0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: къде да се изследвам за листериоза
« Отговор #20 -: Декември 04, 2008, 13:22:47 pm »
  Листериоза може да се изследва в "Национален център по заразни и паразитни болести" бул."Янко Сакъзов" №26 тел. 9446999.
Re: къде да се изследвам за листериоза
« Отговор #21 -: Декември 04, 2008, 13:27:52 pm »
много благодаря tortilla flat.
*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #22 -: Декември 04, 2008, 13:59:36 pm »
за протокола да допълня .., резултата от контролното ми изследване покзва че ми е паднал титъра на антителата  от 1:320 на 1:160 .., без да съм пила антибиотик конкретно за листерията .., пих само МОНУРАЛ за ешерихия коли във влагалището и е възможно той да е повлиял на резултата или пък организма ми сам да се е справил. според докторите в РИОКОЗ няма нужда от лечение .., евентуално само ще трябва  да направя още едно изследване на антителата след месец-два.
доколкото разбрах това изследване не е много специфично и може да се позитивира от друга инфекция в организма .., например стафилококи на сливиците или синусите и т.нт.
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #23 -: Декември 04, 2008, 16:59:21 pm »
Здравейте ,момичета!!Мога ли седмица след аборта да си направя изследвания за листериоза,бруцелоза,цитомегаловирус и токсоплазмоза?Преди 2 дни спрях да пия антибиотик,какво мислите вие?:ask:

И аз пак научавам от тук за нови неща,които биха могли да са причината за спонтанните или миссед абортите, това и мен ме мъчи като тема, ще ходя  да си пусна такива изследвания и исках да попитам за тах може ли и кръвен тест да се пуска за тях или само цервикален секрет?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #24 -: Декември 04, 2008, 18:46:28 pm »
Листериозата сме я обсъждали доста, ето ви една тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7849.0

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #25 -: Декември 04, 2008, 21:15:20 pm »
Марина за всичките се пуска кръвен тест,резултатите бързо излизат.Листерия ,бруцелоза и токсоплазмоза ги пуснах в Хеи, а цитомегаловируса в лаборатория.Ако имаш финансова възможност ,направи ги,ще си по-спокойна. :balk_602:

Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #26 -: Декември 05, 2008, 10:27:27 am »
Аз определено това ще направя, но ще пробвам първо в някоя лаборатория първо, че са ми по наблизо тъкмо 3 такива .... :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #27 -: Декември 05, 2008, 23:24:25 pm »
Здравейте, момичета!
Наскоро направих спонтанен аборт в 3 или 4-та седмица. Според лекаря ми е от стрес, напрежение или нещо такова. Никога не съм чувала за някое от тия заболявания. Дори не знам какво причиняват и и за какво става на въпрос.
Освен това съм и със наследствена анемия - "таласемия майор".
Много моля някой с две - три думи да ми обясни, че нещо се попритесних малко. :? :( :(
*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #28 -: Декември 06, 2008, 08:27:45 am »
здравей tanja_cwete, съжалявам за това което ти се е случило ..

преди забременяване е добре да се направят тези изследвания ..

за причините за аборт може да прочетеш тук

желая ти успешна следваща бременност ..  :bighug:
*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #29 -: Декември 06, 2008, 10:13:43 am »
ОПАСНИ ЗА БРЕМЕННОСТТА ИНФЕКЦИОЗНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ  /виж прикачения .doc файл/
« Последна редакция: Декември 06, 2008, 10:18:19 am от g2l2 »
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #30 -: Декември 07, 2008, 21:06:34 pm »
Много ти благодаря g2l2!
Линковете, които си приложила са ми много полезни. По - голямата част от изследванията си ги правя всеки месец заради таласемията. Но тези по - специфичните ще се постарая да си ги направя възможно най - скоро.
От това, което прочетох за спонтанните аборти и признаците им, заключавам че лекаря ми със сигурност е разбрал веднага, че съм направила аборт. Като причина, обаче той каза че е на нервна и емоционална почва. Изключи възможността за друга причина.
Няма значение вече, за мене е минало, макар и болезнено.
Ще се постарая следващия път д се пазя повече и да внимавам.
Пожелавам и на теб успех!
Отново благодаря за отговора!
 :balk_81: :balk_81: :balk_81: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #31 -: Декември 07, 2008, 23:37:05 pm »
 радвам се че съм ти била полезна .  аз пък да си призная за първи път чувам, че емоциите могат да причиняват аборт ..  8O 

олеее .., аз каквато съм емоционална не се виждам изобщо .., трябва спешно да взема някакви мерки и по този въпрос   :D
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #32 -: Декември 09, 2008, 22:43:15 pm »
Здрасти!
Ами явно ще трябва да намалиш емоциите. Няма да се ядосваш за глупости. Аз много често го правя и си създавам излишни емоции с това. Работя с много хоа и контактувам също с много хора и това още повече ме нервира и създава емоции. Но това е нищо в сравнение с проблемите със нашите. Разведени са, не се разбирам с баща си от годинии и точно когато съм била бременна имах среща с него която ме разстрои. Затова си мисля, че доктора може и да е прав.
Но не съм запозната много така че не споря.
Чао за сега и лека!!!
 :D :wink: :wink: :wink:
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #33 -: Декември 17, 2008, 18:41:00 pm »
Можеш да прочетеш за листериозата в интернет.Никога не бях чувала за това нещо,докато не ми се случи,родих нашето скъпо детенце 40 дни преждевременно,през мен е минала листериоза и е заразила плода и той умря.Симптомите при заразяването са като на грип,температура,тресене,и се развива изключително бързо.В интернет може и да се види от какво може да се получи и какво не трябва да се яде,когато си бременна
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #34 -: Декември 18, 2008, 09:19:32 am »
  Съвсем случайно попаднах в тази страница...или може би няма нищо случайно...на 28.12. ми бе ЕТ същата вечер си хапнах едно дюнерче,ама така ми се беше прияло и точно две седмици след това температура,ако-вода,слабост,болки в мускулите ...веднага отидохме в спешна помощ оттам ме пратиха в гинекологията но решихме,че е вирус,гледаха ме на ехографа и докторката и аз видяхме бъдещото човече но тя каза ,че още е много рано да се каже дали се е хванало и въобще какво е станало.Сега четейки тук ми настръхва косата,че може да не е бил вирус.На другия ден бях на котролен преглед но BHCG ми бе 10.92 и док не видя смисъл да ме прегледа,за него резултата беше ясен,а през цялата процедура по стимулацията аз реагирах като по учебник.За съжаление док се оказа прав,въпреки надеждата ,че все пак....преди два дена ми дойде.Момичета страшно е всички тук имате своята болка но да видиш парчета от своето бъдещо човече на превръзката си много боли,ама много.Сега ще си направя изследвания за тези гадини и повече няма да близна дюнер и дробчета,и онази приказка за лакомото гъзе нали я знаете.
 Стига толкова ,че стана дълго като се изследвам тези дни ще пиша.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #35 -: Декември 22, 2008, 13:24:08 pm »
Ан, съжалавям за неуспеха ти.
Не разбрах обаче какво е общото между дюнера и листериозата. Ти се съмняваш, че имаш листериоза и това е причината за неуспешното ин витро, така ли? А може ли от дюнерите да се хване листериоза?
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #36 -: Декември 22, 2008, 13:41:28 pm »
Ан, съжалавям за неуспеха ти.
Не разбрах обаче какво е общото между дюнера и листериозата. Ти се съмняваш, че имаш листериоза и това е причината за неуспешното ин витро, така ли? А може ли от дюнерите да се хване листериоза?
Тук има изписано много за листерията  просто го прочети и направи изводите за себе си.И ако чакаш заветните  :bfp: пожелавам ти успех.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #37 -: Декември 22, 2008, 13:46:50 pm »
Ан, съжалавям за неуспеха ти.
Не разбрах обаче какво е общото между дюнера и листериозата. Ти се съмняваш, че имаш листериоза и това е причината за неуспешното ин витро, така ли? А може ли от дюнерите да се хване листериоза?
Тук има изписано много за листерията  просто го прочети и направи изводите за себе си.И ако чакаш заветните  :bfp: пожелавам ти успех.

Благодаря ти за пожеланията! Малко са ми далечни двете чертички, ние сме с тежък мъжки проблем, но се надяваме следващата година да е нашата!

За листериозата изчетох много и никъде не видях да пише, че може да се предава с дюнери, затова питах дали има връзка.
*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #38 -: Декември 22, 2008, 14:25:52 pm »
За листериозата изчетох много и никъде не видях да пише, че може да се предава с дюнери, затова питах дали има връзка.

и аз не съм срещала информация, за това че листерията се предава от дюнери .. , но това не означава че не можем да се заразим с нещо друго от тях .. за справка   >>> тук <<<

и още една много полезна тема Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!

 опа ., сега забелязах, че вече е даван линк към тази тема .., но нищо тъкмо ще я видят повече хора.
« Последна редакция: Декември 22, 2008, 14:31:58 pm от g2l2 »
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #39 -: Декември 22, 2008, 14:52:42 pm »
   Моля да ме извините,цитирайки дюнера имах предвид условията в които се прави тази храна /мръсотията,недобре опеченото месо,недобре измитите продукти и др/.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.