0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #380 -: Май 11, 2011, 12:19:14 pm »
Някой да е виждал скоро по антикварните щандчета "1984" на Оруел?
Усилено я търся, но засега без успех.

Джам, пазиш ли си Южните морета? :) Вчера я видях на едно място и се сетих за теб.

Иначе и аз съм се захванала с Памук, пък да видим :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #381 -: Май 11, 2011, 14:08:18 pm »
tzvetenze , аз с Памук си останах на Вие и това си е .

Но пък Оруел  ме завлядя още в ученическите години . След прочита на "1984" бях толкова завлядяна ,че "Фермата " я четох  на руски , понеже не  я  намерих на български .
Виж в  този сайт-тук пише че я има -  не знам цените как ти се   струват :
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=28865

Аз вчера пазарувах от сайта и съм доволна.
След като обиколих всички книжарници тук и не намерих "Бонбонени обувки " на Джоан Харис  , я намерих в горния сайт и поръчах ,заедно с няколко други. Пристигнаха на следващия ден , плащане при доставка -за София  е само 0,99 лв , цените са най-ниските ми се  струва .


     


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #382 -: Май 11, 2011, 15:40:53 pm »
tzvetenze , аз с Памук си останах на Вие и това си е .

е, знам, знам - следя темата и общо взето май никой  не е казал друго за него :) :lol:

разгледах сайта, малко височка ми се вижда цената (то тя е и малка книжка), сигурно трябва да е много запазена. ще поразгледам още малко по сергиите и ако не я открия, ще го имам предвид, благодаря! аз тази книга някак съм я пропуснала навремето, имам възможност да гледам филма, за който също имам отзиви, че е добър, но искам първо да прочета книгата.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #383 -: Май 12, 2011, 13:34:39 pm »
Някой да е виждал скоро по антикварните щандчета "1984" на Оруел?
Усилено я търся, но засега без успех.



Аз наскоро си купих книга от тук http://www.alba-books.com/index.php?go=products&id=2263.

Много бяха коректни.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #384 -: Май 12, 2011, 18:07:28 pm »
Някой да е виждал скоро по антикварните щандчета "1984" на Оруел?
Усилено я търся, но засега без успех.



Аз наскоро си купих книга от тук http://www.alba-books.com/index.php?go=products&id=2263.

А, тук цената е по-добра! Аз, на колкото места съм питала, са ми казвали, че когата са я имали, цената е била 8-10лв. Сега ще разгледам евентуално и за други книжки и я поръчвам, доставката им също е на нормална цена.
Благодаря!:)
« Последна редакция: Май 12, 2011, 18:09:13 pm от tzvetenze »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #385 -: Май 17, 2011, 15:24:36 pm »
Преполовила съм "Яж, моли се и обичай". Става. Има доста от всичко споменато в заглавието, че и от други неща по-малко. Който не я е чел - препоръчвам да опита.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #386 -: Юни 01, 2011, 17:19:03 pm »

На български: Как да спечелиш приятели и да повлияеш на хората
Страшно добра книга! Не знам дали я има на български, обаче я препоръчвам на малки и големи!
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 18:03:05 pm от ivi_02 »
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #387 -: Юни 01, 2011, 17:52:59 pm »
Махнах 5-6 криминални романа на Патриша Корнуел от серията за Кей Скарпета:
http://www.helikon.bg/books/author/10360/

Много треперих, защото престъпниците и престъпленията са зловещи, но ми харесаха. Има обстойни и достоверни описания на съдебно-медицинските и полицейските разследвания. Като за кримки, и героите са добре развити.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #388 -: Юни 01, 2011, 19:18:16 pm »
"Американски психар" Брет Ийстън Елис

Брутална, постмодернистична, скандална в натуралността си и смазваща с реализъм.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #389 -: Юни 01, 2011, 19:30:25 pm »
Препрочитам романите на Джейн Остин, започвайки с Гордост и предразсъдъци. Бягство от действителността!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #390 -: Юни 02, 2011, 00:18:20 am »
Джам, пазиш ли си Южните морета? :) Вчера я видях на едно място и се сетих за теб.

пазя си я, разбира се. даже зарибих една колежка с Монталбан - особено след като тя посети Каталуния и Барселона. Южните морета май ги преиздадоха наскоро. както и още една от поредицата за Пепе Карвальо - Александрийската роза.

1984-та как може да не е преиздавана???

тоз Памук малко под вентилатор му прекарах една творба, ама аз и оня с Норвежката гора не можах да смеля, а колко народ чете и благославя...   :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #391 -: Юни 02, 2011, 23:53:17 pm »
тоз Памук малко под вентилатор му прекарах една творба, ама аз и оня с Норвежката гора не можах да смеля, а колко народ чете и благославя...   :lol:
Памук и аз го мъчих (или той мен) - не ни се получи и на двамата  :lol: За по-фини души е той.

