0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #480 -: Март 28, 2009, 20:01:50 pm »
Аз вече ведъж питах,но никой не ми отговори и ще си позволя пак да питам.По какъв начин ще става самото подаване на документите,в смисъл ще се изпращат в София,по пощата ли или по куриер,или ще има във всеки град клон ли как да го нарека,на фонда където да подаваме документите?
Лично на място, което означава след 01.04.2009 в Центъра по хигиена /в София/ на
бул. "акад. Иван Ев. Гешов" 15 (бивш Димитър Несторов) на 11 етаж. Надявам се за в бъдеще да кажат, че ще може и по куриер...
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #481 -: Март 28, 2009, 21:17:49 pm »
jeni_baleva,

А След това готовите папки ги взимаме от клиниката и ги подаваме в центъра по хигиена......и от там вече чакаме...

Мисля че трябва да се подадат лично и на място с оглед на това, но не съм сигурна. В клиниката в която ходиш не казаха ли нищо?

Да, ние лично с подготвените документи от клиниката отиваме в Центъра по хигиена и си ги подаваме. Това ми казаха по телефона, че като отида в деня за ФСХ и спермограма, същия ден можело да излязат резултатите и бегом с папката в Центъра по хигиена. Ще видим.... С това ФСХ отново губене на време....ако наистина почнат да ги приемат от 01/04...това си е почти цял месец закъснение, но това е положението. Според мен с това ФСХ трябваше да ни подготвят по-рано. Можехме да го пуснем този хормон докато чакаме след като е било ясно, че ще го искат скорошно, но документите и хората са много и те са полудели също. Всъщност аз незнам и колко му е давността на този хормон. Но те ще се обаждат по ред на всички и ще казват на кой какво му трябва и кой какво трябва да прави. Споко :wink:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #482 -: Март 28, 2009, 22:19:59 pm »
Аз вече ведъж питах,но никой не ми отговори и ще си позволя пак да питам.По какъв начин ще става самото подаване на документите,в смисъл ще се изпращат в София,по пощата ли или по куриер,или ще има във всеки град клон ли как да го нарека,на фонда където да подаваме документите?
Лично на място, което означава след 01.04.2009 в Центъра по хигиена /в София/ на
бул. "акад. Иван Ев. Гешов" 15 (бивш Димитър Несторов) на 11 етаж. Надявам се за в бъдеще да кажат, че ще може и по куриер...

Е добре де ами нали медицинската част я подготвя клиниката и те я пращат ,няма да ходят до София да ги подават ,сигурно ще има и друг начин,инъче много кофти,това са си разходи и ако има нещо не наред в документите и ти ги върнат какво правим.Оф знам че тъпи въпроси задавам,извинете ме за това,но наистина ме вълнуват тия работи.Аз така разбрах,че клиниката подгатвя медицинската част и я праща,а ние си попълваме декларрациите и ги пращаме.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 22:26:13 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #483 -: Март 28, 2009, 22:49:45 pm »
Медицинската част ти я попълва клиниката,но ти заедно с останалите декларации и молбата си ги подаваш лично в офиса на Фонда.
Без да искам да обидя някого искам да кажа нещо.Мили момичета,толкова много го чакахме този Фонд,а сега когато успяхме не правете тънки сметки за разходи,за разкарвания и т.н.Повярвайте ми всяка ваша емоционална и физическа болка си заслужават за постигане на нашата цел.Аз също се боря все още за нейното постигане,но изобщо не ме интересува колко пъти ще се наложи да ходя до София,колко пари ще ми струва и т.н. единствено важно за мен е в най-скоро време да гушна своето детенце,а пък ако трябва и света ще обърна!Успех,момичета!Вярвайте,че щом сме стигнали до тук ще стигнеми до края.Всичко ще е наред не се притеснявайте излишно.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 22:57:08 pm от мерилин »
*

    k

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #484 -: Март 28, 2009, 23:31:12 pm »
момичета,може ли съпруга да подаде документите?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #485 -: Март 28, 2009, 23:37:35 pm »
здравейте, момичета аз искам да ви попитам каде мога да видя одобрените клиники.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #486 -: Март 28, 2009, 23:42:40 pm »
Все още не са изтекли 10-те дни за регистриране на клиниките, но от клиниката в която ходиш ще ти отговорят те дали са се включили.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #487 -: Март 29, 2009, 00:17:11 am »
[
Това означава ли, че и да не сме с мъжки фактор, трябва да се прави съвсем нова спермограма?Ние имаме правена преди 5-6 месеца.Дали ще е валидна?

