0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #900 -: Март 24, 2009, 11:46:53 am »
Здравейте, момичета, желая ви много късмет и много високи стойности на чхг.
Искам да кажа моето лично мнение за тестовете, разбира се кръвните. На мнение съм, че е хубаво да се започне по-рано с тестването, защото така би могло да се проследи движението на хормона. 10-11 ден например. Пак казвам, това е лично мое мнение, и подчертавам - кръвни тестове, не уринарни. Успех на всички!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #901 -: Март 24, 2009, 12:03:30 pm »
Което пък значи - че на 8мия ден след трансфер на 3ти ден, вече трябва да има някакви сигнали!
Аз когато полудях с моите тестове (започнах ги на 8 ден) четох по американските клиники си ги назначават от 8 ден (при трансфер на 3 ден) и съответно аз не издържах и си го назначих сама  :D Не ви подстрекавам въобще, просто споделям. А пък и аз при втория опит, хич и не си помислях да чакам с тестовете. Но само кръвни, разбира се! Другите ги оставете!

Успех и кураж, момичета!

И аз така бях полудяла с тестовете. При първия успешен опит направих уринен тест на 10-ти ден/трансфер на 5-ти ден/ и показа бледа втора чертичка, при втория успешен показа на 12-ти ден/трасфер на 2-ри ден/ И аз не ви подстрекавам, само споделям. Кръвни правих на 15-ти ден, каквито бяха изискванията на клиниката.

impreza, подкрепям мнението ти, кръвите са по-точни и достоверни.

Успех, и стискам палци за много положителни тестчета!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #902 -: Март 24, 2009, 12:18:40 pm »
момичета,днес не трябва ли някоя от вас да се похвали  :lol: Мерилин ,чакаме и стискаме палци  :lol:  :lol:  :lol:
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #903 -: Март 24, 2009, 12:26:13 pm »
Не ми е до хвалби.Сутринта си направих уринарен/Шуър чек/-отрицателен.Въпреки това отидох да си пусна кръвен.Ще е готов чак УТРЕ!Направо ще полудея.Макар,че вече съм сигурна за резултата.Естрофема и утрогестана ми свършиха и се чудя дали да ги взема.Мъжът ми вика да ги вземем,че те пак ще потрябват нали няма да се отказваме.Сега ще чакаме Фонда-сутринта пишеше,че започва работа от 1 април.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #904 -: Март 24, 2009, 12:30:18 pm »
мерилин, няма как да си сигурна за резултата. По никакъв повод не си спирай лекарствата на твоя отговорност!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #905 -: Март 24, 2009, 12:35:46 pm »
Абе момиче,бой за тебе по дупето,нали всички ти казваме ,че първо кръвен тест трябва да направиш.На една моя приятелка уринарния не и показа и след 20 дни закъснение.Не спирай да пиеш лекарствата докато не излезе резултата от кръвния тест и докато не се обадиш на доктора си.Не губи надежда!!!!Още нищо не се знае!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #906 -: Март 24, 2009, 12:50:21 pm »
Момичета,добре,че сте вие да ми вдъхвате кураж.Благодаря ви за подкрепата и най-вече на тебе Мече!Успокох се и малко по-спокойно ще изчакам резултата утре.Но какъвто и да е той за едно съм сигурна няма да се предам докато не успея,макар че понякога си мисля дали има смисъл да се боря срещу природата.Успех на всички и много,много целувки!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #907 -: Март 24, 2009, 13:06:06 pm »
Пимпче,сега ми е ясно :lol:,ама ако решиш да правиш,по - добре пусни кръвен,че уринарния може да те отчая излишно :wink: Ами,то значи си 14 ти ден след пункцията!?Супер,нямам търпение да чуя прекрасните новини :D
Аз съм 6ти ден след пункцията и доки каза,да правя тест на 14тия ама кръвен,а днес съм и с температура,ей сег аму званих,каза че не е от прогестерона,но можело да е от стимулацията 8O и ако продължи да се повишава съм за болницата :(,направо ми иде да се пръсна от притеснение!С два термометъра проверявах,и диг. и жив. и двата все едно показват - 37,10 а най-интересното е,че БТ е 37С° нали уж ако ТТ е висока,то БТ трябва да е по-висока?Офф....нищо не разбирам вече,дано не се прецака работата :balk_144:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #908 -: Март 24, 2009, 13:55:14 pm »
fibo , спокойно! От прогестерона ти е тази ТТ. Аз също имам ТТ 37,2.
от  трансфера насам чувствам някаква стегнатост ниско долу , а тази нощ беше по-силно като болка и пих 2 х но шпа.
 Нормално ли е това според вас?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #909 -: Март 24, 2009, 14:00:52 pm »
fibo , спокойно! От прогестерона ти е тази ТТ. Аз също имам ТТ 37,2.
от  трансфера насам чувствам някаква стегнатост ниско долу , а тази нощ беше по-силно като болка и пих 2 х но шпа.
 Нормално ли е това според вас?
Де да знам,мило? И аз си имам едни като пред М болчици ама чак за хапчета не съм :(
Ама тая Т,и докито нали каза че не е от Прогестерона,оф каза само това - ако се покачва да отивам в болницата,ама и аз съм един тъпунгер,хич и не питах в какво се съмнява :( май за ифекция си мисли ама....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #910 -: Март 24, 2009, 14:03:37 pm »
Фибо, какво й е на Т ти? 8O Съвсем нормална ми се вижда 37.1. Още повече при прогестерон. Пък и защо я мериш? Чувстваш ли се зле или само проверяваш?
Я споко, положителен тест те чака... :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #911 -: Март 24, 2009, 14:07:54 pm »
Фибо, какво й е на Т ти? 8O Съвсем нормална ми се вижда 37.1. Още повече при прогестерон. Пък и защо я мериш? Чувстваш ли се зле или само проверяваш?
Я споко, положителен тест те чака... :D
Беличко,ами реших да си проверя диг. терм. с живачния,та така разбрах,иначе се чувствам чудесно :D А ти ако знаеш какъв съм змийчок с 35,8 ТТ....как да не се шашна :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #912 -: Март 24, 2009, 14:12:11 pm »
Фибче , за твое успокоение пусни на търсачката "ТТ и прогестерон" , "ТТ след трансфер" и ще видиш , че при всички е така.Проблем е ако мине 38 градуса.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #913 -: Март 24, 2009, 16:50:31 pm »
Момичета, един може би малко глупав въпрос. Когато стимулацията започва с блокираща инжекция на 23-24 ден от цикъла, макар и в повечето случаи да имаме почти нулев шанс за естествено забременяване щом се нуждаем от инвитро, как можем да бием инжекцията без да сме сигурни че не е настъпила бременност през този цикъл? Знам, че шансът да забременея естествено е сигурно 1%, но все пак ме гложди този въпрос...


