0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

   Здравейте момичета!  :P
  Днес ходих на ендокринолог и обясних,че отивам профилактично и че имам репродуктивни проблеми.Докторката иска да изследвам 5 хормона- FT4, ТСХ,ФТ3,НТИ,ТПО .Наистина ли е необходимо да ги изследвам всичките,или докторката малко се престара с писането .Моля за мнението на запознатите с щитовидната жлеза.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2008, 17:49:13 pm »
Въобще не се е престарала жената. Важни са тези работи не е шега. Може би имаш впредвид Анти ТПО и Анти ТГ?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2008, 17:56:23 pm »
Направи ли ти ехографски преглед на жлезата? Тези изследвания, които ти е назначила могат да й дадат много информация относно работата не само на жлезата, а и на имунната система примерно.
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2008, 18:41:32 pm »
stanley_78 благодаря ти за отговора!  :P 
Цитат
Може би имаш впредвид Анти ТПО и Анти ТГ?
-Да,точно това имам впредвид.Не ми направи ехогравски преглед.Обясни ми,че в моят случай реда на изследванията е друг.Каза първо тези хормони,на следващият преглед каза нещо автоимунно мисля ,че ще изследвам и тогава ще ме види на ехограф.На мен ми направи много добро впечатление тази докторка,но са ме изследвали за толкова неща от които е нямало смисъл,че за това реших да попитам.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2008, 18:50:41 pm »
много ми е странно че не те погледнала ехографски...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2008, 19:04:09 pm »
много ми е странно че не те погледнала ехографски...
  Каза,че ще гонаправи при вторичния преглед.
*
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2008, 22:16:27 pm »
И при мен горе-долу така се получи - първо хормоните, назначени от гинеколога, след това ехографски преглед при ендокринолог.
Хормоните, които ти е назначила са важни и ще дадат доста информация за състоянието ти.
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2008, 13:42:24 pm »
  Резултатите ми са готови. Мисля,че са добри само дето ме притеснява ,че някои са почти на долната граница,но все пак в реф.стойности.Ще погледнете ли и вие?
 
   
                      рефлстойности
FT4-14,01
   pmol/L         9.14-23.81
   
   FT3    

2.45
   pmol/L    2.23-5.35


   ANTI-TG    

31.3
   lU/ml    до 34


   ANTI-TPO    

4.2
   lU/ml    до 12


   TSH    

1.423
   mlU/L    0.49-4.67
   
   
*
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2008, 20:25:29 pm »
От моите скромни познания знам, че TSH-то ти е перфектно за забременяване.
*
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2008, 23:28:27 pm »
От моите скромни познания знам, че TSH-то ти е перфектно за забременяване.
и аз така мисля! Всичко е нормално! Успех!
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #10 -: Ноември 06, 2008, 07:27:33 am »
  Благодаря момичета!   :P
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2008, 13:02:18 pm »
 Момичета имам един въпрос за моят хормон FT3 .Резултата ми е 2.45 ,а реф.гр. са 2.23-5.35.Докторката днес ми изписа  EUTHYROX 25 за 30 дни.Каза,че е доста нисък и за това трябва да ги пия тези хапчета.Въпреки това ми обясни,че това не е причина за незабременяването ми,защото все пак не е чак толкова зле този ФТ3.На ехографа всичко е ок.Каза,че като структура жлезата е учудващо добре.Може би има връзка едното с другото.Момичета искам и вашето мнение по въпроса.Дали наистина това не е причината?
  Другите ми изследвания са :
  ANTI-TG-31.3  реф.гр.-до 34
  ANTI-TPO-4.2  реф.гр.-до 12
  TSH-1.423     реф.гр.-0.49-4.67 
  Притеснява ме и това ,че май имам някои от симптомите за намалена функция на щитовидната жлеза.Изпитвам студ,постоянно и се навличам като ескимос.Мъжът ми казва ,че не съм нормална и ако искате ми вярвайте,срам ме е да си призная,но до май май месец в къщи ходих с вълнени чорапи.Изпитвам постоянен глад и ям 3 пъти повече от мъжа,направо се плаша от себе си .В последните месеци забелязах,че менструацията ми е доста обилна.Дори започнах да се клепотя,като че ми идва само от 2-3 месеца. За този каза,че все още се държи ANTI-TG-31.3  реф.гр.-до 34 .Въпреки ,че докторката каза,че няма за какво да се притеснявам ,аз се тревожа.Донякъде пък искам това да е проблема и да ми се размине лапарото.Надявам се да забременея докато дойде ред за операцията.А и другото което каза докторката е ,ако забременея на втория месец да съм при нея и сигурно щяло до се наложи да пия хормонални хапчета по време на бременност.
*
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2008, 22:34:23 pm »
На мен също ми бяха изписали еутирокс и после се оказа, че изобщо не е трябвало да го пия. Незнам за другите хормони, но за TSH знам, че еутирокса го намалява, а твоята стойност е чудесна в момента.
*

    криси

Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #13 -: Март 17, 2009, 23:55:32 pm »
много се извинявам за може би глупавия въпрос,но неизвестното и незнанието ме побърква.Утре ми предстои ултразвук на щитовидната жлеза.Първо незнам къде да го направя в София и второ нужно ли ми е направление(знам,че самото УЗД не се поема от ЗК,но не се ли води като преглед при ендокринолог)?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #14 -: Март 17, 2009, 23:58:47 pm »
Е как хем утре ти предстои хем не знаеш къде да го направиш? 8O

*

    криси

Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #15 -: Март 18, 2009, 00:13:02 am »
Лекуващата ми лекарка,която ме праща на тези изследвания е добър специалист,но не обяснява изобщо.Прати ме за имунологични изследвания,TSH,T4,TAT,MAT и ултразвук на щитовидна.Първите ги направих днес,другите ми са за утре.Днес си взех направление от лл за TSH и T4,които се поемат от ЗК.И лл ми каза да отида в Първа градска,но без препоръки,просто това и дойде на ума първо.И сега като ровя за инфо из нета разбирам,че да отидеш при добър ендокринолог е много важно.Съжалявам,че не съм много информирана,но тези изследвания ми дойдоха като гръм от ясно небе.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #16 -: Март 18, 2009, 12:26:53 pm »
Ами можеш да отидеш в Института по ендокринология, който се намира до Министерство на Земеделието. Там има добри специалисти.

*

    криси

Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #17 -: Март 18, 2009, 14:49:56 pm »
Благодаря ти.Днес пуснах само хормоните,а ултразвука го оставих за утре.Може ли само да ми кажете нужно ли ми е направление?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #18 -: Март 18, 2009, 17:25:56 pm »
Ами ако искаш да минеш по касата, ще ти трябва,а ако ли не- отиваш, питаш при кой лекар може да минеш веднага и си плащаш. Аз останах с впечатлението, че питаш за изследване по ЗК и затова ти казах за Института по ендокринология. Иначе има и други специалисти.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпросче за изследвания на щитовидна жлеза
« Отговор #19 -: Март 18, 2009, 23:28:25 pm »
Някой би ли изказал мнение и за моите изследвания на щитовидната ?

 Anti TG 17.7 IU/mL < 34.00 IU/mL
 Anti TPO 2.1 IU/mL < 12.00 IU/mL
 FT 3 5.720 pmol/l 2.25 - 6.00
 FT 4 13.990 pmol/l 9.15 - 23.86
 TSH 0.918 mU/l 0.35 - 5.00

Понеже казвате, че имате понятие за TSH кога е добре и кога не. Аз освен да гледам референтните стойности друго не схващам. Благодаря ви за помощта.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.