0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #320 -: Февруари 23, 2009, 22:55:49 pm »
Pesheck, аз съм при д-р Тимева и много се притеснявах, че лигавицата на матката ми е много тънка, но д-р Тимева ме успокои доста... общо взето останах с впечатлението, че при всичките хапове дето ги пием, няма начин лигавицата да не стане до 8мм до времето за трансфер. Сега съм преди втори опит ин-витро, ходих на контрола на 16 ден от МЦ, лигавицата беше 4мм. Мисля, че ако това беше проблем, щяхме да отложим втория опит. Но продължаваме, сега чакам да ми дойде и ГОЛЕМИЯ СТАРТ започва. (Друг вариант има- да гледат да вземат парите, независимо, че обстоятелствата не са оптимално благоприятни, но не ми се вярва).


УСПЕХ НА ВСИЧКИ
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #321 -: Февруари 23, 2009, 23:42:54 pm »
Туна, не искам и да си го помислям това. Тръгнах към този опит заредена с много оптимизъм и не смятам да се затормозявам с негативни мисли. Стискам палци при теб да тръгнат както трябва нещата този път.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #322 -: Февруари 24, 2009, 00:46:44 am »
Мерси за палците !!! Pesheck, ако ти се разправя, при тебе кой опит е и казвали ли са ти на какво се дължи тази тънка лигавица?  osi_10
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #323 -: Февруари 24, 2009, 06:44:39 am »
Pesheck,спокойно,мила!И при мен лигавицата беше 3мм,но след глобулите виагра за 5 дни стана 11мм.Слагах ги 2х1 сутрин и вечер.Така че само позитивни мисли ииииииииии силна храна :wink:Видях двете чертички,макар че после всичко приключи,но вие момичета трябва да вярвате.Стискам ви палци

[/url]
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #324 -: Февруари 24, 2009, 09:44:10 am »
Да се отчета и аз. Днес ми е 9 ден от стимулацията. Вчера Е2 беше 212, прогестерона 0.47, каквото и да значи това. Вчера д-р Стаменов ме прегледа и ми каза само големите фоликули, така че не разбрах общо колко имам. Иначе в десен яйчник 2Х15 мм,2 Х14 мм, 1 Х12 мм и още няколко по 10 мм(но не каза колко са тези още няколко),а в левия яйчник 1Х12 мм и няколко по 6 мм. Лигавица 8 мм. От вчера вече спрях гонала и съм на Фостимон, както и ми правят вливания за прословутите NK клетки.Утре съм на преглед. Обаче сега имам един проблем, трябва да отида да ми направят някъде тест за упойките, тъй като при лапароскопията в края на 2007 година се оказа че съм алергична към почти всички основни упойки, а не знам къде да го направя този тест. В Малинов дали правят такива тестове?
Иначе успех на всички и много стиснати палци от мен.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #325 -: Февруари 24, 2009, 10:09:44 am »
Да се отчета и аз. Днес ми е 9 ден от стимулацията. Вчера Е2 беше 212, прогестерона 0.47, каквото и да значи това. Вчера д-р Стаменов ме прегледа и ми каза само големите фоликули, така че не разбрах общо колко имам. Иначе в десен яйчник 2Х15 мм,2 Х14 мм, 1 Х12 мм и още няколко по 10 мм(но не каза колко са тези още няколко),а в левия яйчник 1Х12 мм и няколко по 6 мм. Лигавица 8 мм. От вчера вече спрях гонала и съм на Фостимон, както и ми правят вливания за прословутите NK клетки.Утре съм на преглед. Обаче сега имам един проблем, трябва да отида да ми направят някъде тест за упойките, тъй като при лапароскопията в края на 2007 година се оказа че съм алергична към почти всички основни упойки, а не знам къде да го направя този тест. В Малинов дали правят такива тестове?
Иначе успех на всички и много стиснати палци от мен.
Здравей,в Александровска болница правят изследвания{АЛЕРГОЛОГИЯТА].земи си направление от личната лекарка.тел:9230349
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #326 -: Февруари 24, 2009, 10:11:57 am »
Бих искала да попитам, колко дни трае средно същинската стимулация когато се прави дълъг протокол, т.к. трябва да планирам отпуск, а не попитах лекаря. Благодаря!
10-12 дни предполагам, че ще ти стигнат, но всичко е много индивидуално. Ако искаш и след трансфера да си полежиш 2-3 дни си вземи 2 седмици отпуск. Успех!