*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #914 -: Март 24, 2009, 17:13:50 pm »
Момичета, един може би малко глупав въпрос. Когато стимулацията започва с блокираща инжекция на 23-24 ден от цикъла, макар и в повечето случаи да имаме почти нулев шанс за естествено забременяване щом се нуждаем от инвитро, как можем да бием инжекцията без да сме сигурни че не е настъпила бременност през този цикъл? Знам, че шансът да забременея естествено е сигурно 1%, но все пак ме гложди този въпрос...
Никак не може да си сигурна, един такъв случай срещнах в бгмама, завършил съвсем успешно.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #915 -: Март 24, 2009, 17:33:52 pm »
Благодаря за отговора, Топчо! И аз си мислих, че сигурно теоретично е възможно, а тази инжекция едва ли е съвсем безвредна при евентуална бременност. Е, каквото е писано това ще става!


Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #916 -: Март 24, 2009, 18:09:23 pm »
Попчо как си? Чакаме да се похвалиш скоро  :crossfingers: :bfp:
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #917 -: Март 24, 2009, 18:13:13 pm »
Благодаря за отговора, Топчо! И аз си мислих, че сигурно теоретично е възможно, а тази инжекция едва ли е съвсем безвредна при евентуална бременност. Е, каквото е писано това ще става!

Извинявай, исках да кажа Попчо!  osi_13  :oops:


*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #918 -: Март 24, 2009, 18:22:42 pm »
Попчо как си? Чакаме да се похвалиш скоро  :crossfingers: :bfp:
Утре съм на тест, след злополучния отрицателен на 10 ден не се надявам много, но и ме е страх да го повторя.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #919 -: Март 24, 2009, 20:49:47 pm »
Момичета, един може би малко глупав въпрос. Когато стимулацията започва с блокираща инжекция на 23-24 ден от цикъла, макар и в повечето случаи да имаме почти нулев шанс за естествено забременяване щом се нуждаем от инвитро, как можем да бием инжекцията без да сме сигурни че не е настъпила бременност през този цикъл? Знам, че шансът да забременея естествено е сигурно 1%, но все пак ме гложди този въпрос...
Никак не може да си сигурна, един такъв случай срещнах в бгмама, завършил съвсем успешно.

Почти всички лекари практикуват предишния 1 или 2 цикъла да си на противозачатъчни, така че тогава отпада варианта да си бременна и да започнеш инжекциите. Поне при мен и при 2-та пъти беше така, а и други момичета са споделяли същото. УСпех на всички и утре чакаме положителни резултати.