0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
кухненски робот
« -: Ноември 21, 2008, 18:39:20 pm »
имате ли такова нещо? удобно ли е? практично ли е? компктно ли е? изобщо - хубава покупка ли е, или не си струва?
трябва да си купя милсер, както и сокоизтисквачка, та се зачудих за варианта кухненски робот, дето има и разни други екстри. някакви предимства и недостатъци сравнено с това да ги купя отделно?
Re: кухненски робот
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2008, 19:09:05 pm »
Аз имам от 4 години на Elite. Не мога да кажа, че го използвам ежедневно, но си го ползвам. Най-често за рендосване на картофи, моркови, зеле, лук, за цедене на сок, особено от цитруси, правя си кайма, когато имам подходящо домашно месо, каната за шейкове също - за айран или пък в нея правя доматено пюре. Но пък като правя кексове си ползвам миксера, ей така по навик :)

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: кухненски робот
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2008, 19:12:48 pm »
Моят е такъв:



Обаче няма миксер.


Ето му характеристиката:

AEG KM-850

-КУХНЕНСКИ РОБОТ
-800W
-10 СКОРОСТИ+ ПУЛС БУТОН
-ШЕЙКЪР 1.5L
-КУПА - 1.75L
-БЛЕНДЕР
-НОЖ ЗА ТЕСТО
-ЕМУЛСИРАЩ ДИСК
-ЦИТРУС ПРЕСА
-5 РЕНДЕТА + НОЖ ЗА КАРТОФИ


Ползвам го често.
В шейкъра основно правя сместа за палачинките. :D
Меся тесто.
Понеже много рева , когато режа лук, използвам големия нож.
Също така си правя кайма, за да съм сигурна какво има вътре  :wink:
Другото , което правя в него често ,е картофено пюре /в широката кана/
Рендетата са много полезни,  най-често ги ползвам за салата от моркови, която е на особена почит у нас.

П.П. Имам го поне от 3 години, нямала съм проблеми с него.
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 19:17:21 pm от Жекова »
*
Re: кухненски робот
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2008, 19:16:22 pm »
значи - е покупка, която си се ползва. заема ли много място, заедно с всичките му части и представки?

аз обаче държа да има миксер. миксерът в кухненския период изцяло има функциите на отделния, нали?
*
Re: кухненски робот
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2008, 20:47:39 pm »
аз съм на мнение, че е абсолютно ненужен такъв уред, който колкото и да е компактен си заема място било то на плота или в някой шкаф, което пък ако ще се ползва често да се вади постоянно е супер непрактично :?
*
Re: кухненски робот
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2008, 21:19:48 pm »
значи - е покупка, която си се ползва. заема ли много място, заедно с всичките му части и представки?

аз обаче държа да има миксер. миксерът в кухненския период изцяло има функциите на отделния, нали?

робот де, не знам тоз период отде го измислих.

ами, стеф, аз затова съм в чуденка - поотделно ли да ги вземам, заедно в робот ли да са...не мога да преценя кое е по практичното решение.
Re: кухненски робот
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2008, 21:20:39 pm »
Аз имам място в кухнята и моят робот стои на единия от плотове, само приставките са ми прибрани в шкаф, така че използването му не е хамалогия.
tzvetenze, моят няма бъркалки и не мога да ти отговоря на въпроса.

п.с. Не по темата - някъде бях чела класация за най-непотребния домакински уред. Първото място беше за ваничката за крака :D

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: кухненски робот
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2008, 21:35:09 pm »
Аз имам ето това Kenwood HB615  Има си пасатор,блендер и бъркалка.Най-важните и необходими функции според мен.Ползвам го за всичко,почти за всяко готвене. И аз кълцам лука с него иначе рева като магаре.  :P С бърлаките си правя сместа за  палачинките,заливки и всичко що се бърка. Изглежда точно по този начин,всичко си стои така заедно на поставка и не се чудя къде да ги дяна приставките.Стои си на кухненския плот и не ми заема много място.За жалост само сок не прави.  :wink: Имам го от около 3 години и не съм имала проблеми.За мен това е най-добрия вариант.  Имам си отделно сокоизтисквачка,която си стои прибрана и при нужда я използваме,но пък и  ние нямаме навик да си правим сокове.Само дето пари дадохме за тая сокоизтисквачка.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: кухненски робот
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2008, 21:38:23 pm »
Аз не мога без това нещо.  :lol: Много неща могат да се режат там, бъркат, омесват и т.н. а миксер имам отделно. Моя е стар, но ми върши още работа. Повреда до сега не е дал, а е най-малко 10 годишен. Моя не стои на плота, в шкафа е и като ми потрябва го вадя. За мен това е един необходим кухненски уред.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: кухненски робот
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2008, 22:05:59 pm »
Добре, Оси, хайде ти като имаща и ползваща такова нещо, да ми направиш малко разяснения. купувам примерно този модел (севсем примерно - има шейкър кана, сокоизтисквачка, миксер и т.н.)


за да ползвам едно нещо - примерно купата - миксер, трябва да извадя цялата основа с вчики купи, кани и т.н., нали? и още - всички останали приставки, ножове, рендета - къде ги съхраняваш?
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 22:08:33 pm от tzvetenze »
*
Re: кухненски робот
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2008, 22:22:09 pm »
 Изваждаш основата само с голямата купа/на мястото на шейкъра има защитна капачка/.Забождаш миксера в основата на купата, слагах яйцата/примерно/ , затваряш капака и въртиш.
На мен рендетата са ми в едно чекмедженце в самия робот. Всички останали джаджи съм сложила в една пластмасова кутия.
 Аз имам доста място в кухнята. Роботът ми седи в шкафа, точно под плота , където го ползвам и не ми е проблем ваденето и прибирането.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: кухненски робот
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2008, 22:43:27 pm »
Моя модел, както става ясно от възрастта му, не е толкова сложен, колкото този, който си ми показала. Изтисквачка няма, както и шейкър и миксер, а и не ми и трябват. За това не ми се налага, да го позвам непрекъснато, че да ми стои на плота. Имам други уреди и ги вадя от шкафа, те също не стоят на плота. Щото ако всичко каквото имам стои върху плотовете...просто няма да има място за нищо друго.
Ако имах такъв какъвто си ми показала, също не бих го държала на плота, ще си вадя само тези части, които ми трябват. А ако на теб ти се налага да го ползваш постоянно, ами дръж го там, а частите в шкафа в някоя кутия, каквото ти трябва - вадиш. Както Жекова е писала, например.
Само не разбрах, ти искаш ли такъв робот или не? :lol:
Има и други модели, които могат да ти свършат работа.
Например аз си правя (смилам) кьопоолу с него и толкова много други неща. Така, че за мен най- малката грижа е къде ще го държа и кога ще го вадя, пред всичката работа която ми е вършел до сега. :wink: :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: кухненски робот
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2008, 10:49:47 am »
Само не разбрах, ти искаш ли такъв робот или не? :lol:
Има и други модели, които могат да ти свършат работа.

този модел го показах съвсем примерно. знам, че има много и различни модели с +- различни функции.
искам, искам да купя - затова питам :wink: :)  искам да видя - кое е по-практичното - да си купя отделните уреди, които ми трябват (в случая сокоизтисквачка и миксер) или направо да си купя един робот, в който освен тези, има и други функции.
не ми е чак такава грижа къде ще го държа и колко често ще го вадя (практиката ще покаже :lol:) - просто питам и събирам информация, както казах :)
то всъщност, аз ако си купя отделно сокоизтисквачка и миксер, едва ли ще ми заемат по-малко общо място, отколкото робота...
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 10:54:36 am от tzvetenze »
*
Re: кухненски робот
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2008, 11:03:50 am »
 Цветенце,дано не се сърдиш,че ти ползвам темата,ама и аз съм изправена пред подобна дилема .Бях решила да си купя само сокоизтисквачка,ама като се замисля , не е ли по-добре  да си взема робот , който има и сокоизтисквачка?Викам си ,като имам пасатор и миксер отделно ,за какво ми е цял робот,ама чета  ,че доста други работи правите с робота. Дали си заслужава тази покупка?
*
Re: кухненски робот
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2008, 11:11:11 am »
  Дали си заслужава тази покупка?

ами аз всъщност най-вече това исках да разбера - да ми кажат тези, които имат такъв уред, дали си го ползват и го смятат за практична и удачна покупка, или им събира прах. ама ето, че си го ползват момичетата и са доволни, така че най-вероятно ще си взема и аз :wink:

Оси, Жекова - знаети ли мощността на вашите? Харесала съм един, но е с по-ниска мощност от другите - 600вата (другите са нагоре, че и до 1000). хубавото на този е, че има ел. защита и би трябвало просто да изключи, ако го претоваря. старата сокоизтисквачка ми беше супер мощна, ама полза голяма нямаше, защото...направих там едно нещо, дето не трябваше :lol: и изгоря моторът. а би трябвало при наличие на защита, да си предпазен от такива случки.
600вата са достатъчни, нали?...
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 11:12:49 am от tzvetenze »
*
Re: кухненски робот
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2008, 12:41:10 pm »
Моя е Мулинекс - Одацио 3

900 вата е. Много съм доволна от него. Има и дотълнителна приставка за мелене на ядки и пулсов бутон. Стои ми на шкафа, а всички приставки са прибрани в шкафа. Ако имам уредите поотделно, ще струват повече пари и ще заемат повече място. Незнам обаче дали има защита.
*
Re: кухненски робот
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2008, 14:26:58 pm »
Моят е 800 вата. Достатъчен си ми е.

Сега се сещам , че рекламираха един модел робот, на който приставките му бяха прибрани под основата. Сега ще го потърся.

Ако не се лъжа, е ето  този



« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 14:40:11 pm от Жекова »
*
Re: кухненски робот
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2008, 17:10:25 pm »
Моя е Мулинекс.Имам го от 8 години и доста работа ми е свършил.Основното което правя на него е салата от зеле защото на ръка няма как да го нарежа толкова на ситно.Когато Ива беше бебе постоянно и цедях сокчетата на него.Както самоя робот така и всичките ми джаджи си стоят прибрани в един шкаф под плота в кухнята.Когато ми потрябва просто го вадя върша си работата и го прибирам.Аз по принцип не обичам плота ми да е претрупан с неща които не ползвам всеки ден.
*
Re: кухненски робот
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2008, 08:42:58 am »
Да споделя и аз :) Имам Мулинекс, от 6 години, по-стар модел е, но си има 2 кани - шейкърната и другата. Има си миксерни бъркалки, 3 диска с ножове и рендета, 2 въртящи се ножа-единия пластмасов, другия метален. Основата му стои на плота, а каните и ножовете стоят в шкафа. Правя много неща с него. Салати от зеле, моркови, чушки, ряпа. Каната става за рязане на лук, за смес за палачинки, пюрета също могат да се правят за децата. И много други неща.
Просто прецени какво искаш да има робота tzvetenze. Такъв който си показала е към 300 лева примерно. Не, че ако вземеш всичко поотделно ще излезе по-евтино де :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: кухненски робот
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2008, 19:39:47 pm »
и аз се замислям дали да ен си купя
педложете ми модел, от който сте доволни
благодаря ви :D