0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #280 -: Август 06, 2009, 01:11:02 am »
Здравейте момичета!
Рина, ние правихме нашият опит миналата година на 08 септември ни беше първичния преглед. Аз съм с две премахнати тръби следд извънматочни бременности. След първичния преглед се разбрахме с доктора да пия марвелон до началото на следващия цикъл и в един от първите дни на цикъла ме извика на преглед ( не си спомням кой ден точно - 2-ри, 3-ти). Аз по-късно разбрах от сестрите, че съм по дълъг протокол - с ежедневни инжекции сутрин Декапептил - още преди да започнем стимулкацията, която беше с Гонал. Декапептила го слагахме до деня преди пункцията, когао бият Оветрил и след определени часове е пункцията. При нас всичко вървеше нормално, като изключим факта, че се получи лека хиперстимулация, защото до един момент организма ми не реагираше много бурно на сти мулацията и фоликулчетата бяха малки. Когато доктора увеличи дозата обаче изведнъж скочиха хормоните и се наложи да изчакаме няколко дни да спаднат и тогава направихме пункцията. Освен, че корема ми беше подут друго нищо ми нямаше. Извадихме 20 яйцеклетки от които едната беше куха. Всички останали се оплодиха, но някои спряха деленето си и затова трансфера беше на трети ден. Върнахме две ембриончета, захвана се едничко. На 09.07 се роди нашето слънчице Андрей. Пожелавам много сбъднати мечти на всички! УСПЕХ на есен! :D

Мириам, чета и смятам, че и ти си почнала септември едната година и ето, че Юли другата си имаш едно малко съкровище. Така ми се иска и аз догодина да се похваля със същото. Още повече, че преди месец се омъжих и много ми се иска това да е подаръка за първата ни годишнина.

Мириам, сетих се да те питам нещо. Докато траят ин витро процедурите, как стои въпроса със секса. Препоръчва ли се да се пазиме, или няма отношение? Питам, дали повреме на пиенето на разни неща за подготовка за ин витро има шанс да стане спонтанно забременяване. Имам предвид, че моята лапароскопия я направи Доц. Тюфекчиева, която каза, че от ляво е освободила тръбата, но не се знае дали и за колко е останала отворена. Тя назначи и втора контролна снимка сега, но по препоръка на Д-р Владимиров, няма да я направя защото той ме предупреди от опасносста за образуването на хидросалпингс, което ще ми навлече беда за ин витрото.
Благодаря ти предварително за отделеното време. Сега надали имаш много свободно такова, с малкото човече.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #281 -: Август 06, 2009, 01:13:17 am »
Rina74 , не съм ходила в клиниката, но тук може да си разпознаеш лекарите:

http://www.ivf.bg/?p=42

Много благодаря! Правило съм се ориентирала за Д-р Димитрова. Само където сега е с къса коса.
Благодаря.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #282 -: Август 06, 2009, 01:19:31 am »
момичета, и мен ме чака икси на есен, с мъжки фактор. Обаче цикъл не ми идва втори месец и днес ходих на гинеколог в Бургас. Той ми каза че имам малка киста - около 2см. и ми предписа оргаметрил за 7 дни по два две таблетки. Аз имам проблем със щитовидната жлеза и ТСХ е 3.10 и затова не ми идвал цикъла. Точно сега ли да се случи. Та отивам на ендокринолог и тя ми пуска всички хормони да изследваме и ми казва да не пия оргаметрил. Какво да правя, Владимиров ми каза да отида на 3-5 ден от цикъла, падаше се в началото на септември. А сега разбирам, че той е на работа от 15 септември(или греша, не знам). Ако сега почна оргаметрила, цикълът ще се измести за края на септември. Много съм объркана и притеснена. Дайте ми съвет, ако може!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #283 -: Август 06, 2009, 01:33:47 am »
момичета, и мен ме чака икси на есен, с мъжки фактор. Обаче цикъл не ми идва втори месец и днес ходих на гинеколог в Бургас. Той ми каза че имам малка киста - около 2см. и ми предписа оргаметрил за 7 дни по два две таблетки. Аз имам проблем със щитовидната жлеза и ТСХ е 3.10 и затова не ми идвал цикъла. Точно сега ли да се случи. Та отивам на ендокринолог и тя ми пуска всички хормони да изследваме и ми казва да не пия оргаметрил. Какво да правя, Владимиров ми каза да отида на 3-5 ден от цикъла, падаше се в началото на септември. А сега разбирам, че той е на работа от 15 септември(или греша, не знам). Ако сега почна оргаметрила, цикълът ще се измести за края на септември. Много съм объркана и притеснена. Дайте ми съвет, ако може!

