0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #180 -: Януари 07, 2009, 17:30:39 pm »
Аз съм на Магнерот 3*2, Гинипрал при нужда 3*1. Лошото е, че Гинипралът изчезна от аптечната мрежа - няма внос от 2 месеца и имам кутийка и половина, които си кътам.  :( Вече в която и аптека да питам, все няма.
Надявам се да не са ефективни контракциите и да нямам поражения по шийката, в понедленик ще видим... не са я гледали от 04.12 и от това ми е притеснено допълнително.

А за инфекциите засегна болната ми тема - нали миналият път абортът ми беше следствие на такава и сега уж следим нещата. Обаче онзи ден в изследванията ми пак изскочиха едни левкоцити 16, незнайно откъде появили се и сега съм на тръни, защото видима причина няма. Микробиология не съм правила от ноември обаче... Имам си обилно течение, но то си ми е такова от началото - предимно воднисто, примесено с леко жълтеникаво едно такова.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #181 -: Януари 07, 2009, 17:34:44 pm »
everything_possible, Жабче, микробиология и кръв ли изследвате? Кога за пръв път, през колко време се прави?
Благодаря ви!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #182 -: Януари 07, 2009, 17:40:24 pm »
За пръв път ги правих като се записах на ЖК в 8 г.с., микробиология чак в 14 г.с. заради Утрогестана + ДНК тест на цервикален секрет за хламидия, уреаплазма и микоплазма. После съм правила още една микробиология и това е.
Иначе кръв и урина пускам всеки месец и ги нося на д-р Сигридов. По каса има ограничение веднъж на всеки триместър.
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #183 -: Януари 07, 2009, 19:54:14 pm »
Ох, безкраен ден!
Направих вливането, минах и на преглед - всичко е наред с грахон, почти сигурно е, че е мъж, както си и знаех. Не спря да се върти и е цели 80 гр. :) Ще следим шийката, че на доктора не му хареса особено нещо - в норма е, но на долна граница.

За утрогестана - док ми каза още в понеделник да го спирам, а мен ме е страх. Сега съм го намалила, днс пия последното ми хапче аспирин, фолиевата спирам и оставам на омегите засега.
Естрофемът го спрях в 7 г.с. някъде.
dsd, и аз не съм се записала на ЖК, ще го направя другата седмица. :wink:

joshi , благодаря ти, добре, че ми каза, защото забравих да попитам доктора за Зинерита :)
midge , няма да се паникьосваш, пий си нош па-то и в понеделник ще питаш доктора. Разбира се, ако  се увеличи стягането - се обаждай без да се замисляш.
Жабче, силно стискам палци всичко да е наред при теб. Днес няколко жени звъннаха на д-р Сигридов, докато ме преглеждаше и все се чудех дали не си ти. Все си мисля, че можеше да отидеш да ти погледне шийката поне и без час - мен ми каза да му звънна след 10 дни да ме погледне набързо.
everything_possible , какви точно изследвания се пускат за да се установи инфекция? Освен левкоцитите знам и за CRP, има ли още нещо? Че аз съм любител на самостоятелните изследвания :oops:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #184 -: Януари 07, 2009, 21:21:17 pm »
При мен нещата се стекоха малко по различно. Аз бях в болница цели пет месеца. А в болниците се правят по-често прегледи и изследвания. За съжаление, цялата бременност пих антибиотици за да лекуваме изолирани бактерии от цервикални посявки. Лекувахме една, появяваше се друга, после трета и така почти до средата на осмия месец. Изпила съм над 10 антибиотика. Според доки това се дължало най-вече на понижената имунна система.
Така, че ако се появи и най-лекото съмнение за инфекция...тичайте при чичко доктор и изисквайте да ви вземат цервикален секрет. Това не означава, че всяко едно течение е опасно,НО....ако нещо ви тревожи...поне веднъж месечно. Големи бели стават с тия инфекции, така че е хубаво всеки да има едно наум.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #185 -: Януари 07, 2009, 21:24:53 pm »
Бери, ама ти верно си с развита интуиция :) Като се сетя колко беше убедена онзи ден по телефона, че ще е мъж и то верно - мъж :)
За инфекциите питай Стаменов или Сигридов, а след 33-34 някъде мисля беше се взима вагинален секрет за бета стрептокок. Сега като се регнеш в ЖК ще ти пускат кръв и урина периодично. Но следенето за инфекции наистина е много важно!
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 21:54:42 pm от cygnus »
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #186 -: Януари 07, 2009, 21:42:49 pm »
кликнете картинката за да се увеличи

вж. там дето пише група Б стрептококи!

