0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #60 -: Ноември 04, 2008, 08:33:07 am »
Leila, T770, Stela74 :welcome:
...Искам да ви питам някои взимал ли антибиотик аугментин,пия го в момента ,какво мислите за него?доки каза че той е съобразен с бременността,но все пак да питам :D...
Аз съм пила Аугментин заради продължително кървене след разлепване. За да не се притесняваш като пиеш лекарства, ги проверявай в страницата, която бе дадена по-долу.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #61 -: Ноември 04, 2008, 09:00:33 am »
И аз съм пила Аугментин при предишната бременност. Изписа ми го д-р Стаменов.
  09.11.2007
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #62 -: Ноември 04, 2008, 10:04:56 am »
Здравейте момичета, има нещо което ме притеснява и дано ми помогнете и дадете някакъв съвет какво да правя.
От няколко дни може би 5-6, страшно много ми се подува корема и не мога да си обясня от къде идва това, ако непознат ме гледа от страни ще каже, че съм в 2 месец, а аз съм съвсем в началото. Хапвам нормално, нямам газове и не мога да си обясня от къде идва това чудо.
Благодаря предварително. :)


*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #63 -: Ноември 04, 2008, 10:32:41 am »
Mira17,а как си забременяла? ако е АРТ, знам, че често се случва, особено в началото. Иначе може да са газове, запек, задържане на вода..най-добре е да питаш док.
Leila, аз пих аугментин в 13г.с. заради грип с висока температура. Единствената странична реакция бяха гадните гъбички (но аз си ги получавам винаги от антибиотик), които преборих с еднократна доза Гиназол.
asturiana, зак онтракциите най-вероятно ще ти предпишат магнезиев препарат. Ако можеш почивай повече и не се натоварвай, много са гадни тези контракции, аз също ги имах от 4 месец, та до като спрях магнезия преди няколко седмици.
Жабче, и мен направо си ме болеше, беше нещо като разтягане. На мен док също ми каза, че е от тазовото дъно и е нормално. Пък и вие нали сте 3 в 1  :wink:
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #64 -: Ноември 04, 2008, 10:44:56 am »
Ами док казва, че съм си въобразявам, че не ми бил толкова издут. Сутрин не е чак токова ама вечер е доста. На 12 съм на преглед и ще видим за какво става въпрос пак ще го питам защо така.Дано всичко е наред :?


*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #65 -: Ноември 04, 2008, 11:18:07 am »
Здравейте момичета!И аз най-накрая се престраших да пиша тук :)Днес влизам в осма седмица и се надявам да ме приемете във вашите редици(от леката ръка на Парси дойде всичко;) )

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #66 -: Ноември 04, 2008, 13:08:42 pm »
Mira17 и аз съм на 12-ти на преглед. И моят корем е леко подут, но все пак е нормално след всички манипулации. Да ме беше видяла само след пункцията ква бях. Новите момичета в клиниката си мислеха, че съм една от бременните там - толкова бях издута. сега поспадна малко, но все още съм си издута, което обаче хич не ме притеснява, защото знам, че в крайна сметка си заслужава...

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #67 -: Ноември 04, 2008, 13:23:11 pm »
Ами и аз си мисля, че не е нещо кои знае колко страшно, но знаеш ли нали сме в самото начало, пък така да изпъква. Аз постоянно си придърпвам блузата надолу, че не искам още да се разбира в работата ама нещо колегите само ме позаглеждат из коридорите, а искам да мине повече време и тогава да казвам да не стане като миналия път, че ще откача.Ох да идва по скоро този 12  :)
maggi4ka стискам палци всичко да е наред, ще кажеш после  :)


*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #68 -: Ноември 04, 2008, 14:15:18 pm »
Здравейте момичета!И аз най-накрая се престраших да пиша тук :)Днес влизам в осма седмица и се надявам да ме приемете във вашите редици(от леката ръка на Парси дойде всичко;) )
:balk_21:

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #69 -: Ноември 04, 2008, 14:41:21 pm »
Здравейте момичета!И аз най-накрая се престраших да пиша тук :)Днес влизам в осма седмица и се надявам да ме приемете във вашите редици(от леката ръка на Парси дойде всичко;) )
Привет и от мен tanche, добре дошла  :)


*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #70 -: Ноември 04, 2008, 14:46:32 pm »
здравейте отново и от мен
първо - честито на всички нови бременелки и лека бременост
аз за съжаление имам 1 притеснение - днес видях леко кафеникаво зацапаване. чувала съм, че се получава понякога в началото на бременността, но все пак мн се притеснявам - нормално ли е? часът ми е чак в петък на обяд и не знам какво да правя до тогава... да отида ли на спешен, да се обадя ли? а дори още гинеколога не ми е потвърдил...
за първи път ми е мн се притеснявам...
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #71 -: Ноември 04, 2008, 15:49:18 pm »
Mira17,а как си забременяла?
Извинявай за късния отговор, конкретно за забременяването - нормално.


Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #72 -: Ноември 04, 2008, 16:19:05 pm »
tancheto :welcome3:
smil, най-добре звънни на док.
« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 16:20:47 pm от Stivarip »
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #73 -: Ноември 04, 2008, 16:35:20 pm »
stivarip, благодаря ти за отговора
обадих му се и той ме посъветва да започна да приемам утрогестан...
май положението не е мн розово
съжалявам, че пак ви моля за това, но ... стискайте палци
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #74 -: Ноември 04, 2008, 16:45:42 pm »
Не се притеснявай. Утрогестана може да оправи нещата. Почивай повече :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #75 -: Ноември 04, 2008, 16:57:17 pm »
stivarip, благодаря ти за подкрепата - дано!
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #76 -: Ноември 04, 2008, 17:17:27 pm »
Смил аз преди 2 седмици по този начин зацапвах и почнах да приемам Утрогестан.С повече лежане за 1 седмица оправихме нещата и сега пак си го слагам и всичко вече е нормално.Успех!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2008, 18:23:29 pm »
Смил, спокойно, знам че е трудно като го чуеш, но повечето от нас са кървили доста дълго време или са имали зацапване, а са изкарали бременности до края. Важното е да почиваш повече, да си вземаш лекарствата и нещата полека лека ще се наредят.
Добре дошли на всички нови бременелки, да се увеличават все повече и повече :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #78 -: Ноември 04, 2008, 18:33:10 pm »
Присъединявам се и аз към темата на бременните  :wink:

Втора седмица съм на утрогестан,папаверин и ношпа защото прокървях. Ходя редовно на прегледи, за сега всичко е наред освен че има леко отлепване. Зацапването все повече намаля, да не казвам и че от няколко дни няма и капка...Дано се закрепи всичко.

Упсех на всички
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #79 -: Ноември 04, 2008, 18:34:18 pm »
smil Спокойно, при мен кървенето беше еднократно и ярко червено, имах отлепване около 1/3 на плодния сак и пак се закрепихме за една седмица лежане и приемане на утрогестан :-) Е полежах си цял месец после в къщи, взимах утрогестан до края на 11-та седмица и то от страх. А скоро чакаме девойката да се роди :lol:
« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 18:38:57 pm от Малина »