0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #80 -: Март 12, 2006, 13:02:38 pm »
Лали, първата инсеминация беше нестимулирана, а останалите две - с Клостилбегит, като втората беше по 1 на ден от 5 до 9 ден на цикъла(тогава имах 3 фоликула, но два от тях не се спукаха), а третата - по 2 (сега имах 5 - всичките се спукаха...)
Иначе този месец навършвам 30  :cry:
Защо смяташ, че трябва да сменя Клостилбегита? Гонадотропините не са ли "по-тежката артилерия"?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #81 -: Март 12, 2006, 14:07:52 pm »
Пета, знам, че хидросалпинкса ще пречи. Вероятно преди инвитрото ще се подложа на лапароскопия, но не знам всъщност това нещо може ли да се отстрани? доколкото разбрах от лекарката ми, по-скоро ще ми..ъъ... "затворят" тръбите, за да не изтича течност от тях...
Веднъж вече имам лапароскопия, която установи този проблем, плюс множеството страствания и общо взето затритите ми тръби, но, ако е имало възможност да се отстрани хидросалпинкса, защо и не са го направили... Малко не съм наясно, както виждате.. Абе вярвам си на докторите и се опитвам да съм спокойна. Че даже и успявам .. :?
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #82 -: Март 12, 2006, 14:51:14 pm »
Ами не знам какво да ти кажа-аз също имах хидросалпинкс, но само на едната тръба и я махнаха с лапароскопска операция, но  аз и затова направих лапарото-за да отстранят тръбата.Не знам чела ли си тази статия, ако не може да и хвърлиш едно око

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=252&mode=&order=0&thold=0

Успех!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
здравейте момичета
« Отговор #83 -: Март 12, 2006, 14:52:41 pm »
Здравейте и от мен!
Днес минаха 10 дена от инсе и продължавам да чакам резултат.
Притеснена съм,и трудно споделям ,но реших  да споделя за да не се пръсна.Искам да пожелая успех на всички момичета захванали се с тази борба.Късмет на всички и много усмивки  .....Adi :!:  :!:
*
neva
« Отговор #84 -: Март 12, 2006, 15:20:29 pm »
Включвам се за да пожелая късмет на всички момичета занимаващи се с АРТ и да пожелая успех на всички ни.
Иначе при мен предстои хистероскопия за премахване на полип в клая на март и много се притеснявам .Надявам се всичко да мине добре и да няма последствия.След това продължавам с второ инсе  при Д-р Стаменов на когото вярвам безрезервно.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #85 -: Март 12, 2006, 17:38:58 pm »
Здравейте и от мен!
Утре ще си подавам документите в здравната каса и се надявам и аз да се включа в пролетната серия. Имам правена пластика на тръбите през юни и си мисля за едно лапаро преди това. Интересува ме колко време след това може да се прави ин витро.
Желая успех на всички :)

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #86 -: Март 12, 2006, 17:46:45 pm »
здравеите  и от мен аз  сам за икси  но чак за септември  заштото  вси4ки места били заети
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #87 -: Март 13, 2006, 12:00:43 pm »
Andia, благодаря ти за информацията, пратих мъжа ми да търси - дано да намери :) и после тичаме при личната лекарка.
Лек и успешен ден на всички!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #88 -: Март 14, 2006, 09:02:45 am »
Цитат на: Maiski
Защо смяташ, че трябва да сменя Клостилбегита? Гонадотропините не са ли "по-тежката артилерия"?


