0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #600 -: Април 04, 2009, 01:59:49 am »
Само за информация : ЖЕЛАТЕЛНО е да имате кръвни групи , васерман , спин , хепатит!

От 16.00 часа днес , аз съм номер 213

Росси, какво значи "желателно е"? Ако ги нямаш означава, че няма да те одобрят ли? И откъде я имаш тази информация. Моля те уточни това.
Вчера бях в клиниката при Силвия( МАлинов) да ми подготвят документите. Силвия ми подчерта тези неща т.е. значи ги искат. Някой казват ,че не трябват и т.н., но е по-добре да се пуснат , за да не стане така , после да върнат някой заради тези изследвания! За кръвните групи , Силвия ми каза че не ни трябват , НО лаборантката долу ми каза че е по-добре да се приложат. Искам да кажа ,че е по-добре да ги имате тези неща (въпреки че излизат 100лв за двамата) Успех на всички!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #601 -: Април 04, 2009, 02:03:06 am »
аз днес също си подадох документите в последната минута на роботния ден, но заложих на сигурното и приложих изследванията и кръвните групи за да нямам проблеми при разглеждането след това. дамата бе много любезна да ме покани, разгледа ги,но нямаше коментар, подреди си ги и ми даде входящ номер, след което си тръгнахме заедно. пожелавам успех на всички и дано успеем от първия път. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #602 -: Април 04, 2009, 15:10:37 pm »
JOLI75 DO KOLKO 4ASA RABOTIAT V FONDA
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #603 -: Април 04, 2009, 15:39:58 pm »
Работят от 9.00 до 16.30 без събота и неделя!

На същата страница на която си задала въпроса си има и отговор. И моля, пиши с малки букви (само с главни се приема за крещене в нет пространството) и на кирилица.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #604 -: Април 04, 2009, 16:37:12 pm »
аз отидох в 16.50 ч. и беше там една жена. мисля, че поне до 17.00 ч. следва да им е работното време, но все пак е добре да се отиде на време за да не се изнервят допълнително. аз просто реших да видя къде е, но за късмет ме приеха и така. успех на всички. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #605 -: Април 06, 2009, 11:55:15 am »
А някой знае и дали вече е избрана комисията, която ще разглежда документите и кои ще са в нея?!
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #606 -: Април 06, 2009, 22:49:02 pm »
Еи момичета казахали ви след колко време ще се знае дали си одобрен за парите от фонда защото днеска аз си ги подадох и ми казаха че те ще се сваржат с мен успех на всички ще сьм благодарна ако някои пише
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #607 -: Април 07, 2009, 00:35:41 am »
А на мен днес ми казаха,да си запиша телефоните и да звънна след месец.
Доколкото разбрах няма още комсия и никакво разглеждане не е започнало. Жената каза нещо от сорта, като се съберат 400 кандидата ще започне разглеждането.

Има един списък, в който си пишеш името, клиниката и телефона. Преди мен беше записана жена от клиниката на Щерев.
« Последна редакция: Април 07, 2009, 00:48:55 am от marble »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #608 -: Април 07, 2009, 00:55:27 am »
А на мен днес ми казаха,да си запиша телефоните и да звънна след месец.
Доколкото разбрах няма още комсия и никакво разглеждане не е започнало. Жената каза нещо от сорта, като се съберат 400 кандидата ще започне разглеждането.