Направи си кръвен тест за бременност. И вместо оргаметрил може да се пие дуфастон или утрогестан. Позвъни на лекаря, който ти е изписал оргаметрила и попитай с какво да го смениш, защото оргаметрил не е подходящ медикамент при евентуална бременност.


*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #284 -: Август 06, 2009, 01:46:42 am »
Гинекологът ми прави вагинален преглед и каза че не съм бременна, а имам уголемена лигавица и малка киста. И цикълът трябва да ми дойде след оргаметрил. А ендрокриноложката иска първо да ми види хормоните. Обърках се и не знам какво да правя, преди прегледа си направих тест за бременност - от тези бързите.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #285 -: Август 06, 2009, 12:31:09 pm »

Аз пак да попитам, Д-р Димитрова е слаба жена с пепеляво-руса къса коса ли? Съжалявам, ако досаждам. Но ако трябва да пия нещо от предишен цикъл, е хубаво да не отлагам за края на септември.

Да Рина, това е д-р Димитрова. Успех


*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #286 -: Август 07, 2009, 01:31:49 am »
Раши,
знаеш ли Др.Димитрова каква точно функция изпълнява в клиниката? Мислех да чакам да минат три месеца за възможност за спонтанно забременяване от евентуално отпушената тръба, но май нямам това търпение вече.
По всичко личи, че и този месец не се е получило и в понеделник мога да отида в клиниката за изследвания, както се препоръчва между 3 и 5 ден, а не да чакам края на септември.
Та се чудех дали, ако Др. Владимиров не е там, Др. Димитрова е ауторизирана да взима решения и назначава изследвания.
Благодаря за съвета преварително!
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #287 -: Август 07, 2009, 12:50:19 pm »
Раши,
знаеш ли Др.Димитрова каква точно функция изпълнява в клиниката? Мислех да чакам да минат три месеца за възможност за спонтанно забременяване от евентуално отпушената тръба, но май нямам това търпение вече.
По всичко личи, че и този месец не се е получило и в понеделник мога да отида в клиниката за изследвания, както се препоръчва между 3 и 5 ден, а не да чакам края на септември.
Та се чудех дали, ако Др. Владимиров не е там, Др. Димитрова е ауторизирана да взима решения и назначава изследвания.
Благодаря за съвета преварително!

