0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #480 -: Март 03, 2009, 22:13:05 pm »
pimpa77, първо на теб да ти кажа, че ти е за пръв път и си притеснена гледам. Мирена точно ти е обяснила как се процедира. И да днес беше само Стаменов, но те с Персенска се зместват и винаги са наясно с всичко важно за теб.
fibo, от съвсем пресен опит казвам - Гонала не боли, ама хич. Смело може да си го правиш сама.
Днес "снесох" 9 яйчица. Преди 2 часа като се обадих да питам док каза, че две са изгорели и няма да разчитаме на тях. Ще чакам утре да ми се обадят и да кажат как върви.
Успех на всички!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #481 -: Март 03, 2009, 22:23:50 pm »
Pesheck, стискам палци да са се оплодили останалите яйчица!!! :crossfingers:
И да се похвалиш с положителен тест!!! :bfp:
И след това с хубаво, здраво бебче!!! :babyflips:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #482 -: Март 03, 2009, 22:41:01 pm »
Пете браво и успех:)
Малко остана:)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #483 -: Март 03, 2009, 22:55:53 pm »
Пешек :jump12: Супер,браво -9 8O,лелее аз толкоз ако направя,пфууу... :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #484 -: Март 03, 2009, 22:57:22 pm »
pimpa77, първо на теб да ти кажа, че ти е за пръв път и си притеснена гледам. Мирена точно ти е обяснила как се процедира. И да днес беше само Стаменов, но те с Персенска се зместват и винаги са наясно с всичко важно за теб.
 благодаря за разбирането Pesheck Желая ти успех :babyflips: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #485 -: Март 03, 2009, 23:54:09 pm »
Фаталничка явно почваш, затова - много успех на предстоящата процедура ти пожелавам и дано да завърши по най-желания начин!
  По мои сметки започвам с инжекциите на 08 - 09.03, купих си пурегона с писалка и стоя и я гледам като индианец. Благодаря ти за пожеланията ! Долу - горе сме по едно време в процедура, дано после да си бременеем заедно...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #486 -: Март 04, 2009, 06:43:19 am »
Пешек, поздравления. Добре си се справила. Сега стискаме палци за оплождането и трансфера. :crossfingers:
На всички пожелавам много късмет.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #487 -: Март 04, 2009, 07:02:24 am »
Пешек,и от мен имаш стиснати палци.Дай Боже да заченеш рожбичката си.
fatalwoman ,и аз си взех писалка и колкото по-вече наближава,толкова по-вече ме е страх,че не мога да се справя.Гледах вече 100 пъти това клипче как се използва ,уж всичко ми е ясно,ама се притеснявам пак.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #488 -: Март 04, 2009, 12:18:02 pm »
Милички и аз почвам Гонала на 3ти ден от МЦ,сега чакам Оная с метлата,тя пак се кучи нещо сега - не иде 8O,ама съм се навила - сама ще ги слагам,абе мечка страх - мен не страх и не ми пука,надъхвам си се... :lol:
Е Снежанке,Маринче и Фаталче,май всички ще сме си горе-долу по едно и също време :wink:
Няма да се шашкате,вижте кво хубаво клипче съм ви изровила :D,ако някой ползва Гонал-Ф ето и линк към него
http://www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp

Момичета - ще стане,само кураж :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #489 -: Март 04, 2009, 16:47:46 pm »
Хайде и аз сега да ви пиша.....моята стимулация започна на 14.02  :D /и дано да е на късмет/.На 28.02 - пункция,а на 02.03 - ЕТ. По време на стимулацията образувах 4 фуликула,извадиха само 3, оплодилили са се 2, а накрая ми върнаха само 1 /другата не е започнала да се дели/. Знам,че шанса е много малък,но вече се чувствам бременна.....или е внушение и после ще умра от нещастие.....Само два дена са минали от ЕТ,но вече тръгнах на работа за да избегна депресията...Искам да попитам дали някой си имам бебче само с една върната клетка? Успех на всички през следващите месеци,а после да бутаме количките заедно!!!   
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #490 -: Март 04, 2009, 17:33:41 pm »
...Искам да попитам дали някой си имам бебче само с една върната клетка? Успех на всички през следващите месеци,а после да бутаме количките заедно!!!   
Мила, не се отчайвай предварително. Нека ти кажа как се случиха нещата при нас. Ние сме с доста тежък мъжки фактор. Аз бях по къс протокол и реагирах много добре на лека стимулация с Меногон. В деня на пункцията ми извадиха 15 яйцеклетки, от които на следващия ден всички бяха оплодени. За трансфера на 3-ти ден всички продължаваха да се развиват, но имаше и 3-4 нехубави сред тях. Така ми трансферираха 4 ембриона, а след трансфера никой не ми се обади да ме извика за замразяване. Сиреч всички останали не бяха продължили да се развиват нататък. И аз също се чудех какво се е случило и бях сигурна, че всичко идва от лошите сперматозоиди. Но в същото време вярвах, че в моето тяло те са далеч по-добре отколкото в някаква хранителна среда. От нетърпение и вече в мислене за това как да продължа напред, на 11-ти ден направих кръвен тест, който беше около 130.  :D Всичко написано дотук е за да не губи никоя от вас надежда. При мен се получи от първия опит. Пожелавам го и на вас от сърце. :yahoo_17:

