0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1000 -: Май 30, 2006, 15:38:35 pm »
Рене, по въпроса с броя на ембрионите, които да се върнат.
И аз се интересувам от тази тема. В Скандинавските страни например връщат 1 (за да ти върнат 2 трябва да си над определена възраст и пр., доколкото си спомням). В Германия също има някакви специални разпоредби - там пък трябва да знаеш предварително колко ще ти върнат, а другите ги унищожават, нещо такова. Доколкото разбрах, причините за тази световна тенденция да се връщат по-малко ембриони са две - едната е медицинска, тъй като всяка дву- или повече плодна бременност се води рискова, децата се раждат по-малки и по-рано и т.н., а другата е етична - т.нар. редуциране на ембриони не се приема навсякъде добре, явно.
Аз си мисля, че това редуциране на ембриони може да не е безопасно за тези, които трябва да оставиш? Не знам, с упойка ли се прави?

Аз лично съм на мнение засега, че трябва да се връщат 1-2 ембриона. Все пак понякога лекарите в България се решават да върнат повече, особено ако има предни неуспешни опити.

От друга страна тук момичета са писали, че имало някаква теория, че повечето ембриони спомагат имплантацията (на който ще се имплантира), но аз лично не съм чела нищо по този въпрос, нито съм го чувала от лекар.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1001 -: Май 30, 2006, 15:43:17 pm »
Съжалявам Ели! Наистина е ужасно и мога много добре да си представя как се чувстваш. Пожелавам ти бързо психологично възстановяване. Знам, че боли, но трябва а се пребориш. Другият път ще стане, винаги има надежда.

*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1002 -: Май 30, 2006, 15:49:09 pm »
Момичета, мисля да се опитам да не влизам известно време във форума. Искам да ви кажа довиждане за сега ида пожелая едно прекрасно лято и заслужена почивка!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1003 -: Май 30, 2006, 15:59:31 pm »
Цитат на: kareliya

      Как така 6 ембриона???Абе тез лекари за базик ни взеха..

Недейте така, момичета!? Може да сте много информирани, но нито сте ембриолози, нито гинеколози. Броят на ембрионите при трансфер зависи от толкова много неща, че сигурно си нямате и на идея. Едни от най-важните са: на кой ден и в какво състояние са ембрионите. При моето първо икси ми върнаха всичките 4, който имах живи на 3-ти ден. Те бяха с лошо качество и както знаете не се хвана нито един. Е, луд ли беше Док, че ми върна 4???!!! Не, така е преценил, че шанса е най-голям поне едно да се закачи. Ембриолога си преценява рисковете и не си мислете, че докторите са глупави и ей така ще си играят със съдбата на хората. Ако е предложил на Рене да върне и 6-те, то бъдете сигурни, че е преценил мнооого добре какво прави?!!!! Също така е преценил, че да се хванат и шестте шансът е сигурно по-малък от 1%. Те се пазят и не са толкова безразсъдни, колкото вие си мислите.
Спомням си, че Рене ходи при най-добрият за мен лекар и ако е същият той си залагам главата, че НИКОГА няма да постъпи безотговорно, ама НИКОГА. Не можете да съскате така, без да знаете точно каква е ситуацията?
Късмет на всички!

Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1004 -: Май 30, 2006, 16:05:46 pm »
Ели, много съжалявам за неуспеха този месец :(  Нещо кофти сезон изкарахме, а :(

Напочивай се добре и те чакаме скоро пак тук, за да си пишем :D
Благодаря ти, Бени!







*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1005 -: Май 30, 2006, 16:16:04 pm »
Ели,

 и аз съжалявам много за неуспеха. :balk_21:

Желая ти спокойно лято, да се възстановиш психически и физически.

:balk_177:  :balk_175:  :balk_179:  :beach1:

Събирай положителни емоции за Есента, вярвам,че тогава ще усееш!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1006 -: Май 30, 2006, 16:20:32 pm »
Ели, много съжалявам, мила. Почини си от форума и гинеколозите и следващият път ще стане  :bighug:
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1007 -: Май 30, 2006, 16:20:38 pm »
Цитат на: rene_24
Ами ....посъветвах се и с док от Русе и той мисли ,че е по-добре да се вкарат 6-те,защото при замразени имало много по-малък шанс! Аз му казах какво ме притеснява и той каза"няма да ти ги вадят ,а просто ако са повече от 2,ще пукне другите с иглата и това да не те притеснява! ДО ТАМ ДА СЕ СТИГНЕ"!
 Но утре, за оше по-голямо мое успокоение ще питам и док!
Благодаря за загрижеността и  утре ще видим какво ще стане!
Късмет на всички! :)


Какви замразени нали в момента правихте стимулация/пункция?
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1008 -: Май 30, 2006, 16:35:00 pm »
ели сажалявам много  :balk_21: пожелавам ти да изкараш срахотно лято
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1009 -: Май 30, 2006, 16:37:00 pm »
Цитат на: oganche
Цитат на: kareliya

      Как така 6 ембриона???Абе тез лекари за базик ни взеха..

