0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1040 -: Май 31, 2006, 16:35:38 pm »
Що така ми и34е3ва кредора от време на време не3нам :?
Та така.
Маиален, а3 мисля, 4е многоплодната бременност си е рискова 3а самата бременна,пьрво, от там децата са малки на килограми и с малформации и това сьщо не си обяснявам,как се отстраняват,ако се хванат примерно и петте,в слу4ая който имаме.Това,болни4ните,от които се нуждае жената и ра3ходите на болни4ната система в дьлгосро4ен план,не го ра3бирам като пове4ето от бьлг.граждани в БГ,си плащат по 4астни кабинети а дори и в самата болница.Какво поема касата?
3а успеваемоста при пове4е вьрнати ембриони,не споря.3а това искам пове4е мнения.Ноооо 6 или 5 ми е малко множко.
Оги,с теб мога да се сьглася,дотолкова 4е,твоите ембриони могат да продьлжат да се ра3виват по добре в естествена среда отколкото в епруветка.Но, 4е тия които не продьлжават да се ра3виват,се врьщат 3а да помогнат на един да се 3ахване не си го обяснявам.(не помня кой то4но го ка3а)
Оги,хубаво,4е се подписвате на декларация и 4е искат и вашето мнение.И тук е така.А няма и спор в мнението 3а лекарите.Винаги сьм ка3вала,4е те си 3наят работата.
Ама нека и ние да пообменим опит,нали 3атова сме ветеранки :lol:
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1041 -: Май 31, 2006, 16:36:19 pm »
Дано Ади,стискам силно палци и не се бой ,ще стане,трябва вече да стане!!! :crossfingers:
 :bighug:
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1042 -: Май 31, 2006, 16:37:02 pm »
Много, много късмет на Ади и Рене.
Дано това е вашата пролет...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1043 -: Май 31, 2006, 16:39:54 pm »
Късмет момичета!!!!

Стискам палци и чакаме хубави новини!:balk_602:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1044 -: Май 31, 2006, 16:42:28 pm »
Браво Ади:), хайде дано си късметлийка и занапред. Вие с Рене сте ни надеждата за пролетната гилдия :)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1045 -: Май 31, 2006, 16:46:06 pm »
Перлита мила,обясниха ми как се вадят, както при пункция,но само  бодват плода и то още като забележат,че са повече от колкото трябва! И мен ме плаши това ,но пък искам да съм майка,много искам и се моля поне един да се хване!!!!!!  :goodluck:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1046 -: Май 31, 2006, 17:07:48 pm »
Късмет Ади!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1047 -: Май 31, 2006, 17:09:41 pm »
Цитат на: rene_24
Перлита мила,обясниха ми как се вадят, както при пункция,но само бодват плода и то още като забележат,че са повече от колкото трябва! И мен ме плаши това ,но пък искам да съм майка,много искам и се моля поне един да се хване!!!!!!  :goodluck:

А шамари!!! Това ли ти е сега работа да мислиш. Бъди сигурна, че няма да ти се наложи и спи спокойно. На всеки проблем има решение, да знаеш.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1048 -: Май 31, 2006, 17:17:38 pm »
Цитат на: rene_24
Перлита мила,обясниха ми как се вадят, както при пункция,но само  бодват плода и то още като забележат,че са повече от колкото трябва! И мен ме плаши това ,но пък искам да съм майка,много искам и се моля поне един да се хване!!!!!!  :goodluck:

А3 ти пожелавам кьсмета на Pupsik.Тя май няма итернет вкьщи 3а да се вклю4и.На нея и вьрнаха 6 и само един се хвана.Спокойно си 4акай.Стискам палци както на теб,така и на останалите.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1049 -: Май 31, 2006, 17:35:11 pm »
Цитат на: perla
Та така.
Маиален, а3 мисля, 4е многоплодната бременност си е рискова 3а самата бременна,пьрво, от там децата са малки на килограми и с малформации

По този въпрос съм 100% съгласна с теб. Но пак казвам, че и лекарите се пазят от многоплодни бременности. И когато връщат 4, 5 или 6 ембриона със сигурност няма да се хванат всичките. Преценяват го някакси, но те си знаят точно как? Поне за моя доктор съм 300% сигурна.
Съгласна съм, че има и доктори дето не мислят толкова с главите си и при тях може и да се получи фал. Но случаят на Рене не е такъв.