Ами по-тежката са - да. Но като не става с леката.
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #89 -: Март 14, 2006, 09:08:32 am »
Майски, а правила ли си лапароскопия, защото на мен след това започна да ми действа клостила.
P.S. Извинявай, ако си казала вече!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #90 -: Март 14, 2006, 09:35:39 am »
Здравейте, скъпи момичета! Пак имам нужда от помощ за документите и се обръщам към вас с надежда да ми помогнете  :oops:
- вчера ходих при личната лекарка да ми завери рецептурната книжка, обаче тя естествено не знаеше какво да пише като заболяване и какво да пише в полето МКБ и нищо не написа, само ми попълни моите данни, нейните данни и сложи печат. После аз видях в протоколите за лекарствата, че диагнозата е "Безплодие при жената", а МКБ - N97 . Това ли трябва да пише в книжката? Тъй като не ми се ходи пак при личната, дали мога аз да го попълня или като отида в РЗОК - те ще ми го попълнят? Дайте ми съвет, че вече ще полудея  :?
- в протоколите трябва да попълня номер на книжката, това номера, който е изписан с черно ли е (защото видях, че има и един номер, което е напревен с дупчици).
Съжалявам, че стана толкова дълго, но цяла нощ се въртях и го мислих това  :oops: Благодаря ви предварително за отговорите! Лек и успешен ден на всички!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #91 -: Март 14, 2006, 09:48:30 am »
Слончетка, това е диагнозата, която трябва да пише в книжката. А за номер на книжката има цели два номера на нея, при това с еднакъв брой цифри и аз нищо не попълних, но не ми ги върнаха от касата :)
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #92 -: Март 14, 2006, 09:54:24 am »
А при мъжки фактор пак ли се пише стерилитет при жената?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #93 -: Март 14, 2006, 09:55:51 am »
Цитат на: white
А при мъжки фактор пак ли се пише стерилитет при жената?

Да.

Между другото, много исках да удуша моето джипи, защото той тръгна да пише Стерилитет и аз го прекъснах с викове - Безплодие при жената е диагнозата по МКБ.

Та, внимавайте какво пишат джиповете ;)
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #94 -: Март 14, 2006, 10:01:50 am »
Мерси, little_rabbit. А ако аз попълня диагнозата и МКБ-то, дали ще ми направят проблем в РЗОК - защото е с различен почерк  :? Сигурно ви се вижда доста глупав този въпрос (той си е такъв, де :oops: ), ама много мразя да се разправям със служителки по разни институции и все искам всичко да е перфектно, за да няма за какво да ме върнат или да се заядат с мен.[/b]
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #95 -: Март 14, 2006, 10:04:27 am »
Няма такова нещо, като различен почерк ;)
Нали има подпис и печат на джипито.

Като отидеш в касата, да не забравиш първо да си завериш книжката при тях и чак тогава да си подадеш документите.

Успех!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #96 -: Март 14, 2006, 10:19:17 am »
Още веднъж ти благодаря, little_rabbit  :) Страшно ми помогна, сега съм по-спокойна, довечера ще попълня всички документи и се надявам утре да успея да ги подам (няма да забравя да заверя книжката, благодаря за напомнянето).
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #97 -: Март 14, 2006, 11:08:27 am »
Момичета, малко със закъснение (идвам от Зимната темичка :? ), но се включвам и аз със силно стиснати палци за всички, които правят или им предстои да започнат с АРТ :crossfingers: .
Аз в момента съм в подготовка за инсе # 2, което вероятно ще е на 16.03.

Успех на всички и дано цяло ято щъркели да се засели в нашата темичка :D .
Намерихме нашето синче.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #98 -: Март 14, 2006, 11:10:55 am »
peti_pati,Късмет този път.Дано всичко мине успешно.Стискаме ти палци.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #99 -: Март 14, 2006, 11:22:21 am »
Майски, съжалявам за неуспеха :(
Аз не бих бързала с "по-тежката" артилерия, защото тя не е безобидна, а и е доста по-скъпа. Така или иначе не винаги проблемът е в качеството или броя на фоликулите. Щом сте с мъжки фактор, мисля че е добра идея да пробвате някъде другаде да правите инсето - вие досега нали в Тина Киркова? Щото там не им е силата в обработка на материала. И да ти кажат с точно колко милиона след обработка правят инсеминацията, а на теб да изследват естрадиола, за да се види качеството на яйцеклетките. Така ще получите отговори на някои от въпросите.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!