0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #900 -: Ноември 06, 2009, 16:11:56 pm »
Здравейте момичета!
Честито на успелите и кураж на чакащите.
Имам час за първоначален преглед за следващия месец. Как обикновено протичат нещата? Прегледът ми ще бъде след края на цикъла, така че няма да мога да пусна хормоните тогава. Какво следва след този преглед. Как процедира доктор Владимиров?
Кога най-рано може да се започне стимулация при така създалите се обстоятелства? Как стоят нещата със заплащането на процедурата и инжекциите, преди или след трансфер,евентуално?
Извинявайте за многото въпроси , но ми е за първи път и неизвестността ме плаши.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #901 -: Ноември 06, 2009, 16:30:36 pm »
Момичета здравейте, предстои ми процедура декември.В момента съм на Марвелон 21 дни х 1. Генетичните не са ми много добри, но проблема е решим. Днес бях при Димитрова и неможах да попитам нищо което ме интересува. Аз съм с намален ЯР, при моята диагноза се препоръчва изследване Анти Оварални Антитела /АОА/. Направиха ми копие на имунологичните изследвания,но не видях да са ми направени АОА. Все още док не ме е информирал какво мисли да предприеме. Мислите ли, че е необходимо да се направи и това изследване?

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #902 -: Ноември 06, 2009, 16:36:48 pm »
rumibumy,въобще не се притеснявай.Д-ра ще те прегледа  и повика отново  предполагам между 3-5 ден за преглед и хормони.Междувременно ,ако искаш да не губиш много време ,може мъжът ти да си направи спермограма още сега,така че като отидеш за първичния преглед ,да я имате.Достатъчно е да  запишеш час за спермограма  сега и да я направите,а  резултата може да  вземеш ,когато отидеш за първичния преглед.Или ако за първичния преглед ще сте двамата ,можеш за същия ден да запишеш час за спермограма .Прецени си как ще ви е най -удобно.
Ако имаш въпроси си ги запиши .Д-р Владимиров не  е много приказлив ,но винаги отговаря на всички въпроси подробно и изчерпателно.
Когато започнеш процедура  всичко се записва в досие ,а заплащането става при трансфера.
Не се притеснявай -персонала в клиниката е много мил и вежлив и може ад ги питаш за всякакви такива подробности.
Само се подготви да почакаш -нищо ,че си с записан час -много е натоварено и графика не върви "по разписание" ,но  така е ,понеже пациентите сме много.
Успех!


Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #903 -: Ноември 06, 2009, 16:51:33 pm »
nimika,благодаря за отговора! Тъй като половинката е с лоша морфология и операция от варикоцеле , записах час за разширена спермограма в деня за преглед. Така ще можем да влезем при доктора поне със спермограма. Тъй като цикъла ми ще е свършил преди датата за преглед , значи доктора ще ме викне пак януари за моите хормони, после ако са наред сигурно ще пия противозачатъчни един месец и евентуално февруари ще може да пристъпим към процедура. Така си представям нещата аз , а дали съм на прав път -не знам.  :D
Съжалявам за дългия пост ,но след 6 години ми е писнало вече. Искам най-после и при нас нещата да потръгнат. До сега ходех при лекари в моя град , които просто си правеха експерименти с мен. :?Ако стане , стане , ако ли не опитваме друго. :(
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 17:07:11 pm от rumibumy »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #904 -: Ноември 06, 2009, 17:01:45 pm »
rumibumy ,съвсем на прав път си  и при правилния д-р!!! 


Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #905 -: Ноември 06, 2009, 17:35:58 pm »
Здравейте,момичета!Днес ми изследваха антралните фоликули.В единият яйчник имам 5,а в другия 3.Това добре ли е или не???  :ask:Моля ви ,ако някоя от вас знае да ми отговори.Благодаря предварително
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #906 -: Ноември 06, 2009, 17:50:36 pm »
libra78 , не е много добре.Прецени самаhttp://www.advancedfertility.com/antralfollicles.htmИма таблица.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #907 -: Ноември 06, 2009, 19:35:45 pm »
Как да не е добре?  8O  Това са антрални фоликули в нормален, нестимулиран цикъл. Поправете ме, ако греша, но ако без стимулация имаш поне 8 фоликула, то със стимулация ще са поне 2 пъти повече.

*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #908 -: Ноември 06, 2009, 20:07:53 pm »
Не, Душе, не е добре. В линка има таблица.

< от 4 крайно занижени и много лош или никакъв отговор при стим....
4-7 занижени.....и вероятност от занижен отговор при стим...трябват високи дози ФСХ...
8-10 намален - трябват малко по-високи дози ФСХ при стим...
11-14 средно нормален
15-30 нормален (много добър)
>30 ПКЯ
 
или виж тук

Всъщност, когато си в стимулация се стимулират АФ.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #909 -: Ноември 06, 2009, 21:10:07 pm »
Момичета, задават се празници. А естеството на работата в Клиниката изисква планиране за поне месец напред. Има ли някой информация кога ще почиват около празниците и означава ли, че ако почиват Декември няма да има стимулации и трансфери?
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #910 -: Ноември 06, 2009, 21:20:32 pm »
Оcean, благодаря ти! Както винаги си изчерпателна и точна.
То, верно, че и момичето е на 30 години все пак. 

Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #911 -: Ноември 09, 2009, 21:06:32 pm »
Здравейте моми4ета да се от4ета и аз 4ета ви всеки ден но неможех да пиша при мен нещата са следните стимулацията ми беше декапептил и пурегон имаш 23 фоликула до пункцията останаха 12 и 12 извадиха и вси4ките се оплодиха в4ера ми беш транфера когато отидохме в клиниката Владимиров ми каза 4е яицеклетките не са ка4ествени и не ми прпоръ4ва да замразим и все пак върнахме 3 пък дано да имам касмет поне едни4ко да се задържи на 18 съм на кръвен.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #912 -: Ноември 09, 2009, 21:21:36 pm »
Момичета, задават се празници. А естеството на работата в Клиниката изисква планиране за поне месец напред. Има ли някой информация кога ще почиват около празниците и означава ли, че ако почиват Декември няма да има стимулации и трансфери?
Не мисля, че това е възможно да се случи. Ние вървим по план и дни и независимо от това кога се пада, нещата си вървят по реда си, не се притеснявайте! За пример ще ви споделя, че тази година такъв ми беше късмета, че пункцията и последващите ми трансфери ставаха точно в почивните дни (национални празници от 3 до 6 дни) и не мисля, че ме претупаха, напротив, макар и с по-малко персонал, всичко беше на ниво.

Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #913 -: Ноември 09, 2009, 22:39:26 pm »
Не, Душе, не е добре. В линка има таблица.

< от 4 крайно занижени и много лош или никакъв отговор при стим....
4-7 занижени.....и вероятност от занижен отговор при стим...трябват високи дози ФСХ...
8-10 намален - трябват малко по-високи дози ФСХ при стим...
11-14 средно нормален
15-30 нормален (много добър)
>30 ПКЯ
 
или виж тук

Всъщност, когато си в стимулация се стимулират АФ.
хайде недей да стерсираш момичетата.
Аз съм с ПКЯ още от пубетрета. винаги при преброяването на антралните фоликули са били по около 12-14 в яичник /2-3 ден/. и никога при инвитро опитите ми това не е било проблем. и моля се въздържай от такива "професионални" изявления. по добре ще е ако можеш да споделиш полезна инфирмация от другата страна на океана.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #914 -: Ноември 09, 2009, 23:43:38 pm »
 :lol: ти май не си на ясно какво пишеш!

