0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1020 -: Май 31, 2006, 09:13:47 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: lady_11
Цитат
Перличке, това и аз съм го чувала - калпавите ембриони подпомагат имплантацията на единият или двата добри. Затова се слагат и те.

Нещо не ми звучи логично.
Нечитавите като клакьорки на баскетболен мач ли го раздават, що ли?!?

Лейди, Оги го е написала по-нагоре - ние не сме ембриолози. Има си лекари и ембриолози за тази работа. Те знаят най-добре.

А и, в крайна сметка, като сме се доверили на един екип - ще им вярваме. Или пък ако им нямаме доверие - махаме се от там.

Лейдинце, бе, има един бутон - , ползвай него, защото така не става ясно кого цитираш

Mен ли4но много ме интересува това с многото ембриони и ще се радвам да полу4а пове4е мнения по вьпроса.
А3 сьм се доверила на моя лекар,но 3ащо в Германия,примерно това е 3абранено а в БГ врьщат двойно пове4е.
Сьгласна сьм с мнението на Лейди,4е ембриони,които не се ра3виват с нищо не помагат на останалите.
Каквото Оги е описала не ми се врь3ва нещо.
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1021 -: Май 31, 2006, 09:22:33 am »
Цитат на: rene_24
Момичета мили,виждам ,че проблема с тия 6 ембриона стана всеобщ :)
Успокойте се вече,защото днес мина трансвера ,върнаха ми 5 ембриона и сега гледам да почивам! Питах док ,и Оганче,ти си напълно права имаше само 3 ,които бяха започнали да се делят на 4 ,а останалите 2 се деляха на 2! И той обясни, че така имаме по-голям шанс! Трябваше да му се доверя,защото в крайна сметка ,нали за това се борим и не спирам да се надявам поне едно да се закачи!
Ами .....това беше .сега седя и чакам!
 :bfp: А на вас всички ви стискам палци и желая на всички да успеем!! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  :bighug:

Проблема,ра3бира се е всеобщ,3ащото ние тук пишещите,вси4ки сме в процедура АРТ и всяка информация е важна и 3а нас.
А сега моля те да обясниш,как доктора го ра3ясни това с по големия шанс.Каква то4но е функцията на нера3виващите се ембриони.Какво правят?
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1022 -: Май 31, 2006, 09:25:08 am »
И аз като Перличка се вълнувам от темата и ми се иска да чуя повече за тази теория как повечето ембриони спомагат имплантацията :?:
Благодаря ти, Бени!







Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1023 -: Май 31, 2006, 09:41:41 am »
rene_24 - КЪСМЕТ ти желая!!! Дано скоро ни зарадваш с хубави новини!

Перла, това което аз зная относно връщането на много ембриони е следното: в държави с добре развита социална политика, където държавата поема няколко инвитро/икси опита се счита за рискова многоплодната бременност, тъй-като има много по голяма вероятност при такава бременност реално жената да се нуждае от болнични грижи, повече от обикновено, има и риск от преждевременно разждане и това отново води до по-големи разходи за болничната система в дългосрочен план. Т.е. хората там са приели, че е по добре да поемат разходите за няколко арт опита, но да намалят вероятността от многоплодна бременност. Поради това, не се трансферират повече от 2 ембриона например. Тази информация имам от моя доктор и ми звучи логично.
От друга страна - някой тука беше дал координатите на един индийски лекар, който има клиника за арт процедури и доколкото аз разбрах (без да претендирам за 100% точност) при него има практика да се връщат повече ембриони и реално успеваемостта е по голяма. http://www.drmalpani.com Повтарям, не съм разгледала целия сайт в подробности - четох няколко истории с успешен край и обща инфо и не претендирам за 100% точност.
В нашите условия, тук в БГ, където специализирани услуги от квалифицирани репродуктивни специалисти може да се получат само ако лично си поемаш разходите (с изключение на инициативите на ЗК за лекарства за стимулация) малко хора могат да си позволят да правят 2-3-4 инвитро опита и според мен, ако има по голяма вероятност за успех при трансфер на повече ембриони, рискът от многоплодна бременност си заслужава.
мое мнение...   :wink:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1024 -: Май 31, 2006, 09:49:53 am »
Рене -  :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers: за  :bfp: и   newsm04
 :wink:


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1025 -: Май 31, 2006, 09:58:26 am »
Цитат на: perla
Каквото Оги е описала не ми се врь3ва нещо.

