0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #840 -: Март 21, 2009, 19:09:57 pm »
имам един въпрос към вас,някой коментирал ли е с доктора си дали е от значение на кой ден да бъдат трансферирани ембрионите и дали това оказва влияние за успеха на имплантирането на ембриончетата
няма еднозначен отговор на въпроса. В повечето клиники в БГ отговарят че няма значение, но в нета мнението е друго - счита се че когато има възможност за това е по добре да бъдат изчакани до 5 ден / бластоцист/, защото имат по голям потенциал за имплантация, освен това при естествено оплождане ембриона достига матката около 5 ден след оплождането вев фаза бластоцист. много клиники отчитат много по-висока успеваемост при ЕТ на бластоцисти, но все пак всичко зависи от клиниката, броя и развитието на ембрионите.


благодаря Ви д-р Александров
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #841 -: Март 21, 2009, 19:21:56 pm »
Тоя въпрос и мене ме вълнува,ние имахме 11 оплодени яйцеклетки,а ме извикаха на ЕТ днес,3ти ден!В тоя случай не беше ли по-добре да изчакаме до ден 5?При толкова голям избор?Не знам каква беше логиката на доки,и съжалявам че не попитах :(
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #842 -: Март 21, 2009, 19:32:11 pm »
Практиката в IVF лабораториите показва, че например триплоидни зиготи се формират в около 2% от инсеминираните ооцити след стандартна процедура по оплождане ин витро. В тези случаи говорим за полиспермия – в яйцеклетката са проникнали повече от един сперматозоид, което се дължи на нарушение в кортикалната реакция на яйцеклетката, често се наблюдава при инсеминиране на яйцеклетката с по-голям от необходимия брой  сперматозоиди.

това намерих дано ти е от полза.
  Как в яйцеклетката прониква повече от един сперматозоид , когато оплождането е ИКСИ ?
 
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #843 -: Март 21, 2009, 19:45:52 pm »
Не пише приИКСИ,а при стандартна процедура ин витро.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #844 -: Март 21, 2009, 19:48:10 pm »
Не пише приИКСИ,а при стандартна процедура ин витро.
Аз зададох въпроса си понеже ние правим ИКСИ , а днес ембриоложката ми каза , че едната яйцеклетка била триплоидна. osi_12
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #845 -: Март 21, 2009, 19:52:01 pm »
fatalwoman съжалявам ако съм те подвела,но това ми попадна и го копирах.Успешна процедура ти пожелавам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #846 -: Март 21, 2009, 19:55:22 pm »
fatalwoman съжалявам ако съм те подвела,но това ми попадна и го копирах.Успешна процедура ти пожелавам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Няма проблем ,denisa12251 !
 Явно става въпрос за неправилно делене на оплодената яйцеклитка. Утре ще попитам.
 Сега е по - важно 4 - те да не спират да се делят!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #847 -: Март 21, 2009, 20:44:29 pm »
Тоя въпрос и мене ме вълнува,ние имахме 11 оплодени яйцеклетки,а ме извикаха на ЕТ днес,3ти ден!В тоя случай не беше ли по-добре да изчакаме до ден 5?При толкова голям избор?Не знам каква беше логиката на доки,и съжалявам че не попитах :(


Това,че първоначално 11 са били оплодени,за съжаление не означава,че толкова остават и до края (до момента на трансфера) - пример: при първия и втория ни опит ИКСИ имахме по 15-16 оплодени,но до 3-ти ден добре се развиваха 3-4 най-много - може и да имаше шанс да продължат да се развиват до 5-ти ден(док ни беше дал избор по принцип),но нас с мъжа ми ни достраша и настояхме на 3-ти ден да ми ги върнат и при двата опита.
 Сега при третото ИКСИ на 3-ти ден имаше повече,които все още вървяха добре - около 10,и док ни остави за 5-ти ден,за да може дотогава да се селектират най-хубавите :)

Успешни процедури има и с ЕТ на 2-ри, и на 3-ти, и на 5-ти ден - всичко е индивидуално и най-добрия момент за твоя ЕТ се преценява от лекаря ти - имай му доверие и мисли положително,всичко ще бъде наред! yahoo_33 :hug2: 

А ние ще стискаме палци! :crossfingers: :goodluck:
 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #848 -: Март 21, 2009, 20:54:52 pm »
fatalwoman съжалявам ако съм те подвела,но това ми попадна и го копирах.Успешна процедура ти пожелавам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Няма проблем ,denisa12251 !
 Явно става въпрос за неправилно делене на оплодената яйцеклитка. Утре ще попитам.
 Сега е по - важно 4 - те да не спират да се делят!
Миличка, винаги има надежда - с мен имаше едно момиче на което върнаха една яйцеклетка и сега е бременна /да е жива и здрава да си роди здраво и хубаво бебенце/та мисълта ми е: спокойствие и надежда и ако е писано да стане.. то стане! osi_9
... иначе и аз не разбирам как така при ИКСИ може да се служи подобно нещо
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #849 -: Март 21, 2009, 22:26:29 pm »
Много ви благодаря за отговорите.Сигурно е идивидуално за всеки,но ми прави впечатление,че ембриолозите задължително чакат до 5-6 ден преди да замразят останалите ембриони.

