0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #40 -: Ноември 05, 2008, 20:12:46 pm »
Подкрепям идеята да се подпомогнат семейства, които се борят години наред за мечтата си. И аз, като Стефи, смятам, че най-честно ще е определянето да е с жребий. Може би само желаещите да участват в томболата да попънят кратка анкетка или молба за участие. Не съм съгласна с мнението на zayak3, че ще има спекулации. Не знам нищо за нея, а предполагам и тя - за мен. Доста от момичетата тук, обаче се познаваме от давна и си знаем историите. Предполагам, че на всеки му се иска да е обезпечен финансово и да не се надява на помощи. За някои семейства, обаче, това е единствения или последен начин. Нека сбъднем още няколко мечти! Идеята за писане на есе или нещо друго е хубава, но ограничава участието на потребителите на форума. Това е от мен по едното предложение. По другото - за децата, разбира се, че съм - за! Ще участвам, макар и тази година със скромно участие. Аз си мислех, дали можем да изпратим по едно подаръче пак на момичетата и момчетата, на които изпращахме за рождените дни, но май не е удачно, тъй като не всички ще изпратят, а и подаръците ще са различни... Така или иначе - ще участвам финансово и ще следя темата, а ако мога да помогна с нещо друго - на среща съм!

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #41 -: Ноември 05, 2008, 20:16:27 pm »
И аз съм ЗА подпомагане на децата и двойки.
Много ми харесаха идеите за дълго борещи се двойки и жребия, но каквото и да се реши ще подкрепя.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #42 -: Ноември 06, 2008, 01:46:56 am »
Жребия е честния подход и за мен.
Заявяването на желанието за участие може да става на електронния адрес на "Зачатие" с кратко преставяне.
Може да се направи кратка анкета с до 5 въпроса, не повече.

примерно-

1.Имена или НИК( по желание )
2.От колко време се борите за бебе?
3.Как ви промени проблема?
и т.н..

Отговорите на тези въпроси винаги могат да се преврнат в Есе за владеещите перото.
Без това да носи състезтелен характер.
А за останалите ще бъде лесен начин да се представят, кратко и ясно!


Предлагам да се определи дата, примерно тази на която е пусната Коледната тема,
като спирачка за потребители регистриращи се заради жребия....

И за да подсилим емоционалния момент(щото  :oops:съм по тая част)
нека жребия бъде изтеглен от някоя по-голямка сбъдната Мечта!
Или момиче бременно след преодолян репродуктивен проблем!

В тази връзка, как стои въпроса с жребия, нотарус предвижда ли се? :ask:


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #43 -: Ноември 06, 2008, 08:56:17 am »
Мда, предложението ти ми харесва, ще могат да участват всички регистрирани до датата на пускане на темата, но задължително трябва да се напишат имената и ник ако искат, но за имената е задължително, такак или иначе няма какдарението да стане анонимно за пред сдружението, защото има документи, които трябва да се попълват.
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #44 -: Ноември 06, 2008, 09:06:13 am »
Страхотна коледна идея!
Вмъквам само още нещо - условията за участие да бъдат определени и одобрени от дарителите .
Спечелилите момичета , да бъдат обвързани по някакъв начин с популяризиране идеите  и дейността на "Зачатие" и форума - участие в предавания , изказване по различни форуми , събития , участие в ДРЗ и пр.
Така , според мен , ползата ще е двустранна!
А спечелилите ще бъдат нашите видими посланници на доброто , надеждата и непресъхващата ни вяра!
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 09:19:53 am от Eфирче »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #45 -: Ноември 06, 2008, 09:20:51 am »
Мише, от нотариус няма нужда
вземат луди пари, който не вярва, значи не е част от Зачатие
това го коментирахме и на ДРЗ, предполагам никой не се съмнява в искренността на жребия, който тогава аз лично теглих
идеята за записване с анкетна карта ми допада много, може да се включи и какви са проблемите на двойката
предложението на Ефирче за обвързаност към кампаниите също е прекрасно- време е да видим нови лица, отдавна много от показвалите се от нас имаме дечица и някакси не ми се вързва да продължаваме да говорим от името на всички тук
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2008, 09:24:32 am »
Аз също подкрепям написаното от Мишето, също и от Ефирче, макар че се съмнявам, че ще се реализира. Въпросът е много личен. Остава да оформим анкетата и да решим къде да бъде пусната. Дали да не потърсим някои популярно лице, да уважи жребия, а това понякога гарантира медийно отразяване, повече ще се пише за Зачатие, и т.н.
Аз мога да съдействам, със сигурност знам за две-три известни жени, които няма да откажат, дори да изтеглят жребия.  :D
Ще попитам и в сп. Мама дали да направя репортаж по темата.

