0 Потребители и 0 Гости преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #160 -: Декември 08, 2008, 23:50:28 pm »
Аз в 14 седмица лежах в болница заради отлепване на плацентата. Не съм спряла нито аспирина, нито хепарина - така казаха докторите.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #161 -: Декември 09, 2008, 00:06:54 am »
НА мен аспирина след първото кървене ми го спряха тотално и не ми разрешават да го пия. Биха ми фраксипарин, само докато бях в болницата. Казаха ми, че ако се случи отново и пия аспирин, няма да има никакъв шанс да се спре кървенето и съответно да ми помогнат без кръвопреливане и аз реших да го спра и да се доверя на лекарите си. Според мен, те най-добре знаят и могат да преценят какво да се направи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #162 -: Декември 09, 2008, 01:28:14 am »
Здравейте ! Бременна съм в 22 -ра седмица и засега всичко варви добре. Това което ме притеснява е че от около 5 дни започнах да усещам нещо като стягане и отпускане в долната част на корема.Четох за фалшивите контракции , но не знам как да разбера дали е това което всъщност  аз усещам .Това чувство е почти постоянно и се засилва когато стоя седнала. Чувствам се притеснена защото е нещо ново за мен и немога да преценя дали е нормално а следващата ми консултация е чак на 23.12 . Някой има ли някаква идея на какво може да се далжат тези стягания ???
Сетих се и още нещо- самото стягане и отпускане наподобява нещо като балбукане .
Моля помагайте !!!
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #163 -: Декември 09, 2008, 07:31:22 am »
А не е ли възможно да усещаш бебето ? Повечето ми познати в тези седмици усещаха децата си по този начин като пърхане и вибриране в корема..
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #164 -: Декември 09, 2008, 10:05:35 am »
Здравейте ! Бременна съм в 22 -ра седмица и засега всичко варви добре. Това което ме притеснява е че от около 5 дни започнах да усещам нещо като стягане и отпускане в долната част на корема.Четох за фалшивите контракции , но не знам как да разбера дали е това което всъщност  аз усещам .Това чувство е почти постоянно и се засилва когато стоя седнала. Чувствам се притеснена защото е нещо ново за мен и немога да преценя дали е нормално а следващата ми консултация е чак на 23.12 . Някой има ли някаква идея на какво може да се далжат тези стягания ???
Сетих се и още нещо- самото стягане и отпускане наподобява нещо като балбукане .
Моля помагайте !!!
Аз също имам такива контракции и веднага се обадих на лекаря си. Детето би трябвало вече да се движи и да рита, не мисля, че това което усещаш е движението на бебето. При мен също има контракции като стоя седнала. В момента съм на магнезий и но-шпа. Не чакай консултацията, а се обади на лекаря си.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #165 -: Декември 09, 2008, 11:19:18 am »
Момичета,аз съм много притеснена,даже незнам точно от какво,но постоянно ми се плаче и се чувствам сякаш някаква трагедия се е случила..Направо такава депресия ме е обзела..Толкова ме е страх от мисед ,че всяка сутрин се питам дали е още живо в мен..Съжалявам че се оплаквам толкова,но има ли някоя от вас чак толкова да е зле,като мен?
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #166 -: Декември 09, 2008, 11:34:27 am »
Люба, мислех нещо подобно да пиша и аз :o
Много съм кисела, държа се лошо с близките , обвинявам мъжа си, че не му пука за мен, дразнят ме неимоверно и умирам от страх дали всичко е наред. Само си пипам гърдите и си внушавам, че не ги усещам вече така, както вчера примерно...
И най-малкото побоцкване в корема ме кара да настръхвам, а няма да казвам по колко пъти си свалям бельото, да проверя какво има на превръзката :crazy: :crazy:
Осъзнавам идиотията на всичко това и не мога да се противопоставя :balk_132:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #167 -: Декември 09, 2008, 11:45:07 am »
Aubergine, Люба и аз бях така
И не говоря просто за страх, че нещо може да се случи. Съвсем сериозно бях на косъм да потърся професионална помощ за това ми състояние.
Изпитвах някакъв панически ужас, страх, постоянно тревожно състояние и едно много неприятно треперене. Като съответно в главата ми се въртяха два три сценария, които аз всеки ден изживявах наново  :?
Мъжът ми се видя в чудо от това ми състояние
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #168 -: Декември 09, 2008, 12:10:16 pm »
Люба, Aubergine, както и Коки ви е писала, едва ли има някоя от този форум, която да не е преминала през този етап на страх и притеснения, да не ви казвам, че при мен и все още ги има, но не трябва да се предаваме, трябва всеки да намери своя начин да се пребори с тези страхове и милси.
 Моят начин се оказа работата, това е единственото ми спасение, много приятелки ми се чудят защо все още работя, ами това е отговорът-работя за да не мисля за нищо друго,не че много ми се отдава, но все пак е много по-добре. :D
 Единственото за което ми е мъчно, че не мога да се насладя на този прекрасен момент от своя живот, но това е положението.
 Така че тези ви състояния са нормални за такива, като нас преминали и преборили се с какво ли не.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #169 -: Декември 09, 2008, 12:19:33 pm »
Да,и моя мъж се стряска вече.. Просто страшно ме е страх от мисед,това ми е най големия ужас..Даже сънувах ,че отивам на преглед и ми казват ,че няма сърдечна дейност,направо не спирам да рева,все едно вече се е случило.. За психиатрия съм.. А отгоре на всичкото на моменти се обчинявам че ако всичко е наред,с моята паника си трова детето с черни мисли,как ли му се отазява моята лудост..И все такива едни луди мисли..Толкова много искам здраво дете..