Фибо,ти замрази ли си сладоледчета
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #850 -: Март 21, 2009, 22:27:55 pm »
Честито на успелите момичета сега да чуете и  :heartbeat:и леки девет месеца.
На чакащите теста успех  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #851 -: Март 21, 2009, 23:00:36 pm »
Много ви благодаря за отговорите.Сигурно е идивидуално за всеки,но ми прави впечатление,че ембриолозите задължително чакат до 5-6 ден преди да замразят останалите ембриони.

Фибо,ти замрази ли си сладоледчета

Моите ги замразиха на деня след пункцията (дори май преди да са минали 24 часа от иксито). Извън Бг съм, може затова да е.

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #852 -: Март 21, 2009, 23:09:31 pm »
Хей момичета,какво става с Петя и Сиси?Дано всичко при тях да е наред :)На бременните-Честито!Лека бременност и да се пазите ей!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #853 -: Март 21, 2009, 23:13:34 pm »
но ми прави впечатление,че ембриолозите задължително чакат до 5-6 ден преди да замразят останалите ембриони.

зависи в коя клиника. в някои замразяват на 3-ти ден, а в други на 5-ти.
много е относително.

Моите ги замразиха на деня след пункцията (дори май преди да са минали 24 часа от иксито). Извън Бг съм, може затова да е.

и аз имам замразени в Бг на 3-ти ден.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #854 -: Март 21, 2009, 23:15:53 pm »
Хей момичета,какво става с Петя и Сиси?Дано всичко при тях да е наред :)На бременните-Честито!Лека бременност и да се пазите ей!

Ми при мен всичко е ок. За сега.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #855 -: Март 22, 2009, 01:25:33 am »
Не пише приИКСИ,а при стандартна процедура ин витро.
Аз зададох въпроса си понеже ние правим ИКСИ , а днес ембриоложката ми каза , че едната яйцеклетка била триплоидна. osi_12
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=584&Itemid=26

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #856 -: Март 22, 2009, 01:44:11 am »
Мече,да замразихме 3,на 3ти ден,аз също не съм в БГ и тук се смята,че замразяването на бластоцит е нежелателно,с оглед на високя риск при размразяването да оцелее,по холандско проучване шанса е около 38%,а и се смята че ако на трети ден има ембрион с отлични белези,то е желателно да се направи ЕТ т.к. средата на матката е в пъти по благоприятна от тази в лабото и казват,че шанса е по-голям!
Но тук пак различните проучвания дават различни резултати едни стигат до извода,че ЕТ на бластоцит дава по-висок шанс за "раждане на здрав плод" и да ви кажа става въпрос за разлика в %тите с около 20тина,с подробност!! че сръвнението е с ЕТ на 2ри(НЕ 3ти) и ЕТ на 5ти ден!,докато др твърдят,че шанса е еднакъв!

Не знам и не ми се знае повече osi_7
Пеше,какво значи това???Че си  preggo??
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #857 -: Март 22, 2009, 12:43:20 pm »
 Първо, да кажа какво знам за трансфера на трети или пети ден.
При мен първия път трансфера беше на пети ден- имаше общо шест оплодени и решиха да изчакат кои ще се делят най добре. Имаше бременност, но сърдечен не се появи.
Втория път ме извикаха за трансфер на трети ден, когато попитах защо, ми отговориха от клиниката, че ембрионите се чувствали най- добре в матката. И понеже реално имаше два ембриона които се деляха добре, нямало смисъл да се изчаква още.
Понеже няма от какво да се избира за по нататък.
 Сега, преди малко си направих тест, уринарен, на 12-ти ден и имаше бледа втора чертичка. Сега започва следващото голямо чакане- ще има ли пулс ?!? Хем много се радвам, хем съм ужасена да не се повтори старата история. Някъде из форума, четох за момиче, при което това се е случвало четири пъти!!!
 Но сънувах много сладко бебче, и мисля, че това е добър знак.
 Сега отивам да си пиша домашното, записах се на английски, за да може уж да се разсейвам. Не вярвам много да се разсея, но все пак ще опитам :)

« Последна редакция: Март 22, 2009, 12:51:52 pm от tuna »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #858 -: Март 22, 2009, 13:06:26 pm »
tuna , ами честито мила :cheerleader:!!!Стискаме палци  всичко да е наред и след 9 месеца да се появи много  :babyflips:сладко


*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #859 -: Март 22, 2009, 13:21:16 pm »
Туна,честито миличка!Не се тревожи,този път всичко ще е нормално,ще видиш :DЛека бременност ти желая!
Хайде,време е и други да се похвалят :wink:да не се спотайват така...
Фаталче,какво става с теб,кога ще е трансфера?Стискам сииилно :crossfingers:нали знаеш :D