0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #580 -: Април 25, 2006, 11:33:49 am »
Василия, честито:)
Много щастие и една безпроблемна бременност:)
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #581 -: Април 25, 2006, 11:35:20 am »
Фрешче, аз имам една лапароскопия, след което последваха две извънматочни бременности - по една във всяка тръба. В следствие едната ми тръба я няма, а другата е със сраствания. Посъветваха ме ин-витро.
Та по този повод искам да ви кажа, че два пъти /преди този/ съм виждала двете чертички, но уви, бременностттите не бяха на правилното място. Затова сега пак ми е притеснено, докато док не ме види.
А стимулацията ми беше с Декапептил и Меногон. Извадихме 5 добри яйцеклетки. Както вече казах -  четири се оплодиха, от които две трансферирахме и две замразихме. Това е накратко.
Кураж, момичета, с каквото мога ще помагам
Наистина стават чудеса, убедена съм!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #582 -: Април 25, 2006, 11:38:36 am »
Василия, много се радвам за теб!!! Аз започвам първото си ин витро другата седмица и много се радвам, че имаш успех от първия път и аз силно се надявам и при мен да е така!!! Прегръдки!!!


Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #583 -: Април 25, 2006, 11:44:07 am »
Цитат на: Vasilia
Фрешче, аз имам една лапароскопия, след което последваха две извънматочни бременности - по една във всяка тръба. В следствие едната ми тръба я няма, а другата е със сраствания. Посъветваха ме ин-витро.


Благодаря ти много :D  Ти сигурно си писала, а аз сигурно съм чела, но "кофата" ми се препълва с информация и не запомням всичко :oops: , така че благодаря ти :D
Питам, защото и ние мислим да се пробваме с ин-витро, но сме с неизяснен стерилитет към момента, а това не дава много големи шансове, на някои места пише, че шансовете са същите, като при инсеминация със стимулация :(

Стискам палци всичко да е наред този път от началото до края и да изпитваш само безгрижна радост!!
Благодаря ти, Бени!







Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #584 -: Април 25, 2006, 11:46:14 am »
И още нещо - миналат година, точно по това време някъде кандидатствах по програмата на Здр. каса, но тя ми върна документите с отговор, че е свършила финансовата година. Затова решихме със съпруга да не се занимаваме повече, а да си платим цялата процедера.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #585 -: Април 25, 2006, 12:13:10 pm »
Честито Василия!!!!!!
Леко и безпроблемно 9-месечно бременеене и прекрасни здрави бебоци:-)

Моля Фреши, пак заповядай;-)
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #586 -: Април 25, 2006, 12:22:06 pm »
Честито, Василия! Страхотна новина е това.Пази се много.Всичко ще бъде наред.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #587 -: Април 25, 2006, 12:22:57 pm »
Честито, Васи, много се радвам за теб!!  :D
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #588 -: Април 25, 2006, 15:30:10 pm »
Честито Василия ! Лека бременност ти желая и много радост!  :D
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #589 -: Април 25, 2006, 15:48:43 pm »
Цитат на: Vasilia

Видах ги  двете чертички - много ясни. Точно на Великден.


Честито!!!!!!  :youwoman: Много се радвам!!!! Дано да са 2-чки! И благодаря, че сподели с нас тази страхотна новина! Стават чудеса! Лека и безпроблемна бременност!  :grouphug2:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #590 -: Април 25, 2006, 16:07:10 pm »
Честито скъпа Василия !!!
Лека бременност и две непослушни  :D  бебочета накрая.