2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
б) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2 - документи от извършването на два или повече спермални анализа с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, последният от които е извършен преди не по-повече една година преди подаване на заявлението; ползват се критериите на Световната здравна организация (СЗО) за нормоспермия, като е желателно поне едно от изследванията да е с морфология, оценена по стриктните критерии на Крюгер;
Благодаря ти за отговара mira-mimi, но мен ме интересува когато се кандидатства не по мъжки фактор.Правилника го четох, но точно това не разбрах ако, се кандитатства поради женски фактор, то ще ни трябва ли чисто нова спермограма и друга по-стара.Ясно ми е, че при кандитатстване поради мъжки фактор се изисква точно това, но ще трябват ли и когато причината за стерилитета е в жената.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #488 -: Март 29, 2009, 14:01:25 pm »
Кетти според мен няма нужда от спермограма /но по-добре питай в клиниката която ти подготвя мед. документация/

Момичета имам питане: Вчера Силвето от Надежда каза, че освен в Центъра по хигиена, документи могат да се подават и на пл. „Света Неделя” №5 и бул. „Ал. Стамболийски”№ 46 и на още други места, които тя не знае... та случайно някой да ги знае тия други места?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #489 -: Март 29, 2009, 22:37:37 pm »
Кети, извинявай! Не разбрах, че не сте с м. ф.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #490 -: Март 29, 2009, 22:45:49 pm »
Днес ми подготвиха документите в клиниката. Ако кандидатстваш с женски фактор, се изисква само една спермограма. Това поне ми казаха днес, и към моите документи приложиха една. Аз кандидатствам с женски фактор.


*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #491 -: Март 30, 2009, 00:40:40 am »
krassita,при женски фактор спермограмата откога трябва да е? Трябва ли да е от близките месеци?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #492 -: Март 30, 2009, 01:31:34 am »
Силвия не каза нищо за срок, просто попита дали имам копие от спермограма. Нашата е от октомври 2008. Може би трябва да попиташ все пак, съжалявам че не се сетих аз.


*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #493 -: Март 30, 2009, 11:19:53 am »
Момичета имам питане: Вчера Силвето от Надежда каза, че освен в Центъра по хигиена, документи могат да се подават и на пл. „Света Неделя” №5 и бул. „Ал. Стамболийски”№ 46 и на още други места, които тя не знае... та случайно някой да ги знае тия други места?
И аз моля, ако някой знае точните места за подаване на документите, то нека да сподели!  osi_1
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #494 -: Март 30, 2009, 15:11:07 pm »
И аз нещо не разбрах.Затова ще ви питам.При нас положението е следното,аз съм без тръби ,но и мъжа ми има влошена морфология- астенозооспермия.Може ли да кандидатствам само  с женски фактор или трябва да отбележа ,че има и мъжки фактор
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #495 -: Март 30, 2009, 16:47:39 pm »
В клиниката,  в която ти подготвят документите ще преценят по кой ф-р да кандидатствате.Ако сте с мъжи ти трябват 2 СГ от две клиники, ако се с женски слагат само епикриза от твоята операция.Май е по-лесто с женският ф-р.Ама това са си лично мои разсъждения.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #496 -: Март 30, 2009, 17:43:13 pm »
Много ти благодаря ,Ара.То и според мен май е по-лесно с женски фактор да се кандидатства.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #497 -: Март 30, 2009, 20:13:42 pm »
Момичета, от клиника "Малинов" се обадиха, че документите са започнали да се подават от днес на бул.акад. "Ив. Ев. Гешов" 15, ет.11, стая№36(Центъра по хигиена)
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #498 -: Март 30, 2009, 20:20:45 pm »
Нека тогава помолим тези, които успеят да кандидатстват днес или утре, да пишат тук как е минало.


Re: има ли нещо ново?
« Отговор #499 -: Март 30, 2009, 20:40:02 pm »
Трябва ли да се обадя в клиниката/"Малинов"/ и да си запиша час за Силвето или да чакам да ми се обадят. :balk_113:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке