :) в крайна сметка каквото и да направя ще ви кажа резултата после, стискайте палци
Надяваш се но можеш ли да си сигурна?Не? и той вероятно неможе.
Да му е практика...не мисля. Подхожда индивидуално според пациента и щом е преценил, че при теб трябва да се направи значи има причина. Ако не му вярваш и не си убедена, че се налага...не го прави:)
Аз настоявах за моята цветна снимка (имах други 2 правени но по-стари) и за лапароскопията след снимката за да знам, че поне това мога да изключа като пречка при процедурата. Можеше да мина и без тях и да си спестя време и пари защото не излязоха някакви проблеми, но нямаше да си спестя непрекъснатите вътрешни гласове и чуденки ако не бях настояла да ги направим.
Неприятно е чувството да си като "опитен заек", но когато има успех от всички манипулации си заслужава:) Може би ти остава съвсем малко до красивия финал?:)
Пожелавам ти го от сърце, независимо при кой доктор:)