0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #120 -: Декември 05, 2008, 19:13:59 pm »
Малина, пожелавам ти скорошни и безпроблемно раждане!Успех!
Много се радвам за новите попълнения в тази тема.Блу_скай и барбаронче,пожелавам ви леко да изкарате бремеността си!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #121 -: Декември 05, 2008, 21:10:12 pm »
Другото нещо, което ме радва от вчера е, че коремът ми започва да се заобля по начин по който досега не ми се е случвало и много му се радвам. От пъпа започва да изпъква напред. Имам някакво неприятно сърцебиене - пулса ми е над 80 - 87,89. Не знам защо така се получава. Някоя от вас имала ли е подобен проблем? Ако продължава така ще трябва да се консултрам с доктор. Желая ви много радост и безоблачни бременности!

Мириам, в коя седмица си?
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #122 -: Декември 06, 2008, 10:14:13 am »
 Здравейте и от мен ,вчера бяхме на преглед ,бебетата са добре ,порастали са,вече няма съмнение ,че са момче и момиче. Сега ще чакаме феталната морфлогия след 2 седмици.
 Хубав ден на всички и много да се пазите! :)
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #123 -: Декември 06, 2008, 12:48:28 pm »
Мале, Малинка, какво голямо бебче си си отгледалааааа :)))
Няма страшно щом всичко си му е наред - ще се роди когато си прецени или когато доктора прецени! :)))
Аз да ви кажа, моя мъж е роден 4,800, а брат му 5,200!!!!!  8O Аз съм направо в паника какво ме чака - че и моето мъжко го видяха! :))) Големи са мъжете неговата рода, ама аз затова си го харесах - че е висок, с широки рамене и голееееми ръце! :))) Ееех.....  :oops: ами сега, като съм си го взела такъв ще се справям както мога - това е положението!  :D  :D  :D
Браво на всички за добрите новини, Свежо - със супер комбинацийка си се сдобила! :)
Честит имен ден и весел празник на празнуващите днес желая!!!!
« Последна редакция: Декември 06, 2008, 12:50:54 pm от Olimpia »
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #124 -: Декември 06, 2008, 13:54:40 pm »
Olimpia Ами отгледала съм го.. то последния триместър наддава като за световно. Но причината е че мама и тати не са от дребните нито на ръст нито на килограми особено таткото 205 см. Надявам се да сме високи и стройни като таткото. Че аз съм висока, но съм дунда  :lol:


*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #125 -: Декември 06, 2008, 17:11:52 pm »
Момичета ,може ли да ви питам,има ли от вас някоя дето да върви назад с растежа на бебо? По всички календари трябва да съм 7/8г.с а на ултразвука и при двата прегледа(при различни лекари) излиза 6 г.с и 3/4 дни..Почти с цяла седмица ..Размерите са му 0.65см,което наистина си е 6 г.с.Имам ли повод за притеснение или не...Аз съм доста объркана...Благодаря предварително!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #126 -: Декември 06, 2008, 17:15:56 pm »
Люба-Бойко, при предната ми бременност имах такова изоставане, но лекарката, при която правих инсеминацията, ми беше казала, че не е проблем и да не се притеснявам. Данните, които дават, са само ориентировъчни, така че няма страшно. Всяко бебе си има собствено развитие. На мен между другото на предния преглед също ми бяха казали, че има 3-4 дни изоставане, а на последния излезе, че е 2 дни напред. Явно побързало да навакса милото :D
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #127 -: Декември 06, 2008, 18:40:20 pm »
Люба, не го мисли това, не е общовалидно. Лекарят ти какво казва? Няма да се притесняваш! Аз уж бях  с около 2 дни напред, но нямам от последния път снимка и не разбрах размерите и сега ме е яд, защото съм на преглед чак догодина..

Svejo , браво на порасналите бебчета :)

Малина, стискаме палци за успешно раждане на големия мъж :)

Олимпия, дай боже всекиму такава паника :lol: Шегувам се, всичко ще е наред, въпреки, че си е страшничко сигурно.

Ние с мъжът ми не сме много високи, да не кажа никак, но изобщо не съм си и позволила да мисля още за това какъв ще е грахон.Важното е да оцелее.

Хубав уикенд момичета и весело изкарване на празника на именяците! :grouphug2:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #128 -: Декември 06, 2008, 20:51:18 pm »
Aubergine Благодаря, но не е мъж а девойка.

Да видим де, аз докато неизлезне невярвам.
Четири доктора са ме гледали през бременността и не са и имали съмнение че сме девойки.

Голям майтап ще е ако излезне мъж. Колко неща съм накупила в розово, но ще си ги носи. Единствено задържам прането на един комплект чаршафи с обиколник, че е малко скъп да го сменям.  :lol:

Стискам палци на всички нови мамчета да нямате повече проблеми с бременността. Моето начало небеше кой знае колко добро. Имах отлепване на плодното сакче, ама се задържахме и пу-пу изкарах една безпроблемна бременност месец след лежането за задържане.