sistur, късмет и на теб! За съжаление не знам дали в клиниката правят такива тестове за упойка, но анестезиоложката е там и мисля, че винаги можеш да я питаш какво да правиш. А на теб за вливанията Стаменов ли ти напомни? Аз също имам изписан имуновенин, но на първия ден от стимулацията той нещо не каза. Акушерката като ми слагаше инжекцията ми каза да се запиша веднага за 5-ти и 6-ти ден, защото вливанията трябвало да се направят 10 дни преди трансфер :? Утре съм на преглед и мисля да го питам!
Късмет на всички в процедура!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #327 -: Февруари 24, 2009, 10:21:29 am »
Здравейте, момичета  :)
Първия ми опит - икси на ЕЦ завърши с неуспех  :( и този месец ще се пробвам пак. Снощи бях на консултация при д-р Стаменов и решихме да пусна имунологични изследвания. Обаче явно нещо не съм разбрала - останах с впечатлението, че трябва да ги пусна на 10-12 ден от цикъла, а сега като говорих с имуноложката от клиника Малинов,  ми каза, че нямало значение в кой ден от цикъла?? Става дума за стандартния пакет имунологични. Моля ви, ако някоя от вас е правила тези изследвания, да ми даде съвет  :oops:
Успех на всички!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #328 -: Февруари 24, 2009, 10:25:36 am »
Мисля, че няма значение на кой ден от цикъла ще се пуснат изследванията. Аз лично ги съчетах с хормоналните и за това ги пуснах на 3-ти ден. Успех!
Колеан, много силно ти стискам палци!

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #329 -: Февруари 24, 2009, 10:30:42 am »
Душка, благодаря ти за подкрепата.Дано имам късмет поне да стигна до опит.Успех и на другите момичета.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #330 -: Февруари 24, 2009, 10:32:01 am »
Mandolinka, имунологичните аз ги пускам във удобни за мен дни, не са ми казвали досега нито имунолозите нито лекаря че трябва да са в определен ден от цикъла.

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #331 -: Февруари 24, 2009, 10:41:47 am »
Благодаря ви много за бързите отговори!
Прегръщам ви
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #332 -: Февруари 24, 2009, 11:38:34 am »
Бих искала да попитам, колко дни трае средно същинската стимулация когато се прави дълъг протокол, т.к. трябва да планирам отпуск, а не попитах лекаря. Благодаря!
10-12 дни предполагам, че ще ти стигнат, но всичко е много индивидуално. Ако искаш и след трансфера да си полежиш 2-3 дни си вземи 2 седмици отпуск. Успех!

sistur, късмет и на теб! За съжаление не знам дали в клиниката правят такива тестове за упойка, но анестезиоложката е там и мисля, че винаги можеш да я питаш какво да правиш. А на теб за вливанията Стаменов ли ти напомни? Аз също имам изписан имуновенин, но на първия ден от стимулацията той нещо не каза. Акушерката като ми слагаше инжекцията ми каза да се запиша веднага за 5-ти и 6-ти ден, защото вливанията трябвало да се направят 10 дни преди трансфер :? Утре съм на преглед и мисля да го питам!
Късмет на всички в процедура!
Ами на мене също ми казаха имуноложките 7 до 10 дни преди трансфера да ги направя и аз като отидох на 4 ден от стимулацията (20.02-петък) попитах д-р Персенска кога да ги правя и тя ми каза понеделник,вторник най-късно да ги направя.Да като отидеш утре на преглед го питай непременно за това.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #333 -: Февруари 24, 2009, 13:07:22 pm »
tuna, първи опит ми е, не ми ли личи :wink:. Много съм неориентирана. Но не се притеснявам. Само мъъъъъничко за лигавицта, ама наистина малко. Съвсем уверено си продължавам напред и продължавам да съм убедена, че ще стане. А защо е такава лигавицата ... не знам, не сме го коментирали още.
sistur, в колко часа утре ще си там? Аз имам час в 10.10 ако ме мернеш обади ми се.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #334 -: Февруари 24, 2009, 13:22:02 pm »
Пете, аз утре съм в 9.00ч. там, може да се видим :wink:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #335 -: Февруари 24, 2009, 14:39:18 pm »
От 7 до 10 дни преди трансфеер се правят вливанията с имуновенин ако са необходими такива.

Имунологичните изследвания нямат отношения към месечния цикъл, могат да се направят във всеки един ден.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #336 -: Февруари 24, 2009, 15:27:14 pm »
Момичета и при мен опит Nо1 завърши с неуспех. Преди малко си проверих кръвния тест - по-небременна никога не съм била... Уж всичко беше перфектно но... явно ще е следващия път - дано до тогава да го измислят това с 3те безплатни опита, че иначе страшно  :balk_134:
На момичетата в процедури пожелавам късмет, търпение и спокойствие. На тези дето вече чакат резултати от сърце им пожелавам да са положителни! На другите като мен да не губим надежда - рано или късно ще стане.. почти всичко е въпрос на парички.. уви...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #337 -: Февруари 24, 2009, 15:35:37 pm »
mirena72_i  :bighug:  ,съжалявам за резултата


*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #338 -: Февруари 24, 2009, 16:36:23 pm »
Мирена,съжалявам :(следващият път ще стане,ще видиш :wink:
да се оплача,със зачервено гърло съм,така ме е страх да не се разболея то4но сега,голяма кека съм,пия ли нещо студено и така става.пия чай4е,и си изтисках един фреш от лимони с мед.9 ден от ЕТ ми е днес,от в4ера ми е нервно,раздразнителна съм,чак аз не се трая,и сега с тия лимони,ще се вкисна съвсем.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #339 -: Февруари 24, 2009, 16:38:49 pm »
mirena72_i, много съжалявам, миличка :hug2:!
Наплачи се днес и от утре смело напред. Ние ще сме до теб, нали знаеш!!!

aramiz, лекувай се и си пази бебенцата. Наблегни на чайчетата, много помагат.