Maiski, успех и леко чакане на :bfp: .
Kiara, стискам палци и на теб.
Намерихме нашето синче.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #591 -: Април 25, 2006, 16:20:27 pm »
Благодаря ти, Пети-Пати!!! Дано и при теб всичко върви добре!!! Стискам ти палци!!! :P  :P  :P


въпрос
« Отговор #592 -: Април 25, 2006, 16:29:40 pm »
Здрвейте днес беше първата ми инсеминация при неспукан фоликул 25 мм ,вчера ми биха прегнил но явно не  подействал.
Утре пак ще ходя ако не е се е спукал да повторим.
Може би не съм права но какъв е смисъла да се прави инсеминация на неспукан фоликул?
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #593 -: Април 25, 2006, 17:13:24 pm »
Ами предполага се, че сперматозоидите живеят по-дълго от яйцеклетката и е по-добре те да изчакат нейното освобождаване в тръбите, отколкото обратното. Аз съм правила 3 инсета и знам, че улучването на момента е трудна работа, въпреки Прегнила - всеки организъм реагира различно на различните дози, а и зависи на колко големи фоликули е бит и колко часа след инжекцията е самото инсе.
Но ти не се притеснявай, ако не се е спукал фоликула нали ще повторите опита - тогава шансовете ще са доста добри :D .
Успех!!!
Намерихме нашето синче.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #594 -: Април 25, 2006, 17:30:25 pm »
Честито, Василия!
Лека бременност и две сладки бебчета newsm04

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #595 -: Април 25, 2006, 17:47:46 pm »
ЧЕСТИТО ВАСИЛИЯ .Момичета повлече се крак.Ще видите че тази година ще има бебешки бум.Лали благодаря за отговора.Фреши аз не съм много съгласна с това че ако си с неизяснен шансовете при инвитро са почти като при инсеминация.При инвитро имаме оплодени яицеклетки-ембриончета.Подготвя се матката, лигавицата за задържане на тези ембриончета.Всичко се следи много отблизо.Аз лично имам приятелки със неизяснен които забременяха чрез инвитро.И те са доста.Успех ти желая.Аз мисля че инвитрото е правилното решение за много от нас.При нас лично единственият за сега проблем /според докторите/е много малък обем материал при мъжът ми.Морфология всичко останало добре но обем под минимума.Според доктора няма смисъл да пробваме инсеминации повече от 3.Знам че всеки доктор има различна практика,особенно факта че съм извън БГ,но аз мисля че шансовете при инвитро са ви много по високи от инсеминациите до сега.Мисля че е добро решение .Много успех на всички.Хаиде да видим кои ще е следващия с добри новини.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #596 -: Април 25, 2006, 17:53:32 pm »
Цитат на: Vasilia

Видах ги  двете чертички - много ясни. Точно на Великден.


Честито Василия.
Лека и безпроблемна бременост ти желая. :cloud9:
И живо и здраво бебоче/бебочета накрая.
Ще чакаме да кажеш колко точици е видял лекаря на УЗ.

Ето че става и от първия път при АРТ. :lol:
Ето че става и при 5 извадени яйцеклетки. :lol:
Моята собсвена теория е че по-малко яйцеклетки, не са чак такъв стрес за организма... и това може би дава после по-големи шансове.

Пази се и се глези. :lol:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #597 -: Април 25, 2006, 19:05:31 pm »
Благодаря ви, мили мои, за пожеланията и за подкрепата. :thankyousign:
А по повод на твоите думи, Роми, че става и от първи път: В болницата бях с една жена от Казанлък, която за 6-ти път правеше инвитро. Когато ми разказваше за това, аз се шокирах и куража ми малко по малко се изпаряваше. Днес разбрах, че отново нищо не се е получило при нея. Толкова много ме заболя, така ми се искаше и тя да може да се похвали..., но уви. Тя също е с една извънматочна преди ин-витро опитите. Но пък имаше  друго момиче от Пловдив, което беше за задържане там. При нея пък се е получило от първия път.
После си казах, защо пък и при мен да не се получи от първия път?Знам, че ако не се получи, ще продължавам с опитите, докато стане. И знам, че един ден ще се получи.
Затова ви казвам - мислете положително, не мислете, че няма да стане, а напротив. Бъдете сигурни в успеха.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #598 -: Април 25, 2006, 19:32:45 pm »
4естито ВАСИ,лека бременност и много спокоиствие.
Успех и на теб киара,6те стискам палци вси4ко да е ок.
Касмет на вси4ки моми4ета.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #599 -: Април 25, 2006, 21:50:52 pm »
Честито, Vasilia!!! От тук нататък, само хубави неща  :D