0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #60 -: Декември 03, 2008, 09:25:48 am »
Патладжанче мила с теб съм всичко ще се оправи ще видиш  :bighug:важното е да си спокойна
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #61 -: Декември 03, 2008, 09:52:40 am »
Патладжанче, с теб съм! наистина напрежението е огромно като се има предвид, че то ни съпътства (поне мен) още от заповането на стимулацията. аз снощи имах температура 37.5 и пих един парацетамол, сега чакам мъжът ми да дойде към 12 ч. да ме закара до джипито и после ще звънна и на доктора да му кажа какво ми е изписала и той да даде мнение кое мога да пия. много се стреснах снощи, но сега като чета из нета май не съм единствената болна кандидат мама. ще пазя леглото тези дни и дано минава по-бързо.Някой знае ли по колко парацетамола мога да пия на ден? Защото сега пак ми се вдигна 37.4, а сутринта нямах. Гърлото доста ме боли ама не знам за Стрепсилса може ли да се смуче? Иначе от вчера се цера с мед,лимон и чайове, но засега няма особен ефект.
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #62 -: Декември 03, 2008, 10:34:09 am »
Мириям най добре си се обади на лекаря който ти следи бременноста той ще ти каже какво да пиеш .Остави ги тия лични лекари аз единственно само с мята докторка разговарям.Пожелавам ти бързо оздравяване  :bighug:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #63 -: Декември 03, 2008, 10:40:49 am »
Благодаря ти Лора - аз ще ходя за болничен до джипито най-вече и после ще звънна на доктора.
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #64 -: Декември 03, 2008, 11:13:12 am »
Патладжанке като го споделиш олеква.Затова няма от какво да се притесняваш. И аз минах по този път и ембриончето се задържа. Затова не се отчайвай. Ставай само до тоалетната пий си хапчетата и слушай доктора. и ще видиш че всичко ще се оправи. :bighug:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #65 -: Декември 03, 2008, 11:25:55 am »
Здравейте, ние все още сме 2 в 1. На девойката явно още не и се излиза  :lol:

Miriam Мисля че може да взимаш Стрепсилс с мед и лимон. Аз лично в началото на бременността и сега началото на септември на морето ми се наложи доста да посмуча от него. Лесно правя ангини от студени и газирани напитки. Въпреки че ги избягвам е достатъчно и един път да се отпусна и ангината ми е готова. Другото което със сигурност може да се взима по време на бременност е Исла Мус, на мен ми е слабо и не ми помага. Относно високата температура незнам, аз съм от студенокръвните и за мен температура над 37.1 е непознато нещо от дете. Най добре доктор да ти предпише какво може да взимаш.
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 12:05:27 pm от Малина »


*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #66 -: Декември 03, 2008, 11:27:01 am »
smile76, Branka , sesi , sweet_baby, Лора, благодаря  ви момичета,  за хубавите и окуражителни думи - ако някой ми беше казал, че ще срещна такава подкрепа във форум - нямаше да повярвам.

Държелив се оказва моят грах, не мога да го нарека още бебе, но си имал вече плацента :o Расте и не му пука от бурята около него. Само докторът се опасява от толкова кръвоизливи да не направя някоя инфекция.
Другите два сака са тръгнали да се резорбират, а отлепването на този  не го видя.
Всичко добре, сега обаче ме тресе паника какво ще правя цял месец, защото клиниката излиза отпуск и въпреки, че докторът ми каза, че мога да му зе обаждам по всяко време - аз се притеснявам.
Ще пусна изследване на NKT клетките, нали така бяха, на 17.12. и евентуално вливка.

Гане, аз ясна червена кръв на два пъти виждах,  и всеки път си мислех, че е краят, но и всеки път се надявах, че е за последно. И точно се отпусна да помечтая и хоп - опцапам пейзажа..
Мириам, да се оправяш ей, и нищо без консултация с твоя си лекар няма да правиш. За гърлото можеш да направиш гаргара със хлебна сода.
blue_sky , ох, не е лесно. Аз съм от първия ден така. Приемаш Утрогестан , нали? На мен не  ми казвали да си проверявам прогестерона, защото са сигурни, че е от НК клетките :?

Голям ферман, голямо нещо, ще ме прощавате :oops: asturiana, точно това е- като споделя и ми изсъхват сълзите.

 :grouphug2:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #67 -: Декември 03, 2008, 12:02:42 pm »
 :balk_47:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #68 -: Декември 03, 2008, 12:09:05 pm »
Здравейте момичета,
и аз се записвам в темата. Бременна съм от второ ИКСИ при доктор Стаменов. Днес бях на преглед и видяхме една точица с тупкащо сърчице. Пуснах НК и АФА, чакам резултат в събота.
Естествено страха все още е по голям от радостта, но с ваша помощ ще успея до края!!!
Aubergine, blue_sky спокойствие и почивка сега. Всичко ще е наред!!!
Miriam и аз имах подобна температура, момичетата тук ме успокойха, че не е страшна. Важното е да не вдигаш много над това. Парацетамол, мед и лимон (както си написала) е добро решение.
Лека бременност на всички!!!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #69 -: Декември 03, 2008, 12:31:45 pm »
Патладжанке, браво на борбеното човече.  :D Ако има как, хапвай по един грейпфрут на ден, от червените, нали уж бил естествен антибиотик. Аз по едно време ядях редовно, но от няколко седмици ми се отяде. А почивката на клиниката и аз отсега я мисля...  :?