Ох,като ви чета ,малко се успокоявам,дано все пак всичко е наред ..
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #170 -: Декември 09, 2008, 12:56:47 pm »
Момичета, нормални са тези страхове. Сега се страхувате от мисед, после от нещо друго, ще броите дни и седмици... Аз скоро също ще съм готова за жълта книжка. Както е казала Пета работата е добро решение, стига да сте в състояние, аз например не съм и трябва да лежа.

Аз от снощи съм на Гинипрал 3*1 след като имах много на брой и силни контракции.  :? Сега съм по-добре, но въпреки лекарството все още си усещам напрегнат корема и регистрирам по някоя и друга контракция, макар и не толкова силна като вчерашните. Ужасно ме е страх... Иначе бебките са много активни и не спират да ме шутират.
Да предупредя тези от вас, които са на Гинипрал, че бил изчерпан по складовете и вече не се намира лесно по аптеките. Снощи едва си намерих една опаковка в третата аптека, в която влязох.
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 13:01:48 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #171 -: Декември 09, 2008, 13:22:01 pm »
Жабче,Гинипрал е много по-силен.На мен Стаменов ми беше казал по половинка от него и то ако не ми мине от магнерота.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #172 -: Декември 09, 2008, 15:02:52 pm »
Люба, сигурна съм, че е трудно, но знам, че каквото и да стане, просто не зависи от мен. Опитвам се да мисля положително. Страх ме е, но не искам да се предам пред това чувство. Искам да съм една щастлива бременна.  :D  Със страх не можеш да контролираш нищо. Ние вече правим всичко възможно. Другото е в ръцете на съдбата, Бог, природата или каквото там поискаш.   :hug2:



Патладжанче, мерси много за подкрепата! И мен ме е шубе с това зацапване, но тъй като е вече от почти 3 седмици, мисля, че горе-долу свикнах поне да не му се шашкам.  :wink:  А като реши да спира, мноооооого ще съм доволна.  :D  Днес съм за последен път при доктора, който ми прави процедурата. Ако измисли нещо за зацапването - добре. Ако не - ще чакам.

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #173 -: Декември 09, 2008, 15:28:04 pm »
Момичета и мен са ме обвзели едни страхове дали всичко е добре.Понеже нямам неразположения като повръщане,виене на свят,болки в гърдите и все си мисля дали е нормално.Имам още 10 дни до прегледа и до тогава кой знае в какви филми ще влизам и излизам ама няма как. :P
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #174 -: Декември 09, 2008, 16:00:30 pm »
Момичета колко често ходите на видеозон, и от коя седмица е хубаво да бъде втория преглед след установяване на бременноста? :wink:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #175 -: Декември 09, 2008, 16:28:15 pm »
При мен доктора определя кога ще е следващия преглед.
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #176 -: Декември 09, 2008, 16:29:37 pm »
Любе, момичета и аз имам страхове...утре съм на преглед и вече полудявам, добре че тръгнах пак на работа, че да мисля за друго от време на време :)
Последно си видях бебчето в 10г.с., тогава още бях на утрогестан, искам да видя сега като го спрях вече, че всичко е наред..вярвам, че ще е така :)
Днес е Св.Анна - закрилница на бременните и изобщо на жените, нека бъде с нас!

А за ходенето на видеозон - аз веднъж месечно смятам да ходя от тук нататък живот и здраве.Иначе в 5г.с. за установяване, в 6г.с. и 3 дни за сърчице, после в 8г.с. в болницата ме гледаха като прокървих(всичко беше наред) и в 10г.с. като се записах на ЖК.Все вървим с няколко дни напред?!

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #177 -: Декември 09, 2008, 16:40:56 pm »
момичета искам да ви потам вас, който вече сте минали по този пат  :D
вчера бях на първи преглед.Видяхме точицата и ми каза че е там, където трябва да е  :D
Всичко било ок, това му бяха думите на моя лекар
Накрая ми изписа дуфастон да пия, доколкото разбрах за по сигурно задържане на плода!Но също така и свещички вагинално
До сега нямам проблеми, нито някакво зацапване нито болка, абсолютно нищо
Но ме притеснява това че самият тпй каза че всичко е наред но в същото време ми ги изписа тези неща и то до 14 -та седмица  8O. Не е ли доста време това
Так ли е и при вас.Извинявайте за невежеството, но... :oops:
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 16:46:00 pm от zayana »
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #178 -: Декември 09, 2008, 16:53:28 pm »
zayana, може би има други фактори, които налагат взимането на тези лекарства - възраст, други заболявания и т.н. Ако му имаш вяра на твоя лекар, взимай си лекарствата, те са за задържане, ако пък толкова те съмнява, винаги можеш да потърсиш второ мнение. Аз понеже съм хипохондричка, си пиех чинно всички лекарства, даже исках да ми изписват още, за по-сигурно  :x
Момичета, не сте само вие, аз повръщах всяка сутрин до края на 4 месец, и ако, недай си, пропуснех някоя сутрин, цял ден се побърквах от разни мисли защо не съм повърнала. Гърдите ми бяха постоянно "контолирани" - дали са напрегнати, чувствителни и когато към 20 г.с. станаха меки и малки, бях на ръба да се побъркам от мисли какво ли се е случило.
След като започнах да усещам бебето , броях движенията всеки ден и си ги записвах - кога, колко и колко силни  :oops: . След 32 г.с. на човека явно му стана тясно и не шаваше много, много, та аз, за по-сигурно почти по цял ден седях със стетоскопа от апарата за мерене на кръвно на корема си и се опитвах да му чуя пулса ( :oops: не много успешно де). Та искам да ви кажа, че винаги ще се притеснявате, няма начин, просто по себе си съдя, аз се успокоих в момента, когато ми изтекоха водите..
Пожелавам ви всичко да е наред с бременността ви, пък за нревите и притесненията..няма начин!!! Успех на всички!!!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #179 -: Декември 09, 2008, 18:31:53 pm »
Момичета колко често ходите на видеозон, и от коя седмица е хубаво да бъде втория преглед след установяване на бременноста? :wink:
Аз съм в Сащ и имам само два пъти право да отида на видеозон. Единият вече си го използвах и предполагам , че другия ще е вече преди раждането .Иначе имам консултации всеки месец . Ама те пък едни консултации...влизаш , питат те добре ли си и айде 4ао ! Незнам можеби всичко зависи какъв тип застраховка се използва , предполагам , че тези които дават пове4е пари ги обгрижват по- добре.
Бебенцето го усещам още от 15 седмица и за това когато ми се появиха тези контракции , ако мога така да ги нарека и се притесних , но те не са силни и няма никаква болка. Мисля да се обадя в центъра където ходя и да ги попитам дали евентуално няма да се смилят и да ме прегледат . Искренно се надявам при следваща бременност да съм в България и не само заради здравеопазването ами то такива неща ми се дояждат напоследък...