Пускам го тук за всички. Значи месеците не ги гледайте - януари, февруари и т.н, това е подвижен кръг за да си го нагласи всеки индивидуално. Това е снимка на кръгчето, което раздавахме безплатно на ДРЗ и тази година вероятно ще отпечатаме още. Значи по него бета стрептокок се изследва от 34 до 37 седмица.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 21:49:01 pm от cygnus »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #187 -: Януари 07, 2009, 21:55:34 pm »
Поздрави на всички бременни и се пазете, студено е, има вируси.
Бери, а защо толкова рано спираш аспирина?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #188 -: Януари 07, 2009, 22:11:15 pm »
Ох.
 :lol:

Предполагам защото го пиех профилактично, нямам АФА.
Защо, не бива ли?
Ако ме питаш мен - ще си блъскам и Аспирин и  Утрогестан и  фолиева докрая. Обичам хапчета, какво да правя 8)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #189 -: Януари 07, 2009, 22:19:40 pm »
Утрогестана можеш да го спреш, за аспирина си питай доктора.
Фолиевата киселина до края на бременността и по време на кърмене.
За инфекциите - вагинален и цервикален секрет за микробиологична посявка, хламидия и микоплазма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #190 -: Януари 08, 2009, 11:20:56 am »
Олеее аз съм в шаш, какви са тия луди изследвания  :? и всички тези от кръга задължителни ли са  :? ?
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #191 -: Януари 08, 2009, 11:23:13 am »
Не. Денди тези в тъмнорозово са само по медицински показания! Другите за мен са си задължителни :)
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #192 -: Януари 08, 2009, 11:29:31 am »
Днес бях на преглед. Всичко е наред.  :cheerleader:  Мъничето е вече 6,5 см. Мериха му гънката и ми дадоха направление за трипъл тест и токсоплазмоза (тя се прави всеки месец). Другият ми преглед е чак след месец. За утрогестана ми каза да го намаля на 3х1 тази седмица , а другата - на 2х1 и после да го спра. Иначе фолиевата ми се съдържа във витамините, които ми каза да взимам, докато кърмя. Кръвното и урината каза от 20 седмица, че щял да ги контролира.  :? Дано не е проблем, че чета, че всички правят изследвания всеки месец.

Патладжанче, честит ти момък! Щом можеш да предсказваш, кажи ни и на нас какво ще е.  8)  Не че има значение. Просто съм ужасно любопитна.  :)


Лека бременност на всички и леко раждане на тези, на които им е дошъл терминът!

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #193 -: Януари 08, 2009, 12:47:57 pm »
  Вчера и аз бях на преглед. 11г.с. и 3 дни. Бебето е 47 мм. Мериха му гънката. За сега всичко е наред. Другата седмица ще пускам контролно TSH тъй като предния път беше 0.2 - на долната граница. Ако пак не е добре ще се консултирам с д-р Начев за всеки случай. Утрогестана - още 10 дни 3Х2, после още 5 дни половин доза и го спирам.
  Хубав ден на всички и бъдете здрави.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #194 -: Януари 08, 2009, 13:16:41 pm »
Мели, мерси!  Току що се чух с д-р Стаменов  и пак питах за пустия аспирин - каза да го спра.  А секрет ще ми вземе на 26, когато съм на преглед.

Блу скай, хубави новини, за съжаление не мога да вляза в ролята на врачка - надарена съм само със предчувствия за собственото си бъдеще :lol:
Солей, браво и на твоето бебче!

Кажете книги за бременни, които си струват. Искам жива, шумоляща, миришеща на печатница книга, не ща интернет. 
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #195 -: Януари 08, 2009, 13:21:53 pm »
Бери, аз си купих на Лоранс Перну. Ама какво да ти я препоръчвам - всичко вътре го знаеш :)
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #196 -: Януари 08, 2009, 13:33:25 pm »
Стига и ти - не е важно какво знам, важно е да имам книга. :)
А и нищо не знам, в интерес на истината, учебниците по аукшерство и гинекология не те учат на опит, нито ти дават практика.
А и тях съм чела само до зачатъчния период, не ме е интересувало нататък..
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #197 -: Януари 08, 2009, 13:35:51 pm »
Беринце, и 5 книги да изчетеш за бременни, пак няма да ти дадат опит, повярвай ми. В момента вкойто гушнеш малкото човече всичко ти се изпарява от главата и започваш да се чудиш-аджеба сега какво да го правя това :wink:
Но има няма за седмица влизаш в релси - кърмене, смяна на памперс, къпане, преобличане, само да са ни здрави бебенцата :)
Аз в началото се препотявах 3 пъти докато облека Десислава за разходка :lol:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #198 -: Януари 08, 2009, 13:37:08 pm »
Стига и ти - не е важно какво знам, важно е да имам книга. :)
А и нищо не знам, в интерес на истината, учебниците по аукшерство и гинекология не те учат на опит, нито ти дават практика.
А и тях съм чела само до зачатъчния период, не ме е интересувало нататък..
Бас държа, че това което си прочела от тях е много повече от книгата :)
Ама като толкова държиш да имаш нещо - купи си я :) Можеш да си купиш и СПОК ама няма да имаш време да я четеш :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #199 -: Януари 08, 2009, 13:49:33 pm »
Фолиевата киселина до края на бременността и по време на кърмене.
Аз спрях фолиевата киселина в края на четвърти лунарен месец от бременността. Никой не ми е казал, че по време на кърмене трябва да се пие 8O Кърмя от два месеца. Късно ли е сега да започна да я пия и какви евентуално биха били последствията от пропуска?