0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1060 -: Юни 01, 2006, 17:14:31 pm »
касмет блага yahoo_17  yahoo_17
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1061 -: Юни 01, 2006, 20:35:31 pm »
ето ме и мен, аз нео тази седмица изобщо не можах да вляза във форума...
ами момичета-кокичета, петата ми инсеминация излезе отново неуспешна  :balk_134: аз така си и знаех де...почна да ме приболява корема още преди 10-ина дни, и все повече се усилваха крампите. Какво да се прави...вчера така ревах, че се събудих подпухнала като възглавницата  :cry:  ама днес подхождам по-оптимистично..реших да направя още една инсеминация и да пусна едни имунологични в Плевен. Явно все пак там ми е проблема...

благодаря на всички ви, за подкрепата и чудесните думи. Съжалявам за тези, които като мен не успяха да се зарадват на една прекрасна новинка. ПОжелавам на Ади, Блага, Рене и всички останали, които пропуснах неволно - хайде, дайте един старт на тая куца пролетна серия, че ми писна вече! Тия щъркели май са се пенсионирали  преждевременно :D
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1062 -: Юни 01, 2006, 20:45:36 pm »


     Майски,съжалявам за резултата и благородно ти завиждам за оптимизма,който струи от теб.Бих искала и аз да го имах понякога. :)

    П.С.А щъркелите май ги е страх от птичия грип,затова ни заобикалят
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1063 -: Юни 01, 2006, 21:21:03 pm »
Много съжалявам, Майски! :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1064 -: Юни 01, 2006, 21:44:55 pm »
Майски много сдъжелявам!Задължително си направи имунологични за да си сигурна че не там е проблема.Хубаво е че си борбена натура-такива хора збъдват мечтите си и аз съм сигурна че ти ще сбъднеш твоята! :balk_21:
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1065 -: Юни 02, 2006, 09:45:17 am »
Здравейте момичета, извинете ме за незнанието, но може ли някой да ми каже какво точно могат да докажат тези имунологични изследвания?
Пожелавам на всички чакащи резултат много много късмет и само хубави новини!!!
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1066 -: Юни 02, 2006, 09:54:16 am »
Майски,съжалявам мила :( Браво на теб ,че си решила още веднъж да опиташ! :D  Ще стане,ще видиш!! Щом не спираш да се бориш,ще стане!!
Късмет на всички!!! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1067 -: Юни 02, 2006, 10:21:13 am »
Цитат на: st
Здравейте момичета, извинете ме за незнанието, но може ли някой да ми каже какво точно могат да докажат тези имунологични изследвания?
Пожелавам на всички чакащи резултат много много късмет и само хубави новини!!!


      Има много теми за имунологичните фактори.Погледни най-отгоре и кликни на теми.Там ще намериш каквото те интересува.Успех
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1068 -: Юни 02, 2006, 17:23:03 pm »
Майски.съжалявам мила :balk_21:
Наистина тези ЩЪркели ни подминаха,но ние няма да се от4аиваме,ами 6те се борим докрай. :bighug:
Дано лятото е на6ият сезон мили моми4ета
Късмет на вси4ки ви :crossfingers:  yahoo_17  yahoo_17  yahoo_17



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1069 -: Юни 02, 2006, 18:00:22 pm »
Цитат на: krem4o
касмет блага yahoo_17  yahoo_17




Възмутена съм от правописа ти !
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1070 -: Юни 02, 2006, 19:01:59 pm »
Цитат на: rally_g
Оги, въпросът ми е по-специално към теб, но и към други компетентни момичета, доказано ли е, че успешността се повишава при трансфер на бластоцисти и с колко %?

Rally_g, да това е вярно, че % на успеваемост се повишава при трансфер на бластоцисти. В момента не мога да намеря статистика за това, но може да погледнеш  резултатите на една щатска клиника при трансфер на бластоцисти .(виж графиката в ляво, че не мога да ти копирам адреса директно към графиката). http://www.rrc.com/index.asp?bhcp=1
Мен също ме вълнува въпроса за броя на върнатите ембрионите. В книгата на Dr. Silber - "How to get pregnant" също е засегнат този въпрос. Според автора това също е въпрос на преценка на лекаря. Много са факторите, които определят това - възраст на жената, качество на ембрионите и т.н. Лекаря е този, който трябва да вземе под внимание всички фактори при една жена и да прецени, кое е най-добро в конкретния случай, а и да прецени какъв е риска от многоплодна бременност.
Дадена е една статистика, че при еднакво качесто на ембрионите при транфер на един ембрион % успеваемост е 24%, при 2 ембриона - 40% и при 3 ембриона - 60%. За съжалени не е посочено какви са ембрионите.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1071 -: Юни 02, 2006, 20:42:21 pm »
Огънче, Роузи, благодаря ви, че споделихте това, което ви е известно с мен. Попитах, защото имам две познати семейства - българи, които живеят в САЩ и правиха там ин-витро. Писаха ми, че там почти навсякъде се връщат бластоцисти, предположих, че това е така заради по-високият шанс за успех и ако е така, се питах защо ли у нас не процедират така. Това е.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1072 -: Юни 04, 2006, 21:53:23 pm »
Цитат на: rally_g
Писаха ми, че там почти навсякъде се връщат бластоцисти, предположих, че това е така заради по-високият шанс за успех и ако е така, се питах защо ли у нас не процедират така. Това е.