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #491 -: Март 04, 2009, 17:36:12 pm »
Пешек,и от мен имаш стиснати палци.Дай Боже да заченеш рожбичката си.
fatalwoman ,и аз си взех писалка и колкото по-вече наближава,толкова по-вече ме е страх,че не мога да се справя.Гледах вече 100 пъти това клипче как се използва ,уж всичко ми е ясно,ама се притеснявам пак.
Скъпата далеч си ми иначе щях да припна при теб да ти покажа.. дано някой от Варна с опит в това отношение да прочете форума и да ти помогне... а и не е страшно.. само така изглежда преди първия път...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #492 -: Март 04, 2009, 19:11:32 pm »
Еленичка, при опита ни миналата година, на мен ми извадиха 4 яйцеклетки, оплодиха се 3 и бяха хубави.
На трансфера бяхме заедно с едно момиче, което беше направило само 1 айцеклетка, беше се оплодила и нея и върнаха.
На теста бяхме заедно:)Оня ден отново се чухме.Тя вече има дъщеричка:)При нас не се получи:)
Така, че не се отказвай и не позволявай на депресията да надделее:)
Успех ти желая:)
« Последна редакция: Март 04, 2009, 20:58:28 pm от Lisko »
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #493 -: Март 04, 2009, 19:18:36 pm »
Здравейте и от мен.Токущо се завръщам от клиниката и съм в страшно гадно настроение-отнова ме отложиха :(Този път яйчниците ми така бяха блокирали/след две опаковки Регулон/,че доктора изрази съмнение дали ще отговоря адекватно на стимулацията/щях да бъда по дълъг протокол/.Отложихме за априлския цикъл,на преглед съм на 2ри ден и ще съм по къс протокол.На някой случвало ли му се е подобно нещо,започвам да се притеснявам че така никога няма да стигна до процедура :(
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #494 -: Март 04, 2009, 20:04:41 pm »
dgina какво означава  , че са блокирали?
Аз днес изпих последното хапче от 3 - та опаковка Регулон. На прегледа док. не ми спомена нищо за блокирани яйчници. Твоя док. как го е установил?
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #495 -: Март 04, 2009, 21:53:58 pm »
 Момичета , пак се включвам да ви питам нещо.
 Явно съм понастинала и поддържам ТТ от 37,2 градуса вече няколко дена. Личния лекар ми каза да започвам Оспамокс 1000 на 8 часа.  :(
 Преди малко се свързах с моя док. да му кажа , че започвам антибиотика. Той естествено не остана доволен , че съм болна , но каза да го пия щом се налага.
Мислите ли , че антибиотика ще се отрази негативно на стимулацията? Започвам я в началото на другата седмица.
 
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #496 -: Март 04, 2009, 22:05:01 pm »
fatalwoman,според мен е по-добре да се излекуваш преди старта на процедурата. Така че може би е по-добре сега да пиеш антибиотик. Макар че, не знам тази температура дали не би могла да се свали и с нещо по-леко. Но все пък не съм лекар, така че послушай съветите на джипито!
Но най-важното е да не се разболееш и успешен старт на процедурата ти желая!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #497 -: Март 04, 2009, 22:18:24 pm »
Фаталче,защо не пробваш със Осцилококциум??Пък и парацетамол ще ти помогне,не ти
чак толкова висока Т,а знам от майка си ракия,оцет и аспирин и те разтриват,изпотява те и си пушка,мене все така ме лекуваха :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #498 -: Март 04, 2009, 22:27:02 pm »
 Проблема е , че аз тази температура я поддържам от няколко дни като през това време бях на чайчета с мед и лимон, Фервекс , Парацетамол и на спада .Нямам конкретно неразположение , освен , че се чувствам по - отпаднала , и веднъж забелязах , че ми изтръпват яйчниците. Това мога да го опиша като сякаш ги обливам с хладна вода. :oops:
 На прегледа док. не видя нищо притеснително на УЗИ.
 На някой случвало ли се е нещо подобно?
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #499 -: Март 04, 2009, 22:52:16 pm »
fatalwoman, какви изследвания ти направи личния лекар, като му каза за температурата?