Цитат на: perla
Но, 4е тия които не продьлжават да се ра3виват,се врьщат 3а да помогнат на един да се 3ахване не си го обяснявам.(не помня кой то4но го ка3а):lol:

Мацко, за умрели ембриони никой не казва, че се връщат. Правилно ли съм те разбрала мисълта или се бъркам?

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1050 -: Май 31, 2006, 18:24:19 pm »
Мили момичета много ви благодаря за прекрасни пожелания!Страхотни сте -благодаря че ви има!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Рене миличка -спокойно ще стане!!!!!!!Стискам всички пърщета които имам!!! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers: Целувам ви всичките! :balk_21:
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1051 -: Май 31, 2006, 19:34:02 pm »
Здравейте! Днес беше моята пункция. Всичко стана бързо и безболезнено. Чувствам се добре. Нямам оплаквания.
Извадиха 9 качествени яйцеклетки. Набодоха ги с 9 сперматозоида и сега се надявам на хубава реколта  :lol:  Дано  :crossfingers:
Желая успех на всички ви  :D
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1052 -: Май 31, 2006, 19:40:44 pm »
Блага,  :crossfingers:

Късмет на всички в процедура и очакване!!!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1053 -: Май 31, 2006, 19:46:37 pm »
ами като сме почнали с анализи от рода " какво е искал да каже автора с думите"  :D да уточня, че явно не съм се изразила много ясно - съжалявам:
Аз също съм съгласна, че многоплодната бременност е рискова.

Опитах да обясня защо не се връщат повече от 2/3 ембриона в страни, където държавата поема няколко инвитро опита - тъй като се счита, че многоплодните бременности ще струват по скъпо в дългосрочен план. Това не се отнася за БГ - тук някой едва ли може да направи дългосрочен план за т.нар здравеопазване. Касата от мин. година започна да отпуска лекарства за стимулация и то едва на 1000-2000 жени (не помня бройката точно). И тъй като тук пациентите поемат разходите могат (както Оги каза) да избират колко ембриона да бъдат върнати, разбира се като се има предвид мнението и препоръката на лекарите и ембриолозите - все пак те вероятно имат съображения, за които ние само можем да гадаем.
Съгласна съм с Оги, че лекарите също не искат многоплодни бременносто именно защото са рискови, но тъй-като аз решавам какъв риск да поема - ако док ми каже ще ти върнем 6, но има голяма вероятност да имаш близнаци бих се съгласила.  
В тази връзка попрочетох малко за синдрома на изчезващия близнак виж тук - може и това да едно от съображенията в полза на връщане на повече ембриони :wink:


КЪСМЕТ на всички!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1054 -: Май 31, 2006, 21:56:47 pm »
Ади и Рене_24 успех мили4ки,дано при вас доиде Щъркела и ни зарадвате  :bfp:  :crossfingers:  :bighug:
Много спокоиствие и касмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1055 -: Юни 01, 2006, 00:25:04 am »
Успех и на теб, Блага;)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1056 -: Юни 01, 2006, 07:16:52 am »
Блага стискам  ти палци  :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1057 -: Юни 01, 2006, 08:58:19 am »
Блага, миличка, радвам се че всичко е ми нало безпроблемно! :) Сега ,чакаме да кажеш колко ти е върнал док! И не спираме да стискаме палци и за теб!!! :crossfingers: :crossfingers:
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1058 -: Юни 01, 2006, 10:25:44 am »
Блага, много късмет, спокойствие и търпение. Желая ти най-щастливата развръзка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1059 -: Юни 01, 2006, 16:51:06 pm »
Късмет Блага! Пожелавам ти прекрасни ембриончета на трнасферът!