0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #20 -: Ноември 05, 2008, 10:29:48 am »
Единствения критерий, за който се сещам за избор на двойка, на която да се помогне може би е - двойката бореща се най-дълго време!!! :?
Знаем колко нерви и средства са това! :(
Нека им дадем сили за още един опит!!! :bighug: :dance2: :flower:
Самите ние едва сега започваме и силно се надявам първият ни опит да е последен!!! :hug2: :crossfingers: :sunshine:
Това е моето мнение!!! :D
Пожелавам от сърце-УСПЕХ НА ВСИЧКИ НИ!!! preggo santa2 newsm06

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #21 -: Ноември 05, 2008, 11:39:29 am »
Аз също мисля, че трябва да се съсредоточим върху максимум две инициативи защото времето е наистина крайно недостатъчно и няма за кога да се мотаем и разпиляваме. Иначе идеята за дома за стари хора и на мен ми харесва, но като се замисля, има и други социални сфери, в които бихме могли да помогнем. Въпросът отново е, че не можем да "огреем" навсякъде..
За критериите за избор на двойки за подпомагане- подкрепям идеята да не са само членове на сдружението и, разбира се, да са изявили желание за помощ. В крайна сметка всеки има съвест и тя би трябвало да му диктува дали да кандидатства.
Относно формата и темата на конкурса- идеята за промените, които ни носи стерилитета ми харесва и споделям мнението, че е по-добре да не се ограничаваме само в писане на есе, а както Ултра е предложила, да са няколко възможности за интерпретация по темата.
Също ми хареса и идеята за подпомагане на двойка с дългогодишен стерилитет, но от друга старна и такива има, за съжаление, немалко тук.. та не знам дали е удачно и как ще бъдат избирани. Тук въпросът за мен остава отворен.

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #22 -: Ноември 05, 2008, 13:11:40 pm »
от няколко дни си мисля за тазгодишната акция и все не ми остава време да вляза във форума да видя дали има пусната тема ...
засега само се разписвам, че участвам. като имам повече време ще коментирам идеите.
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2008, 13:59:16 pm »
Ще се радвам да участвам и да помогна с каквото мога.

И на мен ми се иска да се получи така - хем да има подаръчета за децата, лични, индивидуални, хем да се помогне на двойка за процедура, изследвания и прочие.

Каквото и да се реши ще помогна с каквото мога!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2008, 16:08:45 pm »
Според мен, ако не се ограничи в есе конкурса, ще стане още по-субективно, и по-трудно за журито. Едно е да пресъздадеш емоция с рисунка, едно с текст.  :?

Предлагам да се пуска анкета за начина на участие, защото няма време. И в крайна сметка да се изясни колко двойки и с каква сума ще бъдат подпомогнати.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2008, 16:21:05 pm »
" В крайна сметка всеки има съвест и тя би трябвало да му диктува дали да кандидатства."
Аз не вярвам в това. Извинявам се, че се обаждам по въпроса, но го мисля сериозно.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2008, 16:30:20 pm »
" В крайна сметка всеки има съвест и тя би трябвало да му диктува дали да кандидатства."
Аз не вярвам в това. Извинявам се, че се обаждам по въпроса, но го мисля сериозно.
Да, не случайно съм казала, че "тя би трябвало..", но винаги ще има и хора, които биха злоупотребили. Просто си мисля, че няма как да се отсеят.
Според мен, ако не се ограничи в есе конкурса, ще стане още по-субективно, и по-трудно за журито. Едно е да пресъздадеш емоция с рисунка, едно с текст.  :?
Съгласна съм, че ще е по-трудно за журито и снимка или есе не са съпоставими жанрове (ако мога да ги нарека така), но наистина не всеки може да пише все пак, нали? Така една част от хората биха били стопирани да кандидатстват въобще.

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2008, 16:41:11 pm »
Златулка, само те цитирах, защото беше изказала нещо, което мисля, не те нападам :)
Лично на мен винаги ми е било страшно мъчно за някои конкретни потребители, които имат много сериозни финансови затруднения. Също ми е и мъчно за други, които въпреки, че могат да си позволят процедурите се възползват от всяка попаднала им възможност.Шарен свят...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2008, 16:43:27 pm »
Съгласна съм, че ще е по-трудно за журито и снимка или есе не са съпоставими жанрове (ако мога да ги нарека така), но наистина не всеки може да пише все пак, нали? Така една част от хората биха били стопирани да кандидатстват въобще.

