0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
ЧХГ помогнете
« -: Февруари 16, 2009, 12:18:53 pm »
Здравейте момичета,имам един проблем,понеже съм в ранна бременност ме пратиха да си направя кръвен тест,но аз нищо не разбирам.Моля ви ако някой може да ми каже какво означава това да ми помогне.Предварително ви благодаря.Резултатът ми е 54.58 при стойности (м.0.5-2.67 mlU/ml, ж.0.5-2.9 mlU/ml)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2009, 12:25:21 pm »
Ами означава, че си бременна . След 48 часа повтори изследването и резултата трябва да се е удвоил ..
Супер новина, честито за бременността !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2009, 12:34:25 pm »
ЧЕСТИТО и от мен! :D
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2009, 12:35:37 pm »
Благодаря мн за бързия отговор,и аз си мисля че съм бременна защото си правих и тестове,но докторите се съмняват да не съм направила спонтанен аборт,защото нещо прокървих и не могат да видят на ехогеафа хубаво защото съм в мн ранна бременност.Сега остава да повторя утре изследването и да видим какво ще стане.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2009, 12:40:39 pm »
Миличка дано всичко е наред :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :balk_21:
*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2009, 13:16:19 pm »
В ранна бременност не може да се види на ехограф. Щом имаш кървене лягай и не мърдай до следващия преглед. И пий ношпа, дуфастон или утрогестан, абе всичко което са ти предписали лекарите. ЧХГто е много добро, стискам палци да се покачва.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2009, 13:46:41 pm »
Щом има съмнение задължително си пусни още един кръвен след 48 часа за да видиш дали чхг се е удвоило!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2009, 18:18:19 pm »
Кой ден от закъснението ти е? Или по точно дай дата на първия ден от последната ти менструация. Както са казали момичетата ако бременността ти се развива ЧХГ би трябвало да се удвои.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2009, 21:03:28 pm »
Кой ден от закъснението ти е? Или по точно дай дата на първия ден от последната ти менструация. Както са казали момичетата ако бременността ти се развива ЧХГ би трябвало да се удвои.
Успех!
За последно ми дойде на 29.12.08г.,цикъла продължи 6 дни,трябваше да ми дойди на 25/26.01 но не дойде,секс като хората е имало от 15 януари нататъка.Но с това кървене пак съм прецакала нещо нещата,ще видим-утре пак ще си правя теста и после на доктор.Благодаря ви мн момичета.
*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2009, 21:12:46 pm »
по мои изчисления би трябвало да си в 6 или 7 г.с.
резултатът ок кръвния ти тест означава, че си бремена, но щом има съмнения подкрепям мнението на момичетата да си направиш утре още 1 изследване и да отидеш при док за компетентно мнение
Успех!  :crossfingers:
пиши как се развиват нещата
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2009, 21:31:40 pm »
по мои изчисления би трябвало да си в 6 или 7 г.с.
резултатът ок кръвния ти тест означава, че си бремена, но щом има съмнения подкрепям мнението на момичетата да си направиш утре още 1 изследване и да отидеш при док за компетентно мнение
Успех!  :crossfingers:
пиши как се развиват нещата
Не е възможно да съм 6/7 седмица,по горе съм написала че за бременност може да се говори след 15 януари нататък.
*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #11 -: Февруари 16, 2009, 21:33:18 pm »
Копирам част от статия в сайта на Зачатие:

"Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml. Тъй като нивата могат да варират много и не може да бъде установена с точност датата на зачеване, то диагностицирането с ултразвук не може да бъде направено докато нивата на ЧХГ не достигнат поне 2000.

• Разглеждането на еднократно изследван ЧХГ е недостатъчно като информация за диагностика. Когато има въпроси касаещи здравето на бременността, многократното изследване на ЧХГ през 2 дни дава много по-точен поглед на ситуацията.

• Нивата на ЧХГ не могат да бъдат използвани за определяне на термина заради така широкото вариране на стойностите.

• Съществуват два общи типа на тестване на ЧХГ. Качествен ЧХГ тест просто регистрира наличие на ЧХГ в кръвта. Количествен ЧХГ тест (бета ЧХГ) измерва сумарното количество на ЧХГ, действително намиращо се в кръвта.

Насочващи ЧХГ нива по време на бременността:

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена новата на ЧХГ могат да нарастват различно."


ПП. Понеже сега виждам,че се чудиш за седмиците -  Smil е писала 6-7 г.с.  - гестационни седмици,а те се броят от първия ден на последната менструация.
 
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 21:38:28 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2009, 21:46:53 pm »
Гестационните седмици са друго нещо. Това е седмицата на яйцеклетката (така да се каже).
Ако теста е правен вчера - ЧХГ е нисичко, но все още рано да се каже. Късмет утре!


п.п. ЧХГ се проследява през ден.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #13 -: Февруари 16, 2009, 21:54:53 pm »
имам спомен, че някой беше качил във форумите кръгчето на Зачатие за планиране и проследяване на бременността.
според него ако последния ти цикъл е бил на 29.12. и имаш цикъл 30 или повече дни, то предполагаемите фертилни дни се около споменатия от теб 15.01. и в такъв случай гестационната седмица е 6 та. все пак изчисленията са ми предполагаеми, а и при всеки е индивидуално.
и отново - успех и късмет!
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2009, 00:40:04 am »
Няма смисъл да се гадае. Може и да е късна овулация, може да е ниско ниво на ЧХГ, може и аборт да е. Направи си теста за бета ЧХГ повторно за да се види дали расте.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2009, 10:00:06 am »
wassilena права си - няма нужда от гадаене. а сега като препрочитам последния си отговор виждам, че е излязло точно това.
извинявам се - исках да помогна, а то...
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2009, 13:22:17 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата.Днес резултатът беше по нисък 24.60-както очаквах.Ходик при доки а той ми каза да си направя имунологични изследвания.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2009, 13:46:20 pm »
Съжалявам, мила :bighug: Пожелавам ти следващия път ЧХГто да расте до небето и да дойде здраво хубаво бебче във вашия дом!


*
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2009, 14:57:51 pm »
teoivo, тискам палци за следващия път!
Re: ЧХГ помогнете
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2009, 20:33:15 pm »
Стискам палци следващото ЧХГ да е с последващ деветмесечен резултат.
И аз съм имала два пъти ниски ЧХГта и знам, какво е да се надяваш в чудеса, да се надяваш на късна овулация, да се надяваш на нещо... По-лошо е отколкото да няма нищо. Освен може би това, че все пак нещо се "случва".
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!