Има един списък, в който си пишеш името, клиниката и телефона. Преди мен беше записана жена от клиниката на Щерев.
а за какво е този списък?
Знам че молбите се разглеждат поетапно. Едва ли ще чакат да станат 400 за да ги започнат...Най-добре е всеки да си се обади след 1 месец и да пита дали е одобрен !
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #609 -: Април 07, 2009, 13:26:18 pm »
На мен ми казаха, че ще ми се обадят до месец... освен мен ще информират и клиниката за която кандидатствам.
На някой да са му звъняли?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #610 -: Април 07, 2009, 15:56:45 pm »
Момичета искам да Ви попитам на някоя от вас взеха ли и пари за подготовка на документите от клиниката. Разбрах , че в КИРМ Плевен везмали по 50,00лв. Редно ли е?
И още нещо искам да попитам: Значи отпускат по 5000,00лв на опит. Ако опита излезе по малко. А следващия повече. Значи ли това, че може да си полваш остатъка от предния. Ако не къде отиват парите? В клиниката може би? Или още не е много ясно.
Благодаря Ви предварително!!!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #611 -: Април 07, 2009, 16:01:40 pm »
Аз лично не съм плащала абсолютноо нищо за подготовка на документите ми.В клиниката на д-р Владимиров съм.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #612 -: Април 07, 2009, 16:35:36 pm »
Аз сьщо нищо не платих в Надежда и вчера ги подадох,но мисля че не е редно да се взимат пари за това.Успех на всички!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #613 -: Април 08, 2009, 10:33:35 am »
Момичета искам да Ви попитам на някоя от вас взеха ли и пари за подготовка на документите от клиниката. Разбрах , че в КИРМ Плевен везмали по 50,00лв. Редно ли е?
И още нещо искам да попитам: Значи отпускат по 5000,00лв на опит. Ако опита излезе по малко. А следващия повече. Значи ли това, че може да си полваш остатъка от предния. Ако не къде отиват парите? В клиниката може би? Или още не е много ясно.
Благодаря Ви предварително!!!


ще се отпускат максимум 5 000лв., което значи, че на един ще са 3 500, на друг 5 000 и т.н. Едва ли ще можеш да си "ползваш" разликата при следващ опит. Ако процедурата ти надвиши сумата, която са ти отпуснали остатъка си го заплащаш сама - още при подаване на документите се попълва такава декларация. Съмнявам се, че разлика от парите ще остава в клиниката, защото самата клиника ще финансира предварително част от твоя опит, а фонда  в последствие ще им изплаща сумите. Та ако са ти отпуснати 5 000лв, а опита ти е излязал за 4 500 на клиниката ще се плати 4 500. Това разбрах аз, четейки правилника, ако съм в грешка - опровергайте ме.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #614 -: Април 08, 2009, 12:09:53 pm »
Здравейте момичета!
Документите в клиниката веднага ли се подготвят , или трябва повторно да се ходи за готовия комплект документи?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #615 -: Април 08, 2009, 14:48:59 pm »
предполагам ,че зависи с какви и колко актуални изследвания разполагаш. При мен не се наложи да ходя изобщо преди подготовката на документите, тъй като имах всички изследвания и документи, просто ми се обадиха ,че пакета документи ми е готов да ида да си го взема
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #616 -: Април 08, 2009, 15:43:17 pm »
Неофициална информация, която получих днес - документи все още не са разглеждани!!! Сега се събират юристи, които ще преценяват, дали са предоставени необходимите документи...после не знам.  :?
*

    pepi77

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #617 -: Април 08, 2009, 16:36:11 pm »

viki_vat не разбрах кой документи ще разглеждат на пациентите или на клиниките разрешителните
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #618 -: Април 08, 2009, 17:00:48 pm »
на пациентите
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #619 -: Април 08, 2009, 17:19:12 pm »
Документите които се подават от пациентите се състоят от две части - чисто административна, т.е. лични данни за пациентите и медицинска част. Разглеждат се на два етапа: първо дали всички необходими документи са представени, което се прави от звеното за подпомагане на фонда в МЗ, максималния срок е 7 дни. Вторият етап е вече разглеждането на документите, медицинската част от представители на фонда и двама докладчици от ОС. След като се изготви доклад се представят за удобрмение от ОС. Срока е един месец, като ОС може да разглежда съгласно правилника между 200 и 400 молби на месец. Разбира се ако постъпят много повече и е физически възможно, за да се спази срока ще е необходимо да се разглеждат повече, но всичко това ще се решава в хода на работата.