0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аеробика или каланетика в Люлин
« -: Февруари 13, 2009, 17:02:43 pm »
Момичета, искам да започна да ходя на някакъв спорт - каланетика, аеробика ...
Иска да ми е близо до нас. Моля, ако някоя от вас знае хубав клуб в Люлин, да ме насочи. Мерси много :) 
:))))))))))


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Аеробика или каланетика в Люлин
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2009, 17:52:33 pm »
Аз пък, от така написаното заглавие, реших, че се чудиш дали да ходиш на каланетика или на аеробика. Повярвай ми, че са много различни. Та понеже не съм от Люлин, не мога да ти дам съвет за клуб, но ако се чудиш кой от двата спорта да избереш, насреща съм с разяснения. :D

*
Re: Аеробика или каланетика в Люлин
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2009, 11:20:40 am »
Мерси Златулке, и за това също се чудя. Ще се радвам ако ми дадеш повече инфо. Кажи ако знаеш нещо и за пилатес. :)))) Усмивки и хубав ден :)))


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Аеробика или каланетика в Люлин
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2009, 11:29:13 am »
За мен разликата е в интензивността на натоварването. Аеробиката обикновено е доста по-ритмична. Има повече подскоци, повече се тича и се натоварва сърцето. По-интензивна е. А пилатес и каланетика са по-спокойни. Пак си се натоварват отделните групи мускули, но всичко е по-бавно. Аз специално съм динамична натура и аеробиката винаги ми е действала супер зареждащо. В нея има повече настроение и потене  :D Така че ти си прецени като се знаеш що за натура си, от какво имаш нужда. А ако се колебаеш, отиди по 2-3 пъти на всеки от спортовете и сама ще разбереш къде тие  мястото. :D

*
Аеробика или каланетика в Люлин
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2009, 16:52:15 pm »
Златулке, мерси много за хубавото разяснение! :)

Явно съм по бавните упражнения. Тази седмица бях на йога - много ми хареса! Направо съм учудена от резултата - веднага се почувствах добре. Отпуснах се психически и се натоварих физически, хихихи :) (напоследък съм като дърво). Супер приятно е. Смятам да продължавам да ходя, пък да видим ;)  

Пожелавам ти успех във всичко и чудесна вечер! :)


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Аеробика или каланетика в Люлин
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2009, 18:58:14 pm »
Каланетиката е вид аеробика.
Иначе аз съм ходила на шейпинг в продължение на 2 години. Доста динамично е и натоварва всички групи мускули. Обаче въпреки, че бях постоянна -  чесно д ати кажа, не видях резултат. Според мен, ако целта е стягане - по-добре е да ходиш на фитнес, НО с фитнес инструктор. Те изготвят програма и за хранене и за упражнения, следят те как ги правиш и т.н. А в групата по аеробика са много момичета и къде те видят как ги правиш - къде не ...
Всъщност не знам как е точно в Люлин, аз говоря за залата на ТИМ във Варна. Но по принцип аеробиката си е винаги групова :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.