0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #220 -: Януари 09, 2009, 10:24:54 am »
Елма, не мисля, че е чак такъв проблем. Не се притеснявай излишно! На повечето бременни им го спират в 4 месец. Просто витамините, които ми е предписал моят доктор, включват и фолиева. Дано Мели се включи с по-компетентно мнение все пак!
Може ли аз, че Мели е навън :)
Значи преди забеменяването и до 3 месец има отношение към развитието на невралната тръба на плода, а после има отношение към подобряване на усвояването на желязото за да се избегне желязодефицитна анемия при жената. Спокойно, щом всичко е наред, значи проблеми няма :) След това се пият витамини за бременни, които също имат фолиева киселина вътре :)
cygnus, blue_sky, благодаря! Аз знам преди забременяването и първите три месеца защо се пие, но не бях чувала, че след това спомага усвояването на желязото. Стреснах се да няма отношение към бебката нещо... :oops: Аз се чувствам добре - значи сигурно няма проблем, че съм пропуснала фолиевата последните 7 месеца :D
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #221 -: Януари 10, 2009, 20:12:20 pm »
Здравейте, бъдещи мами!

Имах записан час за д-р Стаменов за понеделник, но ми се обадиха от клиниката, че ще ме види д-р Сигридов. Чудя се Феталната морфология (тъй като е време и за нея) на коремен ехограф ли е и въобще д-р Сигридов на какъв ехограф ви гледа? Чуденето е защото още не съм запознала таткото с бебето и ако е коремен да го взема с мен  :ask: Вие как процедирате мъжете ви идват ли с вас на прегледи?

Поздрави на всички  :D
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #222 -: Януари 10, 2009, 21:54:21 pm »
midge, аз бях в сряда при д-р Сигридов, гледа ме с коремен ехограф, мъжа ми беше с мен и за него кеф накрая му  пусна 4D образ.
Иначе не идва с мен на прегледи.

Цял ден съм с една тъпа и постоянна болка в корема, не ми помага нито но шпа, нито утрогестана, който намалявам от няколко дни. :?
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #223 -: Януари 10, 2009, 22:04:15 pm »
midge, аз бях в сряда при д-р Сигридов, гледа ме с коремен ехограф, мъжа ми беше с мен и за него кеф накрая му  пусна 4D образ.
Иначе не идва с мен на прегледи.

Цял ден съм с една тъпа и постоянна болка в корема, не ми помага нито но шпа, нито утрогестана, който намалявам от няколко дни. :?
Полежавай повече :wink:

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #224 -: Януари 10, 2009, 22:14:30 pm »
Ох, Парси, та аз не съм преставала да лежа. Навсякъде чета, че е нормално, ми не се чувствам нормално.
Отивам да си мрънкам на официалното място за лежане :lol:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #225 -: Януари 11, 2009, 00:12:44 am »
midge, аз винаги го взимам с мен (май само веднъж или два пъти е пропуснал). Честно казано, отдавна съм претръпнала къде и какво ще ми гледат.  :lol: И на трансфера беше с мен и твърди, че затова станало (предния път бях сама).

Патладжанче, почивай си, ако можеш!

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #226 -: Януари 11, 2009, 00:12:58 am »
Жабче, присъединявам се към jazzybaby в мнението за книгата. Отговаря на много въпроси. Вярно, че не е съвсем за нашата действителност, но ми е в много голяма помощ. Доволна съм, че си я купих.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #227 -: Януари 11, 2009, 09:48:23 am »
Благодаря ви! В понеделник ще му у бойното кръщение на мъжа. В интерес на истината той иска да идва, а аз не много, но вече си е време  :D

Патладжани, тази болка ако много те тревожи, звънни на д-р Сигридов. Ти имаше ли я преди прегледа, питала ли си го вече? Аз имам по-силна болка (май е това дето описваш) като не ми е редовен стомаха. Имаш ли такъв проблем?

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #228 -: Януари 11, 2009, 10:24:35 am »
Патладжанке, да не е от червата? Къде точно я чувстваш тази болка?

midge, ехографът на д-р Сигридов е само коремен. А татковци влизат много, аз като ходя на преглед повечето са по двойки. Моят мъж обаче още не е идвал с мен.
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #229 -: Януари 11, 2009, 18:00:37 pm »
Мидж, да разправяш после! Те мъжете такива определения дават на това, което виждат, че не е истина. Моят оприличи бебето на космонавт, после на сомалийче и на д-р Сигридов лошо му стана :lol:
Иначе звънях на д-р Стаменов днес, защото отивах на курс и ме беше страх да не се повтори вчерашната история - каза, че е от разтягането на матката, както и знаех, че ще каже. Щом няма кървене да не се притеснявам. На курса казаха, че е възможно да е от стари сраствания,  но аз поне не знам да имам такива.
Между другото съм много доволна от този курс, подейства ми изключително добре и хората са позитивни.

Жабче, болката беше като менструална - тъпа и постоянна тежест долу ниско. Лошото е, че аз съм с висок праг на болка, и за да я усетя толкова осезателно - явно наистина е била силна :(
Не е черва в никой случай, няма и от какво, редовна съм в белия дом. Е, вярно с помощни средства, ама това е положението.
Кажи как са твоите мацки!

Пристигна ми книжката "Какво те чака докато чакаш дете" - прочетох до 4-ти месец, нататък няма да чета засега :lol:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #230 -: Януари 11, 2009, 18:22:32 pm »
здравейте!!! не съм влизала отдавна, искам да пожелая лека бременност на всички момичета!!!
а книгата е много хубава, аз само нея четох и ми свърши работа. само за раждането не успях да прочета, и по-добре, след като родих го прочетох.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #231 -: Януари 11, 2009, 20:38:22 pm »
Абе то и аз съм редовна в тоалетната, но това не пречи постоянно да ме болят червата.  :P Там ниско долу са дебелите черва, а вдясно тънкото преминава в дебело. 
Мацките ще ги гледаме утре късно вечер, дочаках прегледа най-накрая. Надявам се всичко да е наред, че се изпопритесних толкова време без преглед.  :( И сигурно и часовете пак ще са заети доста време напред, но този път мисля да нахалствам повече, вече съм в такъв период на бременността, когато не мога да си позволя да ме гледат веднъж месечно... Иначе от няколко дни контракциите понамаляха доста и съм малко по-спокойна.
Бебките са много активни, постоянно си шавъркат. А коремът ми е огромен, вече всички блузи са ми до пъпа и налазих мъжовите пуловери и тениски.  :oops:
Излязоха ми обаче едни левкоцити със стойност 16 в изследванията и съм малко на тръни заради тях, ще повтарям тези дни ПКК-то, дано са паданали, че иначе ще се наложи да пия антибиотик превантивно.  :?
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #232 -: Януари 11, 2009, 20:55:48 pm »
Жабче, midge, успех на прегледа!  :D

midge, моята половинка много се радва.  :wink:

Патладжанче, и аз съм така - чета само до седмицата, в която съм. По-нататък не.  :lol:

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #233 -: Януари 11, 2009, 21:02:10 pm »
Непременно ще нахалстваш, не може да не ти дадат по-скорошен час. В края на месеца няма да го има, не знам за колко време обаче. Ще чакам утре да пишеш как е минал прегледа, а за левкоцитите - нали се увеличават при бременност :?
Аз още не съм правила изследвания, тази седмица ще се записвам на ЖК и  не, че разчитам на нея, но поне някакви насоки ще ми дадат. Иначе - както аз си знам, самосиндикално и пълен набор на всичко, което може да даде някакво инфо :lol:

Блу скай, бе то хубаво четем така, но няма да ни остане време за четене на литература за настоящи мами :D Че като родим само до книги ще ни е.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #234 -: Януари 11, 2009, 22:00:51 pm »
Те се увеличават, но не чак толкова много.  :( Нормата за бременни е с около 2 единици по-висока т.е. стойности от около 12-13 не би трябвало да са проблем, но 16 е много, така каза и Док...
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #235 -: Януари 12, 2009, 08:58:19 am »
Мидж, моят мъж почти винаги е с мен на преглед. И аз като Блу вече съм претръпнала какъв е ехографа, кой ще ме преглежда и т.н. Взимай го смело мъжа, и той трябва да види бебето  :D
Момичета, аз имам записан час за д-р Сигридов за ФМ на 27.01, а някой по-горе каза, че щял да отсъства в края на месеца? Много се притесних, да търся ли друг за ФМ? Да ми дадете координати на Марков?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #236 -: Януари 12, 2009, 09:01:35 am »
Щом имаш записан час, значи ще е там. Ако ли не - ще ти се обадят от клиниката. За твое успокоение им звънни ти - може аз да не съм разбрала.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #237 -: Януари 12, 2009, 09:53:12 am »
Обадих се  :D
Оказа се, че щял да отсъства до 26.01, но не разбрах от кога  :oops:
27.01 ще е първият му работен ден след отсъствието.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #238 -: Януари 12, 2009, 09:59:59 am »
Здравейте  :P!
И ние с бебчо бяхме в събота да се гледаме при д-р Сигридов,много е пораснал  :P .Моят мъж не пропуска преглед,ако има възможност.
Жабче, midge, успех на прегледа! 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #239 -: Януари 12, 2009, 11:13:21 am »
И аз водя мъжа си на всички прегледи още, когато се видя точицата, а после и двете точици.. :D За жалост миналия път не можа да дойде да им чуе сърчицата как силно тупкат, че трябваше да ни отчитат тъпите топломери и нямаше как да дойде.. :( Но следващия вторник съм на преглед при д-р Сигридов и тогава ще дойде вече. :D Аз тогава точно влизам в 12-та г.с. Мислите ли, че ще е рано за ФМ? Нямаше часове за след това, за съжаление, а Персенска ми каза да е в 12-та г.с.