п.п. Още сме 2 в 1, но сме добре. Утре пак ще ходя на запис на тонове ( досадна работа)




*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #129 -: Декември 06, 2008, 21:04:44 pm »
Miriam, аз бях с висок пулс през цялата бременност - над 95, 100. Ходих на кардиолог, правиха ми ехокардиография. Всичко беше наред, но заради двете бебета моя кръвопоток беше увеличен, оттам и пулса. Дадоха ми зелен талон за раждането с пказания да се има предвид пулса при евентуална анестезия.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #130 -: Декември 06, 2008, 22:01:01 pm »
Леле, Малина, извинявай :oops: Аз чела-недочела, но нали съм отскоро и много не съм в час :)
Важното е всичко да мине леко и безпроблемно, от сърце ти го желая и чакам с нетърпение да се похвалиш :goodluck:

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #131 -: Декември 07, 2008, 13:29:58 pm »
Малина, леко раждане!!!! на мене ми бяха казали да направя 30 клякания, ако взема, че пренося, слава Богу, не се стигна до там :)
Любе, ако според док всичко е наред,, не се тормози излишно, такива отклонения са нещо нормално.
много се радвам за всички нови мами тук, желая ви леки месеци и здрави бебета!!!!
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #132 -: Декември 07, 2008, 15:12:03 pm »
Малина, леко раждане и от мен!  :)

Люба, не се притеснявай! Ще навакса. И аз бях миналата седмица няколко дена назад, а в петък - вече един ден напред. Това ще има още доста да се променя.  :wink:

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #133 -: Декември 07, 2008, 16:45:42 pm »
Момичета как разбирате, колко сте напред и колко сте назад. аз си ходя на консултация и нито д-р Сигридов, ното моята лекарка тук са ми казвали такива неща.




Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #134 -: Декември 07, 2008, 17:17:41 pm »
Момичета, помагайте :balk_137: Болна съм :(  Запушен ми е носа, започвам да вдигам температура. Мога ли да използвам капки за нос... :( Предложете нещо... Помагайте ...
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #135 -: Декември 07, 2008, 17:31:50 pm »

Олимпия, дай боже всекиму такава паника :lol: Шегувам се, всичко ще е наред, въпреки, че си е страшничко сигурно.

Aubergine, да ти кажа предпочитам да се занимавам вече с паниката на раждането отколкото да го мисля дали всичко ще е наред до края. :) По ми е забавно! :))) А ако трябва да сме честни хич не ме е страх - толкова съм го чакала и искала, че все някак ще го изкарам, не се и съмнявам! :)))) Само да изкара до към средата на март и давааааааааййййй!!!!
стискам много палци на всички съвсем скоро да започнете и вие да се занимавате с такива мисли - все по-положителни и приятни!
sweet_baby, обади се на личния и питай. мен ако ме хване хрема съм толкова зле, че не бих издържала без капки! Дано всичко се размине леко и бързо!
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #136 -: Декември 07, 2008, 19:32:23 pm »
lussi_lus , на  уз-снимката, която ти дават пише седмиците и дните. И така се разминават понякога според нашите изчисления.

Олимпия  :lol: Ама много си права, хубаво е човек да успее да пренасочи мислите/тревогите си :lol:

Преди малко изчислявах и установих, че 11 г.с. ми е седмицата 24-31.12. И просто няма къде да си направя фетална морфология в този период, после се стреснах, че такива далечни планове си правя и реших да не го мисля. Ще я направя по-късно, догодина. :)

п.п. sweet_baby, обаждай се веднага на лекаря си и го питай, хич не се чуди!
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 19:34:23 pm от Aubergine »
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #137 -: Декември 07, 2008, 20:16:22 pm »
sweet_baby, моят доктор ми каза да смуча за гърло Голия и аз с изненада установих, че освен, че облекчават гърлото отпушват и носа - тези синичките с евкалипт и ментол. ако ти е много запушен обаче не знам дали ще ти помогне. за температурата само с доктора( както и за всичко останало де) аз знам, че парацетамола е разрешен, но на мен ми казаха да го пия само ако се вдигне много - над 38 градуса.
не се притенявай - поддържай „гореща“ връзка с доктора, почивай и всичко ще се оправи. УСПЕХ! :D
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #138 -: Декември 08, 2008, 08:53:40 am »
Aubergine, аз ходих на ФМ в 12 г.с., а пък впоследствие д-р Сигридов ми прави пак в 14 г.с. По принцип се прави между 11 и 13 г.с., така че на 5.01 ще си тамън навреме.  :wink:

Аз пък си имам контракции. Не щат да ме изоставят въпреки увеличената доза магнезий и това е.  :( Броя по 4-7 на ден, силнички. Много ли са? Д-р Сигридов каза, че е нормално да са по 1-2 на ден...   
  09.11.2007
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #139 -: Декември 08, 2008, 09:53:01 am »
Жабчо, аз пия по 1000 мгр магнезий на ден и въпреки това имам често силни контракции. И моите са по около 4-6 на ден и то наистина много силни. Не знам дали са нормални, но по принцип май няма как да ги намалим. Важното е бебките да са добре!
Патладжанче, какво да ти кажа - аз съм от 7 месеца така - успокоя се и пак оцапам положението, ама това е, ще си носим кръста. Важното е бебетата да са добре и да растат!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю