0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #40 -: Май 13, 2009, 19:56:05 pm »
Здравейте,
И аз да се запиша по въпроса за листериозата.
След като преживях спонтанен аборт в 20 седмица много страдах.
Шест месеца по-късно дойде време да правим бебе със съпруга ми и мен ме хвана страх да не се повтори случката.
Сменихме доктора и отидохме на консултация при нов.
Назначиха ми най-разлияни изследвания сред които имаше две които не бях чувала никога. Бруцелоза и Листериоза.
В последствие Листериозата ми излезе положителна.
Аз се зарадвах защото имаше диагноза, след всички изприказвани приказки - така било писано, сътба и така нататък...
Доктора обаче не успя да разчете изследванията и ми обясни че така не може да изглежда резултата от такова изследване.
Звъннахме в РИОКОЗ ВАРНА за да ни разяснят изследването и от там казаха че това изследване сочело че евентуално имало стрептококова инфекция (забележете изследваме едно-което уж излиза положително, което пък от друга страна означава че инфекцията била съвсем друга!). Листериоза в РИОКОЗ ВАРНА изследват по много стара технология, и резултата е неразбираем за докторите!!!
В последствие се свързах с националният център за заразни болести във София ( телефона и адреса го има на предната страница) и обясних на лаборантката че не мога да пътувам до София защото работя.
Хората са много отзивчиеви и внимателни. Изпратих им кръвен серум по куриер ( в плика пращате и паричките- 15 лв и адрес на който да ви изпратят резултата).
И така пуснах си плазмата по куриер и звъннах същата седмица. Казаха ми че резултата е положителен , да направя курс с антибиотици  и след 2 месеца пак да пратя серум. (РЕЗУЛТАТА ИМАШЕ ПОДПИС, ПЕЧАТ, ДИАГНОЗА, ПРЕПОРЪКА ЗА ЛЕЧЕНИЕ- по нищо не приличаше на предходното)
Резултата го получих и по пощата и го показах на доктора.
След 2 месеца  лечение резултата беше негативен!

Като върнах лентата назад се сетих че баба ми ми беше пратила домашно сирене ( вероятно с не добре сварено мляко направено) и няколко дни преди аборта имах лека настинка. Мехура се спука и водите бяха бистри.Бебето беше живо.

Така че за мен проблема беше неотрализиран!

ПП: ПОСЛЕ ИМАМ ВТОРИ АБОРТ В 6 МЕСЕЦ. Оказа се че имам цервикална недостатъчност също. Така че ако аборта ви е бил в напреднала бременност ->следващата бременност ако има и най-малки съмнения за мека шийка, най-добре да ви направят серклаж, за да не ви последва моята сътба


Брех че дълго писмо стана ... 8O