0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #160 -: Януари 05, 2009, 20:12:21 pm »
Честито на новите мами
днес мина и моя преглед за сега нещата вървят добре доки и този път каза че е сигурна за едното че е мъжко но другото неможе да се види хубаво.Единственно ме притеснява за шийката за сега е добре но доки вика ще видим другия преглед как щее.Дали ще може да ги издържи.Ох тъкмо бях по спокойна.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #161 -: Януари 05, 2009, 23:10:08 pm »
Здравейте :P!Да се разпиша и аз.
Първо да пожелая много нови бременелки да има и лека бременност на всички!
Много се радвам,че все повече от темата Ин-витро/ИКСИ сме тук и дано все повече да ставаме.
За прегледите-аз ходя през две седмици,само един път през 3.Сега обаче ще стане през 5 дни,защото днес бях на преглед,а на 10.01 съм при д-р Сигридов(незнам дали не е много често,но така се получи).А на ЖК се записах в 8г.с,но до сега съм ходила само веднъж.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #162 -: Януари 06, 2009, 11:22:04 am »
Мой ред за отчет :D.Днес бях на преглед-всичко е ок,даже човечко върви с една седмица напред :).Минах и на скрининг и те така...

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #163 -: Януари 06, 2009, 16:01:39 pm »
ЧНГ! Да сме живи и здрави  :D

Момичета, имам нужда от помоща ви. По принцип съм със себореен дерматит, който поддържам в не много остра форма с шампоан Низорал. Естествено низорала не става при бременност и го спрях и стана нещо страшно...
Има ли някоя от вас с подобен проблем или с добър дерматолог за препоръчване?

Дерматолога ми каза, че нищо не може да се направи ама аз да си питам.
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #164 -: Януари 06, 2009, 17:27:05 pm »
Мой ред за отчет :D.Днес бях на преглед-всичко е ок,даже човечко върви с една седмица напред :).Минах и на скрининг и те така...
Хи - хии..и аз бях днес на преглед..за БХС, ама то мойто не спря да се върти..докторката не можа да го измери - не се спря за секунда - и утре сутрин пак :)

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #165 -: Януари 06, 2009, 18:59:44 pm »
ЧНГ на всички бъдещи мамчета! Много леки бременни месеци и здрави бебчета!

Момичета, имам нужда от помоща ви. По принцип съм със себореен дерматит, който поддържам в не много остра форма с шампоан Низорал. Естествено низорала не става при бременност и го спрях и стана нещо страшно...
Има ли някоя от вас с подобен проблем или с добър дерматолог за препоръчване?
Дерматолога ми каза, че нищо не може да се направи ама аз да си питам.
midge, препоръчвам ти д-р Пешева. Ако искаш мога да ти дам координати, но записването е чак за след месец. Ако решиш да отидеш при нея на преглед трябва да обясниш, че си бременна и няма да те върне. Стискам палци да се оправят бързо нещата! Успех!

daniski
, леко раждане, мила!
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 20:29:03 pm от elma »
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #166 -: Януари 06, 2009, 19:27:24 pm »
Парси, Лора110, браво за хубавите прегледи момичета! :)
daniski , успешно раждане!
 :crossfingers:
Елия  :hug2: Радвам се да те прочета, не си писала скоро. И на мен сега ми се събират два прегледа в една седмица - утре съм на пренатален скрининг отново :lol:
Но после чак на 26.01.
midge, нищо не отбирам от себореен дерматит :( Мога само да съм съпричастна - аз се сдобих с акне 8O и ужасно мазна коса. Мисля да си взема Зинерит, но трябва да проверя става ли за бременни. Дано намериш изход! :hug2:
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #167 -: Януари 06, 2009, 19:33:42 pm »
Здравейте момичета имам нужда от съвет. На 21-ви съм на преглед и исках да знам дали може да се запиша за същия ден за преглед и при доктор Сигридов.За мен ще е удачно, защото съм от Карнобат, а пътят е дълъг и си мислех дали да не ги съчетая двата прегледа, или да си изчакам какво ще ми кажат докторите.....Благодаря
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #168 -: Януари 06, 2009, 20:10:32 pm »
Здравейте момичета имам нужда от съвет. На 21-ви съм на преглед и исках да знам дали може да се запиша за същия ден за преглед и при доктор Сигридов.За мен ще е удачно, защото съм от Карнобат, а пътят е дълъг и си мислех дали да не ги съчетая двата прегледа, или да си изчакам какво ще ми кажат докторите.....Благодаря


Мисля че ще те прегледат само долу при д-р Стаменов, защото не е за предпочитане в един ден да ти правят няколко прегледа, но нищо не ти пречи да попиташ.