Сега ми изникват следните въпроси :
Срок за подаване на "документи"
Критерии за участие
Каква сума ще бъде отпусната
Къде ще бъде жребия
Колко двойки ще бъдат подпомогнати

Също така имам желанието да участвам в жребия по някакъв начин :oops:, стига да не го сметнете за много нахално от моя страна. Мисля, че имам лека ръка.  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #47 -: Ноември 06, 2008, 09:34:50 am »
...също и от Ефирче, макар че се съмнявам, че ще се реализира. Въпросът е много личен. 
Касси , права си , че се съмняваш. Но от нас зависи. Ако се постави като условие , всеки кандидатстващ ще може да помисли , готов ли е на тази форма на благодарност. Сам ще реши , може ли от своя страна да помогне по този начин. Така и спечелилите и дарителите и останалите  ще бъдат удовлетворени.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #48 -: Ноември 06, 2008, 13:01:37 pm »
Малко късно се включвам в темата, но напоследък времето ми е много кът, уви  :(

Подкрепям идеите на Мишето и с удоволствие ще помогна с каквото мога  :D
         Equally Destructive
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #49 -: Ноември 06, 2008, 13:41:58 pm »
С удоволствие и аз ще помогна с каквото мога.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #50 -: Ноември 06, 2008, 14:55:50 pm »
И аз подкрепям идеята ан Мишето. :D И нека всички кандидатстват без ограничения във формата на кандидатстване. Разбира се всички, регистрирани преди началото на темата.
А що се отнася до начина, по който биха могли да се отблагодарят спечелилите, подкрепям предложението на Ефирче. Да, много са лични и интимни нашите проблеми, но има начини всеки, който иска да помага, да помогне. Не е казано, че трябва непременно да участва в телевизионни предавания. Може да съдейства около организирането на мероприятия като ДРЗ или Коледни такива и ред други начини.

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #51 -: Ноември 06, 2008, 15:04:32 pm »
от нотариус няма нужда
който не вярва, значи не е част от Зачатие

и аз мисля така.

както се надявам и че тази Коледа няма да има съмнения къде отивали парите, ние, вие и т.н. радвам се, че познавам лично хората, с които работихме по организацията на миналогодишната инициатива, защото знам, че го правеха със сърца!
*
ре
« Отговор #52 -: Ноември 06, 2008, 17:32:02 pm »
Някой пише ли стихове, писал ли е? Ако е забравил как става и има сила да си припомни - може да го направи. Аз не успях. Написах само в главата си няколко куплета на път за работа няколко пъти, но всеки път ми избиваше музата през очите и гърлото и реших да не си го причинявам.
Та може да се помисли по темата за Коледна песничка - за майсторите на перото и ритъма на речта.
Има ли момичета, които могат да рисуват - без значение дали на ръка или с графични програми? Коледна картичка?
А защо да не се включат и момичета извън жребия (конкурса) както там го наречем? Може да има момичета, които искат да участват без да искат финансова помощ или са сбъднали мечтата си. А други, които не са силни по изкуствата , а по математиката и природните науки - те няма как да участват, а би трябвало. По-скоро да е като бижу, което да придаде очарование и настроение на инициативата.
За критериите съм съгласна с останалите момичета.

П.П. Завъртя ми се в главата преди малко и идея за кулинарен конкурс, но може ми защото не съм вечеряла :) :) :) Само пускам идейка
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 17:40:11 pm от cygnus »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #53 -: Ноември 06, 2008, 18:24:32 pm »
Абе мен ако питате най-добре ще е критериите да са такива, че накрая просто от една голяма купа да се изтеглят печелившите, нещо като жребии. Първо, защото нямаме много време, а при един литературен конкурс например трябва да се сформира жури, на което в последствие ще му е необходимо някакво време, за да оцени творбите и реално ще имаме не повече от 20-30 отворени дни за участие.

и според мен така е най-добре.
Аз ще участвам с парички,за друго не се сещам да мога да помогна за момента,но обмислям.
За критериите - доста е сложно,защото понякога годините на опити не са от голямо значение.Имам приятелка със запушени тръби и при нея е все тая дали пробва от 6м. или 5г.
<br />
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #54 -: Ноември 06, 2008, 18:50:24 pm »
Мацки, снощи писах по темата, но нещо не си виждам поста - намираше се между постовете на Ния и Мари - в 8:12 часа...

Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #55 -: Ноември 06, 2008, 22:00:22 pm »
Моето мнение е:
 - да могат да участват всички регистрирани потребители преди 01.11.2008
 - печелившият/те да бъдат изтеглени чрез жребий някъде около Коледа (напр. 21.12.-неделя)
 - теглещият жребия да бъде някоя популярна личност, за да има медийно отразяване
 - да започнем още от днес да превеждаме пари, всеки според желанието и възможностите по сметката на Зачатие, като в основанието се пише "дарение за подпомагане на двойка за Коледа" и "дарение за  Дома в Роман"
 - да се направят срещи по градове, за да се съберат предметни дарения
 - книжките за децата от Роман да се поръчат от Мобилис, за да има процент за Сдружението
 - конкурсът да не бъде само литературен, а както предложи Ултра и с картина, снимка
 
За Русе мога да събирам предметни дарения.
 
Относно това колко двойки ще се подпомогнат, мисля, че ще стане ясно накрая на кампанията, като се види колко средства са постъпили по сметката на Сдружението.

Това е. Май малко хаотично си изложих мислите, но в бързината това успях да напиша. :oops:
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 22:06:37 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #56 -: Ноември 06, 2008, 22:05:57 pm »
снимки, да
страхотна идея
моменти- как вижда живота всеки участник
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #57 -: Ноември 06, 2008, 22:20:03 pm »
Позволявам си да си копирам поста от снощи...
Подкрепям идеята да се подпомогнат семейства, които се борят години наред за мечтата си. И аз, като Стефи, смятам, че най-честно ще е определянето да е с жребий. Може би само желаещите да участват в томболата да попълнят кратка анкетка или молба за участие. Не съм съгласна с мнението на zayak3, че ще има спекулации. Не знам нищо за нея, а предполагам и тя - за мен. Доста от момичетата тук, обаче се познаваме от давна и си знаем историите. Предполагам, че на всеки му се иска да е обезпечен финансово и да не се надява на помощи. За някои семейства, обаче, това е единствения или последен начин. Нека сбъднем още няколко мечти! Идеята за писане на есе или нещо друго е хубава, но ограничава участието на потребителите на форума. Това е от мен по едното предложение. По другото - за децата, разбира се, че съм - за! Ще участвам, макар и тази година със скромно участие. Аз си мислех, дали можем да изпратим по едно подаръче пак на момичетата и момчетата, на които изпращахме за рождените дни, но май не е удачно, тъй като не всички ще изпратят, а и подаръците ще са различни... Така или иначе - ще участвам финансово и ще следя темата, а ако мога да помогна с нещо друго - на среща съм!

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #58 -: Ноември 07, 2008, 09:57:31 am »
Душе, имаш правото да не си съгласна, разбира се.
Само че моето мнение е подплатено от факти, които няма да изнеса тук, а след време , когато сметна, че имам нерви за това и ще пусна  отделна тема. Не ми се ще да помрачавам с негативизъм положителния дух на темата.
Лично за себе си мога да кажа следното, регистрирана съм тук от година и половина, познавам лично едно единствено момиче от форума, но има и много такива, чийто истории следя и горе - долу имам наблюдения, включително и за  твоята. Никога не бих се възползвала от пари от томболи от подобни инициативи, никога не съм се възползвала и от здравната каса по същата причина, защото има хора, които наистина разчитат главно на тях. Точно заради това си позволих да изкажа мнение. Не искам никой да ме аплодира за това, а да предизвикам хората, които нямат реална нужда от тези пари да се замислят, че не виско в този живот , трябва да е на всяка цена.
Затова за себе си съм взела решението да участвам в томболата и ако евентуално спечеля с разрешението на модераторите да преотстъпя парите на някого, когото смятам за нуждаещ се.
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #59 -: Ноември 07, 2008, 14:01:28 pm »
Затова за себе си съм взела решението да участвам в томболата и ако евентуално спечеля с разрешението на модераторите да преотстъпя парите на някого, когото смятам за нуждаещ се.
Извинявам се, zayak3, но и така не се прави!

Хайде и аз да се включа там където не ми е работата...
И на мен повече ми допада идеята за жребия. Просто, защото Коледа е Вълшебен празник и ние като едни пораснали-недопораснали деца вярваме все още в чудеса. Така че нека повече двойки с репродуктивни проблеми имат шанс да участват.
От друга страна ми допадат и думите на Ултра, че Зачатие е обществено сдружение и отбелязване на дати или събития с по-разгърнати, творчески инициативи, може само да е от полза за всички с репродуктивни проблеми, защото това не оставя незабелязано в обществото. Едно е все пак да се отразява томбола (а такива колкото щеш), друго е това да се уплътни и превърне в събитие.
Но някак два пъти в годината да се правят литературни конкурси - дори и в разширен вариант, защото идеите на Cygnus са страхотни! - ми се вижда много. Нека ги оставим за Деня на репродуктивно здраве. Те се превръщат в традиция  за него и мисля, че именно това е една от хубавите му страни. Не знам и колко време ще е необходима за подготовката на едно такова събитие с творческа насоченост, като прибавим и това, че е необходимо време и на самите желаещи да участват да се подготвят, а това не става просто, ей така, междудругото в натовареното ежедневие и то не в период, когато мислим за подаръци за цялото семейство и празнични трапези ,  което също драстично ще намали бройката на участниците ...
Според мен обаче не бива да се отминава въпросът за поставянето на критерий за участие в томболата/жребия. Колко потребители има Зачатие? – Около 14 000. Да речем, че остават около 7-10 000 като се извадят потребителите с няколко ника, тези, които вече са се преборили с проблема, представители, случайни и пр.  (ще ме извините не разполагам с точна статистика) За 10 000, да се спечелят, да речем 5 награди, си е повече от жив късмет! Другото, което повече ме вълнува, е, че някак не ми се вижда честно да се наредят на една права двойки, които правят опити от ½ -1 година и такива, които финансово и емоционално са се изстискали 7, 10 и повече години... Въпрос на съвест е все пак тези, които разполагат с финансови възможности да не участват.
Какви точно да бъдат критериите? Защото аз лично мога да дам и следния пример. Познавам двойка, които са заедно от 10-11 години, нямат дете, ясно им е, че имат проблем, но не правят почти нищо, за да го преодолеят. Да направили са едно-две изследвания, посетили са няколко пъти един-два лекари, и до там. Напротив, обявиха ме за недобре, че от 9-10 месеца постоянно търча за изследвания и консултации, и то при положение, че имам дете. Явно е въпрос на приоритети, но някак да се нареждат на една линия двойки, които 2-3-4 и повече години се борят, с други, които просто са регистрирали проблема и чакат чудото да се случи, не ми се вижда също честно.
Дългогодишните или многократни опити, жени, с изчерпан яйчников резерв или наближаващ такъв, двойки за ИКСИ, жени, със заболявания или с прогноза за заболявания, при които бременността може да е противопоказна, т.е. факторът време е от особено значение, подобни изисквания би било хубаво да залегнат в критериите за отсяване на кандидатурите за жребии.
Но нека това не задължава двойките за публичност – това зависи много от средата около семейството, много е деликатно. Надявам се, че пък ще може да се разчита на двойките, които нямат проблем с толерантността в обкръжението си, дори и да не са печелили награди да имат своите публични изяви. (Ефирче, ще ми простиш, нали?!)
По отношение, конкретно, на тегленето на жребия – защо не се изтегли от едно по-големичко вече дете на Зачатие. На колко е най-голямо дете тук? Вие се познавате. Еми, аз като една сравнително нова сблъскаща се с проблема искам да видя, да пипна, да им се порадвам на тези така желани дечица! Друго е да видиш УСПЕХА.  Защо въобще не се включат в този празник повечко деца? Не знам дали повечето родители ще искат, но предполагам, че има и много, които биха направили подобен жест за останалите борещи се...
Идеята не е моя, но много ми допада. Дано не разсърдя някого... В „Надежда”, в коридора са поставили рамки на отливки на ръчички и краченца на „техни бебенца”. Защо например не се направи търг от „краченца” и „ръчички” на най-желаните бебенца, аз лично с радост ще си купя и сложа едно такова късметлийско „краче” или „ръчичка” у дома. По-големичките мога да нарисуват или изработят нещо. А със събраните средства може да се подпомогне още една двойка, нали?! Дори и да не стане за тази Коледа, помислете за такава инициатива за друг път... :)
Станах прекалено дълга... Ако смятате, че не е редно сваляйте поста и си го запазете там някъде...
Да си дойдем на думата, с какво аз мога да се включа – за съжаление с парички не мога, ако можех щях да кандидатствам за член на сдружението, но и това някой ден ще стане; евентуално при отсяване на кандидатури за жребия (по принцип почти всеки ден от 2 до 4 следобед съм свободна), бихме могли да говорим и за нещо по организирането, но имайте предвид, че аз съм плах човек и като не ви познавам ще ми е малко терсене, а и нямам опит в организирането на големи събития, така че задачите трябва да са на парче :)...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!