0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #80 -: Декември 29, 2008, 11:23:43 am »
Аз полу4их наи големия подарак за коледа днес бях на УЗИ  и видях три те пулс4ета на моите беб4ета! пожелавам това щтастие на всяка от вас!
:)
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #81 -: Декември 29, 2008, 11:28:28 am »
Браво миличка!Успешни  :cloud9:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #82 -: Декември 29, 2008, 12:15:14 pm »
nefertiti777  :D и лека бременност.
Здравейте, и от мен. Искам да се присъединя към вас.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #83 -: Декември 29, 2008, 12:37:56 pm »
Браво за тупкащите сърчица,  Нефертити! :)
mikivl  :welcome:

Аз утре съм на ФМ.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #84 -: Декември 29, 2008, 15:50:56 pm »
Честито, nefertiti  :D!
 santa2Честита Коледа  mc101 и Весело посрещане на Новата Година  tree2a!!!!


Момичета, имам едно питане и притеснение. Днес ми излязоха резултатите от кръвната картина. Еритроцити занижени - значи анемия , нали така? Това е ясно , ще се пие желязо.  Левкоцитите обаче са завишени - това вътрешно възпаление ли означева - поне това намерих в нет-а? На преглед съм след 1 седмица , на 6ти Януари, дали да търся лекаря си по-рано? Еритроцитите са 13.9 при норма 4.4-11.3

Косето е на небето.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #85 -: Декември 29, 2008, 17:20:20 pm »
И аз искам помощ-препоръчайте ми капки за нос,защото няква хрема ме е гепила и немога изобщо да живея със запушен нос :?

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #86 -: Декември 29, 2008, 18:05:14 pm »
За запушен нос-само физиологичен разтвор, или иначе казано подсолена водичка. Парси аз настинките и грипа ги трепя само с осцилококцинум. според мен върши добра работа.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #87 -: Декември 29, 2008, 18:42:29 pm »
И аз искам помощ-препоръчайте ми капки за нос,защото няква хрема ме е гепила и немога изобщо да живея със запушен нос :?
Аз ползвах Мукосептонекс Е. Действат бързо и безотказно.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #88 -: Декември 29, 2008, 19:11:05 pm »
И аз искам помощ-препоръчайте ми капки за нос,защото няква хрема ме е гепила и немога изобщо да живея със запушен нос :?
Стеримар и Низита.

lb2f
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #89 -: Декември 29, 2008, 20:56:56 pm »
благодаря-утре съм първа в аптеката :)

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #90 -: Декември 29, 2008, 21:05:32 pm »
И аз искам помощ-препоръчайте ми капки за нос,защото няква хрема ме е гепила и немога изобщо да живея със запушен нос :?
морска вода спрей най безобидно. Поне на мен само това ми исписаха  :?
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #91 -: Декември 29, 2008, 23:30:41 pm »
Левкоцитите обаче са завишени - това вътрешно възпаление ли означева - поне това намерих в нет-а?

Колко завишени са? При бременност референтните стойности са други, ако няма драстични отклонения едва ли е проблем.
Аз изкарах почти цяла бременност със завишени левкоцити, дори над нормата за бременни, за щастие не беше проблем.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #92 -: Декември 30, 2008, 10:10:25 am »
Момичета дали има връзка м/ду НК клетките и антифосфолипидните антитела? :?
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #93 -: Декември 30, 2008, 10:20:25 am »
Здравейте и от мен! Доста време не съм влизала, че имах доста проблеми в личен план. Да ви питам обаче и вас за мнение. От една седмица и повече устните ми са страшно напукани и изсъхнали, станаха направо на рани. Пия достатъчно вода, мажа ги с вазелин - нищо. Болят ме ужасно много, а нямам идея какво да направя. Мои познати ми казват, че е от промяната в хормоните по време на бременността, но за трети път съм бременна, а за пръв път ми се случва. Има ли някоя друга подобен проблем? Лично на мен ми се струва глупаво да търся причината в бременността, но кой знае. Сори, че ви занимавам с такива дребни неща, но е ужасно неприятно и боли  :oops:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #94 -: Декември 30, 2008, 10:55:13 am »
 Смайл ,и аз имам същия проблем с напуканите устни ,мисля че е от бременността .И  аз мажа постоянно ,но без особено подобрение.Сега съм ги позакрепила малко, мисля че благодарение на един крем за белези на Авен ,не е най- подходящия ,но съдържа цинк и заздраява кожата ,мисля че помогна. Преди време пък ми се цепеше от двете страни устата ,много дълго време си карах така ,повече от месец ,може и два.
« Последна редакция: Декември 30, 2008, 10:57:21 am от Svejo »
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #95 -: Декември 30, 2008, 12:34:36 pm »
Смайл, и моите устни са напукани, но не чак до рани. Само че при мен вечер носа ми се позапушва и спя май с отворена уста, та си мисля, че е от това. Два дни ми бяха много зле, но сега се пооправиха. Не ми е минавало през ума обаче, че може да е от бременността. В други случаи съм се мазала с крем Здраве. Ако не се лъжа, той би трябвало да е безвреден, а помага много. Вечер особено преди да си легнеш, се намажи повечко /нищо, че ще са ти бели устничките/. Иначе заздравяват от него. Пробвай, ако искаш!
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #96 -: Декември 30, 2008, 13:26:40 pm »
И моите устни са напукани. Аз реших, че е защото съм на климатик непрекъснато.  Слагам си  балсам на Клоран вечер преди лягане, но освен да съм с омазано лице и коса сутрин друг ефект не виждам.

Бях на скрининг и съм доста успокоена, няма го отлепването и всичко по бебето е в норма. Само главата му върви една седмица напред, но било нормално. :o Рискът от хромозомни аномалии  е много нисък, според Фондацията по фетална медицина: NT риск = 1:1929 при възрастов риск = 1:328.
Видяхме грахон как се върти и ръкомаха, мъжът ми го оприличи на космонавт :)
Десният ми яйчник е зверски уголемен, аз се чудех защо ме боли , като лежа на дясната си страна 8O Ще търсим причините другата седмица, като се видя с моя си лекар.
А да - другите два сака упорито не се реозрбират, това е положението. Ако щат, не искам да ги мисля изобщо.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #97 -: Декември 30, 2008, 17:20:34 pm »
Здравейте и от мен :) Приемате ли още една бременна в темата? Като гледам сме няколко момичета в 12г.с. +/- няколко дни, така че сме, така да се каже, на едно дередже :) Дай Боже всички да износим големи и здрави бебчета!
Моля по-напредналите в седмиците да ми кажат нормално ли е да си ме боли коремът - не е остра и непоносима болка, но... нали треперим над дълго чаканите ни бебета и всичко ни тревожи... Да не е от растящия корем - доста съм слаба, а бебетата са две и вече си личи. На преглед съм чак началото на януари, на док ми е неудобно да звъня баш по НГ - във вас ми е надеждата за съвет. Благодаря ви предварително!


Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #98 -: Декември 30, 2008, 17:37:32 pm »
bebe_2009 добре дошла в нашата групичка и успешна бременност.
И аз съм слабичка а коремчето вече ми личи и мойте бебенца са двечки.
Весело посрещане на Нова Година :P
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #99 -: Декември 30, 2008, 18:09:08 pm »
И моето коремче вече големичко и ми личи.Всички панталони са ми малки :D.Забелязах че кожата на корема ми се лющи дали да започна да се мажа с някякъв крем или лосион?