*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #169 -: Януари 07, 2009, 08:19:09 am »
Elma, благорадя! Дай ми координати, моля.

Патладжанче, ти с мазна, а аз съм със супер пресъхнала кожа и коса  8O
 
radka972, звънни в клиниката и ги питай, че наистина е много пътя.

Аз съм на преглед на 12ти при д-р Стаменов и тогава ще го разпитам кога да си запиша час при д-р Сигридов.

До кога взимахте утрогесан и фолиева, момичета?
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #170 -: Януари 07, 2009, 09:09:42 am »
И утрогестана и фолиевата ги спрях като влезнах в четвъртия месец.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #171 -: Януари 07, 2009, 10:02:28 am »
Утрогестана започнах да го намалям в началото на 13г.с. и до края на 14г.с. го спрях нацяло,но 2 дни след това ме сви корема и сега пак съм си с утрогестан,но с по-малка доза.А фолиева още си пия.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #172 -: Януари 07, 2009, 10:50:01 am »
Мисля да си взема Зинерит, но трябва да проверя става ли за бременни.
Става,аз го ползвах през бремеността.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #173 -: Януари 07, 2009, 14:31:55 pm »
Здравейте момичета, ЧНГ и много здрави и хубави бебета накрая както и много нови бьдещи майки в нашата компания! :D Аз искам да ви попитам колко време сте пили Estrofem, тъй като аз го пия с Utrogestan вече повече от месец и не знам до кога това ще продължи? Въпреки че ми е назначено от доктора все пак ме притеснява това което пише на листовката че не трябва да се приема при бременност... 8O  На вас кога за пръв път ви направиха стандартните изледвания - кръв, урина и т.н. ? Аз вече 3-4 пъти съм ходила на лекар, но освен УЗ нищо друго не ми е правено?! Това също ме притеснява, тъй като по повод настинка ми премериха кръвното и се оказа високо. 8O Все още не съм се записала на ЖК, но смятам да го направя в най-скоро време... надявам се да не се налага аз да подсещам докторите какво трябва да ми се прави... :( Разчитам на вашите съвети и опит.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #174 -: Януари 07, 2009, 14:52:37 pm »
Аз пих естрофем до установяването на сърдечен пулс.
Кръв и урина и аз не съм правила, но това доколкото знам се прави при регистрирането в ЖК, така че ти предстои скоро при всички случаи.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #175 -: Януари 07, 2009, 15:18:37 pm »
Естрофем пих до 8г.с.
Утрогестан и фолиева - до 12г.с.

Доколкото знам това е и стандартната схема на поддържаща терапия след IVF(казвам "стандартната" - тоест ако няма показания за по-продължителна терапия)

Това обаче се преценява само от лекуващия лекар.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 15:23:44 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #176 -: Януари 07, 2009, 15:34:44 pm »
Утрогестана го спрях в 12г.с а фолиевата си я пия още.
Патладжанче как мина скрининга
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #177 -: Януари 07, 2009, 17:11:34 pm »
Естрофема го спрях в 8 г.с. след установяването на сърдечна дейност. Утрогестан слагах вагинално до края на 13 г.с., фолиева още пия, макар и не толкова редовно (полезна е за усвояване на желязото).

Ох, аз продължавам да имам по много контракции, въпреки лекарствата.  :( Няма ли да идва по-бързо понеделник...
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #178 -: Януари 07, 2009, 17:18:49 pm »
Естрофема и аз до пулс го пих. Останалите ще видим на 12ти до кога ще пия. Имам и фраксипарин назначен, но за него не питам, че знам, че може и до четвъртия месец, а може и до термин.

Жабче  :bighug: стискай зъби, близо е понеделник.

От вчера имам някакво стягане в линия под пъпа, не е точно болка, пия ношпа. Да се паникьосвам ли? Имате ли подобни усещания? не, че обясних точно какво е де
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #179 -: Януари 07, 2009, 17:22:01 pm »
Жабче, аз за контракциите пиех гинипрал 4х1 + верапамил от 40 мг половин час преди гинепрала/конска доза/ + магнерич 4х2 и пак си имах контракциите.Е, вероятно доста са ми помогнали. Интересното в случая е, че преди две седмици спрях да ги пия всичките и контракциите чувствително намаляха.
Момичета, много е важно постоянно да следите за инфекции, освен всички останали проблеми по време на бременността, това е един от най-страшните!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!