Д-р Димитрова също е в отпуска. До 24 август.
Най-добре звънни в клиниката за повече инфо.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #288 -: Август 07, 2009, 12:55:59 pm »
Здравейте момичета, аз посещавам клиниката от близо 1 година. Д-р Владимиров каза през септември да започваме подготовка за ин витро. До сега бях при д-р Димитрова - тя прави прегледите и инсеминациите при по-леките случаи. Тя сега е в отпуск и ще бъде на работа на 24 август. В момента ги замества д-р Благоева, но тя не ходи всеки ден в клиниката и трябва да си запишете час предварително. Моят цикъл е нередовен и Димитрова препоръча да отида след 15 септември, за да ме прегледа Владимиров, но като й се помолих да не изпускаме месеца, тя се съгласи да ме прегледа 3-5 ден и да се консултира с Владимиров по телефона за подготовката за ин витро. Така че, на който не му се чака за старта на ин витро може да отиде след 24-ти при Димитрова и евентуално да се разбере с нея. Д-р Благоева прави прегледи, но незнам дали назначава процедури. Бях говорила с Димитрова, че мога да направя едно нестимулирано инсе при Благоева през август. Със сигурност има дежурен лаборант за спермограми и обработка на материала за инсета, незнам дали лаборантката за кръвните изследвания е там.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #289 -: Август 07, 2009, 13:10:39 pm »
незнам дали лаборантката за кръвните изследвания е там.
Не е, но момичетата там взимат кръв и я носят за изследване някъде другаде.
Успех!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #290 -: Август 07, 2009, 13:41:27 pm »
Здравейте момичета, аз посещавам клиниката от близо 1 година. Д-р Владимиров каза през септември да започваме подготовка за ин витро. До сега бях при д-р Димитрова - тя прави прегледите и инсеминациите при по-леките случаи. Тя сега е в отпуск и ще бъде на работа на 24 август. В момента ги замества д-р Благоева, но тя не ходи всеки ден в клиниката и трябва да си запишете час предварително. Моят цикъл е нередовен и Димитрова препоръча да отида след 15 септември, за да ме прегледа Владимиров, но като й се помолих да не изпускаме месеца, тя се съгласи да ме прегледа 3-5 ден и да се консултира с Владимиров по телефона за подготовката за ин витро. Така че, на който не му се чака за старта на ин витро може да отиде след 24-ти при Димитрова и евентуално да се разбере с нея. Д-р Благоева прави прегледи, но незнам дали назначава процедури. Бях говорила с Димитрова, че мога да направя едно нестимулирано инсе при Благоева през август. Със сигурност има дежурен лаборант за спермограми и обработка на материала за инсета, незнам дали лаборантката за кръвните изследвания е там.

Рина, за да не пиша същото, прочети поста на Мемчо :)
Димитрова прави всичко по принцип, но за някои по-важни решения се консултира с Владимиров.
успех


*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #291 -: Август 07, 2009, 15:47:49 pm »
За пореден път общуването с всички вас ми дава сили. Благодаря ви! Не мога да кажа на нито една приятелка, защото всичките в рамките на февруари 2008 и февруари 2009 забременяха естествено, всичките четири. Три вече родиха. Дори рядко се виждам с тях, тъжно ми е, и ми е тежко това изпитание.

Раши, благодаря!
Звънях в клиниката. Казаха ми, да чакам Др. Владимиров, което означава след два цикъла, 29 Септември. Но аз си мисля да отида още 3 септември и да помоля Др. Димитрова да ми назначи изследвания поне или ако трябва нещо да пия преди следващия цикъл както разбрах, че е когато си по дългия протокол.

*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #292 -: Август 07, 2009, 16:56:00 pm »
Рина, най-добре отиди при Димитрова да те види - правилно! :) Късмет и стискаме палци  :crossfingers:


Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #293 -: Август 07, 2009, 18:27:58 pm »
Здравейте на всички!
И аз съм пациентка на д-р Владимиров, но от около месец. Като гледам каква голяма група се е заформила за септември, май аз няма да успея да се вредя или ме чака голямо чакане.
Аз съм с един спонтанен аборт в 7-8 г.с. при естествено забременяване преди 8 месеца и след него - опити от около 5 месеца. Направихме изследвания при док. и засега диагнозата е тенденция към ИЯР, направо съм в шок и се надявам да има някаква грешка, ама изследванията не са добри...Док каза, че забременяването и износването на плода при мен ще бъде много трудно. Половинката е добре. Док каза след 14-ти септември да отида, който ден си избера, да огледа всички изследвания, че при последното ни виждане имунологичните и генетичните не бяха още готови, и да решим какво да правим оттук нататък. Извинявам се, че се намесвам в темичката ви, а още не съм стигнала до инвитро, но просто исках да си общувам с момичета, които са избрали същия лекар. А ако има някоя от вас с подобен на моя случай, може ли да сподели само ориентировъчно какво първоначално е предприел Док като лечение? На мен ми каза последния път засега само се ориетираме каква е ситуацията, септември ще мислим за лечение, но аз съм нетърпелива.  :oops:
Благодаря предварително и бърз успех на всички!
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #294 -: Август 07, 2009, 19:30:45 pm »
Scarlett Здравей и аз бях така отначалото когато отидох на лекар при док за пьрви пьт пьрво изследванията после ги обсаждате.И аз като теб имам спонтанен аборт в 8-9г.с при естествено забременяване.При мен назначи тест за проходимост на трабите да види те как са на мен ми го правиха два пьти и след това ми назначи лапароскопия и след нея се видя че трьбите са ми запещени и е невьзможно забременяване по естествен пьт единствения шанс е инвитро и сега на есен започвам процедурата.Надявам се да е одпешна.Успех ти пожелавам и на теб.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #295 -: Август 07, 2009, 19:44:44 pm »
Руми, много благодаря за милото посрещане и ти пожелавам много успех при твоята процедура. Дано да е с най-страхотния възможен резултат!!!  :sucky:
Ние направихме тест за проходимост, там съм ок, имунологичните и генетичните също са ок, като изключим ниски НК клетки, но те са по-скоро сигнал за много слаба имунна система, а не са станали причина за аборта. Спермограмата също ни е добра. С моите хормони обаче се откри проблем, който вероятно е причина за производство на некачествени яйцеклетки и оттам - възможна причина за спонтанни аборти. Висок FSH - към 14 и нисък AMH 0.6. Инхибинът обаче е в граници - 55. Имам също и ТАТ над нормата, но МАТ са ок. Док каза, че имам тенденция към ИЯР и сега чакам новата си среща с него да каже какво ще правим. Малко ми е притеснено какво следва, но няма начин, ще се борим!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #296 -: Август 11, 2009, 00:24:37 am »
Здравейте момичета,
септември за пръв път ще се подложа на ин витро. Започнах да чета и ме заболя главата колко манипулации и лекарства съпътстват това, каква каша настава в тялото на жената, обаркан хормонален баланс, а да не говориме за напалняването.
Наистина ли рисковете са толкова многобройни, на фона на малкия процент успеваемост?

Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #297 -: Август 11, 2009, 08:00:01 am »
Rina74 не се притеснявай за това от сега. :D А за напълняването - то това зависи от теб, зависи колко и какво ядеш. Не мисля, че хормоните са причина, просто ние се отпускаме по време на процедура. А процента на успеваемост не е по-малък от опита по естествен път. Успех!  yahoo_17
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #298 -: Август 11, 2009, 20:41:24 pm »
Здравейте момичета,
септември за пръв път ще се подложа на ин витро. Започнах да чета и ме заболя главата колко манипулации и лекарства съпътстват това, каква каша настава в тялото на жената, обаркан хормонален баланс, а да не говориме за напалняването.
Наистина ли рисковете са толкова многобройни, на фона на малкия процент успеваемост?



Rina74, това с напълняването е много относително. Аз например нямах проблеми. След като приключих с инжекциите започнах да задържам вода и усещах лек дискомфорт, но всичко си ми ставаше като дрехи. След 1-2 цикъла вече бях забравила и отново си бях същата. Имам познати, които напълняха предимно около корема, но те са си склонни към качване просто.
Факт е, че в следствие на хормоните мен ме беше хванала яка нерва и се изпокарах с доста хора, но пък бях и с максимални дози.
Но опитай да се абстрахираш и извличай просто информация за да си зарозната със самите манипулации. Не се настройвай негативно с това какво би могло да се случи просто защото при теб нещата може да не се случат така.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #299 -: Август 11, 2009, 21:48:22 pm »
Rina74 , просто спри да четеш, аз също се бях шашнала , бях готова да се откажа,и почти се бях отказала ,но благодарение на момичетата от форума продължих.Оказа се ,че няма нищто страшно , нищо болезнено ,само всяка сутрин си на инжекции прегледи през ден и вземане на кръв , нищо натоварващо.Аз попринцип съм склона към напълняване, и съм си много пълна, когато започнах процедурата за 14 дни свалих 3 кг.Всичко е индивидуално.Всички в клиниката са много внимателни.

Успех мила с теб ще се засечем в клиниката със сигурност. :D