0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стресница
« -: Ноември 25, 2008, 17:34:05 pm »
Момичета какво правите когато ви излезе херпес на устната?!
Сега ми излиза една невероятна стресница :(, много ме боли и ще е доста голяма, незнам с какво да я мажа, та да мине по бързо. Не ми излиза за първи път, но по принцип са мънички и не им слагам нищо има няма две седмици... и тя си минава  :balk_95::wink:, но сега е доста голяма и ме боли  и ми се иска да ми мине по-бързо. Какво да я правя :(, дайте съвет :balk_91:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Стресница
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2008, 17:51:10 pm »
На мен също ми излизат понякога. Ето това е много ефикасно.

http://www.framar.bg/product_review.php?id=01005270&page_special_title=%C0%D6%C8%CA%CB%CE%C2%C8%D0+%EA%F0%E5%EC+++++5+%E3%F0.+%2FSTADA%2F
Re: Стресница
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2008, 18:07:14 pm »
На мен също ми излизат понякога. Ето това е много ефикасно.

http://www.framar.bg/product_review.php?id=01005270&page_special_title=%C0%D6%C8%CA%CB%CE%C2%C8%D0+%EA%F0%E5%EC+++++5+%E3%F0.+%2FSTADA%2F

И аз съм много доволна от него

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Стресница
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2008, 18:12:58 pm »
Благодаря момичета още утре ще си купя от него, преди да са се пукнали мехурчета, че тогава ще боли още повече :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Стресница
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2008, 15:49:02 pm »
има една темичка   ,но за  генитален херпес-ако я прочетеш доста може да се стреснеш  ,но все пак й хвърли поглед .
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30582.0

При херпес и опасното  е  ,че се предава  по контактен път -особено избягвай  с  малки деца да ги целуваш  ,както и да пипаш очите  -има и очен херпес  с опасни последици.Ацикловира помага , проложен само в началото  при поява  на херпеса  ,макар че може и после  при някого да е  ефективен.
За появата  на стресница  провокатор е стреса ,дори слънцето или студа  ,отслабен имунитет   и тем подобни .
Ако ти излизат  често -може да направиш консултация със  специалист за  подходяща профилактика / защото  гарантирано лечение завинаги няма/.


Re: Стресница
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2008, 17:44:21 pm »
Благодаря за инфото, доста беше и това което ви се случва никак не звучи добре, наистина си е направо стряскащо. Но пък се и обръках малко, този херпес който излиза на устната от кой тип е и като ти излиза такъв то може ли да значи че може и от другия да ти излезе. Малко глупав въпрос но наистина се обърках :oops:
На мен ми излизат само на устните и съм забеляза че се поява когато съм настинала. Сигнах до извода, че ако не вдигна температура настинката ми избива на устната :lol: май пак прозвуча глупаво :lol: явно си е от отслабен имунитет.
А за лекарството това мехлемче Ацикловир незнам дали ще помогне много защото като го купих се бяха спукали мехурчетата \ около 3 ден от повята на херпеса\ и мога само да каже че сега е много голям и ме боли :? и пак ще го чакам да ми мине повече от седмица.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Стресница
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2008, 16:40:31 pm »
Херпесът по устата е тип едно. (Херпес симплекс първи тип, HVS-1)
Цитат
като ти излиза такъв то може ли да значи че може и от другия да ти излезе.
Не е изключено, НО е малко вероятно и двата да те нападат. Зависи към кой имунитетът ти е по-слабо развит. Аз например страдам от другия, но никога не съм имала стресница по устата. Мажи се с кремчето Ацикловир на Стада 5%, въпреки че вече херпесът е избил. Трябва да се мажеш по 5 пъти на ден, през 4 часа, за да е по-ефективен.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Стресница
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2008, 17:07:45 pm »
Благодаря за отговора Огняна, дано не ми се случи някога да ми излезе от този от втория тип, че като четох онази тема :?
Иначе от кремчето мисля, че има ефект, взе да ми минава, вече е доста по-малко от преди няколко дни :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Стресница
« Отговор #8 -: Декември 01, 2008, 08:33:27 am »
На мен също ми излизат такива гадории, обикновено през пролетта и есента, когато имунитета ми е отслабен. Имало е случаи, когато ми се подува и устната, и около нея и минават около 2 седмици докато оздравее.  :( Ползвала съм няколко вида мехлеми, прилагала съм и други "терапии", но нищо не ми помагаше /Ацикловир не съм ползвала/.

Една колежка ми каза, че има същия проблем и че когато "усети", че й излиза херпес, приема голямо количество витамин С.
Пробвах това 2 пъти и наистина има ефект. Обикновено усещам, кога ще ми излиза - мястото започва да сърби и вдигам температура. Гълтам 6-7 хапченца вит. С и херпес не се появява, или ако се появи /ако не съм го хванала навреме/ той е много мъничък и оздравява много бързо. :wink:
*
Re: Стресница
« Отговор #9 -: Декември 03, 2008, 00:46:36 am »
Да, помага витамни С, точно както го описва Ели. Комбинацията на по-високите дози вит. С и рибено масло, също е добра. (За съжаление, не е лек, обаче.)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стресница
« Отговор #10 -: Декември 03, 2008, 01:21:22 am »
следващия път, още като усетиш да излиза - веднага намажи с ацикловир. ще премине много по-бързо и леко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Стресница
« Отговор #11 -: Декември 03, 2008, 06:30:00 am »
 На мъжа ми през зимата често му се появява херпес на устната и ефективно го маха с Zovirax, но трябва да се хване в началото.
Re: Стресница
« Отговор #12 -: Декември 03, 2008, 06:39:13 am »
На мен ми помогна Ацикловира, херпеса вече го няма, само за една седмица. Много благодаря за съвета, наистина е ефикасно кремчето. За следващия път ще съм подготвена, а и това с витамин С-то ще го пробвам :P
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Стресница
« Отговор #13 -: Декември 03, 2008, 11:56:57 am »
Ацикловир на Стада е нещо като евтиния заместител на Зовиракс (и в Зовиракс активната съставка е ацикловир).

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Стресница
« Отговор #14 -: Януари 30, 2009, 22:03:52 pm »
Понеже се оказа че съм алергична към Зовиракса, а и бяхя ми казали, че мазилата против херпес не са надежни, открих начин да се боря с него - обелвам листо от алое за да си пусне сока и  мажа и натискам херпеса. Тази процедура я повтарям често през целия ден. Минава доста бързо и не се подува много. Беше ми хлумнало, след като бях чела колко е полезно е алоето.