0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #140 -: Януари 04, 2009, 11:25:03 am »
Денди, браво мила!  :) Аз не казвах в началото не от суеверие, а защото много проблемно започна бременността ми и не се знаеше ще я бъде ли. Но си права, че близките няма начин да ни мислят лошо, а само ще се радват. Пожелавам ти безпроблемна бременност!

Баракуда, честито и тук! :bighug:
radka972, честито и на теб! :welcome:

Жабче, защо не изнахалства за по-скорошен час :( Поне му се обади, за да се поуспокоиш, намъчи се ти с тия контракции.. Вярвам, че всичко ще е наред при теб!

lora20 , спокойно, и аз нямам никакви симптоми. Не се притеснявай излишно, ясно ми е, че е нвъзможно, ама все пак. :wink:

Аз утре съм на преглед, но ако не беше самоволното ми отиване в МЦ Фемина на 30.12. да мирна малко - сега щях да съм на нокти..
Не се оплаквам засега, нямам още такова изтръпване, но ще го имам предвид :lol: Наложила съм рестрикции на храната, че положението взе да става страховито :twisted:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #141 -: Януари 04, 2009, 11:49:44 am »
Денди, честито официално :)
И аз така мислех да пазя до 12 седмица тайна, обаче се оказа като се прибрах от болницата, че всички знаеха, даже са знаели преди аз да знам ;) :) И като написах едно и също 5 пъти на кю и скайп с всички подробности и реших да пусна тема :)
Лека бременност на всички и дано тази тема е най-посещаваната с нови попълнения през новата година!
Aubergine, чакам спешна информация за твоя преглед утре ;) Да не ме пропуснеш!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #142 -: Януари 04, 2009, 12:20:47 pm »
  Привет, момичета! :D Реших да се запиша и аз тук.

  ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА  на всички бъдещи мами. Само добри новини да има тук и здрави бременелки.

  От няколко дни много рязко ми пада кръвното. Снощи за секунди усетих че ми призлява и ако не бях полегнала щях да колабирам. Кръвното беше 70/50. След 5 мин. като полежах и след 1 чаша нат. сок бях кукуряк и кръвното беше 107/70. Хемоглобина преди празниците беше 127 - добре. Други неразположения и аз нямам - само болезнените гърди, но все още съм на утрогестан.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #143 -: Януари 04, 2009, 12:29:10 pm »
Момичета ,благодаря ви малко ме успокоихте.
Жабче,защто не му звънеш и аз като теб съм със постояни контракций и днес трябва да спра хапчетата , а съм на преглет при д-р.Сигридов на 20.01. и напълно те разбирам.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #144 -: Януари 04, 2009, 13:46:44 pm »
Та аз имам леки притеснения относно моята бременност,вече съм в 9г.с.,и все още нямам кои знае какви симптоми...Последният ми преглед беше в 6г.с.,и вече 3 седмици само мисля ли мисля...Много съм изнервена и вече нямам търпение за прегледа на 9.01.2009г...

    И аз като Лорчето "леко" се вълнувам от предстоящият си преглед,който трябва да е един месец след предходния...остават ми около 20 дни до тогава.На много от момичетата им се струва късно,но след като доктора установи сърдечните тонове,ми каза,че няма смисъл да ходя по-рано от месец за преглед.И аз ще си го слушам,пък дано всичко е наред до тогава.По-скоро се притеснявам,че от утре започвам работа(не е тежка,но е психически натоварена) и се чудя дали да не си взема отпуска или болничен.Ще видя как ще потръгне...

    Момичета,благодаря за топлото посрещане!На новите попълнения желая успешен старт и да си бременеем до края със успешен финал!
:bighug:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #145 -: Януари 04, 2009, 14:13:04 pm »
Моми4ета задължително ли е секциото за жени като нас? Т.е забременели инвитро или естествено, но пък след много време.
Баракуда, аз се уговорих с док да отида 2 седм. след първият ми преглед за установяване на сърде4ната дейност, той каза 4е можело и по-рано да се види, но нямало смисъл да ходя толкова 4есто. Сигурно след това и мен ще посъветва да ходя веднъж месе4но, да ама аз искам по 4естооооо  :oops:
Вие колко 4есто ходихте в на4алото да ви гледат на УЗИ?
« Последна редакция: Януари 04, 2009, 14:14:54 pm от dendy »
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #146 -: Януари 04, 2009, 14:27:30 pm »
Денди, не е задължително. Ако няма показания за секцио и имаш желание, можеш спокойно да си родиш нормално. В началото май ходех по-често - на две седмици някъде, а след 12 г.с. на 3 седмици.

Патладжанке, аз настоях, но то като няма часове, няма.  :?
Събират ми се 6 седмици без качествен преглед (последно д-р Сигридов ме гледа на 04.12), ни жива ни умряла съм от страх вече. Бебките са добре, шутират ме яко, а и тях успяха да ги видят на ЖК на 30.12, но шийката не знам как е, не можа да се види на смотания ехограф в Тината. А с тези непрестанни контракции ми е ужасно притеснено. С дока се чух през декември, пих известно време Гинипрал и намаляха, но сега покрай празниците се раздвижих повечко и пак ме почнаха. Да минава по-бързо това време, какво се е заточило...
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #147 -: Януари 04, 2009, 15:23:35 pm »
Денди,Баракудке моя първи преглед беше 2 сед след положителния тест после ме извика след 3 сед.а за третия след 4 сед и така слушам и изпълнявам.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #148 -: Януари 04, 2009, 19:24:19 pm »
Денди, солей, добре дошли!  :)

Денди, и аз съм бременна с едно "сладоледче".  :wink: И аз не съм вярвала, че ще стане. А то - това му бил късметът.  :wink:

солей, айрян със сол помага за вдигане на кръвното.

Патладжанче, да докладваш след прегледа утре!


Аз съм чак в четвъртък на преглед. Направо време не минава.  :(

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #149 -: Януари 05, 2009, 13:37:53 pm »
Боже, какво съм постнала аз 8O
Извинявам се, но сайта ми се счупи няколко поредни пъти и съм копирала непълния си текст - бях писала, че бързам да се отчета, за да не отнеса шамарите, дето Сигнус само ми обещава :lol:
Бях на преглед, бебето е добре, докторът каза, че си е лапнало палеца. :D Отговаря си на седмиците, той от самото начало върви няколко дни напред.
В сряда съм на вливане и вечерта при д-р Сигридов на скрининг.
Забравих да питам дали да намаля утрогестана както и дали да си запиша час за следващ преглед, та допълнително ще трябва да се обаждам.

Жабче, времето минава ужасно бавно, вярно е. Сигурна съм, че всичко ще е наред при теб, искрено вярвам в това.
Солей, аз съм същата работа с кръвното. Шоколад помага, ама освен за кръвното и за кг... Повече вода пий, айран също, аз лично не обичам, но вода пия много.
Блу скай, очакваме и твоя отчет с нетърпение.

Пожелавам късмет на всички, внимавайте по улиците, защото на някои места има заледени участъци под снега.
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 14:05:32 pm от Aubergine »
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #150 -: Януари 05, 2009, 15:55:12 pm »
Патладжанче браво за хубавите новини.Аз утре съм на преглед и скрининг :)

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #151 -: Януари 05, 2009, 16:06:27 pm »
Dendy,на въпроса ти за прегледите - до 12г.с. и аз ходех на всеки 2 седмици,че не издържах повече :oops: Но оттам нататък се разбрахме с д-р Александров да ходя веднъж месечно.
Има обаче един трик да ходиш по-често - мисля,че много момичета така правят(в смисъл не откривам топлата вода :oops: :lol:) - като се запишеш на ЖК и ги редуваш с другите прегледи:
Аз например така съм си ги нагласила,че да ми се падат пак на 2 седмици - ето например днес бях на ЖК,и следващата ЖК ми е след 1 месец - на 4-ти февруари.
Аз обаче междувременно към 20-ти януари ще отида и при Александров,според уговорката ни с него(последно при него бях на 13-ти декември,така че до към 20ти ще мине дори повече от месец :wink:).
Офф,малко объркано стана,но мисля,че ме разбра  :)
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 16:08:16 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #152 -: Януари 05, 2009, 17:12:49 pm »
Counterfeit, много хубава ленти4ка имаш, много ти отива  :wink:
То ясно за тоя трик ама нали на ЖК чак по нататъка трябвало да се запиша, всъщност в коя седмица е допустимо?

blue_sky не знаех, 4е и ти си имаш сладолед4е. Много се радвам, 4е има още някой освен мен  :lol:

Бранка ти при д-р Александров ли си?

Жабче
ще мине ей сега ще мине времето, ти само бъди спокойна. Ох то и на мен от страни за другите ми се вижда 4е препуска времето, ама като ми опря яйцето.... и  :?

« Последна редакция: Януари 05, 2009, 17:19:40 pm от dendy »
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #153 -: Януари 05, 2009, 17:58:52 pm »

Бранка ти при д-р Александров ли си?

Да,при Александров съм.Днес се записах на ЖК.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #154 -: Януари 05, 2009, 18:00:11 pm »

Бранка ти при д-р Александров ли си?

Да,при Александров съм.Днес се записах на ЖК.

При кого се записа?
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #155 -: Януари 05, 2009, 18:01:41 pm »
Момичета благодаря на всички за добрите пожелания и пожелавам от сърце на всички лека бременност и безпроблемно раждане :P
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #156 -: Януари 05, 2009, 18:06:57 pm »
При д-р Мехмедов в Градска болница.Аз ще си ходя при нашия доктор ама ми трябват болнични и за изследванията.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #157 -: Януари 05, 2009, 18:08:19 pm »
При д-р Мехмедов в Градска болница.Аз ще си ходя при нашия доктор ама ми трябват болнични и за изследванията.

Да да мила, знам как стоят нещата, моя близка ходи при него. Аз си търся някой в моя район и за това проу4вам.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #158 -: Януари 05, 2009, 20:03:30 pm »
То ясно за тоя трик ама нали на ЖК чак по нататъка трябвало да се запиша, всъщност в коя седмица е допустимо?
А бе то не че има някакви правила - аз както ти бях споделила отидох по-късничко защото док така ми препоръча. Но така като съм чела тук и в други форуми,някои момичета се записват във втори месец още,така че като не ти утрайва душичката,се запиши сега,какво толкова  :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #159 -: Януари 05, 2009, 20:10:38 pm »
Здравейте,момичета!Честита Нова Година!
Само да се покажа че още съм тука,последни метри...В четвъртък съм на консултация-последна,ако междувременно не съм родила де :D.Поне дочаках доктора да се върне от ваканция!