0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #820 -: Октомври 27, 2009, 21:19:58 pm »
Здравейте,
Някой има ли мнение за тези хапчета Fertilaid, чийто банер се появи наскоро тук?
Благодаря
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #821 -: Октомври 28, 2009, 09:50:03 am »
Здравейте,моми4ета.Снощи бих прегнила(5000ед.),утре сьм на пункция в 10.00сутринта и ще видя колко яй4ица ще извадят.Казаха ми,4е имам 11доминантни фоликула.Днес в 14.00 ще изпия x-prep(a).Малко ме е страх от упойката.Стискайте палци всичко да мине нормално.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #822 -: Октомври 28, 2009, 10:47:35 am »
Бобри78 няма нищо страшно,пожелавам ти успех.
Отдавна не бях писала, но и аз съм към черната статистика.Пункцията ми беше на 09.10.2009 в 8:00ч ,извадени 10 яйцеклетки , оплодени три , до стадий бластоцист оцеля само една .На 14.10.2009г беше трансфера.Това ни беше последния опит ,надявах се,че ще успеем.

Пожелавам успех на всички


Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #823 -: Октомври 28, 2009, 11:04:11 am »
Боби, наистина няма нищо страшно в упойката. Но ние вече сме го преживели и затова ти го казваме. Ще видиш, като мине. Успех!
Галиан, защо се отказавш  :(? Предполагам, че имате основателни причини, но звучи много тъжно.
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #824 -: Октомври 28, 2009, 12:16:36 pm »
Да имаме причина за това решение.Все още имаме 11 сладоледчета от първия опит и надеждата ни е в тях.Другата седмица ще сме при доктора и тогава ще видим какво ще правим.Но засега малко почивка - психическа . Живот и здраве на пролет ще опитаме със сладоледчетата.


Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #825 -: Октомври 28, 2009, 12:17:54 pm »
Bobi78, и аз много се притеснявах за пункцията, но след това се убедих, че е било напразно. Даже е приятно, че свършва стимулацията.

evro, ние предпочетохме да направим само ин витро. Докторът беше предложил и ИКСИ, но се съобрази с нашето желание. Все пак спермограмата ни не е отчайващо зле. Има ли смисъл да казвам, че съжалявам, че не му се доверихме. Така мина първият ни опит по фонда и сега започва безкрайното чакане за повторно одобрение. Хубавото е, че поне цикълът ми е нормален след стимулацията. Ако имаме възможност, ще финансираме сами следващия опит, но в тая стагнация за сега чакаме фонда.

galian_75 , имате надежда!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #826 -: Октомври 28, 2009, 12:40:21 pm »
Момичета,
Някой може ли да ми даде повече информация как върви процеса, когато се използват замразените ембриони?
Има ли подготовка месеца преди това, или пък след цикъла се прави някакъв блокаж на естествено образуване на фоликули, нещо като обратното на стимулацията, нямам представа.
Ако проблема е бил в импланирането, редно е може би да има подготовка.
Благодаря предварително!
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #827 -: Октомври 28, 2009, 12:51:16 pm »
Момичета,
Някой може ли да ми даде повече информация как върви процеса, когато се използват замразените ембриони?
Има ли подготовка месеца преди това, или пък след цикъла се прави някакъв блокаж на естествено образуване на фоликули, нещо като обратното на стимулацията, нямам представа.
Ако проблема е бил в импланирането, редно е може би да има подготовка.
Благодаря предварително!

Няма подготовка с някакви лекарства  , аз съм правила опит със замразени.Ходих само на УЗП, преди трансфера се поставя Прегнил.


Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #828 -: Октомври 28, 2009, 14:37:12 pm »
При мен имаше подготовка за замразен трансфер: пих клостилбегит заради тънка лигавица. След първото икси два месеца не успях да направя замразен трансфер заради лигавицата и накрая док ми изписа клостила. Лигавицата стана, но ембрионите не оживяха. Късмет! :crossfingers:
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #829 -: Октомври 28, 2009, 20:39:07 pm »
Здравейте и от мен, аз имам един въпрос, от вчера съм на Гонал 300IU и Мерионал 150 подкожно в корема, до сега нямах проблем защото бях само на Гонал, обаче след инжекцията Мерионал, ми остава една остатъчна болка в корема,наподобява нещо като мускулна треска, доста неприятно, можете ли да ми кажете дали е нормално? :?
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #830 -: Октомври 28, 2009, 20:42:02 pm »
Момичета,
някой има ли представа при втори опит финансиран от фонда колко време отнема подготовката на документите и чакането за одобрение?
Благодаря!
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #831 -: Октомври 28, 2009, 20:58:51 pm »
Здравейте и от мен, аз имам един въпрос, от вчера съм на Гонал 300IU и Мерионал 150 подкожно в корема, до сега нямах проблем защото бях само на Гонал, обаче след инжекцията Мерионал, ми остава една остатъчна болка в корема,наподобява нещо като мускулна треска, доста неприятно, можете ли да ми кажете дали е нормално? :?