Miriam, а ти чувстваш ли се настинала? Защото д-р Сигридов ми е казвал, че до 37,5 е нормална температура, особено в начална бременност. Аз редовно си вдигах до 37,4 през първия триместър без да съм била болна. Нищо не съм пила за да я сваля. Сега си поддържам около 37-37,1. 

midge, добре дошла и лека бременност!
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #70 -: Декември 03, 2008, 12:51:16 pm »
Жабче , обожавам грейпфрути и вчера се разправяхме с мъжа ми, че бил чел някъде, че били противопоказни при бременност 8O  И не ми беше купил.:lol:
Аз имам час чак за 5.01.

Браво Мидж,  може и да сме се засекли днес в клиниката. Лека и безпроблемна оттук нататък :)

А аз по-висока Т от 36,6 не съм виждала, вероятно батерията на термометъра е изхабена.
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 13:42:58 pm от Aubergine »
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #71 -: Декември 03, 2008, 12:53:55 pm »
Как противопоказни, аз килограми изядох от тях, по едно време нямаше ден, в който да не изям 1-2 през 3-4 месец от бременността. Някъде след операцията ми се приядоха и умирах за тях направо. Сега съм на вълна дюли и мандарини - не мога без тях.  :oops:
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #72 -: Декември 03, 2008, 13:05:40 pm »
Патладжанче, при мен е точно от прогестерона по мое мнение. Като сложа повече утрогестан и нещата се успокояват. Следобяд ще са ми готови изследванията и в петък ще ги покажа на доктора да види какво да правим.
Няма да се плашиш! Ще успеем.  :bighug:


мидж, добре дошла! Лека бременност ти желая!

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #73 -: Декември 03, 2008, 13:20:09 pm »
Мириам, не може и Стрепсилс, само Исла. Аз се лекувах с Осцилококцинум и Парацетамол. Парацетамол може по 2-3 на ден, но не по често от 6 часа между двете. И най-важното: чай с мед. Има един с Ехинацея - билков чай при грип и простуда се води. Помагаше ми.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #74 -: Декември 03, 2008, 14:40:55 pm »
мидж, ДОБРЕ ДОШЛА! :D
патладжанче, много се радвам, че твойто „грахче“ е борбено като майка си! Нека все така да е! За грейпфрутите - няма причина да са противопоказни за бременни. Напротив даже обратното. Моя приятелка като беше бременна и гинеколожката и беше казала, че вместо да пие витамини, по-добре да изяде един грейпфрут. Това естесвено може ида е доста крайно, но със сигурност са много полезни.
Аз ходих при джипито - каза да пия витамин C 1000мг по едно разтворимо на ден, за температура парацетамол, но само ако започне да се покачва много, иначе не. Компрес за подутото гърло - с ракия, памук, вестник, найлон и шал. Така да спя( не знам как се спи с такова чудо, но ще видим). Чайове с мед и лимон, гаргара с лайка и сода и т.н. Владимиров каза, че витамин -C-то е ОК, каза също за гърло да си взема някакви бонбонки - Голия или нещо такова, но не Стрепсилс. Три дни ще съм си в къщи и дано да ми мине.
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #75 -: Декември 03, 2008, 15:57:45 pm »
 midge лека бременност и здраво бебче на финала
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #76 -: Декември 03, 2008, 16:01:00 pm »
Патладжанче,радвам се че всичко е наред при теб. yahoo_17
blue_sky ,стискам палци и при теб нещата да се нормализират.Май всички сме минали през тези течения(по-силни,по-слаби),но най-важното е накрая да се родят живи и здрави дечица.
Жабче,и аз откакто съм забременяла си хапвам грейпфурти и то доста.През живота си не съм изяла толкова много сигурно.Док ми каза,че помагат за киселините.
midge,добре дошла!
На всички момичета пожелавам леко бременеене и само хубави емоции. :bighug:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #77 -: Декември 03, 2008, 16:17:07 pm »
Благодаря ви, момичета!!!  :bighug:

Лека бременност на всички!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #78 -: Декември 03, 2008, 17:10:30 pm »
Патладжанче много се радвам че всичко е наред,бях сигурна че ще е така.
На всички нови бременелки добре дошли!Леки :cloud9: и на финала едно прекрасно бебче!Мен от няколко дена ме наболва кръста на моменти,не е постоянна болка но се случва да немога да направя и една крачка.Дано всичко да е добре.Утре съм на лекар и ще разбера.Стискайте палци!!!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #79 -: Декември 03, 2008, 20:21:23 pm »
Патладжанче, така се радвам за бебчо, че се бори точно като майка си! Стискам палци всичко да е наред до края!
Мириам, при първата ми бременност също имах проблеми с гърлото, тогава лекарите изрично ми бяха забранили Стрепсилс. Личният ми лекар е уши нос гърло специалист и затова ми предложи локални лечение - намаза ми гърлото с някакво гадно лекарство, ама всичко отмина. Та аз така се лекувах, както и с чайове.
Питах доктор Сигридов за витамините - неговото мнение, че е по-добре да си ги набавям от плодовете и дори до края не препоръчвал витамини (е, по преценка на бременната не ги отрича напълно де, просто казва, че каквото с тях, такова и без тях).  :lol:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.