0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

с риск да съм досадна /пускам две теми една след друга/ искам да попитам и дали качеството на яйцеклетката зависи от вида на проведената стимулация.
при мен първия цикъл беше с лимитирана стимулация, успешна бременност до 6-7 седмица, тогава плода спря да се развива :(.
сега ще се повготвяме за втори опит и док. ме попита дали не искам сега да пробвам пълна стимулация, общо взето нищо не разбрах.. защо ми е по силна стимулация, като и при първия опит имаше успешно забременяване. мислих, мислих и реших, че може би при пълна стимулация яйцекледките ще са по- добри ! не знам, тогава в кабинета не се сетих да попитам  и сега ме човърка. а по телефона е невъзможно да се свържа с док. и да попитам
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:44:14 pm от Pesheck »
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #1 -: Януари 27, 2009, 16:25:58 pm »
ето ти тук цяла тема по вьпроса

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32875.msg519373#msg519373
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:44:31 pm от Pesheck »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #2 -: Януари 27, 2009, 18:36:21 pm »
с риск да съм досадна /пускам две теми една след друга/ искам да попитам и дали качеството на яйцеклетката зависи от вида на проведената стимулация.
при мен първия цикъл беше с лимитирана стимулация, успешна бременност до 6-7 седмица, тогава плода спря да се развива :(.
сега ще се повготвяме за втори опит и док. ме попита дали не искам сега да пробвам пълна стимулация, общо взето нищо не разбрах.. защо ми е по силна стимулация, като и при първия опит имаше успешно забременяване. мислих, мислих и реших, че може би при пълна стимулация яйцекледките ще са по- добри ! не знам, тогава в кабинета не се сетих да попитам  и сега ме човърка. а по телефона е невъзможно да се свържа с док. и да попитам

Според мен ти предлага пълна за да има повече яйцеклетки, респективно повече ембриони за "селекция".
Успех!
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:44:57 pm от Pesheck »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #3 -: Януари 27, 2009, 22:33:38 pm »
По принцип количеството на яйцеклетките корелира и с качеството им в добрата посока - като при Мечо Пух - колкото повече толкова повече. Е, разбира се без да се изтърве ситуацията и да се отиде към хиперстимулация (тогава не е добре). Така, че не се притеснявай, това едва ли ще повлияе отрицателно на качеството им. Успех!
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:45:11 pm от Pesheck »
*
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #4 -: Януари 27, 2009, 22:42:52 pm »
По принцип количеството на яйцеклетките корелира и с качеството им в добрата посока - като при Мечо Пух - колкото повече толкова повече.

 :balk_602: 
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:45:24 pm от Pesheck »
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #5 -: Януари 28, 2009, 10:57:45 am »
Мерси момичета,
При първата стимулация /лимитирана/ имах образувани 42 фоликула, при пункцията "взеха" 7, оплодиха се 6. просто информативно ...:) .
а сега отивам да чета статията.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:45:37 pm от Pesheck »
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #6 -: Януари 29, 2009, 19:26:44 pm »
Не съм напълно съгласна, момичета. Д-р Савова ми цитираше проучвания, според които по-леката стимулация дава по-малко, но по-качествени на брой яйцеклетки. Д-р Стаменов пък ми сподели, че "тяхната" теория е, че силната стимулация влияе негативно на рецептивността на ендометриума. Разбира се, това са общи изказваня и не означава, че при всекиго ще е така... Може би трябва хубаво да се помисли, преди да се промени тактиката напълно... Просто мои размисли.
Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:45:51 pm от Pesheck »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #7 -: Януари 29, 2009, 23:39:35 pm »
cambozzola, не говорим за супер силна стимулация. До колкото знам оптималния вариант е 10-12 яйцеклетки. В случая точно това имахме предвид - умерена, пълна стимулация.
tuna, как с лимитирана стим. си имала 42 фоликула? СПКЯ ли е проблема? Седем яйцеклетки не е лош финал за лимитиран цикъл. С какво и колко те стимулираха?
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:46:07 pm от Pesheck »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2009, 18:24:56 pm »
Мерси момичета,
При първата стимулация /лимитирана/ имах образувани 42 фоликула, при пункцията "взеха" 7, оплодиха се 6. просто информативно ...:) .
а сега отивам да чета статията.
и аз това питам-при лимитиран цикъл и 42  фоликула?- нещо не ми се вързва или не разбирам ?А и  6-7   си е нормален резултат!
tuna ,би ли разяснила повече .
Аз съм на лимитиран цикъл ,но чакам да видим как се развиват нещата.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:46:20 pm от Pesheck »


Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2009, 22:58:30 pm »
 Ами с риск да прозвуча "неграмотна" по темата, но не знам с какво точно ме стимулираха. Ще си потърся рецептата да видя. Пих противозачатъчни един месец, после на 3, 5 и 7-ми ден инжекции сутрин и вечер на 12 часа, на осми ден ходих на контрола, да се види как върви образуването на фоликули, д-р Тимева я нямаше, прегледа ме друг лекар и ... става много дълъг пост... както и да е на 9-ти ден още една инжекция и на 10 пункция... в общи линии това беше.
 През цялото време до аборта пих и утрогестан и естроферм, това поне го запомних :oops:
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:46:37 pm от Pesheck »
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2009, 23:07:04 pm »
Здравейте, пак съм аз.
Намерих си рецептата, та значи инжекциите са били Мирионал, а съм пила и още Клостеобегит. Моите яйчници са и поликистозни, така че това може би обяснява многото фоликули, не знам...
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:46:50 pm от Pesheck »
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2009, 06:32:29 am »
Спам  :oops:

Моля, оправете заглавието, че ми извади очите тая яйцекледка  :?
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:47:12 pm от Pesheck »

lb2f
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2009, 11:38:39 am »
tuna,
да, от вида на протокола зависи качеството на яйцеклетките.
По правило се приема, че при дългия протокол има по-добро качество на яйцеклетките.
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2009, 12:03:53 pm »
не сьм сьгласна с това твьрдение. дьлгият протокол е по удобен За работа За лекарите, Защото хипофиЗата е по надеждно потисната, но това НЕ подобрява качеството на яйцеклетката. в някои случаи дори е контрапродуктивно. иЗборьт на протокол е много често и вьпрос на философия и убеждение на самият лекар.

най-добре е раЗбира се ако лекарят се сьобраЗи с конкретната жена и напасне стимулацията според проблема.
*
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2009, 14:21:24 pm »
И аз не съм съгласна с това твърдение.Строго индивидуално е.
При мен:
Първи опит-дълъг протокол;25 фоликула;нисък естрадиол(повишен с микродози прегнил);18 яйцеклетки.
Втори опит-къс протокол;17 фоликула;17 яйцеклетки
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2009, 19:22:47 pm »
 Вчера бях при д-р Тимева, ще правим пак лимитирана стимулация, имам поликистозни яйчници и според нея, опасността от хиперстимулация при "пълна програма" е доста голяма, при моите показатели. Това е засега. Според нея, а вярвям че тя ще знае, вида на стимулацията не влияе на качеството на яйцеклетката. Пак да кажа- това е за моят случай, не знам дали при всички е така.
*
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2009, 15:33:44 pm »
Според нея, а вярвям че тя ще знае, вида на стимулацията не влияе на качеството на яйцеклетката.

Не съм съвсем съгласна. Да, наистина с всички видове протоколи забременяват момичета и имат успешни бременностти, но вида на стимулацията /вид протокол/ се назначава според конкретния случай. Има момичета, които отговарят добре и имат добро качество яйцеклетки при дългия/агонист/протокол, други с късия/антагонист/, трети с Флеър Ъп. Убедена съм, че стимулацията играе съществена роля в изхода на дадена процедура!

tuna, дано това е последният и успешен опит!
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #17 -: Февруари 24, 2009, 01:18:31 am »
Ocean, мерси за пожеланието и за отделеното време. Дано да е последен и завършил успешно опит! Опитвам се да не се настройвам предварително, но все пак ... не мога! 
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2009, 09:30:52 am »
И аз искам да ви попитам нещо подобно на темата .При втората ми стимулация която беше с инж.мерионал при инсеминация реагирах много добре според думите на лекаря ми на когото имам пълно доверие че е така съм реагирала като за инвитро .Имах 9фоликула и естрадиола ми беше 1995.Възможно ли е сега при инвитро процедура да реагирам също на толкова малко лекарства по същия начин ?Мисълта ми е да мина с по малко лекарства.Или при инвитро е по различно ?Възможно ли е да ича изчерпване на яйцеклетки заради тази силна според мен  стимулация при инсеминация?Май въпросите станаха много ?Благодаря ви!
Re: вида на стимулация и качеството на яйцеклетката ?
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2009, 12:00:36 pm »
колко единици мерионал имаше при инсето?
по принцип от една стимулация няма какда ти се "иЗчерпат" яйчниците :wink:
9-10 яйчица са според повечето лекари оптимален брой, така че не виждам смисьл да ти се повишава сега доЗата при инвитро. особено, ако си дала на яйчниците ти почивка от мин. 3 месеца е напьлно вьЗможно да си направиш сьс сьщата стимулация пак толкова яйцеклетки :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: