0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #200 -: Януари 08, 2009, 13:50:25 pm »
Aubergine, честита бременност! много се зарадвах да науча тази новина. желая ти радостна и спокойна бременност, леко и успешно раждане!
купи си дебелата книга на Спок. Перну е остаряла морално. има и едни много хубави американски книги от поредицата "What to expect" - има книга за бременността и раждането, има за първата годинка, после за възрастта 1-3 години (аз имам само третата). вероятно могат да се поръчат по Интернет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #201 -: Януари 08, 2009, 13:52:06 pm »
Аз имам "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае. Ама нищо ново не ми казва де, това всичко го знам от интернет. Виж мъжът ми старателно си я чете - пита в коя седмица съм и чете и коментира. Много е забавен.  :lol:
Купих си тази: http://www.book.store.bg/d-prdimages/org/4518.jpg
Мисля и тази да взема: http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=115224
Така или иначе съм в леглото и имам време, поне да чета нещо полезно.  :oops:
Може да ми препоръчате и нещо за отглеждане на бебето, някаква по-комплексна книга. Аз съм си филолог и си харесвам да ми е напечатано иначе знам, че в интернет има много инфо.  :oops:
ТаЗи заслужава ли си: http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=37460
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #202 -: Януари 08, 2009, 13:54:26 pm »
Жабче, четох някъде в мамата че тази "Какво те чака през втората и третата ..." била най-добрата, та по аналогия предполагам, че и през първата ще е добра, ако е от същата поредица. Само дето до тук не ми е останала и една минута за четене :)
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #203 -: Януари 08, 2009, 13:56:16 pm »
Ами аз затова викам да чета сега и без това се чудя какво да правя по цял ден.  :lol: После сигурно няма да имам време за нищо.
  09.11.2007
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #204 -: Януари 08, 2009, 14:19:41 pm »
Мили бъдещи мами, радвам се като чета как добре се развиват нещата при вас. Та и аз да се присъединя.  :D Онзи ден се записах на ЖК при д-р Папукчиев в 25-та п-ка по препоръка на Стефи. Стефи,мерси, че ме насочи към този доктор.  :bighug: Много ми хареса. С готино чувство за хумор е и ти обръща мнооого внимание. Та изписа ми един куп изследвания, които ще направя следващата седмица. А днес ходих и в клиниката, където отново чух сърчицата на мъничетата, което пак почти ме разплака. Персенска каза, че са с нормални размери и всичко изглежда много добре. Само не разбрах какво означава това, което ми е написала CRL-23,1 CRL-24,2. Та това е от мен засега. Леко бременеене и спокойствие на всички. :D

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #205 -: Януари 08, 2009, 14:22:32 pm »
Елма, не мисля, че е чак такъв проблем. Не се притеснявай излишно! На повечето бременни им го спират в 4 месец. Просто витамините, които ми е предписал моят доктор, включват и фолиева. Дано Мели се включи с по-компетентно мнение все пак!

Патладжанче, споко за аспирина. На мен ми го предписаха до установяване на сърдечна дейност, но май го спрях дори малко преди това заради зацапването.

Жабче, като филолог обичам да чета всякакви книги.  :wink: Аз получих страшно много за Коледа (сигурно около 7-8 поне) и имам и други вкъщи, които чакат да бъдат прочетени. Отдай им се сега, че после няма да имаме време!  :wink: Иначе и аз съм си купила една за бременността. Авторката е англичанка и има доста научни обяснения, което ми е интересно.

Злати, много се радвам за теб!  :bighug:

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #206 -: Януари 08, 2009, 14:41:45 pm »
Злати, много се радвам че си останала доволна от доктора, сигурна съм че и за напред ще е така :D До сега на който съм го препоръчала няма разочаровани.
И аз ходя да ги видя в понеделник и да им занеса календари и брошури, че и тях съм ги заребила много яко за каузата :wink:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #207 -: Януари 08, 2009, 14:51:30 pm »
Стефи, аз точно си мислех след първата ни среща, че тези хора биха били съпричастни към нашата кауза. :D Ама как съм могла да не се сетя, че ти вече си ги подработила.. :D

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #208 -: Януари 08, 2009, 15:05:05 pm »
ама ти не казали, че си от зачатие и че аз те пращам?  :lol:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #209 -: Януари 08, 2009, 15:26:23 pm »
Само не разбрах какво означава това, което ми е написала CRL-23,1 CRL-24,2.

Злати,много се радвам,че всичко върви добре и при теб :D А това,което ти е написала докторката - CRL (или Crown to Rump Length) е размера на бебчетата от главата до опашната кост - така ще ги измерват до края на 1 триместър,после вече им мерят други неща(диаметър на главата - BPD и др.)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #210 -: Януари 08, 2009, 17:10:40 pm »
Джам, мерси! Е то щом тая е остаряла, Спок някакъв древен папирус ще да се води. :) Иначе поръчах именно това, още преди да прочета тук.
Блу скай, искам си хапчето пък :lol:
Елма, фолиевата киселина спомага усвояването на желязото.
Златулка, браво за хубавите новини!

BPD на моето бебе - много голям :o 2,66 см.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #211 -: Януари 08, 2009, 18:19:48 pm »
Джам, мерси! Е то щом тая е остаряла, Спок някакъв древен папирус ще да се води. :) Иначе поръчах именно това, още преди да прочета тук.

ааа, точно тази поредица имах предвид! бравос, не знаех, че са ги превели.

колкото до Спок, последното издание е актуализирано преди няколко години, докато на Перну книгата е от 1970-те години и не знам да е пускано актуализирано издание.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #212 -: Януари 08, 2009, 18:43:46 pm »
Джам, мерси! Е то щом тая е остаряла, Спок някакъв древен папирус ще да се води. :) Иначе поръчах именно това, още преди да прочета тук.

ааа, точно тази поредица имах предвид! бравос, не знаех, че са ги превели.

колкото до Спок, последното издание е актуализирано преди няколко години, докато на Перну книгата е от 1970-те години и не знам да е пускано актуализирано издание.
Абе как бе! В  мойта дето имам пише за ин витрото и АРТ. Какво ин витро 70-те. Луиза Браун е родена 1978 г.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #213 -: Януари 08, 2009, 19:51:58 pm »
ама ти не казали, че си от зачатие и че аз те пращам?  :lol:

Аз чаках пред кабинета повече отколкото в клиниката и когато влязох вече не си спомнях за какво съм отишла .. :lol: Та въобще не се сетих да им кажа, но следващия път ще се поправя определено. :D
Counterfeit, аз имах подозрение, че става въпрос за размера им, но си ислех, че това е малко за 10-та седмица. Сега, обаче, прочетох, че е добре. Мерси за отговора.
След две седмици ще ходя пак на преглед вече при Сигридов.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #214 -: Януари 08, 2009, 20:50:37 pm »
Злати, аз живея до поликлиниката, напролет може да се видим. Аз с две тичащи хлапета, ти с корема  :lol:. Ходих при този доктор един път, пак с препоръки на Стефи и поздрави :wink:, но после се записах при Гергов, понеже Стаменов държеше да съм там.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #215 -: Януари 08, 2009, 21:04:03 pm »
Злати,и аз се бях записала и ме следи д-р Папукчиев.Много е добър и свестен човека.И още нещо ако имаш възможност да те кара някой ходи много рано на преглед те работят от 7.30 сутринта всеки ден до 13 ч.ако отидеш рано няма да чакаш толкова.
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 21:21:03 pm от asi73 »
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #216 -: Януари 08, 2009, 21:14:38 pm »
Елма, не мисля, че е чак такъв проблем. Не се притеснявай излишно! На повечето бременни им го спират в 4 месец. Просто витамините, които ми е предписал моят доктор, включват и фолиева. Дано Мели се включи с по-компетентно мнение все пак!
Може ли аз, че Мели е навън :)
Значи преди забеменяването и до 3 месец има отношение към развитието на невралната тръба на плода, а после има отношение към подобряване на усвояването на желязото за да се избегне желязодефицитна анемия при жената. Спокойно, щом всичко е наред, значи проблеми няма :) След това се пият витамини за бременни, които също имат фолиева киселина вътре :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #217 -: Януари 08, 2009, 22:11:17 pm »
Донке, ша си помисля, че си бременна, скоро не си била толкова активна  8)
Пожелавам ти го де, не си мисли, че нещо само се чеша  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #218 -: Януари 08, 2009, 22:13:23 pm »
Донке, ша си помисля, че си бременна, скоро не си била толкова активна  8)
Пожелавам ти го де, не си мисли, че нещо само се чеша  :P

Хвана ни кризата, нямаме работа, сега като свършат и парите за заплати и има време в работно време - кафе и интернет :)
Мини, при нас няма как да стане.
спамърка :)
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 22:15:03 pm от cygnus »
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #219 -: Януари 09, 2009, 09:14:12 am »
Жабче, "Какво те чака през първата година на детето" е хубава книжка. Изчерпателна. Не съм съгласна с всичко написано, но то и няма как  :lol:
Ако питаш мен, вземи нея и не си давай парите за други книги. Истината е, че инстинкта ще те води при гледането на децата, независимо от написаното в книгите.

Ето тук и един калкулатор за мерките: http://babymed.com/tools/ultrasound/fetal_weight/#EFW

lb2f