0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #160 -: Ноември 12, 2008, 19:06:38 pm »
Благодаря ти Евро,точно така направих ,започнах да пия утрогестана ,не да го слагам,изпих една ударна доза но шпа,спах и се обадих на д-р Персенска.Тя каза ,че това на 13 и 14 ден зацапване е класика в жанра и въобще да не се притеснявам ,че ще спре като си почина и тя също ме посъветва да пия утрогестана от сега нататък,а не да го слагам ваг. Честно казано много ме успокои тази жена,направо ме върна към живота.. Като станах да отида до тоалетна видях ,че няма и помен от зацапването,но се притеснявам,че преди да спре видях едно розово малко като съсирек..Както и да е ,ще се опитам да мисля позитивно и пак ти благодаря :)

Мишанта,ма аз знам ,че Елма е родила :) ,даже съм и честитила в темата :)Аз си я следя нея одавна :)

Още веднъж ви благодаря момичета ,знам че мога да разчитам на вашата подкрепа и компетентност..
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #161 -: Ноември 12, 2008, 19:33:06 pm »
Люба_Бойко, много се радвам за успеха ви! Не съм фаталист и ще ти честитя от сърце! Вярвам, че ще извървиш целия път до срещата с детенце. Много късмет и спокойствие ти желая!
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #162 -: Ноември 12, 2008, 20:24:31 pm »
Любе добре дошла в тази темичка.Радвам се че си се поуспокоила и се надявам вече да нямаш повод за притеснения :)

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #163 -: Ноември 12, 2008, 22:57:39 pm »
Браво Любе!Толкова се радвам за вас !
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #164 -: Ноември 13, 2008, 12:20:01 pm »
Да попитам за гестационните седмици.
Защо при положение, че се знае точният ден на оплождане, се броят дните до термин от около 2 седмици преди трансфер?
Или не съм разбрала нещо. Ясно ми е, че терминът е приблизителна дата, но защо се водя в 5-седмица, като реално ембрионът съществува 3 седмици и 2 дни ?
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #165 -: Ноември 13, 2008, 12:21:34 pm »
Защото гестационната седмица всъщност е възрастта на яйцеклетката :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #166 -: Ноември 13, 2008, 12:32:23 pm »
Защото гестационната седмица всъщност е възрастта на яйцеклетката :)
:oops: Колко просто звучи, като ти го каже някой. Благодаря ти :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #167 -: Ноември 13, 2008, 13:44:56 pm »
Момичета попаднах на много удобен Гестац. календар.
Ето го:
 ГК
Всяка трябва да си го настрои спрямо първият ден на посл. М.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #168 -: Ноември 13, 2008, 14:21:30 pm »
Момичета , много се радвам , че имаме нови попълнения. Ние вече знаем пола на бебчо. Живот и здраве ще си имаме момченце :bori_004: Вече започнах да усещам движенията на бебчо, рано сутрин и вечер. Иначе коремчето ми е още мъничко според мен.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #169 -: Ноември 13, 2008, 18:34:33 pm »
И аз да се запиша :oops:
Бременна съм след първо ИКСИ, днес се видяха три плодни сака, но единият е много мъничък и вероятно ще отпадне сам.
Пиша първо, но всъщност преди няколко години имам една прекъсната стимулация поради недобър яйчников отговор.

Люба, не се притеснявай, ще е пораснал ЧХГ.  :hug2: Аз също бях много напрегната и продължавам да се притеснявам - не мога да се отпусна да се зарадвам.. Трябва да сме по-уверени.

Леко раждане на Елма! :D
Лека и успешна бременност, скъпа патладжанке, и добре дошла и в близнашката тема :)
 :bighug:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #170 -: Ноември 13, 2008, 18:46:04 pm »
Евро не е ли време за среЩа с твойто беб4е?
Ако е така , ти желая най_прекрасните мигове и успех
Ще стискам палци




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #171 -: Ноември 13, 2008, 19:03:12 pm »
Евро не е ли време за среЩа с твойто беб4е?
Ако е така , ти желая най_прекрасните мигове и успех
Ще стискам палци



:D Имаме още време, Док предлага да държим фронта докато е добре за бебето, благодаря за вниманието и пожеланията!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #172 -: Ноември 13, 2008, 19:28:52 pm »
evro, не знаех, че и ти чакаш бебче - пожелавам ти много спокойствие до финала :hug2:

cygnus , в близнашката тема ще се запиша след сряда - нека се убедя, че туптят две сърчица :)
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #173 -: Ноември 14, 2008, 01:28:03 am »
Любе, така се радвам за теб!!!!!!  :bighug:
Знам, че всичко ще е наред! САмо спокооооойно :) Което, за щастие от личен опит вече знам,е доста трудно!
 :welcome: Казах ли ти аз, че докрая на годината ще се появиш в бременната тема!!!  :balk_83: Браво, браво!!!! :balk_46: Стискам палци и ни дръж в течение! Пази се много и си почивай!!!
Aubergine, честито и на теб!!!! Дано да има повече такива новини! Дано затупкат и двете сърчица, а защо не и трите! :)))
Лека бременност на всички бременеещи!
Аз в четвъртък съм на ехограф и направо не ме свърта вече.... Толкова искам да си го видя! Като ме заболи корема и все се шашкам дали всичко е наред с бебчо! Но позитивното мислене прави чудеса - затова гледам да се занимавам с позитивизъм! :)))
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #174 -: Ноември 14, 2008, 07:57:12 am »
Евро стискам :crossfingers:желая ти успех до края
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #175 -: Ноември 14, 2008, 17:09:12 pm »
Здравейте момичета.Много ме боли кръста ниско долу.Все едно ми се разпъва.Нормално ли е?Не помня предишният път да ме е боляло толкова

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #176 -: Ноември 14, 2008, 19:30:58 pm »
Здравейте момичета.Много ме боли кръста ниско долу.Все едно ми се разпъва.Нормално ли е?Не помня предишният път да ме е боляло толкова
И аз имах същите проблеми в третия месец, ужасни разкъсващи болки, придружени с цикъл, слагах тилкотил и другите лекарства и лежане, това е.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #177 -: Ноември 14, 2008, 23:13:14 pm »
Здравейте оново.
БЛАГОДАРЯ ви за посре6тането. Да се надяваме 4е вси4ко 6те  е наред занапред.
4естито и от мен на вси4ки бременни и леки 9 месеца!
Парси, и аз имам такива болки, но отминават и ве4е не ми е дискомфортно. 6те отминат и при теб :wink:.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #178 -: Ноември 15, 2008, 10:41:33 am »
Току що разбрах каква глупост съм направила снощи.
Бях си леганала вече и се сетих, че не съм си изпила папаверина /имам изписан 3х2 на ден/. Станах, отидох в кухнята, светнах една малка лампа и... сега виждам, че всъщност съм изпила две хапчета Аспирин протект 8O
Kоето означава, че общо 3 съм изпила, защото едно  взех по-рано.
Нищо ми няма, но възможно ли е да съм направила някаква беля :(
Ужасно съм загубена, а снощи таблетките даже ми паднаха от ръката, сякаш не искаха да ги пия.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #179 -: Ноември 15, 2008, 12:20:21 pm »
Току що разбрах каква глупост съм направила снощи.
Бях си леганала вече и се сетих, че не съм си изпила папаверина /имам изписан 3х2 на ден/. Станах, отидох в кухнята, светнах една малка лампа и... сега виждам, че всъщност съм изпила две хапчета Аспирин протект 8O
Kоето означава, че общо 3 съм изпила, защото едно  взех по-рано.
Нищо ми няма, но възможно ли е да съм направила някаква беля :(
Ужасно съм загубена, а снощи таблетките даже ми паднаха от ръката, сякаш не искаха да ги пия.

Аз два дни подред го правя тоя номер,много се бях изплашила и звъннах на д-р Тодорова и тя каза ,че не е фатално но да не се повтаря вече..Дишай спокойно :)