Рали, за съжаление не винаги обстоятелствата позволяват да се чака бластоцист. Пак зависи от много фактори, но най-вече трябва да имаш достатъчен брой оплодени с хубаво качество.
Например: ако са ти извадили 6-7 при пункция, от тях са се оплодили 4-5....не можеш да чакаш, щото може и нищо да не дочакаш. Ще споделя с вас риторичният въпрос на един мнооого кадърен и опитен специалист
"Предпочиташ да станат бластоцисти в теб или да ги видиш на екрана?"
Изводите си направете вие!
Иначе и у нас правят бластоцист трансфер.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1073 -: Юни 05, 2006, 09:54:06 am »
Здравейте, и мен ме интересува връщането на ембриони на 3-ти ден или бластоцисти. При мен се получи така, извадиха ми 14 яйцеклетки, от които се оплодиха 13, а 10 продължиха да се делят, като 6 бяха перфектни, а 4 - добри. Върнаха ми 4 от отличните, но бременост не се получи. Аз съм на 29 години, знам че всичко е по преценка на лекаря, но все си задавам въпроса, не можеше ли в моя случай да се изчака до пети ден за да се види дали щеше да има бластоцисти?
Как мислите вие?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1074 -: Юни 05, 2006, 10:42:28 am »
St, на кой ден да се върнат ембрионите го решава доктора по негова преценка, ние не сме компетентни, за да решим кога да ни ги върнат. Има много фактори предполагам, които се съблюдават и при всеки е строго индивидуално!!! Нали не ти е дошло още защо тогава обричаш опита за неуспешен? Вярвай, направи кръвния тест пък каквото е рекъл Господ!!! Стискам ти силно палци!!! :P  :P  :P


Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1075 -: Юни 05, 2006, 11:56:11 am »
Момичета, а дали ембриони, които ако ги чакат 5 дни - спират да се развиват, биха уцелели и продължили да се развиват, ако са върнати на 3-ти ден? И дали тези, върнати на 3-ти ден, с които се получава бременност, нямаше да станат бластоцисти така или иначе?
Благодаря ти, Бени!







Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1076 -: Юни 05, 2006, 12:07:54 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Момичета, а дали ембриони, които ако ги чакат 5 дни - спират да се развиват, биха уцелели и продължили да се развиват, ако са върнати на 3-ти ден? И дали тези, върнати на 3-ти ден, с които се получава бременност, нямаше да станат бластоцисти така или иначе?


 :) Фреш, ако намериш някой които да ти отговори еднозначно, веднага да се похвалиш тук та да си зададем и ние екзестенциалните въпроси :lol: - майтап  :wink:

Според мен, е възможно, такива които са спрели да се развиват в изкуствена среда да оцелеят ако са в матката, а от там и такива на 3ти ден, с които се получава бременност - не е сигурно как биха се развили ако не са били върнати на 3ти ден. Естестените условия могат да се симулират успешно но не и да се възпроизведат 100%
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1077 -: Юни 05, 2006, 13:35:49 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Момичета, а дали ембриони, които ако ги чакат 5 дни - спират да се развиват, биха уцелели и продължили да се развиват, ако са върнати на 3-ти ден? И дали тези, върнати на 3-ти ден, с които се получава бременност, нямаше да станат бластоцисти така или иначе?

Според скромните ми познания няма по-добра среда от естествената, т.е. в теб. Ембриони, които са върнати на 3-ти ден и са довели до бременност не е сигурно, че са щяли да оцелеят в хранителната среда в петрито. Както и върнати бластоцисти не е сигурно, че ще доведат до бременност.
Пак ще задам любимият ми върпос: Какво предпочиташ: Да станат бластоцисти в теб или да ги видиш на екрана извън теб???

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1078 -: Юни 05, 2006, 13:36:25 pm »
Карелия, Зейтуни, Ади, Рене, Елеонор -  :grouphug:
аз изчезнах 3 дни извън София да се поразтуша и разведря...и днес със нови сили съм при Стаменов. Да видим какво ще каже!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1079 -: Юни 05, 2006, 15:26:27 pm »
Момичета, помагайте Exclamation Exclamation Exclamation Четох нещо във форума за телесната температура и реших да си я измеря. Имам 37.3, а нищо ми няма иначе!!! Просто така си я измерих от любопитство. Какво мислите по въпроса? Днес ми е 13-ти ден след трансфер. На какво може да се дължи тази температура? Sad
_________________