Недейте така, момичета!? Може да сте много информирани, но нито сте ембриолози, нито гинеколози. Броят на ембрионите при трансфер зависи от толкова много неща, че сигурно си нямате и на идея. Едни от най-важните са: на кой ден и в какво състояние са ембрионите. При моето първо икси ми върнаха всичките 4, който имах живи на 3-ти ден. Те бяха с лошо качество и както знаете не се хвана нито един. Е, луд ли беше Док, че ми върна 4???!!! Не, така е преценил, че шанса е най-голям поне едно да се закачи. Ембриолога си преценява рисковете и не си мислете, че докторите са глупави и ей така ще си играят със съдбата на хората. Ако е предложил на Рене да върне и 6-те, то бъдете сигурни, че е преценил мнооого добре какво прави?!!!! Също така е преценил, че да се хванат и шестте шансът е сигурно по-малък от 1%. Те се пазят и не са толкова безрассъдни, колкото вие си мислите.
Спомням си, че Рене ходи при най-добрият за мен лекар и ако е същият той си залагам главата, че НИКОГА няма да постъпи безотговорно, ама НИКОГА. Не можете да съскате така, без да знаете точно каква е ситуацията?
Късмет на всички!
:good_post:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1010 -: Май 30, 2006, 17:03:29 pm »
Еличка, токова съжалявам мила!Голяма къръщина в тази пролетна серия. Дано в лятната се похвалите всички с 2 чертички, желая ви го от все сърце.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1011 -: Май 30, 2006, 17:07:10 pm »
Благодаря ви милички, както виждате още "крастата" :lol: да си влизам при вас не ще да ме напусне. Целувам ви много и наесен с песен :wink: До скоро!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1012 -: Май 30, 2006, 18:18:35 pm »
Ели7,късмет мила,знам как се 4увства6,нали и аз преди няколко дни преживях съ6тото разо4арование.Може пък есента да е на6ият сезон.
Поздрави и с нови сили до на есен :balk_21:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1013 -: Май 30, 2006, 18:57:37 pm »
Цитат на: oganche
Цитат на: kareliya

      Как така 6 ембриона???Абе тез лекари за базик ни взеха..

Недейте така, момичета!? Може да сте много информирани, но нито сте ембриолози, нито гинеколози. Броят на ембрионите при трансфер зависи от толкова много неща, че сигурно си нямате и на идея. Едни от най-важните са: на кой ден и в какво състояние са ембрионите. При моето първо икси ми върнаха всичките 4, който имах живи на 3-ти ден. Те бяха с лошо качество и както знаете не се хвана нито един. Е, луд ли беше Док, че ми върна 4???!!! Не, така е преценил, че шанса е най-голям поне едно да се закачи. Ембриолога си преценява рисковете и не си мислете, че докторите са глупави и ей така ще си играят със съдбата на хората. Ако е предложил на Рене да върне и 6-те, то бъдете сигурни, че е преценил мнооого добре какво прави?!!!! Също така е преценил, че да се хванат и шестте шансът е сигурно по-малък от 1%. Те се пазят и не са толкова безразсъдни, колкото вие си мислите.
Спомням си, че Рене ходи при най-добрият за мен лекар и ако е същият той си залагам главата, че НИКОГА няма да постъпи безотговорно, ама НИКОГА. Не можете да съскате така, без да знаете точно каква е ситуацията?
Късмет на всички!

Какьв е смисьльт да се вьрнат 4 с лошо ка4ество и какво искаш да кажеш, каква е ролята на многото ембриони.
Как мно3инството подпомага единият?
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1014 -: Май 30, 2006, 20:32:38 pm »
Цитат на: perla

Какьв е смисьльт да се вьрнат 4 с лошо ка4ество и какво искаш да кажеш, каква е ролята на многото ембриони.
Как мно3инството подпомага единият?

Перличке, това и аз съм го чувала - калпавите ембриони подпомагат имплантацията на единият или двата добри. Затова се слагат и те.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1015 -: Май 30, 2006, 20:49:56 pm »
Цитат
Перличке, това и аз съм го чувала - калпавите ембриони подпомагат имплантацията на единият или двата добри. Затова се слагат и те.

Нещо не ми звучи логично.
Нечитавите като клакьорки на баскетболен мач ли го раздават, що ли?!?
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1016 -: Май 30, 2006, 21:53:36 pm »
Момичета мили,виждам ,че проблема с тия 6 ембриона стана всеобщ :)
Успокойте се вече,защото днес мина трансвера ,върнаха ми 5 ембриона и сега гледам да почивам! Питах док ,и Оганче,ти си напълно права имаше само 3 ,които бяха започнали да се делят на 4 ,а останалите 2 се деляха на 2! И той обясни, че така имаме по-голям шанс! Трябваше да му се доверя,защото в крайна сметка ,нали за това се борим и не спирам да се надявам поне едно да се закачи!
Ами .....това беше .сега седя и чакам!
 :bfp: А на вас всички ви стискам палци и желая на всички да успеем!! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1017 -: Май 30, 2006, 22:56:12 pm »
Мила Рене сега немисли кой какво е казал за 5,6 или 3 ембриона!!!!
Сега само гледай да си почиваш и да мислиш положително!!!
Трябва да си спокойна!От все сърце ти желая да стане чудото!!!!!
Целувки :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1018 -: Май 30, 2006, 22:58:02 pm »
Ели миличка съжелявам!!!!! :balk_134: :balk_21:
Какви ще ги вършим през пролетта?
« Отговор #1019 -: Май 31, 2006, 06:41:20 am »
Цитат на: lady_11
Цитат
Перличке, това и аз съм го чувала - калпавите ембриони подпомагат имплантацията на единият или двата добри. Затова се слагат и те.

Нещо не ми звучи логично.
Нечитавите като клакьорки на баскетболен мач ли го раздават, що ли?!?

Лейди, Оги го е написала по-нагоре - ние не сме ембриолози. Има си лекари и ембриолози за тази работа. Те знаят най-добре.

А и, в крайна сметка, като сме се доверили на един екип - ще им вярваме. Или пък ако им нямаме доверие - махаме се от там.

Лейдинце, бе, има един бутон - , ползвай него, защото така не става ясно кого цитираш