Перличке, аз се постарах да обясня на нормален, любителски език, че броят на върнатите ембриони все пак се преценява от специалистите, които знаят какво вършат. Конкретно за моят случай мога да ти кажа, че при единствено 4 живи, 3-дневни ембриони е трудно да се прецени кой от тях ще дръпне напред в развитието, че да го върнат само него. Развитието им с всеки ден се променя коренно и ако единият днес е бил най-напред в развитието, утре може да бъде последен. А тези, които са изглеждали най-безнадеждни, те може да се преборят и да се имплантират. Толкова малки ембриони не можеш да ги прецениш как ще вървят на 2 и 3 ден. Виж....когато станат бластоцисти нещата стоят по съвсем различен начин. В моята клиника НИКОГА не връщат повече от  2 БЛАСТОЦИСТА. На всички им е ясно защо?! Надявам се и на теб да ти се изясни. И тъй като в БГ няма закони както при теб в Германия, пациента има право на избор. Преди всеки трансфер аз и мъжът ми сме подписвали декларация. В нея лично ние пишем след препоръката на докторите колко ембриона ще се върнат при трансферът и какво да правят с останалите. Или се унищожават или се замръзяват. Естествено аз винаги съм се доверявала и вслушвала в съветите и мнението на Д-р Владимиров и Д-р Тачева. И вярвайте ми, винаги са били прави. Те са докторите и най-добре преценяват нещата. Но ако някой пациент тропне с крак и каже "ама аз искам така и така"....естественно те винаги ще уважат неговите желания, защото на сила хубост не става.

На Рени желая много спокойствие и късмет. Не се залежавай, миличка, и гледай да водиш максимално нормален живот. Ако пушуш, си пуши, ако пиеш кафе, си пий, не се притеснявай да се возиш на трамвай или маршрутка, яж си каквото душата ти иска. Е, не е желателно да се напиваш, да тренираш нещо и да вдигаш тежко. Слагай си Утрогестана вагинално и след това задължително лежиш. Къпи си се спокойно, но избягвай ваната и много горещата вода. Прахосмукачката и тупането на килими го забрави за 2 седмици. Ако пък толкова те дразни, че не е чистено 1 или 2 седмици....мъжът ти има прекрасната възможност да се изяви като съпричастен съпруг.
Бъди спокойна и не го мисли постоянно. Каквото е зависело от теб, си го направила. От тук нататък имат думата боговете.
Късмет!

Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1026 -: Май 31, 2006, 10:37:16 am »
Благодаря на Maialen и Огънче за споделената информация :D
Благодаря ти, Бени!







*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1027 -: Май 31, 2006, 12:14:31 pm »
Оги, въпросът ми е по-специално към теб, но и към други компетентни момичета, доказано ли е, че успешността се повишава при трансфер на бластоцисти и с колко %?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1028 -: Май 31, 2006, 15:47:14 pm »
Цитат на: rally_g
Оги, въпросът ми е по-специално към теб, но и към други компетентни момичета, доказано ли е, че успешността се повишава при трансфер на бластоцисти и с колко %?

Аз знам, че е по-голяма вероятността за успех. Точно с колко процента ...незнам. Обаче пак всичко си е въпрос на късмет. Може да ти върнат прекрасни бластоцисти и пак да не успееш, защото факторите са много.
За мен всичко е въпрос на късмет и стичане на обстоятелствата. Аз при първото ми икси тоооолкова исках бластоцисти, толкова треперих и след пункцията всичко се срина. Късмет беше, че оживяха 4 на 3-ия ден. При тези обстоятелства не може да искаш бластоцисти, защото не може да се чака. Според моите лекари няма по-добра среда от естествената. Затова при такива показатели като моите трябваше да ми ги върнат, защото шансът им да оцелеят навън е минимален сравнено, ако са вътре в мен.
В процеса на процедурата лекарите решават дали ще ги чакат до бластоцисти или не. Ако имат самите ембриони показатели и ако повечко на брой, тогава може. Ако не, айде в "къщи" на топло.
Всичко е Божия работа.
Дано да съм успяла да ти помогна.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1029 -: Май 31, 2006, 15:56:24 pm »
Много благодаря 3а подробните отговори на Маиален и Оги.Много мило от ваша страна.
Все още не сьм напьлно сьгласна с вас,но се страхувам,4е ако поспоря още малко,да не ми се скарат модераторките :wink: ,а и дали тук е мястото...
Успех на вси4ки 4акащи.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1030 -: Май 31, 2006, 15:59:05 pm »
Цитат на: perla
Много благодаря 3а подробните отговори на Маиален и Оги.Много мило от ваша страна.
Все още не сьм напьлно сьгласна с вас,но се страхувам,4е ако поспоря още малко,да не ми се скарат модераторките :wink: ,а и дали тук е мястото...
Успех на вси4ки 4акащи.

