0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #540 -: Март 31, 2009, 16:39:54 pm »
Tanj74, би ли казала дали всички документи които подаде бяха оригинали? Интересува ме най-вече спермограмата, защото нашата е копие, само с оригинален печат отгоре, освен това е от август 2008. Аз не кандидатствам с мъжки фактор, и нямаме по-нова спермограма, нито оригинал.


Re: има ли нещо ново?
« Отговор #541 -: Март 31, 2009, 16:43:49 pm »
Момичета, има ли някоя от вас, записана в "списъка" на клиниката на д-р Щерев, на която вече да са се обадили? Не ми се иска да звъня отново, а явно докато чакам всички са започнали да си подават документите  :(
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #542 -: Март 31, 2009, 17:39:21 pm »
А, да не забравя-спин, васерман, хипатит,свидетелство за брак  не ви трябват.  :P
КАК ТАКА? osi_10
за свидетелството ок, но как без актуални изследвания за спин, васерман и хепатит?
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #543 -: Март 31, 2009, 17:46:51 pm »
Това би било по-логично, от колкото да ти ги искат сега при условие, че са с давност три месеца. Докато Ви удобрят, докато чакате подходящия момент на цикъла за започване и процедурата Ви стартира след като изтекат тия три месеца, тогава пак наново. Но пък  ако ги искат щем нещем ще си ги направим и сега.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #544 -: Март 31, 2009, 18:30:28 pm »
А, да не забравя-спин, васерман, хипатит,свидетелство за брак  не ви трябват.  :P
КАК ТАКА? osi_10
за свидетелството ок, но как без актуални изследвания за спин, васерман и хепатит?
Няма ги в задължителните документи в Правилника. Би следвало да не се изискват!
А те, че ще се направят преди процедурата, това е ясно.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #545 -: Март 31, 2009, 18:32:21 pm »
Съжалявам  :oops:явно съм ви подразнила може би трябваше да си премълча но реших да споделя с цел не да ви дразня а ако има момичета с готови документи да отидат да си ги подадат.
Не съм изчела вас напикано  но още от първите няколко неща ми стана ясна че е било по хубава да си замълча :oops:
Пак казвам няма ваши наши от клиниката ми казаха че още и те не знаят дали 1,04 е достоверна дата за подаване на документите но да отида да видя там на място
Пък и от фонда ония ден в BTV казаха че ще почне работа началото на април не са казали точна дата
« Последна редакция: Март 31, 2009, 18:45:57 pm от marykol »
въпрос за промяна на клиника
« Отговор #546 -: Март 31, 2009, 18:59:27 pm »
Здравейте на всички! :) отдавна следя форумите и по специално тази тема. Сега решавам да се включа с един въпрос: След като веднъж сме подали документи във фонда и сме направили един неуспешен опит имаме ли право да променим клиниката?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #547 -: Март 31, 2009, 19:01:25 pm »
да имаш право да смениш клиниката
въпрос за промяна на клиника
« Отговор #548 -: Март 31, 2009, 19:08:12 pm »
много благодаря за бързия отговор. А това пише ли го някъде защото аз не успях да го намеря
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #549 -: Март 31, 2009, 19:45:27 pm »
marykol, проблемът въобще не е в теб, напротив твоята информация е много ценна! Проблемът е в самия Фонд! Аз напълно подкрепям мерилин, че Фондът ако е смятал, че си е свършил подготвителната работа по-рано и може да започне приемането на документи преди официално обявената дата е ТРЯБВАЛО да го съобщи ОФИЦИАЛНО по съответните канали за комуникация! А не клиниките да отговарят, че още не е ясно и ще се обадят когато това е изясни...Аз също съм от тези, които все още чакат да им се обадят, въпреки че фигурирам в някакви списъци от месеци...
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #550 -: Март 31, 2009, 20:07:27 pm »
Момичета, два дена за никого не са толкова решаващи.
Какво толкова разисквате? Кой е ощетен и как  точно? Какъв е "греха"? Ами ако беше закъснял с два дни?
Ако сте готови с документите, имате избор-да ги подадете на място или по пощата.Второто не отнема време.
Не бъдете толкова негативно настроени, от утре Фонда работи официално,това е новината. :)
На добър път!

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #551 -: Април 01, 2009, 01:32:50 am »
Момичета, два дена за никого не са толкова решаващи.
Какво толкова разисквате? Кой е ощетен и как  точно? Какъв е "греха"? Ами ако беше закъснял с два дни?
Ако сте готови с документите, имате избор-да ги подадете на място или по пощата.Второто не отнема време.
Не бъдете толкова негативно настроени, от утре Фонда работи официално,това е новината. :)
На добър път!


ей това е! Нека да не издребняваме сега!

И аз имам въпрос към тези които вече са подали документите ( че така и не видях точен отговор) : Трябва ли всички документи да са оригинални?
И ако някой знае вече до колко часът работят в ЦХ?
И трябват ли последно спин , васерман , хепатит и кръвна група?

« Последна редакция: Април 01, 2009, 01:35:32 am от rossy * »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #552 -: Април 01, 2009, 01:45:23 am »
Tanj74, би ли казала дали всички документи които подаде бяха оригинали? Интересува ме най-вече спермограмата
Красита извинявай, че чак сега ти отговарям, но нямаше как- пътувах за вкъщи, тъй като не съм от София.Всичко което имах като документи е оригинал, спермогратите също, копия са само от личните карти.Декларации и заявление ми дадоха от клиниката.
И ако някой знае вече до колко часът работят в ЦХ? И трябват ли последно спин , васерман , хепатит и кръвна група?[/color]
Роси, за работното време нищо не мога да кажа-не обърнах внимание.В ЦХ бях точно в 12 на обяд.А спин васерман и т.н не трябват.Късмет момичета!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #553 -: Април 01, 2009, 11:46:17 am »
Току що звънях до центъра. Приемат документи от 9.30 до 16.30 часа
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #554 -: Април 01, 2009, 12:00:46 pm »
Това с хепатит, васерман и спин изясни ли се вече?
Едни казват трябва, други не?! 8O
А FSH от 30.01.2009 зачита ли се, след като сме с мъжки фактор?!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #555 -: Април 01, 2009, 12:16:42 pm »



Ей това ми е много интересно  :? В Правилника пише, че се изискват, откъде тръгна слуха, че не се изискват? Да не стане, че това е начин после да те отсвирят, защото документите не са ти пърни и да се правят, че не са го видели при подаването!
« Последна редакция: Април 01, 2009, 13:07:16 pm от mira_mimi »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #556 -: Април 01, 2009, 12:35:45 pm »
Не трябвят моммичета. Проверих. Не може да ти искат такива изследвания защото те са с давност, а дефакто не се знае точно кога ще започне процедурата при всяка една.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #557 -: Април 01, 2009, 13:20:43 pm »
Ей това ми е много интересно  :? В Правилника пише, че се изискват, откъде тръгна слуха, че не се изискват? Да не стане, че това е начин после да те отсвирят, защото документите не са ти пърни и да се правят, че не са го видели при подаването!
Къде точно пише в Правилника, че се изискват? В коя точка? 8O
Аз не виждам да се изискват. Дори и други хормони освен ФСХ, не пише да се изискват.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #559 -: Април 01, 2009, 15:42:11 pm »
Това ,че ще дават отговор до цесец от постъпване на документите ,така ме обнадежди.:D


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке