0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #80 -: Ноември 07, 2008, 18:05:28 pm »
Душка, ти много добре знаеш, че явяването по телевизията не е еиднствения начин да се поработи за каузата на сдружението. Доколкото си спомням, предложението беше не само да дадеш интервю, а примерно да се участва в някои кампании. Мен досега по телевизията не са ме давали, но помагах за тазгодишното ДРЗ примерно. Иначе си права, че досега не е имало условия при финансирането ама от друга страна не е и имало възможност да кандидатстват толкова много хора. Затова за мен има резон в това предложение.
Златулка, с огромно удоволствие бих участвала в други форми за каквато и да е кауза. И в момента правя доста неща на доброволни начала. Аз съм човек на честа, добър и работлив(и скромен :oops:), но имам нещастието да живея и работя в малък провинциален град.

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #81 -: Ноември 07, 2008, 20:57:22 pm »
Оги, с удоволствие ще ти дам Десислава да й се порадваш, ако искаш и за седмица :wink:

Благодаря, StefiZ! Да знаеш нямаш никакви грижи, ако ти трябва помощ!  :D

и не си давай така детето, ша та шамаря  :P[/color]
Споко, mini , тя само за малко, а и аз няма да й открадна детето  :wink:

Вижте какво искам да си сверя часовника малко... Непрекъснато повтаряте как ако имаш дар слово един вид шансовете се увеличават... Само че аз под това да имаш дар слово малко влагам и следното съдържание, че работиш с писане. А когато се изкарва хляба с писане някак не ми се вижда етично да се участва в такъв тип конкурси?...
С това обаче не твърдя обратното - текстовете за последния Ден на репродуктивното здраве за мен бяха великолепни!

Душе, а това
Цитат
Аз съм човек на честа, добър и работлив(и скромен ), но имам нещастието да живея и работя в малък провинциален град.
е още по-страшно за в големия град. Изяждат те без дори да ти обръщат внимание. А на теб най-много пожелавам да ти се падне късметче тази Коледа!

Сори за спама, момичета.

Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #82 -: Ноември 07, 2008, 23:28:53 pm »
Само да вметна, че да се поставят условия за каквото и да било на бъдещ спечелил не е редно! Имам предвид каквито и да било участия!
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #83 -: Ноември 07, 2008, 23:36:51 pm »
И аз така мисля.
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #84 -: Ноември 08, 2008, 12:46:37 pm »
Подкрепям да е жребий. За творчески изяви няма време за организацията им. Намирам идеята жребият да се тегли от дечица за страхотна.
Съгласна съм с евро парите да се превеждат директно на клиниката, за да се предотвратят злоупотреби.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #85 -: Ноември 08, 2008, 17:11:53 pm »
Наградата да се приведе в съответния център по стерилитет, ако двойката не посещава такъв - да си запише час в избрана от тях клиника. Освен АРТ, свястно лечение и правилна преценка на случая се прави именно в клиниките по стерилитет, а не в АГ кабинетите. (в повечето случаи)
Аз лично много подкрепям това. Ако двойката се лекува не в център по стерилитет, тогава явно и средствата, които са й нужни са доста по-поносими. Когато се борих за първото дете ходих в нещо много подобно на клиника. За второто, вече сама можех да преценя до голяма степен как върви лечението ми и в кой момент да отида в специализирана клиника. Ако преди една година ме бяхте попитали колко ми струва един опит, за да го финансирате...
Цитат
Кломифен цитрат - 0,50 евра
Прегнил - 2*20 лева
Дуфастон за около 10 лева
Преглед пак за около 10 лева + 20 лева пътя до там...
Както и да се напъвам дори и до 100 лева няма да ги добутам. Наистина на доста такива двойки може да се помогне, ама няма смисъл.

От друга страна колко парички се събраха миналата година и на колко двойки се очаква да се помогне? Може да се определи предварително броя на двойките и после да се разделят парите. Ако се реши 5 двойки и се съберат 5000 лева, значи всяка има право до 1000 лева в рамките на едикакъв си срок. Каквото остане... ннам, или се разпределя на тези, на които не са им стигнали или остава за друг...

А мойта питанка е дали може с един превод да се изпратят парите за коледа и за чл. внос, а с бележка да се уточни за кое колко. Дали трябва в самото платежно да се пише за Коледа за двойки 5 лева, за децата 3 лв и за чл.внос 2 лева?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #86 -: Ноември 10, 2008, 11:38:50 am »
Цитат
А мойта питанка е дали може с един превод да се изпратят парите за коледа и за чл. внос, а с бележка да се уточни за кое колко. Дали трябва в самото платежно да се пише за Коледа за двойки 5 лева, за децата 3 лв и за чл.внос 2 лева?
Трябва да са описани отделно, за да се осчетоводят после.

Чета ви и си мисля, че само с форма на кандидатстване някак се губи Коледния дух. Ще ми се да направим пак нещо заедно, да влизам всеки ден, за да виждам докъде са стигнали в гласуването фаворитите ми, дори да поплаквам вечер, докато чета историите ви. Някак по-истинско ми се струва така. А време има предостатъчно - месец и половина - все ще ви дойде вдъхновението! Ако се кандидатства с формуляр, самия процес ще е някак скрит, а нали дарителите трябва също да се мотивират да помагат. Представете си колко повече постъпления ще има, ако се развълнувате от някоя съдба, отколкото ако знаете, че на някой мейл се получават молби, но за вас те са анонимни.
Няма нужда от жури, ще гласуваме както за фаворита на публиката на ДРЗ. Спечелилите двойки ще са най-малко 5, а колко повече - зависи от дарителските постъпления по сметката.
За ДРЗ дори бяхме измислили концепция за дарителските банери със стихче, което ми хрумна една нощ, а момичетата помогнаха да се доизпипа:

<a href="http://www.zachatie.org/ads/donate.swf" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.zachatie.org/ads/donate.swf</a>

Сметката, на която може да изпращате дарения:
Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF


с основания:
- Коледно бебе
(за подпомагане на двойки)
- Коледа в Роман
(за подпомаган на децата в дома)

Пощенски адрес:

Мария Маринова Стирянова
ул. Климент Охридски 62, ап.3
6001 Стара Загора


Моля да оформим работните групи, всяка от тях ще се грижи за конкретна инициатива и ще поддържа конкретната тема.

