0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Сайт в Google
« -: Февруари 10, 2009, 10:03:58 am »
Моля за малко помощ! :oops:
Въпросът ми е: какво трябва да направя, за да се вкара нов сайт в Google или някоя друга търсачка?
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2009, 10:44:26 am »
Не мога да ти помогна зай, но честит ви нов сайт. Със здраве да го ползвате . :wink:
Re: Сайт в Google
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2009, 11:02:36 am »
Зайко, имаш два варианта:
1. Плащаш си на гугъл, и те добавят към платените сайтове, винаги ще излиза на първа позиция
2. Правиш добър Search Engine Optimisation на сайта, всяка страница да си има meta - meta keywords, meta description, title of the page, и разчиташ че като са добре оптимизирани ключовите думи и метите по-бързо да мине и да те индексира  :lol:

Май друго не се сещам ...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2009, 11:09:01 am »
rally_pat, много благодаря за инфото.
Май точка едно ще влиза в действие.
По точка две няма какво да кажа, звучи ми на патагонски. Не мислех, че е толкова сложно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Сайт в Google
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2009, 11:28:06 am »
Аз никога не отварям платените сайтове, каквото и да търся.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2009, 11:33:19 am »
А към каква фирма или специалист да се насоча, за да ми свърши тази работа. Ясно е , че сами няма да се справим?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сайт в Google
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2009, 12:07:01 pm »
ами който ви е правил сайта, бе заяк! той трябва да е достатъчно грамотен, за да ви настрои тези мета-тагове, за които разправя рали пат.
казвате му при търсене по какви ключови думи искате да излиза вашия сайт, той ги попълва там в едни редчета на програмния код на сайта ви и после седите и чакате Гугъл да мине през вашия сайт, да прочете тия редчета и да ви индексира. колкото по-голяма посещаемост и по-добре и пълно описани ключови думи - толкова по-често индексиране и излизане на по-предна страница при търсенето.

елементарно е, не знам защо така ти е прозвучало сложно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Сайт в Google
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2009, 12:19:11 pm »
Момичетата вече са писали за мета таговете, мета дескрипшъна и пейдж тайтъла.
Те са важни също. Google с всеки изминал ден "поумнява" и целта му е да извади на първо място най-посещаваните сайтове и сайтове, в които се среща най-често търсената дума. Има доста начини - безплатни и платени (adwords, adsence) за да излиза един сайт по-нагоре - като цената на търсените думи е на тръжен принцип и се плаща на клик. Но и аз като джам и мели не кливам на платени сайтове. Някои фирми дори имат такава услуга SEO се казва. Search engine optimization.
Най-важното за един сайт да излиза напред в google  е неговия контент. Така, че на първо място - качествен контент.
Другото, което осигурява по-често минаване на google bots и индексиране на сайта са линкове към него. Колкото по-посещаван и по-високо индексиран от google сайт съдържа препратки към твоя толкова по-често ще го обхождат ботовете. След няколко седмици горе долу е времето, за което google индексира един току що пуснат сайт.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 12:28:25 pm от cygnus »
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2009, 12:28:26 pm »
Видях, че и cygnus се е включила. Благодаря момичета, лека-полека ми се прояснява мъглата....
jam, програмния код на сайта - имаш предвид административния панел?! Аз знам къде трябва да се пишат в него ключовите думи, но въпреки това не успявам да намеря след това сайта чрез търсачката. В ключовите думи съм сложила и името на самия сайт, който е .bg и няма аналог и пак не го открива Гугъла. Но сега чета cygnus
Цитат
След няколко седмици горе долу е времето, за което google индексира един току що пуснат сайт.
Това означава ли, че сега каквото и да правя няма как да се появи сайта чрез гугъл?
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2009, 12:30:48 pm »
Е, изчакай малко, не става веднага :) Важно как точно си описала мета описанието и  мета ключовите думи. Ако не се покаже до 1-2 седмици пиши ми да видя как мога да ти помогна.
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2009, 12:55:48 pm »
Би следвало, агенцията която е направила сайта, да го е адд-нала към Гугъл... Ако не е така, не виждам защо да не го направят. Същото важи и за редица други безплатни търсачки.
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2009, 09:40:18 am »
Има и една много важна тънкост, която не е много ясна на "специалистите".

В основната директория на сайта ви по принцип има файл (при инсталацията на софтуер за форум или система за управление на съдържание - CMS - се поставя автоматично) който се казва robots.txt.
Това е файла които първи преглеждат паяците и ако е със съдържание:
Цитат
User-Agent: *
Disallow:

Не индексират сайта.
С други думи съдържанието на този файл трябва да е нещо от рода:
Цитат
User-agent: *
Disallow: /administrator/
Disallow: /cache/
Disallow: /components/
Disallow: /editor/
Disallow: /help/
Disallow: /images/
Disallow: /includes/
Disallow: /language/
Disallow: /mambots/
Disallow: /media/
Disallow: /modules/
Disallow: /templates/
Disallow: /installation/
За да се пропускат само папките в които наистина няма съдържание, а останалите да се индексират.
*
Re: Сайт в Google
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2009, 09:48:15 am »
beast, много ти благодаря за инфото, ама както стана ясно аз съм гола вода по темата и това, което си написал, го гледам ей така   8O
Re: Сайт в Google
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2009, 10:07:10 am »
Зайко, идеята е да не се индексират папки, които съдържат строго специфична и конфиденциална информация за сайта, т.е. такава, която не трябва да бъде достъпена от външни на приложението хора.


Бийсте, принципно /administrator/, /cache/, /components/ не би трябвало изобщо да се разхождат из www директорията мен ако ме питаш, а трябва да са изнесени на едно ниво с нея в руута  :lol: :lol: :lol: Така де, поне ние така процедираме  :lol: Ся, друг е въпросът как да обясниш на някои френски админи, че не всичко трябва да е в root-a, ама карай, това тема на друг разговор  :wink:
Сори за офф-а :)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!