Кики, при мен нямаше болка. Аз също имах дни от стимулацията с Гонал и Мерионал и ги смесвах в една спринцовка, за да мина с едно боцкане. Да не си засегнала някой кръвоносен съд?
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #832 -: Октомври 28, 2009, 21:14:25 pm »
Ами не мисля защото не си ги бия аз , вчера беше в клиниката днес медицинска сестра, значи не ме боли корем, а по-скоро мястото където е бито ама малко по навътре, все едно не е подкожна а мускулна, много странно  :?
Даже няма следа от боцкане, нито е посиняло нито е подуто
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #833 -: Октомври 28, 2009, 22:45:21 pm »
kiki79,на мен ми казаха,че Мерионала боли и е по-безболезнено ако се слага мускулно.
И аз като Roxy,ги разтварях в една спринцовка и ходех до поликлиниката да ми я слага.
Успех
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #834 -: Октомври 28, 2009, 23:31:22 pm »
kiki79,не се притеснявай,при мен също беше много болезнено мястото на боцкането,но ми казаха,че е от лекарството,подуваше се и беше червено до следващият ден.Аз приключих с инжекцийте-току що си бих прегнил и в петък на пункция.Успех на всички и само спокойно.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #835 -: Октомври 29, 2009, 17:27:08 pm »
момичета,искам да попитам дали някоя от вас е била на пункция без разхлабително,на мен не са ми изписали ,помислих,че е грешка и се обадих в клиниката но казаха,че няма нужда за щото имам само 5 фоликула и процедурата е кратка.анестезиоложката ми обясни,че може да няма разхлабително,но аз толкова се старах да запомня другите неща,че не и обърнах внимание за тази  ситуация,защото не съм и предполагала,че при мен ще е така.Искам да попитам мога ли да пия течноси днес и да се храня,защото не знам какво да правя-утре ясно гладна и жадна но днес/нещо ми се върти в главата,че дакторката каза,че може лека вечеря,но не съм сигурна/Благодаря предварително.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #836 -: Октомври 29, 2009, 17:30:16 pm »
Здравейте,момичета.Да се отчета за пункцията ми днес-10извадени яйцеклетки,1куха,9добри.Ще чакам сега да ми се обадят ембриолозите да кажат какво става с оплождането.Благодаря на всички момичета,които ми вдьхнаха кураж.Заради тях се чувствах днес по-спокойна.                                                                          Мимили,не се притеснявай всичко ще мине нормално.успех утре на пункцията и да ти извадят повечко яйчица.Целувки на всички.
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #837 -: Октомври 29, 2009, 17:34:59 pm »
Искам да попитам мога ли да пия течноси днес и да се храня,защото не знам какво да правя-утре ясно гладна и жадна но днес/нещо ми се върти в главата,че дакторката каза,че може лека вечеря,но не съм сигурна

може
успех утре!
*
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #838 -: Октомври 29, 2009, 18:07:26 pm »
момичета,искам да попитам дали някоя от вас е била на пункция без разхлабително,на мен не са ми изписали ,помислих,че е грешка и се обадих в клиниката но казаха,че няма нужда за щото имам само 5 фоликула и процедурата е кратка.анестезиоложката ми обясни,че може да няма разхлабително,но аз толкова се старах да запомня другите неща,че не и обърнах внимание за тази  ситуация,защото не съм и предполагала,че при мен ще е така.Искам да попитам мога ли да пия течноси днес и да се храня,защото не знам какво да правя-утре ясно гладна и жадна но днес/нещо ми се върти в главата,че дакторката каза,че може лека вечеря,но не съм сигурна/Благодаря предварително.
На мен до сега никога не са ми предписвали разхлабително преди пункциите, защото съм имала все по 2-3 фоликула. В деня преди пункцията хапвам по-малко, вечерта - по-лека вечеря и то до 18 часа, след това ми бяха дали единия път ранитидин, а другия - не, сутринта - пак ранитидин и нищо друго. Не се притеснявай! Желая ти успех!

Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #839 -: Октомври 29, 2009, 19:38:11 pm »
mimili,аз също бях без разхлабително.Последно обядвах и към 16 часа само една вафла.За по-сигурно нищо не вечерях.Не се притеснявай,всичко ще мине добре.Стискам палци за повечко яйчица