Аз ще участвам активно в Коледно бебе и ще се грижа за банковите извлечения за двете инициативи. Ще поема отговорността за измислянето на критерии за участие в конкурса, за идеи за име може би ще имам нужда от помощ :P
Ще помогна за организирането на Коледната среща, на която ще се връчат ваучърите. Трябва ми човек, който да помогне с медиите, за да разгласим инициативата. Ако Цвети има свободен ден в Таласъмчета, ще е идеално да се съберем там :wink:
Идеята със жребия и медийната личност си е добра, но няма как да съвместим двете. Може да се използва на ДРЗ.
Идеята с отливки на ръчички е също хубава, сещам се, че покрай ДРЗ имаше и други. Отдавна искам да отпечатаме тениски, шапки и чанти за пазаруване с подходящо послание. Така че може да се сформира още една група, която да се погрижи за Коледните артикули - да измисли дизайн, да реши какво ще се отпечата и да даде поръчка на фирма. Тази група може да се заеме и с картичките и календарите за Нова година. Ще наречем тази група Коледни дизайнери :wink:

За Коледа в Роман трябват повече хора, за да се съгласуват нуждите на децата и самото пазаруване, организирането на транспорта, срещите по градове и т.н.

Вие сте.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 11:54:13 am от mini »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2008, 11:44:46 am »
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK

Това  тук подчертаното нула ли е или буквата о?? И всички останали са нули, нали така?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2008, 11:58:30 am »
Всички символи 0 в IBAN-а са нули, буквата О не се използва от ПИБ.
Ако имате електронно разплащане копирането от оранжевата лента най-доу на сайта ще ви свърши чудесна работа :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2008, 12:23:13 pm »
Всички символи 0 в IBAN-а са нули, буквата О не се използва от ПИБ.
Ако имате електронно разплащане копирането от оранжевата лента най-доу на сайта ще ви свърши чудесна работа :)

Благодаря.

Точно за това питам, защото ще се опитам онлайн. Ще копирам. :D :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #90 -: Ноември 10, 2008, 14:27:38 pm »
Говорих с Цвети, тя е без нет, ама скоро ще влезе :D
Таласъмчета са свободни вечерта на 19 декември, петък. Съботата и неделята са заети. Засега сме запазили тази дата, докато решим дали е удобна, защото все пак е работен ден.
Тя предложи да ангажира Дядо Коледа за децата от дома, за да бъде по-тържествено раздаването на подаръците.

За конкурса пак... Мислех си, че не е много демократично да се отхвърля напълно предложението за жребий. Затова ми хрумна следното:
- всички участват с различна творческа проява в конкурса
- публиката гласува за първо място, което ще получи сумата, събрана от дарители по сметката (пощата)
- други 5 участника в конкурса ще бъдат изтеглени на Коледната среща или от Зачатски деца или от популярна личност и ще получат ваучъри, осигурени от Сдружение Зачатие

Споделете дали смятате, че този вариант е по-удачен, за да обявим началото на конкурса.
11.11 би била хубава дата за едно ново начало :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #91 -: Ноември 10, 2008, 14:30:30 pm »

За конкурса пак... Мислех си, че не е много демократично да се отхвърля напълно предложението за жребий. Затова ми хрумна следното:
- всички участват с различна творческа проява в конкурса
- публиката гласува за първо място, което ще получи сумата, събрана от дарители по сметката (пощата)
- други 5 участника в конкурса ще бъдат изтеглени на Коледната среща или от Зачатски деца или от популярна личност и ще получат ваучъри, осигурени от Сдружение Зачатие

Споделете дали смятате, че този вариант е по-удачен, за да обявим началото на конкурса.

Споделям, че съм съгласна, давайте началото!  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #92 -: Ноември 10, 2008, 14:41:25 pm »
Айде бием тъпана за 11.11
Успех и много щастливи моменти за всички.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 14:46:15 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #93 -: Ноември 10, 2008, 14:46:11 pm »
Хубаво, давайте сега да измислим и темата за творческата проява?
а после от творчески проявените ли ще теглим жребий?
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #94 -: Ноември 10, 2008, 14:50:21 pm »
И аз съм съгласна!  :lol:
Ани, точна, ясна и конкретна - както винаги!
Успех на всички начинания!

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #95 -: Ноември 10, 2008, 14:51:21 pm »
ултра, и аз съм "за".

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2008, 14:52:06 pm »
 Ми защо да не е пак "Сърце под моето сърце"? Или искате нещо коледно?
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2008, 15:07:36 pm »
Жеки, нека да е различно!

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #98 -: Ноември 10, 2008, 15:08:39 pm »
хайде, мишето да се включи :D
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2008, 15:25:14 pm »
Ами аз да си кажа...Моята идея е конкурсът да бъде на тема: "Моята молитва!" (инспирирано от една такава тема).
Мисля, че за стихоплетците и тези с дар слово е благодатна, както и може да се изрази чрез всякакви приложни изкуства, рисуване...и т.н