1.-во точно с коментара си  в общи линии превеждам таблицата, дадена като линк от  rumibumy, която е публикувана в сайта на клиника от другата страна на океана!

libra78 , не е много добре.Прецени самаhttp://www.advancedfertility.com/antralfollicles.htm Има таблица.

2.-ро ако обичаш не се заяждай и не класифицирай, кой пише "професионални" изявления защото  това не са мои думи и твърдения, а на топ клиника!
и 3-то повече няма да отговарям на твой постове, явно ти търсиш само критика, а никога взаимопомощ и градивност.
а да не говорим за  "професионалните ти изяви" в мамата и зачатие с многобройните ти никове!  :?
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #915 -: Ноември 10, 2009, 00:07:04 am »
ocean, :wink:


[/quote]
Аз съм с ПКЯ още от пубетрета. винаги при преброяването на антралните фоликули са били по около 12-14 в яичник /2-3 ден/. и никога при инвитро опитите ми това не е било проблем. [/quote]
Естествено , че не е проблем.
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 00:08:58 am от rumibumy »
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #916 -: Ноември 10, 2009, 10:25:32 am »
Хайде, момичета, пораздвижете темата с няколко положителни резултата  :D. Голямо затишие тези дни.
На мен ми дойде на третия ден след като спрях Утрогестан и Естрофем. Сега чакам да ми свърши и отивам на преглед. Да видим какво ще каже д-р Владимиров. Тъй като съм с намален ЯР следя темите по въпроса с интерес и ще настоявам да повторим АМХ. За съжаление броят на антралните фоликули беше много малък. Може ли сега след миналата стимулация това да се промени, т.е. броят им да се е увеличил?
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #917 -: Ноември 10, 2009, 14:03:36 pm »
Здравейте момичета,
В петък ще стартирам Икси на спонтанен цикъл.
Аз съм с силно изразен ИЯР и първата ми процедура бе с доста силна стимулация, но за съжаление беше неуспешна. Сега съм решила да пробвам на спонтанен цикъл и се надявам този опит да е успешен.  :wink:
Успех на всички в процедура и се пазете от висурчетата!!!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #918 -: Ноември 10, 2009, 19:04:18 pm »
Абсолютен новак съм тук,но не и в перипетиите,които минах до сега.

Omorfula,и аз скоро правих ИКСИ,но без успех.Не се стигна дори до оплождане.Бях на силна стимулация,но уви...Би ли обяснила как се процедира на спонтанен цикъл,има ли пак инжекции.Благодаря.
Успех на всички момичета!Надежда винаги има!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #919 -: Ноември 10, 2009, 19:17:48 pm »
Мotek, здравей! Позволявам си да ти отговоря вместо Omorfula, защото правих икси на спонтанен цикъл през месец юли при д-р Владимиров. Какво означава спонтанен цикъл? Ами за д-р Владимиров това не е на ЕЦ, а пак си има стимулация, която според мен не е никак малка, а нормална. Според дължината на цикъла те вика на преглед на 5-6-7 ден от МЦ. понеже аз съм отказала да пия противозачатъчни в цикъла, преди процедурата, ме вика около 22-23-24 ден на преглед. След това преглед на 5-6-7 ден, както вече ти писах, от 7-ми ден започва стимулация, по принцип с гонал 225, а от 9-ти ден на мен ми беше включен оргалутран. Процедурата струваше 1450 лв, но заедно с хормоните и инжекциите, платих общо 4 000 лв. Като се има предвид, че предишната ми процедура беше със силна стимулация и излезе 10 000лв, това все пак е добре. За жалост резултат нямаше. Та, по-малко лекарства и по-малко прегледи, понеже аз си пътувам за всеки преглед по 400 км до София и още толкова на обратно. З прегледа, 2 пъти хормони, пункция и трансфер - бързо и лесно! Ако можеше и да е положително... :( Стискам ти палци, каквото и да решите!
Omorfula, много силно ти стискам палци! Успех!
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 19:45:08 pm от du6ka »