Сега чета "Следите на боговете" от Греъм Хенкок: http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=6268
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #392 -: Юни 03, 2011, 09:19:26 am »

1984-та как може да не е преиздавана???


Трябва да е преиздавана, защото аз си я купих преди няколко години, когато за първи път в. Труд или 24 часа, не помня вече, започнаха да продават вестник с още нещо:)
Не знам, обаче, дали е било за пазара или само за въпросната поредица, май Световна класика се наричаше.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #393 -: Юни 04, 2011, 17:07:20 pm »
-"Изкушение с дъх на лимони" е интересна и много увлекателна, но т.к през няколко страници се говори за паста , домати, босилек  , моцарела и т.н. , познайте как се чете .Все се ходи до хладилника  :lol: , въпреки  аз не съм от тези , които им се прияжда нещо , нищо че съм бременна.

-"Хиляди сияйни слънца" - от много време отлежаваше  , миналата нощ не ми се спеше- на един дъх я изчетох  . От коментар за  книгата няма нужда .В последния брой на сп.National geographic има статия за ранните бракове на Изтока -много в синхрон с книгата.


Сега си купих тази , но нещо началото е трудно , предполагам ще ме увлече , но ще си я оставя да чета  след някои ден:

http://culture.actualno.com/news_319506.html

Започнах препрочитане на "Дванайсетте стола "  , напоследък  за два-три  дни  и прочитам по книга ,като ме подгони нощното безсъние. Пак трябва да посетя книжарница за нови попълнения.
« Последна редакция: Юни 04, 2011, 17:12:10 pm от nimika »


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #394 -: Юни 05, 2011, 17:12:17 pm »

1984-та как може да не е преиздавана???


Трябва да е преиздавана, защото аз си я купих преди няколко години, когато за първи път в. Труд или 24 часа, не помня вече, започнаха да продават вестник с още нещо:)
Не знам, обаче, дали е било за пазара или само за въпросната поредица, май Световна класика се наричаше.

Аз не я открих по книжарници и реших, че не е преиздавана.
Вече си имам едно старо издание в отлично състояние, благодарности още веднъж за насоките! :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #395 -: Юни 09, 2011, 23:24:41 pm »
"Корените на любовта"
Свагито Лийбермайстер
 
Тази книга изследва корените на любовта в семействата, във взаимоотношенията между родители и деца и във връзките между мъжете и жените. Обяснява законите, които ръководят нашето поведение във връзките ни; причините, които ни водят към страдание и решенията, които могат да ни изведат от там. Насочва ни как можем да израстнем от сляпа към по-осъзната любов.
Тази книга е основана на практически примери от всекидневието, както и на случаи от терапевтичната практика.
Авторът е водещ на курсове и тренинги в областта на терапията и медитацията от 1981 г. и лично се е обучавал при Берт Хелингер.
Това не е просто терапевтична книга; тя е стъпало към намирането на нашата автентичност и индивидуалната ни същност.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #396 -: Юни 15, 2011, 10:05:10 am »
"изгълтах "  "Ловецът на хварчила" на Х.Хюсейни .

Обикновенно съм с резерви към нови бетселъри  , много и всеобщо хвалени , но  автора заслужава всички положителни мнения за стила си и пренасянето в един непознат свят...

Май с четенето ще се наложи да спра  :lol:  - в близко бъдеще едва ли ще имам време за книги  -идва  :babyflips:


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #397 -: Юни 26, 2011, 08:13:28 am »
Кристофър Хансард
"Тибетското изкуство на позитивното мислене"

http://www.hermesbooks.com/author.php?authorID=317

Цитат:
Емоциите са учителите на човешкия опит и винаги трябва да сме благодарни за тях. Не бива да бъдат отричани, а разбирани, обичани и трансформирани. Ако неразумното използване на емоциите се превърне в навик, те намаляват потенциала ни за чиста, ясна мисъл и успех.

Всеки човек е свързан в мислите си с всички други. Щастието е равновесие на мисловни енергии, преплетени едни с други така, че да се подкрепят взаимно и да създават хармония. Имаме право на това щастие, стига да го споделяме. Както парите, богатството и духовните постижения. Ако не се споделят, не се задържат за дълго, или се уврежда способността да се мисли и чувства.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #398 -: Юни 29, 2011, 16:48:32 pm »
Фермата на животните от Оруел.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #399 -: Юни 29, 2011, 17:03:59 pm »
"Сянката на вятъра" на Сафон, по препоръка в тази тема - голяма книга е.
Всъщност четем я едновременно с мъжа ми и сме еднакво очаровани.