Изобщо не се притеснявай, никой няма да ти се кара. Нали знаеш, че всеки си има мнение и право да го сподели. Ние тук си се познаваме от дълго време и няма начин да се скараме. Споко. Казвай какво още ти тежи на душата?

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1031 -: Май 31, 2006, 16:03:19 pm »
e sega kredor nqma,posle wreme az nqmam :lol:
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1032 -: Май 31, 2006, 16:08:49 pm »
Цитат на: perla
Много благодаря 3а подробните отговори на Маиален и Оги.Много мило от ваша страна.
Все още не сьм напьлно сьгласна с вас,но се страхувам,4е ако поспоря още малко,да не ми се скарат модераторките :wink: ,а и дали тук е мястото...
Успех на вси4ки 4акащи.

ама казвай какво те мъчи - аз писах това, което знам и което ми звучи логично - не е задължително за всички да е така разбира се...
но нали пък в спора се раждала истината  :wink:
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1033 -: Май 31, 2006, 16:16:14 pm »
Въпросът за брой ембриони, които да се връщат, е интересен и полелезен, аз ще се радвам да чуя всяко мнение в която и да е от двете посоки :D
Благодаря ти, Бени!







Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1034 -: Май 31, 2006, 16:16:21 pm »
Цитат на: perla
Все още не сьм напьлно сьгласна с вас,но се страхувам,4е ако поспоря още малко,да не ми се скарат модераторките :wink: ,а и дали тук е мястото...

Перличке, няма, бе  :balk_21:
Кажи си каквото имаш.
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1035 -: Май 31, 2006, 16:29:21 pm »
Перличке,няма смисъл да повтарям думите на Оги- :balk_47:
 Тояно такива бяха обясненията! С една дума-просто той смята ,че така шанса е по-голям! :balk_602:
  Ади,Оги,Литъл рабит, благодаря ,за подкрепата и не забравяйте ,че неспирам да стискам палци за всички нас!
Оставете ги тия бройки, аз вече спрях да мисля за тях,че всичко мина! Станалото станало!  :bighug:
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1036 -: Май 31, 2006, 16:30:04 pm »
Перличке,няма смисъл да повтарям думите на Оги- :balk_47:
 Тояно такива бяха обясненията! С една дума-просто той смята ,че така шанса е по-голям! :balk_602:
  Ади,Оги,Литъл рабит, благодаря ,за подкрепата и не забравяйте ,че неспирам да стискам палци за всички нас!
Оставете ги тия бройки, аз вече спрях да мисля за тях,че всичко мина! Станалото станало!  :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1037 -: Май 31, 2006, 16:31:09 pm »
И аз да се отчета:днес направих инсе !Лигавицата беше 9мм,2 фолекула спукани,материала добър!Остава само чакането!!!!
Дано господ да е с мен и с останалите момичета ,та всички да сбъднем мечтата си и да станем майки!Защото ние ще бъдем найстрахотните майки на света! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  :bighug:  :balk_21:
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1038 -: Май 31, 2006, 16:34:10 pm »
Рене и Ади, стискам ви палци да успеете :D
Благодаря ти, Бени!







*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1039 -: Май 31, 2006, 16:34:47 pm »
Ади, леко чакане и късмет  :D
Рене, и на теб спокойни дни до теста и да ни зарадваш с хубава бебешка новина  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin