0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
листерия и спонтанен аборт ..
« -: Ноември 07, 2008, 15:43:28 pm »
 оказа се че ми е много висок титъра антитела към листерия. и понеже не може да се разбере дали е настояща или минала инфекция профилактично трябва да направя един курс лечение с антибиотици. чудя се дали все пак има някакъв начин да се разбере дали това е причина за аборта ми и като цяло може ли минала инфекция да причини аборт..  :ask: ще съм благодарна за всяка информация, която може да ми дадете по въпроса ..
аз лично нямам никакви симптоми ., а  доколкото разбрах може и да е съпътстваща инфекция на стафилококи ..:crazy:
*

    berry

  • *
  • 34
  • Тези, които винаги гледат в земята изпускат дъгата
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2008, 15:42:47 pm »
 :? Мисля, че листерията и токсоплазмозата са в една група паразитни заболявания, но не съм сигурна. Запозната съм повече с токсоплазмозата, прекараш ли я веднъж, получаваш имунитет - това се потвърждава от титъра антитела. В този смисъл май е по-добре да си я копнала отдавна и да си създала антитела с/у нея - т.е. да не я мислиш. Би трябвало и при листерията да е така, има статия за нея в сайта. Да разровя ли?
П.С: доста често лабораториите грешат в резултатите за паразитни заболявания, да не говорим, че единственото място, на което може да се вярва на 100% е Националната лаборатория по паразитология, но тя е в София.Но мисля, че РИОКОЗ /хеи-тата/ е добро компромисно решение. Аз съм решила паразитните истории да ги изследвам в РИОКОЗ П-в. И още нещо - там имаш дежурен паразитолог, който да ти разчете изследването. Поне така трябва да бъде.
Успех и вяра!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2008, 15:50:15 pm »
оказа се че ми е много висок титъра антитела към листерия. и понеже не може да се разбере дали е настояща или минала инфекция

защо не може да се разбере?  8O

кои антитела са завишени - IgG или IgM?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2008, 16:18:00 pm »
изследването съм го правила в РИОКОЗ .., ето това ми е резулата:

 

имах консултация с д-р от РИОКОЗ.., той каза че трябва да се лекувам /най-добре от гинеколог/, да изследвам антителата всеки месец и никакво забременяване в близките 3 месеца ..
не ми стана много ясно защо няма IgG и IgM .. :dontknow:
мисля да се разходя пак до РИОКОЗ и да разпитам с подробности .., освен това имам съмнения че заради тази инфекция са ми завишени НК клетките ..   :|
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 16:23:20 pm от g2l2 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2008, 16:48:06 pm »
листерията може да е причина за спонтанен аборт. даже имахме едно момиче от форума, което така загуби първата си бременност.

консултирай се с Мели за това изследване. не може да не е ясно дали е стара или текуща инфекция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2008, 17:32:05 pm »
благодаря.., ще се консултирам с Мели  ..  :bighug:
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2008, 11:14:29 am »
Здравейте ,мили момичета!!Преди 2 дни моята бременност завърши с миссед в 9 г.с,това ми е втори миссед в рамките на 8 месеца :balk_144:лекарят които ми извърши абразиото ми предписа да се направят генетични изследвания и листериоза.Бих искала да попитам какви са признаците на листериозата?

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2008, 12:17:02 pm »
Leila, съжалявам за това което ти се е случило ..  :(

аз лично в момента нямам никакви признаци.., но съм чела че симптомите в острата фаза може да са като при гнойна ангина - болки в ставите, възпалено гърло, трудности при преглъщането, налепи по сливиците, температура, раздразнен стомах, гадене.
при търсене на 'листерия' в гугъл, ми излизат резултати за някакви афери с прясно мляко, което не е пастьоризирано или е пастьоризирано при по-ниска температура. подозирам, че аз съм станала жертва на такава афера, защото имам спомен че пролетта от някакво прясно мляко имах разстроен стомах цяла седмица .., след няколко месеца ми се появи дисхидроза /това е нещо като атопичен дерматит/ и си мисля, че съм я развила като резултат от интоксикацията, защото не можахме да намерим причина за появата и.., но това са си само мои предположения де. другата седмица ще се консултирам с инфекционист и ще дам повече инфо по въпроса.
:bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2008, 13:55:15 pm »
Бих искала да попитам какви са признаците на листериозата?

в сайта на Зачатие има ужасно много информация - използвайте възможността за търсене.

ето какво намерих за теб, като написах "листериоза" в полето за търсене:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=773&Itemid=37
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=7849.msg142040
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=11419.0

не е задължително да имаш външни признаци на тази инфекция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2008, 09:38:38 am »
Здравейте ,момичета!!Мога ли седмица след аборта да си направя изследвания за листериоза,бруцелоза,цитомегаловирус и токсоплазмоза?Преди 2 дни спрях да пия антибиотик,какво мислите вие?:ask:

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2008, 20:02:55 pm »
 Leila,пусни си изследванията още другата седмица.Вече ще са минали поне 5 дена от приема ти на антибиотиците,които едва ли ще се отразят на разултатите.Успех!
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2008, 21:22:06 pm »
Мерси,baracuda ,цял ден си чаках отговора :D

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2008, 08:56:24 am »
 Leila, ако имаш възможност може да направиш и за микоплазма и уреаплазма /май е едно изследване/ , защото съм чела че понякога протичат безсимптомно, пък водят до стерилитет и спонтанни аборти. аз самата още не съм го правила това изследване, но мисля другия месец да го направя, заедно с контролна микробиология на влагалищен секрет, щото се лекувам от ешерихия коли ..  :oops:
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 08:58:44 am от g2l2 »
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2008, 08:59:32 am »
Здравей g2l2 !Как се правят тези изследвания,при гинеколог ли?чрез влагалищен секрет?

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2008, 09:04:58 am »
ами., доколкото разбрах най-достоверни са ако се изследва цервикален секрет /от шийката на матката /. аз мисля да отида в някоя лаборатория и там да ми вземат секрета. мисля в  надежда да отида.
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 09:09:25 am от g2l2 »
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2008, 20:40:56 pm »
Здравейте!!можете ли да ми помогнете с тези резултати,аз нищо не разбирам и ми е притеснено :)

*
Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2008, 21:35:20 pm »
Leila, съжалявам много за резултата ти ..  :(  като го взе не викнаха ли д-р, който да ти разясни ?!

при първото ми изследване титъра на едните антитела ми беше като при теб 1:320, а на другите- отрицателен. доколкото разбрах под внимание се взимат и двата титъра, като единия има по-голяма тежест, но не знам кой  :ask:
 аз днес си правих контролното изследване, за да се прецени как са се променили антителата за четири седмици и да решат какво ще бъде лечението ми.
обади се в РИОКОЗ на телефон 655820/308 и кажи, че искаш да говориш с някой д-р във връзка с листерия и му обясни какъв е случая .., личните лекари и гинеколозите май изобщо не са наясно с това заболяване  ..

Re: листерия и спонтанен аборт ..
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2008, 22:11:47 pm »
Leila, съжалявам много за резултата ти ..  :(  като го взе не викнаха ли д-р, който да ти разясни ?!

при първото ми изследване титъра на едните антитела ми беше като при теб 1:320, а на другите- отрицателен. доколкото разбрах под внимание се взимат и двата титъра, като единия има по-голяма тежест, но не знам кой  :ask:
 аз днес си правих контролното изследване, за да се прецени как са се променили антителата за четири седмици и да решат какво ще бъде лечението ми.
обади се в РИОКОЗ на телефон 655820/308 и кажи, че искаш да говориш с някой д-р във връзка с листерия и му обясни какъв е случая .., личните лекари и гинеколозите май изобщо не са наясно с това заболяване  ..

Казаха ми да отида при лекар  с тези резултати за да ги коментира той,повече нищо.Не ми стигаше ЦМВ-са та още и листериоза си имам ,и аз искам да имам бебе с тези гадории :balk_144:

къде да се изследвам за листериоза
« Отговор #18 -: Декември 04, 2008, 12:31:52 pm »
момичета, моля ви ако някой си е правил изследване за листериоза в софия, да напише къде и да даде координати.темата не е за подценяване, сериозно може да е причина за спонтанен аборт.
Re: къде да се изследвам за листериоза
« Отговор #19 -: Декември 04, 2008, 13:09:16 pm »
Няма нужда да пускаш навсякъде теми за едно и също нещо! Точно в този подфорум, ако беше погледнала, малко по-надолу има същата тема, в която момичетата са коментирали подробно този въпрос :)
Ето линк:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31281.0