0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #20 -: Март 04, 2009, 19:57:10 pm »
cambozzola, какво е нормалното съотношение ФСХ - ЛХ? под 10 и под 80 прочетох, но това не е съотношение?
« Последна редакция: Март 04, 2009, 20:04:44 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #21 -: Март 05, 2009, 05:43:53 am »
Норманото съотношение е 1,5 ЛХ-ФСХ
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #22 -: Март 05, 2009, 19:32:25 pm »
Моите от последното изследване преди месец са:
ЛХ 3,4
ФСХ 6
Това да ми говори, че са ОК?
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #23 -: Март 19, 2009, 17:39:59 pm »
Здравейте, момичета!Ще съм ви много благодарна ако коментирате изследванията ми:

Инхибин Б - 26.01 pg/ml реф. ст-т 33-190 pg/ml
AMH - 10.33 ng/ml  реф. ст-т 0.9 - 1.7 ng/ml


test name    result             ref.range             flags
DHE-S        212.0 ug/dL        51.0-391.0            CEX
E2           48.0 pg/mL         24.0-534.0
PRL          12.1 ng/mL         3.3-26.7              CEX LEX PEX
TSH          1.6 ulU/mL         0.2-4.5
Testo        0.84 ng/mL         0.10-7.80             CEX LEX PEX
hFSH         6.1 mlU/mL         1.7-22.5              CEX
hLH          14.4 mlU/mL        1.2-103.0

Изследването е направено на 1-ви ден от МЦ, в лабораторията на д-р Владимиров!
Предстои да ходя при него, за да ги коментира, но дотогава ми се ще да знам повечко.Освен това яйчниците ми са поликистозни, не знам дали това има отношение към инхибина и амх.
Благодаря ви предварително!   
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #24 -: Март 26, 2009, 10:22:33 am »
Защо си изследвала хормоните на 1 ден от МЦ ? Те не се ли изследват между 3-5 ден от МЦ ?
*
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #25 -: Март 26, 2009, 11:08:13 am »
Инхибин Б - < 10pg/ml
AMH - >1.8ng/ml 
FSH - 4.37
правени са на 3-ти ден от МЦ в клиника Малинов. Има ли някой с подобни стойности.Моля и за коментар някой ако може.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #26 -: Март 26, 2009, 13:49:39 pm »
Защо си изследвала хормоните на 1 ден от МЦ ? Те не се ли изследват между 3-5 ден от МЦ ?
Ами Владимиров тогава ми ги пусна :?И аз се учудих, ама нали той е лекаря.Часа ми съвпадна с цикъла, той ме прегледа все пак и ми пусна тези изследвания.Изрично го попитах веднага ли да ги пускам, той каза да 8OИ аз знам, че на 3 ден се пускат :(Нещо не ми се връзва!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #27 -: Март 26, 2009, 14:37:05 pm »
Повечето от хормоните се пускат от 2-5 ден. И обикновено наистина няма пречка да се пускат на 1-ви ден. Моите също направих тогава след насока от д-р Владимиров.
Амх - 0.2
Инхибин - 7.08
Фсх беше 10.38. Започнахме стимулация, 9 фоликула, 7 хубави яйцеклетки, бластоцист трансфер.
Не мога да коментирам резултатите ви, момичета. Озадачаващи са, но се все пак се взима предвид най-сериозно стойността на АМХ.


*
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #28 -: Март 28, 2009, 15:34:42 pm »
Виа,
на мен АМХ ми е 0,39-мога ли с тази сойност да започна опит?
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #29 -: Март 28, 2009, 19:16:20 pm »
Анджи, доколкото виждам в статията на предната страница, стойности между 0,3 и 0,7 за АМХ се смятат за гранични. Което е добра новина - не са категорично и еднозначно лоши. Според мен, зависи от лекуващия ти лекар - стискам палци да успееш!
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #30 -: Март 29, 2009, 00:43:01 am »
Анджи, докторът ти трябва да прецени. След успоредна оценка на ЯР - антрални фоликули, ФСХ, АМХ, възраст и т.н. Не знамкакво друго да ти кажа..... Аз съм на 30г...


Re: Яйчников резерв?
« Отговор #31 -: Април 07, 2009, 20:54:23 pm »
Норманото съотношение е 1,5 ЛХ-ФСХ
това не е вярно за ЯР  yahoo_33
за прогностично съотношение по отношение яйчниковия резерв се гледа обратното съотношение  - фсх/лх, което не трябва да надвишава 2 за съответния цикъл. Между 2 и 3 е гранично, над 3 не се препоръчва стимулация за ин-витро, поради прогноза за лош отговор  yahoo_33
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #32 -: Декември 21, 2009, 12:06:16 pm »
Знам че е доста стара темата... но само ровя в нета и не мога да се ориентирам...
Изследвала съм на 5 ден
E2  - 52.9 /24.0-534.0/
FSH - 8.2 /1.7-12.5/
LH  - 6.5 /1.2-103.0/
INHIBIN B - 23.04
AMH       -2.98

Това, което ме притеснява е инхибина?!??!
Възможно ли е да имам изчерпан яйчников резерв или това означава лошо качество на яйцеклетките.?!?!?!
Моля ви отговорете ми или ме насочете, просто се побърквам...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #33 -: Април 18, 2010, 12:09:36 pm »
Мислите ли, че една много силна стимулация също би допринесла за намаляването на яйчниковия резерв. Възможно ли е след нея /и поради нея/ да последват поредни ановулаторни цикли?  :?
Няма невъзможни неща!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Яйчников резерв?
« Отговор #34 -: Април 18, 2010, 16:02:10 pm »
Мислите ли, че една много силна стимулация също би допринесла за намаляването на яйчниковия резерв. Възможно ли е след нея /и поради нея/ да последват поредни ановулаторни цикли?  :?
Не знам хронолоията на нещата при теб и за това ще отговоря на въпроса съвсем първосигнално - да, една стимулация може временно да обърка хормоналния баланс, но това е съвсем обратим процес, ако не става дума за намалян на ЯР по принцип.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com