Мда, права си и ти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #29 -: Ноември 05, 2008, 16:45:45 pm »
Свят като цвят  :D :flower:
Трудна работа за хората, които ще избират, но все пак трябва да изберат, нали ?! :wink:Нека им пожелаем успех, останалото-Божа работа! :goodluck: :blowingdust:

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2008, 16:51:51 pm »
Абе мен ако питате най-добре ще е критериите да са такива, че накрая просто от една голяма купа да се изтеглят печелившите, нещо като жребии. Първо, защото нямаме много време, а при един литературен конкурс например трябва да се сформира жури, на което в последствие ще му е необходимо някакво време, за да оцени творбите и реално ще имаме не повече от 20-30 отворени дни за участие.
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #31 -: Ноември 05, 2008, 16:59:43 pm »
Абе мен ако питате най-добре ще е критериите да са такива, че накрая просто от една голяма купа да се изтеглят печелившите, нещо като жребии.

Абсолютно, да е на принципа на "късмета", защото каквото и отсяване да направим, каквито и критерии, какъвто и регламент - няма да сме достатъчно обективни и прецизни. Отделно, че наистина няма време.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2008, 17:00:38 pm »
StefiZ- Може би е най-добре наистина да оставим Дядо Коледа да реши на кого да раздаде подаръците!!!В крайна сметка-всичко е късмет :goodluck: santa2 :balk_602:

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2008, 17:06:32 pm »
добре, да приемем че се спираме на този вариант - жребий.
нека сега да помислим какви да са критериите, на мен честно нищо не ми идва на ум :?
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #34 -: Ноември 05, 2008, 17:12:45 pm »
аз мога да се вклюа с помощ с лекарства.ако не представлява трудност,този който поддържа контакт с дома да попита от какво имат нужда.или както миналата година да дадат примерен списък .
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2008, 17:15:43 pm »
аз мога да се вклюа с помощ с лекарства.ако не представлява трудност,този който поддържа контакт с дома да попита от какво имат нужда.или както миналата година да дадат примерен списък .

Ния, аз ще ги попитами ще ти пиша. Супер, лекарствата са винаги необходими. Предполагам, че списъкът едва ли ще е по-различен от миналогодишния, но все пак ще попитам.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2008, 17:27:53 pm »
добре, да приемем че се спираме на този вариант - жребий.
нека сега да помислим какви да са критериите, на мен честно нищо не ми идва на ум :?

Критерии за кандидастване ли? Ами пак става субективно.  :?
От колко години опитва двойката, може би, но това как ще се докаже, знам ли.  :?

Ами ако влезе някой потребител, само заради конкурса, това не мисля, че е честно.

Другото, което предлагам е да се сформира нещо като работна група от 5 момичета примерно, и те да следят тази част от Коледа в Зачатие. Имам предвид, кандидатстването, жребия и т.н. Така да си пишем тук, ще изгубим време, всеки дава идеи, всеки смята, че е прав. Дано бъда разбрана правилно. 
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 17:30:21 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2008, 17:31:12 pm »
Подкрепям идеята да бъдат подпомагнати повече двойки с репродуктиви проблеми.
Ако решим да бъде под формата на конкурс - ето примерни теми, които ми идват наум.

Чудото, което ще си пожелая на Коледа.
На Коледа си пожелавам детски смях.

На Коледа стават чудеса, нека и нашата малка звезда да изгрее.
На Коледа се случват вълшебства, а нашето мъничко чудо кога ще изгрее.
На Коледа стават чудеса и нашето бебе ще бъде едно от тях


Ако няма време за организация на подобен конкурс и оценка след това, може да направим и томбола. Един от критериите предлагам да бъде участника да не е печелил досега такава помощ от зачатие, защото няма да бъде честно спрямо останалите.


*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2008, 17:32:37 pm »
Ами като ще е жребий, нека всички опитат късмета си ! :goodluck: :balk_112:

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2008, 17:41:56 pm »
Цветенце, мерси.Ще чакам да ми кажеш.
17.01.2005                                                                              21.11.2013