0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #60 -: Януари 29, 2009, 18:59:57 pm »
Гери, добре си дошла на линия! Присъединявам се към пожеланията на Мини за малкия Стефан!  :bighug:

Тя хубаво пожелава, само дето нас не ни подминаха вирусите и от сутринта сме на аб, щото сме с налепи и температура. 8)
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #61 -: Януари 29, 2009, 19:27:20 pm »
Гери добре дошла,само хубави моменти за напред със Стефко.
Нашите обриви отминха,но пък вече сме със сополи и лека кашлица и утре ще се гледаме вкъщи.
За яденето продължаваме да отказваме,но днес ми се похвалиха,че изяла голямо парче тутманик и така.Всичко е обгърнато в голяма мистерия при нас,меню не съм виждала,вътре назнам как изглежда обстановката само съм виждала трапезарията,защото децата влизат през нея.Дано сополките,не се задълбочат,но с децата които се засичам в съблекалнята ами те страшно бухат и носовете им течат,било нормално при колективния живот ми обясниха.
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #62 -: Януари 29, 2009, 19:44:27 pm »
Нормално друг път, сори не се сдържах, това ми е болната тема. :x

Гери, бързо да се оправя малкото момченце и да го гушка кака в къщи :wink:
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #63 -: Януари 29, 2009, 19:56:43 pm »
Гери, да ти е жив и здрав Стефко! Бързо да се оправя и да си го прибирате в къщи. Целувки за теб и кака Ели!
 :bighug:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #64 -: Януари 29, 2009, 20:09:14 pm »
Моника вчера сутринта в 5:30 вдигна 39и6. И днес положението е същото като прибавим сополите. Едната госпожа много се ядоса като и казах и кротичко ми обясни, че има една девойка, която системно си води детето болно и не могат а го върнат защото има бележка от лекар. На следващата родителска ще поставя въпроса коя е въпросната майка и въпросната лекарка. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #65 -: Януари 29, 2009, 20:42:30 pm »
Добре де, към работещите майки, как се справяте с болестите прихванати от яслите и работните задължение. Някой ви помага с гледането на децата или сами се справяте със ситуациите?Работодателят нещо на въпреки, казва ли ви? Въобще, ходенето в детско заведение май, ще се окаже отежняващо положение, вместо облекчаващо.
Аз трябва да съм на 200 % концентрирана, за да си върша работата качествено, а ако детенце е болно, е ясно къде ще съм в мислите си. Ще споделите ли, работещи мами как се справяте?

Гери, добре дошла.
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 20:44:51 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #66 -: Януари 29, 2009, 21:03:22 pm »
Наде, май зависи от сезона, тепърва ще почват разните модели вируси. :? Аз май съм щастливка с баба под ръка и свестен работодател. Винаги е проявявала разбиране към проблемите ни.
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #67 -: Януари 29, 2009, 21:19:57 pm »
Ами Наде, молим се да не боледуват много и това е :)
Аз също нямам проблем с взимането на болничен, но все пак не е удобно да прекалявам. Деси от както ходи от септември съм взимала само веднъж за 3 дни, следващото й боледуване беше малко преди коледа, ден два и баба й я гледа, след това почивката и така. Абе общо взето да не се налага. Защото аз също не си представям да е болна в къщи с някой, а аз на работа. Още повече че искам да следя развитието на болестта, за да преценя как и какво става :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #68 -: Януари 29, 2009, 22:09:50 pm »
Добре дошла,

Геринко!

Да се стабилизира Юнак Стефко бързо и да се прибира у дома при тебе, Кака и Тате!
Поздрави и добри мисли от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #69 -: Януари 29, 2009, 22:14:14 pm »
Гери, добре дошла, мила :)
Надявам се скоро Стефко да е у дома при вас!
Целувки от нас!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #70 -: Януари 29, 2009, 22:30:01 pm »
Аз да ви почерпя днес нашият Момчил става на 6 месеца! :D
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 23:21:55 pm от Виктория »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #71 -: Януари 29, 2009, 22:31:24 pm »
Перде, не питай. Януари имам 6 работни дни :(. Две седмици ми се събират с детето в къщи защото беше болна и две седмици лекции последния семестър. До юни трябва да си направя и дипломната работа. Последния ден бях с детето на лабораторно, ако не отида няма заверка, а беше последния ден. Свалихме температурата, качихме се в колата и така. Аз си знам какво ми е. И пена ще ми се обяснява, че нямало кой да и гледа детето. А моето сякаш има кой :x. Но не съм си позволила да го водя сополиво на градина. Нещо пак ми се събра и ми се реве. И вуйчо в болница, абе ...

Виктория, жив и здрав да е Момчил :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #72 -: Януари 29, 2009, 22:52:23 pm »
Гери, да ти е жив и здрав Стефко, да си го приберете скоро у дома! Да те успокоя, само изглежда страшно, но щом е на 30% дишане, значи вече е по-добре и ще го изведат бързо от кувьоза. При нас казаха, че ще ни държат до термин, за да са сигурни, че всичко е наред. Не знам каква е политиката в Шейново, но би трябвало и при вас да е същото. Ако няма инфекция, която да пречи на дишането, бързо ще се оправят нещата. Прегръщам те и ти желая много сили, за да се справиш! Много е трудно да си в къщи при едното дете, а другото да се бори за живота си...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #73 -: Януари 30, 2009, 09:19:05 am »
Вики, честита половин годинка на Момчил :D

Мацки, поради що се дава вигантолът преди ядене, чак и 30 мин преди ядене? Вчера се зачетох в отчетната тема в бгмама и там това беше темата, а на нас педиатърката ни каза, да го даваме когато си искаме. Аз и без друго сега не го давам въобще, ама рекох да ви попитам :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #74 -: Януари 30, 2009, 09:31:03 am »
Фреши, не помня да съм спазвала такива норми :D
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #75 -: Януари 30, 2009, 09:32:00 am »
FreshBreeze, нашата педиатърка каза да го даваме преди хранене, така че ако детето върне след това, да не върне вигантолът. Освен това препоръча да си избера едно хранене и да го давам преди него, за да не го забравям - което е доста практично.

За градините, болестите и ходенето на работа - темата ми е болна напоследък, че ситния само носи от градината, после малката прихваща - изобщо купон си имаме у дома - стоя в къщи докато са с температура - или аз, или таткото, после ги оставам на детегледачката. За сега не съм имала проблем в работата, но аз съм се върнала от два месеца, така че не знам какво ще става натам. Иначе и на мен ми е болна тема сополивите деца в градините. Ако ще ви успокои, моя като стана на 4 години спря да прихваща сополи - преди някой да му кихне и носът рукваше. Така че тази година имаме сравнително сух нос.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #76 -: Януари 30, 2009, 09:34:16 am »
Гери, ще се молим за малкото юначе, бързо да се справи сам с дишането и после само гушкане при мама. Много е мъчително да го гледаш целия в тръбички, но така е най-добре за него сега. Ако ти позволят, може да носиш изцедена кърма, когато започне да се храни сам (Дани първите 8-9 дни в Педиатрията го хранеха със сонда, после се справи сам с дишането и засука от биберон, аз носех кърма, те си я изследват при тях). Дано минава по-бързо и да остава зад вас.

Перде, аз се върнах на работа на 6 часа, имам късмет с разбран работодател, пу-пу, и работата ми позволява да доработвам от дома. Дани като се ре-адаптираше със спането, ходеше до обяд на ясла, после го пробват да спи, ако не ще, ме викат, аз си го вземам, приспивам го у нас и си пускам VPN-a към офиса да си довърша работата. Сега вече спи там. За януари беше една седмица у дома с баба си, една на градина, после една с мен в отпуск заради рехабилитациите (там просто не може да се оправи друг освен мен), сега пак е на ясла и така...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #77 -: Януари 30, 2009, 10:00:17 am »
Мда ясно, все някоя баба е на линия, макар и за по малко време. При нас този вариант е абсолютно изключен, та ще бъда като хала на Лидето. В тази криза не мога повече да седя у дома, трябват деньги, а детенце ми е болнаво. Трудно, даже ужасно много трудно ми стана... както и на всички нас де.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #78 -: Януари 30, 2009, 13:32:31 pm »
Гери разбирам те какво ти е. И аз гледам така Алекс вече 5 месеца, но ние се родихме много рано. Свиква се. В момента в който я докосна и забравям за тръби и абокати. Трябва да сме силни като сме до тях, те усещат всичко. Ще се справи малкия юнак с дишането. Гали го повече, ако ти дават.

Геятака е и тук в Токуда. Едната близначка е на легло от 3 седмици, но ще я изпишат в неделя, на термина й. Как е малката принцеска? Да я цункаш от леля й Нина.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #79 -: Януари 30, 2009, 13:45:43 pm »
аз не помня как е изглеждал синът ми като бебе и през месеците на развитието си досега, трябва да видя снимките, за да се сетя, но никога няма да забравя гледката на Мартин в кувьоза, с тръбата на апарата за дишане и системите. забило ми се е в мозъка.

пожелавам на Стефко бързо да се възстанови и да се прибере при мама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!