0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Materna
« -: Март 12, 2006, 16:42:17 pm »
Някоя от бъдещите мамчета може ли да ми каже съдържанието на витамините Матерна? Искам да ги сравня с Prenacare- тези вит, които продават при нас. Мерси много.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Materna
« Отговор #1 -: Март 12, 2006, 16:52:20 pm »
http://www.materna.ca/About/Default.asp

VITAMINS

Beta-Carotene (a source of Vitamin A)   1500 IU   
Vitamin A (Vitamin A as acetate)   1500 IU   
Vitamin E (dl- tocopherol acetate )   30 IU   
Vitamin C (ascorbic acid)   100 mg   
Folic Acid   1 mg   
Vitamin B1 (thiamine mononitrate)   3 mg   
Vitamin B2 (riboflavin)   3.4 mg   
Niacinamide   20 mg   
Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride)   10 mg   
Vitamin B12 (cyanocobalamin)   12 mcg   
Vitamin D (cholecalciferol)   250 IU   
Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride)   10 mg   
Vitamin D (cholecalciferol)   250 IU   
Biotin   30 mcg   
Pantothenic Acid (calcium pantothenate)   10 mg   

MINERALS

Calcium (calcium carbonate)   250 mg   
Magnesium (magnesium oxide)   50 mg   
Iodine (potassium iodide)   0.15 mg   
Iron (ferrous fumarate)   27 mg   
Copper (cupric oxide)   2 mg   
Zinc (zinc oxide)   25 mg<   
Chromium (chromium chloride)   25 mcg<   
Manganese (manganese sulfate)   5 mg   
Molybdenum (sodium molybdate)   25 mcg   
Selenium (sodium selenate)   25 mcg


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Materna
« Отговор #2 -: Март 12, 2006, 17:37:00 pm »
Супер си Мели! Благодаря!

Знаеш ли какво означава това UI? Равнява ли се на някакви микрограмове? Нещо с тези мерни единици не съм съвсем в ред. :oops:

Също така, това ли е Матерна, която се продава в Бг?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Materna
« Отговор #3 -: Март 12, 2006, 17:49:57 pm »
Цитат на: White_Raven
Супер си Мели! Благодаря!

Знаеш ли какво означава товаIU ? Равнява ли се на някакви микрограмове? Нещо с тези мерни единици не съм съвсем в ред. :oops:

Също така, това ли е Матерна, която се продава в Бг?



IU-международни единици,
1,5 IU=1 гр.,

Така мисля,  ако не- Мели ще ме поправи.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Materna
« Отговор #4 -: Март 12, 2006, 19:07:12 pm »
Цитат на: denis

IU-международни единици,
1,5 IU=1 гр.,


Цитат
The precise definition of one IU differs from substance to substance and is established by international agreement.

Пример:
    * 1 IU Vitamin A: the biological equivalent of 0.3 microgram retinol, or of 0.6 microgram beta-carotene
    * 1 IU Vitamin C: 50 microgram Vitamin C
    * 1 IU Vitamin D: the biological equivalent of 0.025 microgram cholecalciferol/ergocalciferol
    * 1 IU Vitamin E: the biological equivalent of 2/3 milligram d-alpha-tocopherol, or of 1 milligram of dl-alpha-tocopherol acetate
    * 1 IU Insulin: the biological equivalent of 45.5 microgram pure crystalline insulin (1/22 milligram exactly)

Ето ТУК хората са го обяснили просто, ясно и популярно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Materna
« Отговор #5 -: Март 13, 2006, 14:42:00 pm »
хъм, нещо не е наред...
токущо си погледнах опаковката с Матерна, примерно, желязото е посочено 60 мг, а не 27, както пише в копирания от Мели материал??
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Materna
« Отговор #6 -: Март 13, 2006, 14:52:04 pm »
как се чувстваш от Матерна-та? много се оплакват от прилошаване и повръщане. аз още не я пия, към 15-16 смятам да почна
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Materna
« Отговор #7 -: Март 13, 2006, 15:06:09 pm »
Цитат на: manhattan
как се чувстваш от Матерна-та? много се оплакват от прилошаване и повръщане. аз още не я пия, към 15-16 смятам да почна


човек от самовнушение може и да се гътне! от разтворимите мултивитамини що никой не се оплаква, интересно?
нищо ми нема, само дето номер 2 се оцвети в черно, но тва е от железото...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Materna
« Отговор #8 -: Март 13, 2006, 15:34:55 pm »
абе и аз тва се питам. кво им е по-различното от другите витамини, че да прилошава от тях. освен, адаптираните дози. ама знам ли, много се оплакват...
*
Materna
« Отговор #9 -: Март 13, 2006, 15:51:47 pm »
Преди 7 години снаха ми беше бременна и пиеше Матерна,качи много килограми.Преди 3 години колежка също напълня драстично при прием на Матерна.Само да подчертая,че и двете не са се хранили повече от нормалното.След това съм го чувала от още няколко момичета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Materna
« Отговор #10 -: Март 13, 2006, 15:54:05 pm »
Една приятелка пък ги пиеше за да напълнее без да е бременна. Просто си беше доста слабичка и искаше да надебелее. Еми напълня ама не за дълго.  :D Сега обаче като намали цигарите и кафетата и се пооформи вече  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Materna
« Отговор #11 -: Март 13, 2006, 19:03:45 pm »
Пих Матерна през цялата си първа берменност и качих 7 килограма. Сега пия от дъжд на вятър - качила съм 14 килограма. Мисля, че няма връзка между Матерна и килограмите.
Колкото до прилошаването и на мен ми ставаше лошо от нея, докато не се усетих да не я пия на гладно.
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Materna
« Отговор #12 -: Март 13, 2006, 19:40:26 pm »
Цитат на: venus_melena

Колкото до прилошаването и на мен ми ставаше лошо от нея, докато не се усетих да не я пия на гладно.


ех, то затова се пишат листовките, душата... там си пише, че трябва да се приема за предпочитане СЛЕД закуска!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Materna
« Отговор #13 -: Март 13, 2006, 19:44:21 pm »
Цитат на: Starlet
Една приятелка пък ги пиеше за да напълнее без да е бременна. Просто си беше доста слабичка и искаше да надебелее. Еми напълня ама не за дълго.  :D Сега обаче като намали цигарите и кафетата и се пооформи вече  :D


хехе, моята приятелка като отказа цигарите и кафето и трайно качи 10 кила, без да пие Матерна :)
най-лесно е да се вземе шишенце Матерна и шишенце друг разтворим мултивитаминен препарат с минерали, да се сравнят дозите в двата препарата и да се види за какво става въпрос!

глупаво е да се твърди, че се напълнява от витамини, които хората масово зобят най-редовно! от кое в матерната се напълнява, интересно? от витамин С-то ли? или от В-групата витамини? или от селена? от желязото? от калция? ай стига глупости, ако беше така, мъжете ни, дето зобят оксибор форте, да са станали на балони всичките!
това са градски митове и легенди, разпространявани от изтъпели бременни. четох една такава в дира, оня ден. тя пила Матерна и получила отоци в деветия месец - айде, от Матерната е! е колко требва да си тъп и невеж, за да го кажеш това нещо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Materna
« Отговор #14 -: Март 13, 2006, 19:50:46 pm »
Според мен, дискомфорт може да се получава от по-голямото количество на витамини от групата на Вит. В   Всички те са в по-големи количества.
Когато се приемат  на гладно (вит.В) , при някои хора се получават киселини ( по хранопровода)
На мен ми става лошо само от миризмата им. Ако някъде в стаята има, дори неотворена опаковка вит В-комплекс , я надушвам по миризмата, която ми е неприятна (отвратителна).
Колкото до другите витамини и минерали не мисля че биха предизвикали неприятни усещания.
За вит А, съм чувала, че може да има непоносимост(алергия) към него

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Materna
« Отговор #15 -: Март 13, 2006, 20:49:55 pm »
Епа, Джама, трябвало е някой да прочете листовката явно - ич не помня кво съм правила тогава. Но сега чета всичко мноооооооого подробно, а тогава...!!!
Матей - 1.04.2006 г