0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

извинявам се предварително за темата си ,но не мога да намеря къде се премести и какво изобщо става с темата От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
има ли някакво развитие?
знае ли се вече къде трябва да се подават документите, какви точно ще са те?
Срокове, такива неща .... всичко ме интерисува :oops:
*
Прочети всичко в ПРОТЕСТ и ще ти се изясни!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Темата не е излишна!
За сега няма яснота за съжаление!
Някой беше писал че е звънял в ЗК и са му казали, че от 01.02.2009 стартирала програмата?!Интересно коя програма?! 8O
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
zdraveite na vsi4ki mnogo se nadiavam 4e ne6to 6te se sly4i no lo6oto e 4e pove4eto ot nas ne viarvat za6toto dosega na darjavata ne i epukalo za nas za6to sega da zapo4ne da i pyka no i za sajalenie vijte i kolko hora sa podpisali petitziata Oh ne znam no dano da stane!
Здравейте, мили момичета!
Миналата седмица се обаждах до клиниката към която съм се насочила и където имам един неуспешен опит ин витро, зададох същите въпроси относно програмата-кога се очаква да стартира, прием на документи и т. н.Отговорът бе, че самите те все още нямат яснота по нито един от въпросите. Предложиха ми да ми изпратят по ел. поща формулярите които се попълвали при кандидатстване към ЗК до миналата година.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Отговор от експертите на НЗОК:

"Създава се фонд "Асистирана репродукция" като част от Национална програма по репродуктивно здраве, който евентуално ще поемe до 3 опита на бездетни семейства със средства от бюджета. Със заповед на министъра на здравеопазването, работна група подготвя правилника за дейността на центъра "Фонд за асистирана репродукция", с който ще се регламентират точни правила и критерии при изразходване на публичните средства, гарантиращи максимално високо качество на лечение на стерилните двойки. Следва да насочите въпросите за ин-витро оплождане към Министерството на здравеопазването – http://www.mh.government.bg"


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу

Здравният министър внася предложението за Фонд за ин витро

22.01.2009 / 06:45

Евгени Желев обеща тази стъпка в края на миналата година
 

Министърът на здравеопазването Евгений Желев ще внесе в Министерския съвет предложение за създаване на Фонд за ин витро оплождане. В края на февруари трябва да е готов правилникът за работата на фонда, а от март да започне процедурата, съобщи министър Желев.

Пациентите няма да плащат - със средствата от бюджета ще се покриват по три опита. Те сами ще избират клиниките, където да се извършват процедурите. Иначе ще се създаде нелоялна конкуренция, коментира Желев.

В края на миналата година, след като левицата отхвърли предложението на Антония Първанова за създаване на фонда с мотива конфликт на интереси, здравният министър Евгений Желев се разграничи от партията си и подкрепи създаването на фонда.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проектът е внесен и публикуван в сайта - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=907&Itemid=31


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
А ще има ли допълнителни условия, на които да отговарят двойките, като възраст например?
А ако правиш инвитро с донорска яйцеклетка - това ще се финансира ли от държавата?
Въшбще някъде правилата дали ще се уточнят или ние си финансираме опита, плащаме и в последствие разбираме дали ще ни откажат или ще ни одобрят?
*
Яна, благодаря ти, миличка;-)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Питам за сестра ми, при условие, че са си взели лекарствата по ЗК, имат ли право на безплатна процедура, знаете ли нещо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
виж заглавието на темата - "до 3 безплатни опита"  :D
*
На мен док. ми каза ,че донорската програма не влиза в тези три безплатни опита.Мвн ме вълнува обаче какви ще са тези критерии за одобряване.Моето мнение е,че жени като мен няма да имат шанса.Става въпрос за това,че съм с ИЯР.
*
На мен док. ми каза ,че донорската програма не влиза в тези три безплатни опита.Мвн ме вълнува обаче какви ще са тези критерии за одобряване.Моето мнение е,че жени като мен няма да имат шанса.Става въпрос за това,че съм с ИЯР.
Doniss, Кой Док ти го каза това, според мен още не е са изяснени критериите.
*
Стаменов ми каза че за безплатните пада голяма борба ,а за донорска било много трудна работа и едва ли ще влезе в програмата.
*
А аз не разбрах ако кандидатсвам сега  кое важи:Лекарствата-както до сега ,или три опита??????????????????
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
А аз не разбрах ако кандидатсвам сега  кое важи:Лекарствата-както до сега ,или три опита??????????????????
Точно в момента не можеш да кандидатстваш за нищо,ЗК не приемат документи и май вече тя отпада като вариант,а остават трите опита и фонда,което разбира се е по-доброто.Така,че когато фонда е готов тогава ще се кандидатства,може би към средата ма март,до колкото на мен ми е известно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Дано не стане така , когато всичко е готово от касата да кажат че бройките и средствата са изчерпани