Искам да споделя с вас обяснението на един професор, който попитах днес. Той работи с Кандида и преподава в медицинското училище на бъдещите лекари т.е. информацията е от извора. Ако някой лекар казва нешо различно, значи не е дорабрал правилно това, което са му преподавали.
Та аз го попитах след като Кандидата може да е част от нормалната флора на влагалището как се определя дали имаш или нямаш инфекция, при положение че самото наличие на Кандида ( а по същата логика и други организми) не означава, че ти има нещо.
Ето отговорът: ако нямаш оплаквания не се лекува. Причината: симптомите се предизвикват от собственият ти организъм, който при някои хора е по-чувствителен. При тях се налага да се лекува, но иначе ако нямаш оплаквания самото наличие на организми, които са част от нормалната флора не се смята за проблемно. Някои хора толериат по-високи нива на тези организми, а други по-ниски. Щом няма оплаквания, не е инфекция независимо от точното количество. Статистиката показва, че около 40-50 % от нас се разхождат с Кандида в устната кухина и не се раболяват от нея. Около 30% от жените пък имат Кандида във влагалището, но само някои развиват инфекции от време на време.Същото важи и за различните видове бактерии.
На микробиологията би трябвало да се обръша внимание само, ако съдържа организми, които не са част от нормалната флора или ако има оплаквания. Сега с чиста съвест мога да кажа на всеки, който няма симптоми, че не е необходимо да се тъпче с антибиотици освен ако не са му намерили някакъв чужд на влагалишето организъм.Можете да го споделите това с лекарите си и да поискате тяхното обяснение защо ви лекуват за неща, които нормално би трябвало да имате, след като микробиолозите не могат да кажат какво количество е нормално и то е различно за различните хора.
Боби